International Orienteering Federation

Start list for Swiss Orienteering Week 4. Etappe

Event informationShow start list by organisationPrint

Name: Swiss Orienteering Week 4. Etappe
Organiser: Switzerland
Date: 22 July 2021

HE

11 400 m, 74 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationNationalityStart time
Simon RüeggOLG St. Gallen/App.Switzerland09:03:00
Ricardo Schanielbussola okUnited States09:06:00
Simon HamelANCOSwitzerland09:09:00
Niklaus ReyOLG CordobaSwitzerland09:12:00
Mattia GründlerOLG PfäffikonSwitzerland09:18:00
Beat ZimmermannBucheggberger OLSwitzerland09:21:00
Silas HutzliOL Regio WilSwitzerland09:24:00
Adrian BachmannHavanna OKSwitzerland09:27:00
Florian WepferOLG PfäffikonSwitzerland09:30:00
Dieter WolfOLG Davos/ChurSwitzerland09:33:00
Adrian SchalbetterOLG Nidwalden+ObwaldenSwitzerland09:36:00
Marc LauensteinANCOSwitzerland09:39:00
Gonçalo MotaClube TAP PortugalPortugal09:42:00
Gabriel-Michael MathysOLG Max und MoritzSwitzerland09:45:00
Rolf Hauswirthol norska/bussola okSwitzerland09:48:00
François BornerOLV ZugSwitzerland09:51:00
David von ArxOL Regio OltenSwitzerland09:54:00
Jonas SoldiniCA RoséSwitzerland09:57:00
Donatas MickusOSK SAKASLithuania10:00:00
Benjamin WaltiOLK ArgusSwitzerland10:03:00
LukᚠKettnerOK KameniceCzech Republic10:06:00
Samuel Kellerbussola okSwitzerland10:09:00
Georg Groell0Austria10:12:00
Nicolas MüllerOLG ThunSwitzerland10:15:00
Jeroným KamenickýOOB TJ TurnovCzech Republic10:18:00
Cyril BucherOLV Hindelbank/ol norskaSwitzerland10:21:00
Fabian Aebersoldol.biel.seelandSwitzerland10:24:00
Marius KaiserOL Regio OltenSwitzerland10:27:00
Andrin BieriOLG PfäffikonSwitzerland10:30:00
Lukas Dienerol norska / OLG BernSwitzerland10:33:00
Fabio AlfieriSCOM MendrisioSwitzerland10:36:00
Adrian KöpfliOLV Luzern / OL ZimmerbergSwitzerland10:39:00
Mindaugas NakvosasOSK SAKASLithuania10:45:00
Raphael SchalbetterOLG Nidwalden+ObwaldenSwitzerland10:48:00
Guillaume WyrschANCOSwitzerland10:51:00
Yves AschwandenOLG GoldauSwitzerland10:54:00
Archibald SoguelANCOSwitzerland10:57:00
Sven KleinOLG PfäffikonSwitzerland11:00:00
Thomas RöthlisbergerOLG SkandiaSwitzerland11:03:00
Fricis SpektorsTurun MetsänkävijätLatvia11:06:00
Philipp von ArxOL Regio OltenSwitzerland11:09:00
Jonas Geissbühlerol norska / OLG HuttwilSwitzerland11:12:00
Flavio PoltéraQuack OKSwitzerland11:15:00
Andreas SølbergIL LeikNorway11:18:00
Timon SchweizerOLV BasellandSwitzerland11:21:00
Ivar LundanesTyrving ILNorway11:24:00
Silvan Ullmannol.biel.seelandSwitzerland11:27:00
Sven AschwandenOLG GoldauSwitzerland11:30:00
Térence RisseCA RoséSwitzerland11:33:00
Nick GebertOLK WiggertalSwitzerland11:36:00
Thomas CurigerOLC Kapreolo BTSwitzerland11:39:00
Nicola MüllerOLG GalgenenSwitzerland11:40:43
Algirdas BartkeviciusTakas OKLithuania11:42:00
Raffael Huber SvenssonOLG SäuliamtSwitzerland11:45:00
Remo RuchOLG SkandiaSwitzerland11:48:00
Tino PolsiniOLV BasellandSwitzerland11:51:00
Reto EggerOLK RafzerfeldSwitzerland11:54:00
Florian AttingerOLG Chur/OL ZimmerbergSwitzerland11:57:00
Timo SuterOLG CordobaSwitzerland12:00:00
Simon HectorSnättringe SKSweden12:03:00
Riccardo RancanOLG PfäffikonSwitzerland12:06:00
Ueli Werrenol norska / OLG BernSwitzerland12:09:00
Severi KymäläinenTampereen PyrintöFinland12:12:00
Noah ZbindenOLV BasellandSwitzerland12:15:00
Pascal BuchsANCOSwitzerland12:18:00
Tobia PezzatiSCOM MendrisioSwitzerland12:21:00
Florian Schneiderol norskaSwitzerland12:24:00
Christoph MeierOLV BasellandSwitzerland12:27:00
Jonas Vytautas GvildysMedeina OKLithuania12:30:00
Jonas EggerOLV HindelbankSwitzerland12:33:00
Martin HubmannOL Regio WilSwitzerland12:36:00
Andreas KyburzOLK FricktalSwitzerland12:39:00
Joey Hadornol norskaSwitzerland12:45:00
Matthias KyburzOLK FricktalSwitzerland12:48:00

