International Orienteering Federation

Start list for World Cup Round 3 - Sprint

Event informationShow start list by organisationPrint

Name: Sprint
Organiser: Switzerland
Date: 29 September 2019

Men A

4 000 m, 40 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
Gaute Hallan SteiwerNorway14:08:30
Albin RidefeltSweden14:10:00
Pavel KubatCzech Republic14:11:30
Ralph StreetGreat Britain14:13:00
Olav LundanesNorway14:14:30
Audun HeimdalNorway14:16:00
Jonathan CrickmoreGreat Britain14:17:30
Elias KuukkaFinland14:19:00
Emil AhlbeckNorway14:20:30
Tobia PezzatiSwitzerland14:22:00
Gernot YmsenAustria14:23:30
Miika KirmulaFinland14:25:00
Christoph MeierSwitzerland14:26:30
Rudolfs ZernisLatvia14:28:00
Chris SmithardGreat Britain14:29:30
Jonas Vytautas GvildysLithuania14:31:00
Riccardo ScaletItaly14:32:30
Kasper FosserNorway14:34:00
Lucas BassetFrance14:35:30
Jonas EggerSwitzerland14:37:00
Oystein Kvaal OsterboNorway14:38:30
Peter HodkinsonGreat Britain14:40:00
Frederic TranchandFrance14:41:30
Joey HadornSwitzerland14:43:00
Milos NykodymCzech Republic14:44:30
Robert MerlAustria14:46:00
Aleksi NiemiFinland14:47:30
Andreas KyburzSwitzerland14:49:00
Ruslan GlibovUkraine14:50:30
Florian HowaldSwitzerland14:52:00
Emil SvenskSweden14:53:30
Gustav BergmanSweden14:55:00
Martin RegbornSweden14:56:30
Martin HubmannSwitzerland14:58:00
Kristian JonesGreat Britain14:59:30
Vojtech KralCzech Republic15:01:00
Tim RobertsonNew Zealand15:02:30
Yannick MichielsBelgium15:04:00
Matthias KyburzSwitzerland15:05:30
Daniel HubmannSwitzerland15:07:00

Women A

3 600 m, 40 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
Miri Thrane OedumDenmark13:04:30
Venla HarjuFinland13:06:00
Anna BachmanSweden13:07:30
Saila KinniFinland13:09:00
Merja RantanenFinland13:10:30
Lenka MechlovaCzech Republic13:12:00
Elin ManssonSweden13:13:30
Lisa RisbySweden13:15:00
Lilian ForsgrenSweden13:16:30
Evely KaasikuEstonia13:18:00
Lotta KarholaFinland13:19:30
Ingeborg EideNorway13:21:00
Victoria Haestad BjornstadNorway13:22:30
Sofie BachmannSwitzerland13:24:00
Sandra GrosbergaLatvia13:25:30
Susen LoeschGermany13:27:00
Laura RamsteinAustria13:28:30
Denisa KosovaCzech Republic13:30:00
Sara HagstromSweden13:31:30
Megan Carter DaviesGreat Britain13:33:00
Svetlana MironovaRussian Federation13:34:30
Vendula HorcickovaCzech Republic13:36:00
Paula GrossSwitzerland13:37:30
Silje Ekroll JahrenNorway13:39:00
Sarina JenzerSwitzerland13:40:30
Isia BassetFrance13:42:00
Alice LeakeGreat Britain13:43:30
Martina RuchSwitzerland13:45:00
Tereza JanosikovaCzech Republic13:46:30
Aleksandra HornikPoland13:48:00
Andrine BenjaminsenNorway13:49:30
Ursula KadanAustria13:51:00
Julia JakobSwitzerland13:52:30
Simona AebersoldSwitzerland13:54:00
Marika TeiniFinland13:55:30
Sabine HauswirthSwitzerland13:57:00
Natalia GemperleRussian Federation13:58:30
Elena RoosSwitzerland14:00:00
Maija SianojaFinland14:01:30
Tove AlexanderssonSweden14:03:00

