International Orienteering Federation

Start list for World Cup Round 3 - Knock out sprint

Event informationShow start list by classPrint

Name: Knock out sprint
Organiser: Switzerland
Date: 28 September 2019

Australia

9 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
Mary FlemingWomen 3 (33)2 500 m09:22
Aston KeyMen 1 (42)3 100 m09:55
Patrick JaffeMen 3 (41)3 100 m09:58
Mary FlemingWomen overall (101) m10:00
Andrew BarnettMen overall (124) m10:00
Patrick JaffeMen overall (124) m10:00
Aston KeyMen overall (124) m10:00
Andrew BarnettMen 2 (41)3 100 m10:10
Aston KeyMen Quarter-final 2 (6)2 500 m11:39

Austria

24 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
Ursula KadanWomen 1 (34)2 500 m09:02
Laura RamsteinWomen 3 (33)2 500 m09:10
Anja ArbterWomen 2 (34)2 500 m09:14
Anna SimkovicsWomen 3 (33)2 500 m09:14
Anika GassnerWomen 2 (34)2 500 m09:26
Johanna TrummerWomen 1 (34)2 500 m09:28
Robert MerlMen 2 (41)3 100 m09:40
Gernot YmsenMen 2 (41)3 100 m09:47
Matthias ReinerMen 3 (41)3 100 m09:48
Mathias PeterMen 1 (42)3 100 m09:54
Anja ArbterWomen overall (101) m10:00
Anika GassnerWomen overall (101) m10:00
Ursula KadanWomen overall (101) m10:00
Laura RamsteinWomen overall (101) m10:00
Anna SimkovicsWomen overall (101) m10:00
Johanna TrummerWomen overall (101) m10:00
Nicolas KastnerMen overall (124) m10:00
Robert MerlMen overall (124) m10:00
Mathias PeterMen overall (124) m10:00
Matthias ReinerMen overall (124) m10:00
Gernot YmsenMen overall (124) m10:00
Nicolas KastnerMen 1 (42)3 100 m10:02
Ursula KadanWomen Quarter-Final 2 (6)2 200 m10:57
Laura RamsteinWomen Quarter-Final 5 (6)2 200 m11:18

Belgium

19 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
Fanny TilkinWomen 2 (34)2 500 m09:20
Lucie ArnoWomen 1 (34)2 500 m09:26
Yannick MichielsMen 2 (41)3 100 m09:35
Tristan BloemenMen 2 (41)3 100 m09:49
Tomas HendrickxMen 1 (42)3 100 m09:52
Mathias BlaiseMen 3 (41)3 100 m09:57
Wouter HusMen 1 (42)3 100 m09:58
Francois van der OuderaaMen 3 (41)3 100 m09:59
Lucie ArnoWomen overall (101) m10:00
Fanny TilkinWomen overall (101) m10:00
Mathias BlaiseMen overall (124) m10:00
Tristan BloemenMen overall (124) m10:00
Tomas HendrickxMen overall (124) m10:00
Wouter HusMen overall (124) m10:00
Yannick MichielsMen overall (124) m10:00
Francois van der OuderaaMen overall (124) m10:00
Yannick MichielsMen Quarter-final 6 (6)2 500 m12:07
Yannick MichielsMen Semi-final 3 (6)2 000 m16:09:30
Yannick MichielsMen Final (6)2 100 m16:43:30

Canada

4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
Damian KonotopetzMen 2 (41)3 100 m09:52
Michael KondroMen overall (124) m10:00
Damian KonotopetzMen overall (124) m10:00
Michael KondroMen 1 (42)3 100 m10:04

