International Orienteering Federation

Start list for Ski Orienteering World Cup 2020 - Long

Event informationShow start list by organisationPrint

Name: Long
Organisers: SK Bjornen / Sweden / Umea OK
Date: 23 February 2020

Men

22 820 m, 59 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
501Erik OskarssonI 19 IF12:01
502Simon DahlbergOK Nolaskogsarna12:01
503Erik SilfverIFK Umeå12:03
504Erik JohanssonOK Tranan12:03
505Gustav JohnssonIFK Mora OK12:05
506Martin HerbertTäby OK12:05
507Martin HammarbergSundsvalls OK12:07
508Simon ErikssonUmeå OK12:07
509Truls LindholmSundsvalls OK12:09
1Onder AktimurTurkish National Team12:19
2Samuli SchroderusFinnish National Team12:21
3Lars WidmerSwiss Orienteering12:21
4Janis BaunisLatvian National Team12:23
5Edvin NordstromSwedish National Team12:23
6Vojtech BartosCzech National Team12:25
7Ilmar UdamEstonian National Team12:25
8Eevert ToivonenFinnish National Team12:27
9Aleksandr ZlobinRussian National Team12:27
10Michal ArgalasCzech National Team12:29
11Umut GurcanTurkish National Team12:29
12Oskar SandbergSwedish National Team12:31
13Severin MuellerSwiss Orienteering12:31
14Nauris RaizeLatvian National Team12:33
15Kostiantyn MarychUkrainian National Team12:33
16Klaus CsucsRomanian National Team12:35
17Nicola MuellerSwiss Orienteering12:35
18Misa TuomalaFinnish National Team12:37
19Raivo KivlenieksLatvian National Team12:37
20Vojtech MatusCzech National Team12:39
21Vitalijus PetrulisLithuanian National Team12:39
22Sixten WalheimSwedish National Team12:41
23Lukas DeiningerSwiss Orienteering12:41
24Styrk KamsvaagNorwegian National Team12:43
25Rasmus WickbomSwedish National Team12:43
50Yuki IshiharaJapanese National Team12:44
26Radek LacigaCzech National Team12:45
27Mattis JaamaEstonian National Team12:45
28Martin PenchevBulgarian National Team12:47
29Igor LinkevichRussian National Team12:47
30Jorgen BaklidNorwegian National Team12:49
31Markus LundholmSwedish National Team12:49
32Tuomas KotroFinnish National Team12:51
33Audun HeimdalNorwegian National Team12:51
34Ville Petteri SaarelaFinnish National Team12:53
35Linus RappSwedish National Team12:53
36Petr HorvatCzech National Team12:55
37Bjornar KvaleNorwegian National Team12:55
38Jakub SkodaCzech National Team12:57
39Oyvind WiggenNorwegian National Team12:57
40Eduard KhrennikovRussian National Team12:59
41Gion SchnyderSwiss Orienteering12:59
42Vladislav KiselevRussian National Team13:01
43Erik RostSwedish National Team13:01
44Andrey LamovRussian National Team13:03
45Erik BlomgrenSwedish National Team13:03
46Tero LinnainmaaFinnish National Team13:05
47Lars MoholdtNorwegian National Team13:05
48Stanimir BelomazhevBulgarian National Team13:07
49Sergey GorlanovRussian National Team13:07

Women

20 080 m, 38 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
523Andrea WickbomI 19 IF12:02
524Kaisa RoobaUmeå OK12:02
525Elsa AnderssonDomnarvets GOIF12:04
526Erica EdmanSäterbygdens OK12:04
61Hibiki SanoJapanese National Team12:12
62Synne StrandNorwegian National Team12:14
63Nazlican DuzceTurkish National Team12:14
94Yoshiko SakaiJapanese National Team12:15
64Daria KuzminykhRussian National Team12:16
65Kezban TasTurkish National Team12:16
66Anniken Eriksrud KarlsenNorwegian National Team12:18
67Johanka SimkovaCzech National Team12:18
68Antonia ErhartAustrian Orienteering Federation12:20
69Epp PaalbergEstonian National Team12:20
70Marit Melby JacobsenNorwegian National Team12:22
71Daria ShupikovaRussian National Team12:22
72Tuuli SuutariFinnish National Team12:24
73Lisa LarsenSwedish National Team12:24
74Stefania CorradiniItalian National Team12:26
75Evine Westli AndersenNorwegian National Team12:26
76Marina VyatkinaRussian National Team12:28
77Klara YngvessonSwedish National Team12:28
78Petra HancovaCzech National Team12:30
79Doris KudreEstonian National Team12:30
80Katerina NeumannovaCzech National Team12:32
81Isabel SalenSwedish National Team12:32
82Liisa NenonenFinnish National Team12:34
83Frida SandbergSwedish National Team12:34
84Marjut TurunenFinnish National Team12:36
85Tatyana OborinaRussian National Team12:36
86Daisy KudreEstonian National Team12:38
87Linda LindkvistSwedish National Team12:38
88Lenka MechlovaCzech National Team12:40
89Hanna ErikssonSwedish National Team12:40
90Salla KoskelaFinnish National Team12:42
91Anastasia KravchenkoRussian National Team12:42
92Alena TrapeznikovaRussian National Team12:44
93Magdalena OlssonSwedish National Team12:44

Advertisements

Eventor World