DE

8 300 m, 45 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationNationalityStart time
Natalia GemperleOLK ArgusRussian Federation09:34
Lena ImhofOL Regio WilSwitzerland09:38
Siri SuterOLG CordobaSwitzerland09:42
Yaëlle StampbachANCOSwitzerland09:50
Joëlle MeisterOLG DachsenSwitzerland09:58
Kim Hadornol norskaSwitzerland10:02
Charlotte ThallingerOLV HindelbankSwitzerland10:06
Eline GemperleOLK ArgusSwitzerland10:10
Anja ProbstOLG Bern / ol norskaSwitzerland10:14
Jael Wältiol.biel.seelandSwitzerland10:18
Eliane DeiningerOLG St. Gallen/App.Switzerland10:22
Siri NyfelerOLG Thun / ol norskaSwitzerland10:26
Noëmi CernyOLK Argus / SCOM MendrisioSwitzerland10:30
Marion AebiOLG HerzogenbuchseeSwitzerland10:34
Elisa BertozziGOLD SavosaSwitzerland10:38
Thalia BertschingerOLG ThunSwitzerland10:42
Isabelle FeerOLG GoldauSwitzerland10:46
Sandrine MüllerOLV Zug / OLK ArgusSwitzerland10:50
Tekle Emilija GvildyteMedeina OKLithuania10:54
Merline RothOLV BasellandSwitzerland10:58
Dominique BucherOLV HindelbankSwitzerland11:02
Rahela Brunnerbussola okSwitzerland11:06
Annika SimonsenFIF HillerødDenmark11:10
Karolína TepláOK Slavia Hradec KrálovéCzech Republic11:14
Véronique RuppenthalOLG ChurSwitzerland11:18
Andrea RoggoOLG KakowaSwitzerland11:22
Marcia MürnerOL Regio WilSwitzerland11:26
Sandra PauzaiteOK DainavaLithuania11:30
Marita HotzOLK ArgusSwitzerland11:34
Katrin MüllerOLG RymenzburgSwitzerland11:38
Laura RamsteinOLG Basel/OLV BasellandAustria11:42
Elena PezzatiSCOM MendrisioSwitzerland11:46
Sina TommerOLG WelsikonSwitzerland11:50
Deborah StadlerOLG KTV AltdorfSwitzerland11:54
Anina Brunnerbussola okSwitzerland11:58
Lisa HolerOLK FricktalSwitzerland12:06
Martina RuchOLG Skandia / ol norskaSwitzerland12:10
Sofie BachmannOLV BasellandSwitzerland12:14
Sarina Kyburzol norska / OLG HuttwilSwitzerland12:18
Paula GrossOL ZimmerbergSwitzerland12:22
Lotta KarholaTampereen PyrintöFinland12:26
Elena RoosO-92 Piano di MagadinoSwitzerland12:30
Julia JakobOL Zimmerberg / TG HüttenSwitzerland12:34
Sabine Hauswirthol norskaSwitzerland12:38
Simona Aebersoldol.biel.seelandSwitzerland12:42

Advertisements

Eventor World
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.sport