International Orienteering Federation

Start list for Ski Orienteering World Cup 2020 - Middle

Event informationShow start list by organisationPrint

Name: Middle
Organisers: SK Bjornen / Sweden / Umea OK
Date: 25 February 2020

Men

11 350 m, 57 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
1Erik RostSwedish National Team10:00
2Lars MoholdtNorwegian National Team10:00
3Andrey LamovRussian National Team10:00
4Sergey GorlanovRussian National Team10:00
5Vladislav KiselevRussian National Team10:00
6Eduard KhrennikovRussian National Team10:00
7Erik BlomgrenSwedish National Team10:00
8Stanimir BelomazhevBulgarian National Team10:00
9Jorgen BaklidNorwegian National Team10:00
10Tero LinnainmaaFinnish National Team10:00
11Tuomas KotroFinnish National Team10:00
12Gion SchnyderSwiss National Team10:00
13Linus RappSwedish National Team10:00
14Bjornar KvaleNorwegian National Team10:00
15Audun HeimdalNorwegian National Team10:00
16Markus LundholmSwedish National Team10:00
17Petr HorvatCzech National Team10:00
18Jakub SkodaCzech National Team10:00
19Oyvind WiggenNorwegian National Team10:00
20Ville Petteri SaarelaFinnish National Team10:00
21Mattis JaamaEstonian National Team10:00
22Radek LacigaCzech National Team10:00
23Eevert ToivonenFinnish National Team10:00
24Stepan MalinovskiiRussian National Team10:00
25Rasmus WickbomSwedish National Team10:00
26Raivo KivlenieksLatvian National Team10:00
27Misa TuomalaFinnish National Team10:00
28Sixten WalheimSwedish National Team10:00
29Martin PenchevBulgarian National Team10:00
30Aleksandr ZlobinRussian National Team10:00
31Lukas DeiningerSwiss National Team10:00
32Styrk KamsvaagNorwegian National Team10:00
33Oskar SandbergSwedish National Team10:00
34Nicola MuellerSwiss National Team10:00
35Vojtech MatusCzech National Team10:00
36Severin MuellerSwiss National Team10:00
37Klaus CsucsRomanian National Team10:00
38Vojtech BartosCzech National Team10:00
39Edvin NordstromSwedish National Team10:00
40Yuki IshiharaJapan National Team10:00
41Aapo ViippolaFinnish National Team10:00
42Kostiantyn MarychUkrainian National Team10:00
43Lars WidmerSwiss National Team10:00
44Petrulis VitalijusLithuanian National Team10:00
45Nauris RaizeLatvian National Team10:00
46Michal ArgalasCzech National Team10:00
47Nerijus SulcysLithuanian National Team10:00
48Ilmar UdamEstonian National Team10:00
49Janis BaunisLatvian National Team10:00
50Samuli SchroderusFinnish National Team10:00
51Oleksandr KalinkinUkrainian National Team10:00
52Umut GurcanTurkish National Team10:00
53Onder AktimurTurkish National Team10:00
54Simon ErikssonSwedish National Team10:00
55Truls LindholmSwedish National Team10:00
56Erik SilfverSwedish National Team10:00
57Erik JohanssonSwedish National Team10:00

Women

9 760 m, 35 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
61Magdalena OlssonSwedish National Team10:10
62Alena TrapeznikovaRussian National Team10:10
63Salla KoskelaFinnish National Team10:10
64Linda LindkvistSwedish National Team10:10
65Tatyana OborinaRussian National Team10:10
66Daisy KudreEstonian National Team10:10
67Marjut TurunenFinnish National Team10:10
68Lenka MechlovaCzech National Team10:10
69Hanna ErikssonSwedish National Team10:10
70Evine Westli AndersenNorwegian National Team10:10
71Anastasia KravchenkoRussian National Team10:10
72Petra HancovaCzech National Team10:10
73Frida SandbergSwedish National Team10:10
74Isabel SalenSwedish National Team10:10
75Stefania CorradiniItalian National Team10:10
76Marina VyatkinaRussian National Team10:10
77Liisa NenonenFinnish National Team10:10
78Katerina NeumannovaCzech National Team10:10
79Daria ShupikovaRussian National Team10:10
80Klara YngvessonSwedish National Team10:10
81Lisa LarsenSwedish National Team10:10
82Tuuli SuutariFinnish National Team10:10
83Doris KudreEstonian National Team10:10
84Daria KuzminykhRussian National Team10:10
85Epp PaalbergEstonian National Team10:10
86Johanka SimkovaCzech National Team10:10
87Synne StrandNorwegian National Team10:10
88Ekaterina StepanovaRussian National Team10:10
89Anniken Eriksrud KarlsenNorwegian National Team10:10
90Antonia ErhartAustrian National Team10:10
91Marit Melby JacobsenNorwegian National Team10:10
92Yoshiko SakaiJapan National Team10:10
93Hibiki SanoJapan National Team10:10
94Kezban TasTurkish National Team10:10
95Nazlican DuzceTurkish National Team10:10

Advertisements

Eventor World