China

25 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
Jiayi ZhengWomen 3 (33)2 500 m09:21
Shuang LongWomen 3 (33)2 500 m09:26
Xueqin YangWomen 2 (34)2 500 m09:27
Xiong YanWomen 1 (34)2 500 m09:32
Wu JianfeiWomen 1 (34)2 500 m09:33
Yongyu LiWomen 2 (34)2 500 m09:33
Xiyuan LiangMen 2 (41)3 100 m09:57
Wu JianfeiWomen overall (101) m10:00
Yongyu LiWomen overall (101) m10:00
Shuang LongWomen overall (101) m10:00
Ziong YanWomen overall (101) m10:00
Xueqin YangWomen overall (101) m10:00
Jiayi ZhengWomen overall (101) m10:00
Yaowen HuMen overall (124) m10:00
Tang JiandaMen overall (124) m10:00
Xiaoming LiangMen overall (124) m10:00
Xiyuan LiangMen overall (124) m10:00
Xiao TangMen overall (124) m10:00
Li ZhuoyeMen overall (124) m10:00
Xiaoming LiangMen 3 (41)3 100 m10:01
Xiao TangMen 2 (41)3 100 m10:12
Yaowen HuMen 1 (42)3 100 m10:14
Li ZhuoyeMen 3 (41)3 100 m10:14
Tang JiandaMen 1 (42)3 100 m10:16
Yongyu LiWomen Quarter-Final 2 (6)2 200 m10:57

Czech Republic

41 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
Tereza JanosikovaWomen 1 (34)2 500 m09:04
Vendula HorcickovaWomen 3 (33)2 500 m09:07
Denisa KosovaWomen 1 (34)2 500 m09:09
Adela IndrakovaWomen 3 (33)2 500 m09:12
Anna StickovaWomen 1 (34)2 500 m09:23
Tereza CechovaWomen 3 (33)2 500 m09:23
Lenka MechlovaWomen 2 (34)2 500 m09:25
Tereza NovotnaWomen 2 (34)2 500 m09:29
Vojtech KralMen 1 (42)3 100 m09:36
Milos NykodymMen 3 (41)3 100 m09:40
Marek MinarMen 2 (41)3 100 m09:42
Tomas KubelkaMen 1 (42)3 100 m09:53
Tomas KrivdaMen 2 (41)3 100 m09:55
Tereza CechovaWomen overall (101) m10:00
Vendula HorcickovaWomen overall (101) m10:00
Adela IndrakovaWomen overall (101) m10:00
Tereza JanosikovaWomen overall (101) m10:00
Denisa KosovaWomen overall (101) m10:00
Lenka MechlovaWomen overall (101) m10:00
Tereza NovotnaWomen overall (101) m10:00
Anna StickovaWomen overall (101) m10:00
Jonas HubacekMen overall (124) m10:00
Vojtech KralMen overall (124) m10:00
Tomas KrivdaMen overall (124) m10:00
Pavel KubatMen overall (124) m10:00
Tomas KubelkaMen overall (124) m10:00
Marek MinarMen overall (124) m10:00
Milos NykodymMen overall (124) m10:00
Daniel VandasMen overall (124) m10:00
Daniel VandasMen 2 (41)3 100 m10:03
Pavel KubatMen 3 (41)3 100 m10:07
Jonas HubacekMen 1 (42)3 100 m10:15
Tereza JanosikovaWomen Quarter-Final 1 (6)2 200 m10:50
Vendula HorcickovaWomen Quarter-Final 4 (6)2 200 m11:11
Tereza CechovaWomen Quarter-Final 5 (6)2 200 m11:18
Vojtech KralMen Quarter-final 3 (6)2 500 m11:46
Milos NykodymMen Quarter-final 4 (6)2 500 m11:53
Tereza JanosikovaWomen Semi-final 1 (6)1 900 m15:10
Vojtech KralMen Semi-final 2 (6)2 000 m15:58
Tereza JanosikovaWomen Final (6)2 100 m16:24:45
Vojtech KralMen Final (6)2 100 m16:43:30

