International Orienteering Federation

Start list for European Youth Ski Orienteering Championships 2020 - Long

Event informationShow start list by organisationPrint

Name: Long
Organisers: SK Bjornen / Sweden / Umea OK
Date: 23 February 2020

Men 17

11 670 m, 44 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
201Moritz LuckeGerman National Team10:43:00
202Vojtech PenazCzech National Team10:45:00
203Flavio EhrlerSwiss Orienteering10:46:43
204Petter ErlandssonSwedish National Team10:48:34
205Semen AndreevRussian National Team10:51:00
206Nansen PaloEstonian National Team10:53:00
207Pijus JaloveckasLithuanian National Team10:55:00
208Tuukka TolkkinenFinnish National Team10:57:00
209Maanus UdamEstonian National Team10:59:00
210Zeynel Abidin IscanTurkish National Team11:01:00
211Daniil DavydovRussian National Team11:03:00
212Maksym DvirnyiUkrainian National Team11:05:00
213Hamza UcarTurkish National Team11:07:00
214ErnoKalle RissanenFinnish National Team11:09:00
215Davis VintissLatvian National Team11:11:00
216Egor SopovRussian National Team11:13:00
217Vadym PoienkoUkrainian National Team11:15:00
218Jan LauensteinSwiss Orienteering11:17:00
219Ritvars LepeskinsLatvian National Team11:19:00
220Chris Marcus KrahvEstonian National Team11:21:00
221Vladislav ViznovichRussian National Team11:23:00
222Radek PenazCzech National Team11:25:00
223Gustavs StanaLatvian National Team11:27:00
224Adomas TraubasLithuanian National Team11:29:00
225Rasmus ErikssonSwedish National Team11:31:00
226Klavs PlavinsLatvian National Team11:33:00
227Ole WittiberGerman National Team11:35:00
228Timo KudreEstonian National Team11:37:00
229Rauli AhoFinnish National Team11:39:00
230Albin GezeliusSwedish National Team11:41:00
231Mehis UdamEstonian National Team11:43:00
244Toku IshiharaJapanese National Team11:44:00
232Matyas StreglCzech National Team11:45:00
233Ugis BekerisLatvian National Team11:47:00
234Corsin MuellerSwiss Orienteering11:49:00
235Andojas LapinskasLithuanian National Team11:51:00
236Dmitriy RakovitsaRussian National Team11:53:00
237Audris Odo VitolinsLatvian National Team11:55:00
238Gian Andri MuellerSwiss Orienteering11:57:00
239Isak LundholmSwedish National Team11:59:00
240Vadim NikitinRussian National Team12:01:00
241Pyry RiissanenFinnish National Team12:03:00
242Marek SterbaCzech National Team12:05:00
243Olle Ilmar JaamaEstonian National Team12:07:00

Women 17

9 360 m, 31 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
251Alena KondratevaRussian National Team10:49:29
252Aysa Asya TuzcuogullariTurkish National Team10:52:00
253Julia NaslundSwedish National Team10:54:00
254Ansa Lotta OjanahoFinnish National Team10:56:00
255Eylul Selen YildirimTurkish National Team10:58:00
256Leana Jete KorbEstonian National Team11:00:00
257Justine HamelSwiss Orienteering11:02:00
258Elizaveta BaraevaRussian National Team11:04:00
259Elize BremzeLatvian National Team11:06:00
260Emilija TamoseviciuteLithuanian National Team11:08:00
261Anastasiia BeliakovaRussian National Team11:10:00
262Nicole RizItalian National Team11:12:00
263Adela RandakovaCzech National Team11:14:00
264Elin NeuenschwanderSwiss Orienteering11:16:00
265Anete StrautaLatvian National Team11:18:00
266Meryem Sena YurtseverTurkish National Team11:20:00
267Julia BosellSwedish National Team11:22:00
268Liis Marii KasoEstonian National Team11:24:00
269Valeria SaraninaRussian National Team11:26:00
270Oili HolopainenFinnish National Team11:28:00
271Rachele GaioItalian National Team11:30:00
272Elsa HermanssonSwedish National Team11:32:00
273Alina NiggliSwiss Orienteering11:34:00
274Alina IgnatovaRussian National Team11:36:00
275Lotte Line EkstromFinnish National Team11:38:00
276Vendela SoderqvistSwedish National Team11:40:00
277Eliza MadsenaLatvian National Team11:42:00
278Birgit RoomEstonian National Team11:44:00
279Iuliia KhrennikovaRussian National Team11:46:00
280Tereza PeckovaCzech National Team11:48:00
281Vilma PesuFinnish National Team11:50:00

Advertisements

Eventor World