International Orienteering Federation

Start list for Orienteering World Cup Round 2 - Long

Event informationShow start list by organisationPrint

Name: Long
Organisers: Idrefjallens OK / Sweden
Date: 12 August 2021

Men

17 220 m, 117 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
201Santiago Rodas AriasColombia10:37:00
202Daniil FominRussian Federation10:39:00
203Carlos Orlando Vargas PorrasColombia10:41:01
204Martin RoudnyCzech Republic10:43:00
205Jose Fernando Gomez RuedaColombia10:45:01
206Gerardo GarciaArgentina10:47:00
207Clemens WolframAustria10:49:00
208Tom DrygalskiBelgium10:50:59
209Mikhail KuleshovRussian Federation10:53:00
210Jonas HubacekCzech Republic10:55:00
211Simon KrekelsBelgium10:57:00
212Ihar LychkouBelarus10:59:00
213Alexandre VergnaudFrance11:01:00
214Thomas LaraiaUnited States11:03:00
215Leo HolperAustria11:04:59
216Viktor SvenskSweden11:07:00
217Colin KolbeGermany11:09:00
218Alastair ThomasGreat Britain11:11:00
219Michael Van BaelenBelgium11:13:00
220Nathan LawsonGreat Britain11:15:00
221Clement DemeuseBelgium11:17:00
222Quentin MouletFrance11:19:00
223Ilgvars CauneLatvia11:21:00
224Jaagup TruusaluEstonia11:23:00
225Havard Sandstad EidsmoNorway11:25:00
226Francois Van der OuderaaBelgium11:27:00
227Alvaro CasadoSpain11:29:01
228Fricis SpektorsLatvia11:31:00
229Leonas MockunasLithuania11:33:00
230Rihards KruminsLatvia11:34:59
231Vasili StraltsouBelarus11:37:00
232Corentin RouxFrance11:39:00
233Anton NavichenkaBelarus11:41:00
234Lukas LilandNorway11:43:00
235Laurits Bidstrup MollerDenmark11:45:00
236Rasmus Roerholt TheisenNorway11:47:00
237Giacomo ZagonelItaly11:49:00
238Eskil SchoeningDenmark11:51:00
239Marc Serrallonga ArquesSpain11:53:00
240Ben MitchellGreat Britain11:55:00
241Nitsan YasurIsrael11:56:59
242Chris SmithardGreat Britain11:59:00
243Theo RadondyFrance12:01:00
244Heino OllinEstonia12:03:00
245Toby ScottNew Zealand12:05:00
246Loic MartyFrance12:07:00
247Tomas KrivdaCzech Republic12:09:00
248Ole HennselerGermany12:11:00
249Uldis UpitisLatvia12:13:00
250Mattia DebertolisItaly12:15:00
251Nicolas KastnerAustria12:17:00
252Felix SpaethGermany12:19:00
253Wojciech KowalskiPoland12:21:00
254Dag BlandkjennNorway12:23:00
255Arttu SyrjalainenFinland12:25:00
256Algirdas BartkeviciusLithuania12:26:59
257Vojtech SykoraCzech Republic12:30:00
258Pau Llorens CaellasSpain12:33:00
259Emil OebroDenmark12:36:00
260Eduardo Gil MarcosSpain12:39:00
261Rasmus Moeller JessDenmark12:42:00
262Reto EggerSwitzerland12:45:00
263Artem PanchenkoUkraine12:48:00
264Daniel VandasCzech Republic12:51:00
265Maxime RauturierFrance12:54:00
266Bjoern CederbergDenmark12:57:00
267Severi KymalainenFinland12:59:59
268Denys ShcherbakovUkraine13:03:00
269Mathias PeterAustria13:06:00
270Riccardo ScaletItaly13:09:00
271Pascal BuchsSwitzerland13:12:00
272Arturs PaulinsLatvia13:14:57
273Simon HectorSweden13:17:59
274Joonas AholaFinland13:20:59
275Valentin NovikovRussian Federation13:24:00
276Tim RobertsonNew Zealand13:27:00
277Bartosz PawlakPoland13:30:00
278Hector HainesGreat Britain13:33:00
279Tobia PezzatiSwitzerland13:36:00
280Andrey SalinBelarus13:38:59
281Lauri SildEstonia13:42:00
282Bojan BlumensteinGermany13:45:00
283Michal OlejnikPoland13:48:00
284Dmitry TsvetkovRussian Federation13:51:00
285Akseli RuoholaFinland13:54:00
286Isac von KrusenstiernaSweden13:57:00
287Topi SyrjalainenFinland14:00:00
288Konstantin SerebryanitskiyRussian Federation14:03:00
289Jon Aukrust OsmoenNorway14:05:59
290Christoph MeierSwitzerland14:09:00
291William LindSweden14:11:59
292Robert MerlAustria14:15:00
293Simon ImarkSweden14:18:00
294Olli OjanahoFinland14:21:00
295Rudolfs ZernisLatvia14:24:00
296Audun HeimdalNorway14:26:59
297Pavel KubatCzech Republic14:30:00
298Ralph StreetGreat Britain14:33:00
299Elias KuukkaFinland14:36:00
300Gaute SteiwerNorway14:38:59
301Martin HubmannSwitzerland14:42:00
302Albin RidefeltSweden14:44:59
303Milos NykodymCzech Republic14:48:00
304Martin RegbornSweden14:51:00
305Gernot YmsenAustria14:54:00
306Timo SildEstonia14:57:00
307Miika KirmulaFinland15:00:00
308Florian HowaldSwitzerland15:03:00
309Emil SvenskSweden15:06:00
310Joey HadornSwitzerland15:09:00
311Vojtech KralCzech Republic15:12:00
312Kasper Harlem FosserNorway15:15:00
313Ruslan GlibovUkraine15:18:00
314Magne DaehliNorway15:21:00
315Daniel HubmannSwitzerland15:24:00
316Gustav BergmanSweden15:27:00
317Matthias KyburzSwitzerland15:30:00