Denmark

22 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
Cecilie Friberg KlysnerWomen 1 (34)2 500 m09:08
Caroline GjotterupWomen 2 (34)2 500 m09:11
Nicoline Friberg KlysnerWomen 1 (34)2 500 m09:25
Miri Thrane OedumWomen 2 (34)2 500 m09:32
Josefine LindWomen 3 (33)2 500 m09:32
Jakob EdsenMen 3 (41)3 100 m09:43
Emil OebroMen 3 (41)3 100 m09:54
Cecilie Friberg KlysnerWomen overall (101) m10:00
Nicoline Friberg KlysnerWomen overall (101) m10:00
Caroline GjotterupWomen overall (101) m10:00
Josefine LindWomen overall (101) m10:00
Miri Thrane OedumWomen overall (101) m10:00
Bjoern CederbergMen overall (124) m10:00
Jakob EdsenMen overall (124) m10:00
Rasmus Moeller JessMen overall (124) m10:00
Laurits Bidstrup MollerMen overall (124) m10:00
Emil OebroMen overall (124) m10:00
Laurits Bidstrup MollerMen 1 (42)3 100 m10:06
Rasmus Moeller JessMen 2 (41)3 100 m10:08
Bjoern CederbergMen 2 (41)3 100 m10:14
Cecilie Friberg KlysnerWomen Quarter-Final 3 (6)2 200 m11:04
Jakob EdsenMen Quarter-final 1 (6)2 500 m11:32

Estonia

17 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
Evely KaasikuWomen 3 (33)2 500 m09:17
Triin JaadmaaWomen 1 (34)2 500 m09:21
Ats SonajalgMen 2 (41)3 100 m09:56
Kenny KivikasMen 2 (41)3 100 m10:00
Triin JaadmaaWomen overall (101) m10:00
Evely KaasikuWomen overall (101) m10:00
Kristo HeinmannMen overall (124) m10:00
Kenny KivikasMen overall (124) m10:00
Ats SonajalgMen overall (124) m10:00
Reigo TeervaltMen overall (124) m10:00
Jaagup TruusaluMen overall (124) m10:00
Kaarel Hendrik ZernantMen overall (124) m10:00
Kristo HeinmannMen 1 (42)3 100 m10:05
Reigo TeervaltMen 3 (41)3 100 m10:06
Kaarel Hendrik ZernantMen 1 (42)3 100 m10:10
Jaagup TruusaluMen 3 (41)3 100 m10:13
Kenny KivikasMen Quarter-final 1 (6)2 500 m11:32

Finland

41 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
Maija SianojaWomen 3 (33)2 500 m09:00
Marika TeiniWomen 2 (34)2 500 m09:01
Anna HaatajaWomen 2 (34)2 500 m09:06
Sofia HaajanenWomen 2 (34)2 500 m09:09
Lotta KarholaWomen 1 (34)2 500 m09:16
Merja RantanenWomen 1 (34)2 500 m09:27
Saila KinniWomen 3 (33)2 500 m09:27
Venla HarjuWomen 1 (34)2 500 m09:29
Aleksi NiemiMen 3 (41)3 100 m09:39
Miika KirmulaMen 1 (42)3 100 m09:46
Joni HirvikallioMen 3 (41)3 100 m09:47
Topias AholaMen 1 (42)3 100 m09:48
Olli OjanahoMen 1 (42)3 100 m09:49
Elias KuukkaMen 2 (41)3 100 m09:50
Topi SyrjalainenMen 3 (41)3 100 m09:52
Jesse LaukkarinenMen 2 (41)3 100 m09:54
Sofia HaajanenWomen overall (101) m10:00
Anna HaatajaWomen overall (101) m10:00
Venla HarjuWomen overall (101) m10:00
Lotta KarholaWomen overall (101) m10:00
Saila KinniWomen overall (101) m10:00
Merja RantanenWomen overall (101) m10:00
Maija SianojaWomen overall (101) m10:00
Marika TeiniWomen overall (101) m10:00
Topias AholaMen overall (124) m10:00
Joni HirvikallioMen overall (124) m10:00
Miika KirmulaMen overall (124) m10:00
Elias KuukkaMen overall (124) m10:00
Jesse LaukkarinenMen overall (124) m10:00
Aleksi NiemiMen overall (124) m10:00
Olli OjanahoMen overall (124) m10:00
Topi SyrjalainenMen overall (124) m10:00
Merja RantanenWomen Quarter-Final 2 (6)2 200 m10:57
Maija SianojaWomen Quarter-Final 3 (6)2 200 m11:04
Sofia HaajanenWomen Quarter-Final 6 (6)2 200 m11:25
Lotta KarholaWomen Quarter-Final 6 (6)2 200 m11:25
Saila KinniWomen Quarter-Final 6 (6)2 200 m11:25
Aleksi NiemiMen Quarter-final 2 (6)2 500 m11:39
Joni HirvikallioMen Quarter-final 6 (6)2 500 m12:07
Lotta KarholaWomen Semi-final 3 (6)1 900 m15:34
Aleksi NiemiMen Semi-final 1 (6)2 000 m15:46:30

