Start list for 2015 Australian Long Distance Orienteering Championships

Event informationShow start list by organisationPrint

Name: 2015 Australian Long Distance Orienteering Championships
Organisers: Australia / Orienteering Victoria
Date: 3 October 2015

Men

40 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationNationalityStart time
9101505Matthew PattenEsk Valley Orienteering ClubAustralia10:18
1398023Kwok Keung YeungHKOXCCHong Kong10:21
1931328Steven TodkillNewcastle Orienteering ClubAustralia10:24
2051509Tomas RusySK KameniceCzech Republic10:27
9101646Simon RouseDandenong Ranges OrienteeringNew Zealand10:30
33064Jonathan SutcliffeBayside Kangaroos OrienteersAustralia10:33
884821Christoph Prunsche- -Germany10:36
503593Andrew BrownBig Foot OrienteersGreat Britain10:39
502597Robert FellNillumbik Emus Orienteering ClAustralia10:42
1407900Theo FleurentOrienteering ACTFrance10:45
9200608Sam Choi LamHKOXCCHong Kong10:48
760406Reuben SmithTintookies OrienteersAustralia10:51
504292Gareth CandyAbominable O-Men ACTAustralia10:54
1392402John NieuwenhovenTintookies OrienteersAustralia10:57
7200123Peter HobbsDandenong Ranges OrienteeringAustralia11:00
9200360Richard GoonanBendigo OrienteersAustralia11:03
1392074James SheldonUgly Gully OrienteersAustralia11:06
7204444Todd NeveMelbourne Forest RacersAustralia11:09
9200454Ricky ThackrayBibbulmun OrienteersAustralia11:12
9200355Ben GoonanBendigo OrienteersAustralia11:15
9101330Joshua BlatchfordNewcastle Orienteering ClubAustralia11:18
681866Tomas KrajcaRed Roos ACTAustralia11:21
7010250Carsten JoergensenPeninsula and PlainsDenmark11:24
1207225Henry McNultyLOSTAustralia11:27
504909Mark GregsonUgly Gully OrienteersAustralia11:30
9200061Rob BakerMelbourne Forest RacersGreat Britain11:33
9200065David BrownridgeBendigo OrienteersAustralia11:36
2006737Andrew BarnettBushflyers ACTAustralia11:39
9200882Kerrin RattrayOnkaparinga Hills OrienteeringAustralia11:42
886554Leon KeelyBendigo OrienteersAustralia11:45
9101510Matt DoyleCentral Highlands OrienteeringAustralia11:48
1006131Rob PrestonNewcastle Orienteering ClubAustralia11:51
9101502Ian LawfordAbominable O-Men ACTAustralia11:54
9005158Brodie NankervisEsk Valley Orienteering ClubAustralia11:57
895150Peter BrayMelbourne Forest RacersGreat Britain12:00
981682Nick HannWellingtonNew Zealand12:03
503536Ralph StreetMelbourne Forest RacersGreat Britain12:06
501062Matthew CraneAbominable O-Men ACTAustralia12:09
870728Simon UppillOnkaparinga Hills OrienteeringAustralia12:12
1394891Mats OgdenNorth WestNew Zealand12:15

Women

22 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationNationalityStart time
2048049Thorlene EgertonBayside Kangaroos OrienteersAustralia11:01
204338Lucy McGarvaWagga and Riverina OccasionalAustralia11:04
419041Sarah BuckerfieldAustralopers Orienteering ClubAustralia11:10
2009862Lauren GillisOnkaparinga Hills OrienteeringIreland11:13
1396358Amy BuckerfieldAustralopers Orienteering ClubAustralia11:16
256779Sarah OSullivanWellingtonNew Zealand11:19
9005326Natasha SpargBibbulmun OrienteersAustralia11:22
625462Malin AnderssonNewcastle Orienteering ClubSweden11:25
9005154Michele DawsonGaringal OrienteersAustralia11:28
1006132Kathryn PrestonCentral Highlands OrienteeringAustralia11:31
7200204Clare BrownridgeBendigo OrienteersAustralia11:34
1602068Heather MuirEnoggeroosAustralia11:37
1409754Belinda LawfordAbominable O-Men ACTAustralia11:40
1010161Natasha KeyMelbourne Forest RacersAustralia11:43
1242590Renee Beveridge- -New Zealand11:46
2013205Bridget AndersonOnkaparinga Hills OrienteeringAustralia11:49
1601735Rachel EffeneyUgly Gully OrienteersAustralia11:52
9101836Tessa Ramsden- -New Zealand11:55
9101683Aislinn PrendergastEureka OrienteersAustralia11:58
1006130Anna SheldonUgly Gully OrienteersAustralia12:01
7999111Krystal NeumannEnoggeroosAustralia12:04
1006133Jo AllisonRed Roos ACTAustralia12:07