International Orienteering Federation

Start list for Junior World MTB Orienteering Championships 2021 - Relay

Event informationShow start list by organisationHide team lineupsPrint

Name: Relay
Organiser: Finland
Date: 17 June 2021

Men 20

11 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameStart time
201Czech Republic 109:45
2011. Richard Wohanka
2012. Adam Cernik
2013. Matej Tuma
202Finland 109:45
2021. Tatu Aaltonen
2022. Simo Klemettinen
2023. Antti Rissanen
203Denmark 109:45
2031. Noah Tristan Hoffmann
2032. Mikkel Brunstedt Noergaard
2033. Morten Jorgensen
204Russian Federation 109:45
2041. Vladimir Kuznetsov
2042. Leonid Kolomnin
2043. Yaroslav Shvedov
205France 109:45
2051. Albin Demaret Joly
2052. Logan Labarbe
2053. Armel Berthaud
206Lithuania 109:45
2061. Vejus Zigilejus
2062. Nojus Lukosius
2063. Mykolas Sliuzelis
207Austria 109:45
2071. Hannes Hnilica
2072. Benjamin Gaudernak
2073. Georg Koffler
208Switzerland 109:45
2081. Noah Rieder
2082. Flurin Schnyder
2083. Lena Hofer
209Austria 209:45
2091. Lukas Wieser
2092. Jana Hnilica
2093. Martin Illig
210Finland 209:45
2101. Paulus Hanhijarvi
2102. Akseli Pesu
2103. Wertti Autio
211Russian Federation 209:45
2111. Aleksandr Trunin
2112. Nikolai Shaidaiuk
2113. Ruslan Ivashchenko

Women 20

6 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameStart time
301Czech Republic 109:45
3011. Zuzana Streglova
3012. Sofie Stranska
3013. Lucie Nedomlelova
302Finland 109:45
3021. Silja YliHietanen
3022. Vilma Pesu
3023. Kaarina Nurminen
303Russia Federation 109:45
3031. Ekaterina Landgraf
3032. Daria Toporova
3033. Alena Aksenova
304Lithuania 109:45
3041. Ausrine Zvirblyte
3042. Vytene Puisyte
3043. Eidvile Tevelyte
305Finland 209:45
3051. Pihla Hakkinen
3052. Lotta Voutilainen
3053. Siiri Rasimus
306Russia Federation 209:45
3061. Anastasiia Kruglova
3062. Maria Kupriyanova
3063. Anastasia Zhurkina

MEN20 Championship

8 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameStart time
201Czech Republic09:45
2011. Richard Wohanka
2012. Adam Cernik
2013. Matej Tuma
202Finland09:45
2021. Tatu Aaltonen
2022. Simo Klemettinen
2023. Antti Rissanen
203Denmark09:45
2031. Noah Tristan Hoffmann
2032. Mikkel Brunstedt Noergaard
2033. Morten Jorgensen
204Russian Federation09:45
2041. Vladimir Kuznetsov
2042. Leonid Kolomnin
2043. Yaroslav Shvedov
205France09:45
2051. Albin Demaret Joly
2052. Logan Labarbe
2053. Armel Berthaud
206Lithuania09:45
2061. Vejus Zigilejus
2062. Nojus Lukosius
2063. Mykolas Sliuzelis
207Austria09:45
2071. Hannes Hnilica
2072. Benjamin Gaudernak
2073. Georg Koffler
208Switzerland09:45
2081. Noah Rieder
2082. Flurin Schnyder
2083. Lena Hofer

WOMEN20 Championship

4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameStart time
301Czech Republic 09:45
3011. Zuzana Streglova
3012. Sofie Stranska
3013. Lucie Nedomlelova
302Finland09:45
3021. Silja YliHietanen
3022. Vilma Pesu
3023. Kaarina Nurminen
303Russia Federation09:45
3031. Ekaterina Landgraf
3032. Daria Toporova
3033. Alena Aksenova
304Lithuania09:45
3041. Ausrine Zvirblyte
3042. Vytene Puisyte
3043. Eidvile Tevelyte

Advertisements

Eventor World
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.sport