France

30 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
Isia BassetWomen 3 (33)2 500 m09:05
Maelle BeauvirWomen 2 (34)2 500 m09:16
Florence HanauerWomen 1 (34)2 500 m09:17
Juliette BassetWomen 1 (34)2 500 m09:22
Cecile FoltzerWomen 2 (34)2 500 m09:24
Frederic TranchandMen 1 (42)3 100 m09:41
Lucas BassetMen 2 (41)3 100 m09:43
Adrien DelenneMen 1 (42)3 100 m09:47
Maxime RauturierMen 3 (41)3 100 m09:50
Quentin RauturierMen 2 (41)3 100 m09:53
Loic CapbernMen 1 (42)3 100 m10:00
Isia BassetWomen overall (101) m10:00
Juliette BassetWomen overall (101) m10:00
Maelle BeauvirWomen overall (101) m10:00
Cecile FoltzerWomen overall (101) m10:00
Florence HanauerWomen overall (101) m10:00
Lucas BassetMen overall (124) m10:00
Loic CapbernMen overall (124) m10:00
Adrien DelenneMen overall (124) m10:00
Raphael MasliahMen overall (124) m10:00
Mathieu PerrinMen overall (124) m10:00
Maxime RauturierMen overall (124) m10:00
Quentin RauturierMen overall (124) m10:00
Frederic TranchandMen overall (124) m10:00
Mathieu PerrinMen 3 (41)3 100 m10:04
Raphael MasliahMen 3 (41)3 100 m10:08
Maxime RauturierMen Quarter-final 3 (6)2 500 m11:46
Lucas BassetMen Quarter-final 6 (6)2 500 m12:07
Adrien DelenneMen Quarter-final 6 (6)2 500 m12:07
Lucas BassetMen Semi-final 3 (6)2 000 m16:09:30

Germany

16 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
Susen LoeschWomen 1 (34)2 500 m09:12
Paula StarkeWomen 2 (34)2 500 m09:19
Leonore WinklerWomen 3 (33)2 500 m09:29
Marvin GoerickeMen 3 (41)3 100 m09:53
Susen LoeschWomen overall (101) m10:00
Paula StarkeWomen overall (101) m10:00
Leonore WinklerWomen overall (101) m10:00
Bojan BlumensteinMen overall (124) m10:00
Erik DoehlerMen overall (124) m10:00
Marvin GoerickeMen overall (124) m10:00
Ole HennselerMen overall (124) m10:00
Colin KolbeMen overall (124) m10:00
Bojan BlumensteinMen 1 (42)3 100 m10:01
Colin KolbeMen 2 (41)3 100 m10:04
Ole HennselerMen 3 (41)3 100 m10:09
Erik DoehlerMen 1 (42)3 100 m10:12

