International Orienteering Federation

Start list for European Youth Ski Orienteering Championships 2020 - Middle

Event informationShow start list by organisationPrint

Name: Middle
Organisers: SK Bjornen / Sweden / Umea OK
Date: 25 February 2020

Men 17

5 730 m, 44 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
201Albin GezeliusSwedish National Team11:10
202Hamza UcarTurkish National Team11:10
203Ugis BekerisLatvian National Team11:10
204Andojas LapinskasLithuanian National Team11:10
205Vadim NikitinRussian National Team11:10
206Olle Ilmar JaamaEstonian National Team11:10
207Vadym PoienkoUkrainian National Team11:10
208Tuukka TolkkinenFinnish National Team11:10
209Matyas StreglCzech National Team11:10
210Rauli AhoFinnish National Team11:10
211Marek SterbaCzech National Team11:10
212Dmitriy RakovitsaRussian National Team11:10
213Toku IshiharaJapan National Team11:10
214Isak LundholmSwedish National Team11:10
215Corsin MuellerSwiss National Team11:10
216Mehis UdamEstonian National Team11:10
217Audris Odo VitolinsLatvian National Team11:10
218Ole WittiberGerman National Team11:10
219Chris Marcus KrahvEstonian National Team11:10
220Gustavs StanaLatvian National Team11:10
221Flavio EhrlerSwiss National Team11:10
222Adomas TraubasLithuanian National Team11:10
223Vojtech PenazCzech National Team11:10
224Vladislav ViznovichRussian National Team11:10
225Maksym DvirnyiUkrainian National Team11:10
226Egor SopovRussian National Team11:10
227Zeynel Abidin IscanTurkish National Team11:10
228Timo KudreEstonian National Team11:10
229Davis VintissLatvian National Team11:10
230Pyry RiissanenFinnish National Team11:10
231Petter ErlandssonSwedish National Team11:10
232Ritvars LepeskinsLatvian National Team11:10
233Pijus JaloveckasLithuanian National Team11:10
234Moritz LuckeGerman National Team11:10
235Jan LauensteinSwiss National Team11:10
236Maanus UdamEstonian National Team11:10
237Yuiri BelozerovRussian National Team11:10
238Radek PenazCzech National Team11:10
239Rasmus ErikssonSwedish National Team11:10
240Semen AndreevRussian National Team11:10
241ErnoKalle RissanenFinnish National Team11:10
242Klavs PlavinsLatvian National Team11:10
243Nansen PaloEstonian National Team11:10
244Mueller Gian AndriSwiss National Team11:10

Women 17

4 900 m, 34 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
251Anna IrkhaUkrainian National Team11:20
252Meryem Sena YurtseverTurkish National Team11:20
253Elsa HermanssonSwedish National Team11:20
254Alina IgnatovaRussian National Team11:20
255Emilija TamoseviciuteLithuanian National Team11:20
256Adela RandakovaCzech National Team11:20
257Vilma PesuFinnish National Team11:20
258Iuliia KhrennikovaRussian National Team11:20
259Alina NiggliSwiss National Team11:20
260Vendela SoderqvistSwedish National Team11:20
261Anete StrautaLatvian National Team11:20
262Lotte Line EkstromFinnish National Team11:20
263Birgit RoomEstonian National Team11:20
264Rachele GaioItalian National Team11:20
265Anastasiia BeliakovaRussian National Team11:20
266Aysa Asya TuzcuogullariTurkish National Team11:20
267Eliza MadsenaLatvian National Team11:20
268Elin NeuenschwanderSwiss National Team11:20
269Nicole RizItalian National Team11:20
270Liza MashchenkoUkrainian National Team11:20
271Liis Marii KasoEstonian National Team11:20
272Julia BosellSwedish National Team11:20
273Tereza PeckovaCzech National Team11:20
274Valeriia SaraninaRussian National Team11:20
275Oili HolopainenFinnish National Team11:20
276Justine HamelSwiss National Team11:20
277Julia NaslundSwedish National Team11:20
278Anastasiia OleksienkoUkrainian National Team11:20
279Leana Jete KorbEstonian National Team11:20
280Alena KondratevaRussian National Team11:20
281Elizaveta BaraevaRussian National Team11:20
282Eylul Selen YildirimTurkish National Team11:20
283Ansa Lotta OjanahoFinnish National Team11:20
284Elize BremzeLatvian National Team11:20

Advertisements

Eventor World