International Orienteering Federation

Start list for European Youth Ski Orienteering Championships 2020 - Sprint

Event informationShow start list by organisationPrint

Name: Sprint
Organisers: SK Bjornen / Sweden / Umea OK
Date: 22 February 2020

Men 17

3 030 m, 44 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
201Pijus JaloveckasLithuanian National Team10:06
202Flavio EhrlerSwiss National Team10:07
203Nansen PaloEstonian National Team10:08
204Radek PenazCzech National Team10:09
205Ritvars LepeskinsLatvian National Team10:10
206Vladislav ViznovichRussian National Team10:11
207Ole WittiberGerman National Team10:12
208Daniil DavydovRussian National Team10:13
209Rasmus ErikssonSwedish National Team10:14
210Klavs PlavinsLatvian National Team10:15
211ErnoKalle RissanenFinnish National Team10:16
212Zeynel Abidin IscanTurkish National Team10:17
213Maanus UdamEstonian National Team10:18
214Gustavs StanaLatvian National Team10:19
215Vojtech PenazCzech National Team10:20
216Yuriy BelozerovRussian National Team10:21
217Moritz LuckeGerman National Team10:22
218Timo KudreEstonian National Team10:23
219Adomas TraubasLithuanian National Team10:24
220Maksym DvirnyiUkrainian National Team10:25
221Corsin MuellerSwiss National Team10:26
222Matyas StreglCzech National Team10:27
223Audris Odo VitolinsLatvian National Team10:28
224Hamza UcarTurkish National Team10:29
225Vadim NikitinRussian National Team10:30
226Chris Marcus KrahvEstonian National Team10:31
227Petter ErlandssonSwedish National Team10:32
228Pyry RiissanenFinnish National Team10:33
229Vadym PoienkoUkrainian National Team10:34
230Rauli AhoFinnish National Team10:35
231Andojas LapinskasLithuanian National Team10:36
232Mehis UdamEstonian National Team10:37
233Egor SopovRussian National Team10:38
234Ugis BekerisLatvian National Team10:39
235Isak LundholmSwedish National Team10:40
236Gian Andri MuellerSwiss National Team10:41
237Dmitriy RakovitsaRussian National Team10:42
238Jan LauensteinSwiss National Team10:43
239Marek SterbaCzech National Team10:44
240Tuukka TolkkinenFinnish National Team10:45
241Albin GezeliusSwedish National Team10:46
242Davis VintissLatvian National Team10:47
243Olle Ilmar JaamaEstonian National Team10:48
244Toku IshiharaJapanese National Team10:49

Women 17

2 490 m, 34 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
251Anastasiia OleksienkoUkrainian National Team10:10
252Julia BosellSwedish National Team10:11
253Alena KondratevaRussian National Team10:12
254Leana Jete KorbEstonian National Team10:13
255Ansa Lotta OjanahoFinnish National Team10:14
256Justine HamelSwiss National Team10:15
257Elize BremzeLatvian National Team10:16
258Eylul Selen YildirimTurkish National Team10:17
259Anastasiia BeliakovaRussian National Team10:18
260Liis Marii KasoEstonian National Team10:19
261Oili HolopainenFinnish National Team10:20
262Anna IrkhaUkrainian National Team10:21
263Elizaveta BaraevaRussian National Team10:22
264Elin NeuenschwanderSwiss National Team10:23
265Anete StrautaLatvian National Team10:24
266Aysa Asya TuzcuogullariTurkish National Team10:25
267Tereza PeckovaCzech National Team10:26
268Nicole RizItalian National Team10:27
269Valeria SaraninaRussian National Team10:28
270Julia NaslundSwedish National Team10:29
271Lotte Line EkstromFinnish National Team10:30
272Eliza MadsenaLatvian National Team10:31
273Liza MashchenkoUkrainian National Team10:32
274Meryem Sena YurtseverTurkish National Team10:33
275Vendela SoderqvistSwedish National Team10:34
276Rachele GaioItalian National Team10:35
277Iuliia KhrennikovaRussian National Team10:36
278Elsa HermanssonSwedish National Team10:37
279Alina IgnatovaRussian National Team10:38
280Birgit RoomEstonian National Team10:39
281Vilma PesuFinnish National Team10:40
282Adela RandakovaCzech National Team10:41
283Emilija TamoseviciuteLithuanian National Team10:42
284Alina NiggliSwiss National Team10:43

Advertisements

Eventor World