Great Britain

37 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
Alice LeakeWomen 2 (34)2 500 m09:05
Megan Carter DaviesWomen 2 (34)2 500 m09:08
Charlotte WardWomen 1 (34)2 500 m09:10
Cecilie AndersenWomen 3 (33)2 500 m09:16
Jo ShepherdWomen 3 (33)2 500 m09:18
Sarah JonesWomen 1 (34)2 500 m09:24
Kristian JonesMen 2 (41)3 100 m09:36
Peter HodkinsonMen 3 (41)3 100 m09:41
Chris SmithardMen 1 (42)3 100 m09:45
Jonathan CrickmoreMen 2 (41)3 100 m09:51
Alex CarcasMen 1 (42)3 100 m09:56
Cecilie AndersenWomen overall (101) m10:00
Megan Carter DaviesWomen overall (101) m10:00
Sarah JonesWomen overall (101) m10:00
Alice LeakeWomen overall (101) m10:00
Jo ShepherdWomen overall (101) m10:00
Charlotte WardWomen overall (101) m10:00
Alex CarcasMen overall (124) m10:00
Jonathan CrickmoreMen overall (124) m10:00
Peter HodkinsonMen overall (124) m10:00
Kristian JonesMen overall (124) m10:00
Chris SmithardMen overall (124) m10:00
Ralph StreetMen overall (124) m10:00
Ralph StreetMen 3 (41)3 100 m10:02
Alice LeakeWomen Quarter-Final 2 (6)2 200 m10:57
Megan Carter DaviesWomen Quarter-Final 4 (6)2 200 m11:11
Ralph StreetMen Quarter-final 1 (6)2 500 m11:32
Peter HodkinsonMen Quarter-final 2 (6)2 500 m11:39
Kristian JonesMen Quarter-final 2 (6)2 500 m11:39
Chris SmithardMen Quarter-final 4 (6)2 500 m11:53
Jonathan CrickmoreMen Quarter-final 5 (6)2 500 m12:00
Alice LeakeWomen Semi-final 1 (6)1 900 m15:10
Megan Carter DaviesWomen Semi-final 2 (6)1 900 m15:22
Kristian JonesMen Semi-final 1 (6)2 000 m15:46:30
Ralph StreetMen Semi-final 1 (6)2 000 m15:46:30
Kristian JonesMen Final (6)2 100 m16:43:30
Ralph StreetMen Final (6)2 100 m16:43:30

Hungary

16 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
Eszter MantuanoWomen 3 (33)2 500 m09:20
Csenge GerberWomen 1 (34)2 500 m09:31
Tamas TolgyesiMen 2 (41)3 100 m09:58
Levente TugyiMen 3 (41)3 100 m10:00
Csenge GerberWomen overall (101) m10:00
Eszter MantuanoWomen overall (101) m10:00
Aron BakoMen overall (124) m10:00
Mate BaumholczerMen overall (124) m10:00
Csaba GerberMen overall (124) m10:00
Krisztian LiszkaMen overall (124) m10:00
Tamas TolgyesiMen overall (124) m10:00
Levente TugyiMen overall (124) m10:00
Aron BakoMen 3 (41)3 100 m10:03
Mate BaumholczerMen 1 (42)3 100 m10:08
Csaba GerberMen 1 (42)3 100 m10:09
Krisztian LiszkaMen 2 (41)3 100 m10:11

Italy

10 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
Carlotta ScaletWomen 3 (33)2 500 m09:13
Francesca TauferWomen 2 (34)2 500 m09:18
Riccardo ScaletMen 1 (42)3 100 m09:44
Sebastian InderstMen 3 (41)3 100 m09:56
Carlotta ScaletWomen overall (101) m10:00
Francesca TauferWomen overall (101) m10:00
Sebastian InderstMen overall (124) m10:00
Riccardo ScaletMen overall (124) m10:00
Riccardo ScaletMen Quarter-final 3 (6)2 500 m11:46
Riccardo ScaletMen Semi-final 2 (6)2 000 m15:58

Japan

6 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
Sebastian Ken BaumannMen overall (124) m10:00
Hirokazu OsakiMen overall (124) m10:00
Hideto TakahashiMen overall (124) m10:00
Hirokazu OsakiMen 2 (41)3 100 m10:05
Sebastian Ken BaumannMen 3 (41)3 100 m10:05
Hideto TakahashiMen 1 (42)3 100 m10:13

