International Orienteering Federation

Start list for Ski Orienteering World Cup 2020 - Relay

Event informationShow start list by organisationHide team lineupsPrint

Name: Relay
Organisers: SK Bjornen / Sweden / Umea OK
Date: 26 February 2020

Men

19 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameStart time
41Russian Federation 109:50
411. Vladislav Kiselev
412. Eduard Khrennikov
413. Andrey Lamov
42Sweden 109:50
421. Erik Blomgren
422. Erik Rost
423. Markus Lundholm
43Norway 109:50
431. Jorgen Baklid
432. Audun Heimdal
433. Lars Moholdt
44Finland 109:50
441. Eevert Toivonen
442. Tero Linnainmaa
443. Tuomas Kotro
45Czech Republic 109:50
451. Jakub Skoda
452. Radek Laciga
453. Petr Horvat
46Switzerland 109:50
461. Nicola Mueller
462. Gion Schnyder
463. Lukas Deininger
47Estonia 109:50
471. Sander Pritsik
472. Mattis Jaama
473. Ilmar Udam
48Lithuania 109:50
481. Vitalijus Petrulis
482. Kasparas Sulcys
483. Nerijus Sulcys
49Latvia 109:50
491. Nauris Raize
492. Janis Baunis
493. Raivo Kivlenieks
50Turkey 109:50
501. Umut Gurcan
502.
503. Zeynel Abidin Iscan
51Ukraine 109:50
511. Kostiantyn Marych
512. Andrii Poienko
513. Oleksandr Kalinkin
52Czech Republic 209:50
521. Vojtech Matus
522. Michal Argalas
523. Vojtech Bartos
53Finland 209:50
531. Ville Petteri Saarela
532. Misa Tuomala
533. Aapo Viippola
54Norway 209:50
541. Oyvind Wiggen
542. Styrk Kamsvaag
543. Bjornar Kvale
55Russian Federation 209:50
551. Igor Linkevich
552. Sergey Gorlanov
553. Aleksandr Zlobin
56Sweden 209:50
561. Linus Rapp
562. Sixten Walheim
563. Oskar Sandberg
58Sweden 309:50
581. Edvin Nordstrom
582. Rasmus Wickbom
583. Simon Eriksson
59JPN09:50
591. Yuki Ishihara
592.
593.
60SWE/SUI09:50
601. Truls Lindholm
602. Lars Widmer
603.

Women

12 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameStart time
25Russian Federation 109:55
251. Tatyana Oborina
252. Marina Vyatkina
253. Alena Trapeznikova
26Sweden 109:55
261. Linda Lindkvist
262. Isabel Salen
263. Magdalena Olsson
27Finland 109:55
271. Liisa Nenonen
272. Salla Koskela
273. Marjut Turunen
28Norway 109:55
281. Marit Melby Jacobsen
282. Synne Strand
283. Evine Westli Andersen
29Estonia 109:55
291. Epp Paalberg
292. Doris Kudre
293. Daisy Kudre
30Czech Republic 109:55
301. Petra Hancova
302. Lenka Mechlova
303. Katerina Neumannova
31Turkey 109:55
311. Nazlican Duzce
312. Kezban Tas
313.
32Russian Federation 209:55
321. Daria Shupikova
322. Daria Kuzminykh
323. Ekaterina Stepanova
33Sweden 209:55
331. Frida Sandberg
332. Hanna Eriksson
333. Lisa Larsen
34SUI/AUT09:55
341. Antonia Erhart
342. Flurina Muller
343. Natalja Niggli
35SWE/FIN/EST09:55
351. Klara Yngvesson
352. Tuuli Sutari
353. Mari Linnus
36NOR/TUR09:55
361. Anniken Eriksrud Karlsen
362. Nazlican Duzce
363. Kezban Tas

Advertisements

Eventor World