International Orienteering Federation

Start list for Ski Orienteering World Cup 2020 - Sprint

Event informationShow start list by organisationPrint

Name: Sprint
Organisers: SK Bjornen / Sweden / Umea OK
Date: 22 February 2020

Men

3 590 m, 59 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
501Erik JohanssonOK Tranan12:00
502Gustav JohnssonIFK Mora OK12:01
503Erik OskarssonI 19 IF12:02
504Per FrostIK Jarl Rättvik12:03
505Truls LindholmSundsvalls OK12:04
506Simon NordlundI 19 IF12:05
507Martin HammarbergSundsvalls OK12:06
508Simon ErikssonUmeå OK12:07
1Janis BaunisLatvian National Team12:08
2Lars WidmerSwiss National Team12:09
3Onder AktimurTurkish National Team12:10
4Samuli SchroderusFinnish National Team12:11
5Vojtech BartosCzech National Team12:12
6Edvin NordstromSwedish National Team12:13
7Oleksandr KalinkinUkrainian National Team12:14
8Stepan MalinovskiiRussian National Team12:15
9Eevert ToivonenFinnish National Team12:16
10Nerijus SulcysLithuanian National Team12:17
11Raivo KivlenieksLatvian National Team12:18
12Sixten WalheimSwedish National Team12:19
13Michal ArgalasCzech National Team12:20
14Severin MuellerSwiss National Team12:21
15Umut GurcanTurkish National Team12:22
16Vojtech MatusCzech National Team12:23
17Martin PenchevBulgaria National Team12:24
18Yuki IshiharaJapanese National Team12:25
19Nicola MuellerSwiss National Team12:26
20Ville Petteri SaarelaFinnish National Team12:27
21Klaus CsucsRomanian National Team12:28
22Nauris  RaizeLatvian National Team12:29
23Igor LinkevichRussian National Team12:30
24Lukas DeiningerSwiss National Team12:31
25Vitalijus PetrulisLithuanian National Team12:32
26Rasmus WickbomSwedish National Team12:33
27Kostiantyn MarychUkrainian National Team12:34
28Ilmar UdamEstonian National Team12:35
29Styrk KamsvaagNorwegian National Team12:36
30Radek LacigaCzech National Team12:37
31Misa TuomalaFinnish National Team12:38
32Oyvind WiggenNorwegian National Team12:39
33Tero LinnainmaaFinnish National Team12:40
34Jakub SkodaCzech National Team12:41
35Audun HeimdalNorwegian National Team12:42
36Markus LundholmSwedish National Team12:43
37Mattis JaamaEstonian National Team12:44
38Bjornar KvaleNorwegian National Team12:45
39Petr HorvatCzech National Team12:46
40Linus RappSwedish National Team12:47
41Jorgen BaklidNorwegian National Team12:48
42Sergey GorlanovRussian National Team12:49
43Lars MoholdtNorwegian National Team12:50
44Gion SchnyderSwiss National Team12:51
45Tuomas KotroFinnish National Team12:52
46Andrey LamovRussian National Team12:53
47Erik BlomgrenSwedish National Team12:54
48Eduard KhrennikovRussian National Team12:55
49Erik RostSwedish National Team12:56
50Vladislav KiselevRussian National Team12:57
51Stanimir BelomazhevBulgaria National Team12:58

Women

3 030 m, 39 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
521Andrea WickbomI 19 IF12:00:00
522Ingela HagfalkDomnarvets GOIF12:01:00
523Beatrice AlmÖrnsköldsviks OK12:02:00
524Elsa AnderssonDomnarvets GOIF12:03:00
525Kaisa RoobaUmeå OK12:04:00
526Vilma BergerDomnarvets GOIF12:05:00
61Kezban TasTurkish National Team12:06:00
62Anniken Eriksrud KarlsenNorwegian National Team12:07:00
63Nazlican DuzceTurkish National Team12:08:00
64Marit Melby JacobsenNorwegian National Team12:09:00
65Daria ShupikovaRussian National Team12:10:00
66Lisa LarsenSwedish National Team12:11:00
99Antonia ErhartAustrian Orienteering Federation12:11:30
67Johanka SimkovaCzech National Team12:12:00
68Daria KuzminykhRussian National Team12:13:00
69Epp PaalbergEstonian National Team12:14:00
70Hibiki SanoJapanese National Team12:15:00
71Klara YngvessonSwedish National Team12:16:00
72Synne StrandNorwegian National Team12:17:00
73Petra HancovaCzech National Team12:18:00
74Doris KudreEstonian National Team12:19:00
75Liisa NenonenFinnish National Team12:20:00
76Evine Westli AndersenNorwegian National Team12:21:00
77Isabel SalenSwedish National Team12:22:00
78Stefania CorradiniItalian National Team12:23:00
79Marina VyatkinaRussian National Team12:24:00
80Frida SandbergSwedish National Team12:25:00
81Tuuli SuutariFinnish National Team12:26:00
82Katerina NeumannovaCzech National Team12:27:00
83Tatyana OborinaRussian National Team12:28:00
84Hanna ErikssonSwedish National Team12:29:00
85Marjut TurunenFinnish National Team12:30:00
86Magdalena OlssonSwedish National Team12:31:00
87Salla KoskelaFinnish National Team12:32:00
88Anastasia KravchenkoRussian National Team12:33:00
89Lenka MechlovaCzech National Team12:34:00
90Linda LindkvistSwedish National Team12:35:00
91Daisy KudreEstonian National Team12:36:00
92Alena TrapeznikovaRussian National Team12:37:00

Advertisements

Eventor World