Women

12 820 m, 99 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
1Carolina Gomez LondonoColombia10:10:01
2Tone Bergerud LyeNorway10:12:00
3Viviana Guerrero HurtadoColombia10:14:01
4Leonore WinklerGermany10:16:00
5Valentina Cordoba RojasColombia10:18:01
6Anna UlvensoenNorway10:20:00
7Laura KingGreat Britain10:22:00
8Hanna LundbergSweden10:24:00
9Irina LazarevaRussian Federation10:26:00
10Ane DyrkornNorway10:28:00
11Laura PukiteLatvia10:30:00
12Agnieszka CychPoland10:32:00
13Signe SirmaLatvia10:34:00
14Ida Agervig KristianssonDenmark10:36:00
15Elza KuzeLatvia10:38:01
16Lucie ArnoBelgium10:40:00
17Anna Eleonora FreimaneLatvia10:42:00
18Meri ChkripeskaNorth Macedonia10:44:00
19Ana CamarasaSpain10:46:00
20Marine SillienBelgium10:48:00
21Barbora VyhnalkovaCzech Republic10:50:00
22Cecilie AndersenGreat Britain10:52:00
23Chloe DudoignonFrance10:54:00
24Ems De SmulBelgium10:56:00
25Ida HaapalaFinland10:58:00
26Karolina TeplaCzech Republic11:00:00
27Margret ZimmermannEstonia11:02:00
28Paula StarkeGermany11:04:00
29Ana Isabel Toledo NavarroSpain11:06:00
30Victoria Haestad BjornstadNorway11:08:00
31Grace MolloyGreat Britain11:10:00
32Marion AebiSwitzerland11:12:00
33Francesca TauferItaly11:14:00
34Kateryna DzemaUkraine11:16:00
35Jasmina GassnerAustria11:18:00
36Ewa GwozdzPoland11:20:00
37Annika SimonsenDenmark11:22:00
38Olena PitirimovaUkraine11:24:00
39Carina PolzerAustria11:26:00
40Maria PrietoSpain11:28:00
41Carlotta ScaletItaly11:30:00
42Anna DvorianskaiaRussian Federation11:32:00
43Anika GassnerAustria11:34:00
44Olena PostelniakUkraine11:36:00
45Birte FriedrichsGermany11:38:00
46Nicoline Friberg KlysnerDenmark11:40:00
47Andrea SvenssonSweden11:42:00
48Marianne HaugEstonia11:44:00
49Johanna TrummerAustria11:46:00
50Veronika KalininaRussian Federation11:48:00
51Katrin MuellerSwitzerland11:50:00
52Laura RamsteinAustria11:51:59
53Anni HaanpaaFinland11:54:00
54Olha PanchenkoUkraine11:56:00
55Tereza JanosikovaCzech Republic11:58:00
56Annika RihmaEstonia12:00:00
57Agnes Noergaard KrachtDenmark12:01:59
58Lenka MechlovaCzech Republic12:04:00
59Kirsi NurmiFinland12:06:00
60Line CederbergDenmark12:08:00
61Emma BjessmoSweden12:10:00
62Ingrid LundanesNorway12:12:00
63Irina NybergRussian Federation12:14:00
64Adela IndrakovaCzech Republic12:16:00
65Yulia NovikovaRussian Federation12:18:00
66Ingeborg EideNorway12:19:59
67Jo ShepherdGreat Britain12:22:00
68Hanna WisniewskaPoland12:24:00
69Veera KlemettinenFinland12:26:00
70Catherine TaylorGreat Britain12:28:00
71Amy NymalmFinland12:31:00
72Evely KaasikuEstonia12:34:00
73Martina RuchSwitzerland12:37:00
74Jana KnapovaCzech Republic12:40:00
75Susen LoeschGermany12:43:00
76Megan Carter DaviesGreat Britain12:46:00
77Vendula HorcickovaCzech Republic12:49:00
78Sarina KyburzSwitzerland12:51:59
79Johanna ObergSweden12:55:00
80Paula GrossSwitzerland12:58:00
81Marie OlaussenNorway13:00:59
82Aleksandra HornikPoland13:04:00
83Cecilie Friberg KlysnerDenmark13:07:00
84Lotta KarholaFinland13:10:00
85Svetlana MironovaRussian Federation13:13:00
86Elena RoosSwitzerland13:16:00
87Isia BassetFrance13:19:00
88Denisa KosovaCzech Republic13:21:59
89Anastasia RudnayaRussian Federation13:25:00
90Lisa RisbySweden13:28:00
91Andrine BenjaminsenNorway13:31:00
92Sara HagstromSweden13:34:00
93Venla HarjuFinland13:37:00
94Karolin OhlssonSweden13:40:00
95Sabine HauswirthSwitzerland13:42:59
96Lina StrandSweden13:46:00
97Simona AebersoldSwitzerland13:48:59
98Natalia GemperleRussian Federation13:52:00
99Tove AlexanderssonSweden13:55:00

Advertisements

Eventor World
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.sport