Men B

4 000 m, 83 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
Bjoern CederbergDenmark11:39:00
Edgars BertuksLatvia11:39:30
Artjoms RekunenkoLatvia11:40:00
Li ZhuoyeChina11:40:30
Tang JiandaChina11:41:00
Yaowen HuChina11:41:30
Alexander FrolovRussian Federation11:42:00
Jaagup TruusaluEstonia11:42:30
Jonas HubacekCzech Republic11:43:00
Hideto TakahashiJapan11:43:30
Aleksei AsmolovRussian Federation11:44:00
Xiao TangChina11:44:30
Erik DoehlerGermany11:45:00
Krisztian LiszkaHungary11:45:30
Sergey DobryninRussian Federation11:46:00
Jan BednarskiPoland11:46:30
Kaarel Hendrik ZernantEstonia11:47:00
Andrew BarnettAustralia11:47:30
Janis TamuzsLatvia11:48:00
Csaba GerberHungary11:48:30
Raphael MasliahFrance11:49:00
Mate BaumholczerHungary11:49:30
Rasmus Moeller JessDenmark11:50:00
Johan HogstrandSweden11:50:30
Isac von KrusenstiernaSweden11:51:00
Reigo TeervaltEstonia11:51:30
Laurits Bidstrup MollerDenmark11:52:00
Hirokazu OsakiJapan11:52:30
Kristo HeinmannEstonia11:53:00
Sebastian Ken BaumannJapan11:53:30
Michael KondroCanada11:54:00
Mathieu PerrinFrance11:54:30
Colin KolbeGermany11:55:00
Daniel VandasCzech Republic11:55:30
Aron BakoHungary11:56:00
Dmitrii NakonechnyiRussian Federation11:56:30
Nicolas KastnerAustria11:57:00
Bojan BlumensteinGermany11:57:30
Xiaoming LiangChina11:58:00
Krzysztof WolowczykPoland11:58:30
Levente TugyiHungary11:59:00
Loic CapbernFrance11:59:30
Kenny KivikasEstonia12:00:00
Francois van der OuderaaBelgium12:00:30
Max Peter BejmerSweden12:01:00
Wouter HusBelgium12:01:30
Patrick JaffeAustralia12:02:00
Tamas TolgyesiHungary12:02:30
Xiyuan LiangChina12:03:00
Mathias BlaiseBelgium12:03:30
Vegard Jarvis WestergardNorway12:04:00
Sebastian InderstItaly12:04:30
Alex CarcasGreat Britain12:05:00
Ats SonajalgEstonia12:05:30
Daniil KashinRussian Federation12:06:00
Tomas KrivdaCzech Republic12:06:30
Aston KeyAustralia12:07:00
Mathias PeterAustria12:07:30
Jesse LaukkarinenFinland12:08:00
Emil OebroDenmark12:08:30
Marvin GoerickeGermany12:09:00
Quentin RauturierFrance12:09:30
Tomas KubelkaCzech Republic12:10:00
Tomas HendrickxBelgium12:10:30
Damian KonotopetzCanada12:11:00
Topi SyrjalainenFinland12:11:30
Dag BlandkjennNorway12:12:00
Michal OlejnikPoland12:12:30
Maxime RauturierFrance12:13:00
Algirdas BartkeviciusLithuania12:13:30
Tristan BloemenBelgium12:14:00
Olli OjanahoFinland12:14:30
Matthias ReinerAustria12:15:00
Topias AholaFinland12:15:30
Joni HirvikallioFinland12:16:00
Adrien DelenneFrance12:16:30
Eric BorjeskogSweden12:17:00
Piotr ParfianowiczPoland12:17:30
Arturs PaulinsLatvia12:18:00
Jakob EdsenDenmark12:18:30
Marek MinarCzech Republic12:19:00
Artem PopovRussian Federation12:19:30
Trond Einar Moen PedersliNorway12:20:00

Women B

3 600 m, 60 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
Yongyu LiChina11:50:30
Josefine LindDenmark11:51:00
Kristine BertukaLatvia11:51:30
Xiong YanChina11:52:00
Wu JianfeiChina11:52:30
Csenge GerberHungary11:53:00
Elina KarklinaLatvia11:53:30
Hanna WisniewskaPoland11:54:00
Veronika KalininaRussian Federation11:54:30
Laura VikeLatvia11:55:00
Leonore WinklerGermany11:55:30
Tereza NovotnaCzech Republic11:56:00
Johanna TrummerAustria11:56:30
Katarzyna SlusarczykPoland11:57:00
Xueqin YangChina11:57:30
Shuang LongChina11:58:00
Lucie ArnoBelgium11:58:30
Anika GassnerAustria11:59:00
Johanna ObergSweden11:59:30
Nicoline Friberg KlysnerDenmark12:00:00
Sarah JonesGreat Britain12:00:30
Cecile FoltzerFrance12:01:00
Tereza CechovaCzech Republic12:01:30
Anna StickovaCzech Republic12:02:00
Anine LomeNorway12:02:30
Mary FlemingAustralia12:03:00
Juliette BassetFrance12:03:30
Galina RibediucMoldova Republic of12:04:00
Jiayi ZhengChina12:04:30
Triin JaadmaaEstonia12:05:00
Eszter MantuanoHungary12:05:30
Fanny TilkinBelgium12:06:00
Paula StarkeGermany12:06:30
Runa FremstadNorway12:07:00
Liga ValdmaneLatvia12:07:30
Francesca TauferItaly12:08:00
Gabija RazaityteLithuania12:08:30
Jo ShepherdGreat Britain12:09:00
Zuzanna KubickaPoland12:09:30
Florence HanauerFrance12:10:00
Cecilie AndersenGreat Britain12:10:30
Maelle BeauvirFrance12:11:00
Ausrine KutkaiteLithuania12:11:30
Anastasiia BorovkovaRussian Federation12:12:00
Anja ArbterAustria12:12:30
Anna SimkovicsAustria12:13:00
Carlotta ScaletItaly12:13:30
Josefin TjernlundSweden12:14:00
Adela IndrakovaCzech Republic12:14:30
Caroline GjotterupDenmark12:15:00
Kristine FjellangerNorway12:15:30
Laura RobertsonNew Zealand12:16:00
Anna DvorianskaiaRussian Federation12:16:30
Charlotte WardGreat Britain12:17:00
Sofia HaajanenFinland12:17:30
Irina NybergRussian Federation12:18:00
Alva OlssonSweden12:18:30
Anna HaatajaFinland12:19:00
Sigrid AlexandersenNorway12:19:30
Galina VinogradovaRussian Federation12:20:00

Advertisements

Bryzos
Gran Canaria O-Meeting 2019
OCAD
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org