Start list for World MTB Orienteering Championships 2015 and World Cup 2015 Round 3 - WMTBOC Middle distance

Event informationShow start list by classPrint

Name: WMTBOC Middle distance
Organisers: Czech Republic / Slavia Liberec orienteering
Date: 18 August 2015

AUS

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
Chris FirmanM21 (103)11 400 m

AUT

9 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
Tobias BreitschaedelM21 (103)11 400 m
Florian ExlerM21 (103)11 400 m
Kevin HaselsbergerM21 (103)11 400 m
Andreas RiefM21 (103)11 400 m
Bernhard SchachingerM21 (103)11 400 m
Andreas WaldmannM21 (103)11 400 m
Michaela GigonW21 (60)8 800 m
Nicole SenftW21 (60)8 800 m
Sonja ZinklW21 (60)8 800 m

BUL

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
Stanimir BelomazhevM21 (103)11 400 m

CZE

12 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
Frantisek BogarM21 (103)11 400 m
Jiri HradilM21 (103)11 400 m
Vojtech LudvikM21 (103)11 400 m
Marek PospisekM21 (103)11 400 m
Martin SevcikM21 (103)11 400 m
Vojtech StranskyM21 (103)11 400 m
Marie BrezinovaW21 (60)8 800 m
Katerina NovakovaW21 (60)8 800 m
Renata PaulickovaW21 (60)8 800 m
Nadezda SkacelovaW21 (60)8 800 m
Stipanka StankovaW21 (60)8 800 m
Martina TichovskaW21 (60)8 800 m

DEN

9 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
Andreas Bergmann HansenM21 (103)11 400 m
Allan JensenM21 (103)11 400 m
Johan MacLassenM21 (103)11 400 m
Rasmus Nielsen  FolinoM21 (103)11 400 m
Rasmus SoegaardM21 (103)11 400 m
Michael SommerM21 (103)11 400 m
Caecilie ChristoffersenW21 (60)8 800 m
Nina HoffmannW21 (60)8 800 m
Camilla SoegaardW21 (60)8 800 m

ESP

7 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
Angel Garcia GarciaM21 (103)11 400 m
Fran Lopez CostoyaM21 (103)11 400 m
David Tarres VillegasM21 (103)11 400 m
David Toll ClosM21 (103)11 400 m
Ivan Trigales DelgadoM21 (103)11 400 m
Monica Aguilera ViladomiuW21 (60)8 800 m
Amparo Gil BrotonsW21 (60)8 800 m

EST

8 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
Tonis ErmM21 (103)11 400 m
Margus HallikM21 (103)11 400 m
Lauri MalsroosM21 (103)11 400 m
Priit PoopuuM21 (103)11 400 m
Arbo RaeM21 (103)11 400 m
Taaniel ToomingM21 (103)11 400 m
Ingrit KalaW21 (60)8 800 m
Marje VenelaineW21 (60)8 800 m

FIN

12 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
Andre HagaM21 (103)11 400 m
Tuomo LahtinenM21 (103)11 400 m
Jussi LaurilaM21 (103)11 400 m
Pekka NiemiM21 (103)11 400 m
Samuli SaarelaM21 (103)11 400 m
Mika TervalaM21 (103)11 400 m
Antonia HagaW21 (60)8 800 m
Marika HaraW21 (60)8 800 m
Susanna LaurilaW21 (60)8 800 m
Ruska SaarelaW21 (60)8 800 m
Henna SaarinenW21 (60)8 800 m
Ingrid StengardW21 (60)8 800 m

FRA

8 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
Cedric BeillM21 (103)11 400 m
Baptiste FuchsM21 (103)11 400 m
Yoann GardeM21 (103)11 400 m
Loic LonchamptM21 (103)11 400 m
Clement SouvrayM21 (103)11 400 m
Gaelle BarletW21 (60)8 800 m
Hana GardeW21 (60)8 800 m
Nicole HueberW21 (60)8 800 m

GBR

3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
Emily BenhamW21 (60)8 800 m
Natalie CreswickW21 (60)8 800 m
Adel Tyson BloorW21 (60)8 800 m

GER

5 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
Hendrik HessM21 (103)11 400 m
Mark HusterM21 (103)11 400 m
Benjamin MichaelM21 (103)11 400 m
Falk WenzelM21 (103)11 400 m
Anke DannowskiW21 (60)8 800 m

HUN

3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
Laszlo RozsaM21 (103)11 400 m
Tibor TamasM21 (103)11 400 m
Anna FuzyW21 (60)8 800 m

IRL

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
Mick FarrellM21 (103)11 400 m

ITA

6 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
Luca DallavalleM21 (103)11 400 m
Cristian GalterM21 (103)11 400 m
Giaime OriggiM21 (103)11 400 m
Riccardo RossettoM21 (103)11 400 m
Piero TurraM21 (103)11 400 m
Laura ScaravonatiW21 (60)8 800 m

JPN

5 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
Kazushige HatoriM21 (103)11 400 m
Satoki KoriM21 (103)11 400 m
Masahiro ShimaokaM21 (103)11 400 m
Naoko KanoW21 (60)8 800 m
Mihoko MoriW21 (60)8 800 m

LAT

6 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
Martins LasmanisM21 (103)11 400 m
Martins LindeM21 (103)11 400 m
Eduards RensM21 (103)11 400 m
Toms VeitsM21 (103)11 400 m
Ingrida SmiteW21 (60)8 800 m
Aiga StrazdinaW21 (60)8 800 m

LTU

12 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
Petras AndrasiunasM21 (103)11 400 m
Sarunas DmukauskasM21 (103)11 400 m
Regimantas KavaliauskasM21 (103)11 400 m
Jonas MaiselisM21 (103)11 400 m
Donatas MickusM21 (103)11 400 m
Egidijus PilybasM21 (103)11 400 m
Ramune ArlauskieneW21 (60)8 800 m
Gabriele KeinaiteW21 (60)8 800 m
Renata PaulauskieneW21 (60)8 800 m
Roma PuisieneW21 (60)8 800 m
Asta SimkonieneW21 (60)8 800 m
Algirda ZaliauskaiteW21 (60)8 800 m

NOR

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
Hans Jorgen KvaleM21 (103)11 400 m

POL

3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
Maciej GromadkaM21 (103)11 400 m
Radoslaw JaroszekM21 (103)11 400 m
Anna KaminskaW21 (60)8 800 m

POR

9 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
Luis BarreiroM21 (103)11 400 m
Joao FerreiraM21 (103)11 400 m
Mario GuterresM21 (103)11 400 m
Davide MachadoM21 (103)11 400 m
Daniel MarquesM21 (103)11 400 m
Carlos SimoesM21 (103)11 400 m
Tania Covas CostaW21 (60)8 800 m
Susana PontesW21 (60)8 800 m
Ana Filipa SilvaW21 (60)8 800 m

ROU

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
Zoltan TothM21 (103)11 400 m

RUS

12 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
Anton FoliforovM21 (103)11 400 m
Valerii GlukhovM21 (103)11 400 m
Ruslan GritsanM21 (103)11 400 m
Andrey KornevM21 (103)11 400 m
Dmitriy KuzminM21 (103)11 400 m
Grigory MedvedevM21 (103)11 400 m
Eduard TomashevskiyM21 (103)11 400 m
Anastasiya BolshovaW21 (60)8 800 m
Svetlana PoverinaW21 (60)8 800 m
Tatiana RepinaW21 (60)8 800 m
Daria SevboW21 (60)8 800 m
Anastasiya SvirW21 (60)8 800 m

SLO

2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
Matej PistorM21 (103)11 400 m
Iztok VidovicM21 (103)11 400 m

SUI

2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
Simon BraendliM21 (103)11 400 m
Maja RothweilerW21 (60)8 800 m

SVK

4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
Matej PilkaM21 (103)11 400 m
Stefan SurganM21 (103)11 400 m
Matus TrnovecM21 (103)11 400 m
Stanislava FajtovaW21 (60)8 800 m

SWE

9 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
Anders FriskM21 (103)11 400 m
Erik FrostM21 (103)11 400 m
Marcus JanssonM21 (103)11 400 m
Sebastian SvardM21 (103)11 400 m
Per VestlingM21 (103)11 400 m
Agnes ElfvingW21 (60)8 800 m
Cecilia ThomassonW21 (60)8 800 m
Sanna WallenborgW21 (60)8 800 m
Annika WigrenW21 (60)8 800 m

UKR

2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
Yuriy RaskoM21 (103)11 400 m
Artem StryzhakM21 (103)11 400 m

USA

10 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
Justin BakkenM21 (103)11 400 m
Jeff DickeyM21 (103)11 400 m
Peter JollesM21 (103)11 400 m
Thomas PuzakM21 (103)11 400 m
Dave SwansonM21 (103)11 400 m
Nathan WinkelmannM21 (103)11 400 m
Rachel FurmanW21 (60)8 800 m
Sarah GinsbachW21 (60)8 800 m
Susan GrandjeanW21 (60)8 800 m
Abra McNairW21 (60)8 800 m