Latvia

23 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
Sandra GrosbergaWomen 2 (34)2 500 m09:12
Liga ValdmaneWomen 1 (34)2 500 m09:19
Laura VikeWomen 3 (33)2 500 m09:30
Elina KarklinaWomen 2 (34)2 500 m09:31
Kristine BertukaWomen 3 (33)2 500 m09:31
Arturs PaulinsMen 1 (42)3 100 m09:43
Rudolfs ZernisMen 3 (41)3 100 m09:45
Kristine BertukaWomen overall (101) m10:00
Sandra GrosbergaWomen overall (101) m10:00
Elina KarklinaWomen overall (101) m10:00
Liga ValdmaneWomen overall (101) m10:00
Laura VikeWomen overall (101) m10:00
Edgars BertuksMen overall (124) m10:00
Arturs PaulinsMen overall (124) m10:00
Artjoms RekunenkoMen overall (124) m10:00
Janis TamuzsMen overall (124) m10:00
Rudolfs ZernisMen overall (124) m10:00
Janis TamuzsMen 2 (41)3 100 m10:09
Artjoms RekunenkoMen 2 (41)3 100 m10:13
Edgars BertuksMen 3 (41)3 100 m10:15
Sandra GrosbergaWomen Quarter-Final 4 (6)2 200 m11:11
Rudolfs ZernisMen Quarter-final 3 (6)2 500 m11:46
Sandra GrosbergaWomen Semi-final 2 (6)1 900 m15:22

Lithuania

8 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
Ausrine KutkaiteWomen 3 (33)2 500 m09:15
Gabija RazaityteWomen 1 (34)2 500 m09:18
Jonas Vytautas GvildysMen 3 (41)3 100 m09:44
Algirdas BartkeviciusMen 1 (42)3 100 m09:50
Ausrine KutkaiteWomen overall (101) m10:00
Gabija RazaityteWomen overall (101) m10:00
Algirdas BartkeviciusMen overall (124) m10:00
Jonas Vytautas GvildysMen overall (124) m10:00

Moldova

2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
Galina RibediucWomen 2 (34)2 500 m09:21
Galina RibediucWomen overall (101) m10:00

New Zealand

4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
Laura RobertsonWomen 1 (34)2 500 m09:11
Tim RobertsonMen 3 (41)3 100 m09:36
Laura RobertsonWomen overall (101) m10:00
Tim RobertsonMen overall (124) m10:00

Norway

49 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
Andrine BenjaminsenWomen 1 (34)2 500 m09:03
Sigrid AlexandersenWomen 2 (34)2 500 m09:04
Silje Ekroll JahrenWomen 1 (34)2 500 m09:06
Kristine FjellangerWomen 3 (33)2 500 m09:11
Ingeborg EideWomen 1 (34)2 500 m09:15
Victoria Haestad BjornstadWomen 2 (34)2 500 m09:15
Runa FremstadWomen 3 (33)2 500 m09:19
Anine LomeWomen 2 (34)2 500 m09:23
Trond Einar Moen PedersliMen 2 (41)3 100 m09:39
Oystein Kvaal OsterboMen 1 (42)3 100 m09:42
Kasper FosserMen 2 (41)3 100 m09:44
Emil AhlbeckMen 3 (41)3 100 m09:49
Dag BlandkjennMen 3 (41)3 100 m09:51
Vegard Jarvis WestergardMen 1 (42)3 100 m09:57
Audun HeimdalMen 1 (42)3 100 m09:59
Sigrid AlexandersenWomen overall (101) m10:00
Andrine BenjaminsenWomen overall (101) m10:00
Ingeborg EideWomen overall (101) m10:00
Silje Ekroll JahrenWomen overall (101) m10:00
Kristine FjellangerWomen overall (101) m10:00
Runa FremstadWomen overall (101) m10:00
Victoria Haestad BjornstadWomen overall (101) m10:00
Anine LomeWomen overall (101) m10:00
Emil AhlbeckMen overall (124) m10:00
Dag BlandkjennMen overall (124) m10:00
Kasper FosserMen overall (124) m10:00
Gaute Hallan SteiwerMen overall (124) m10:00
Audun HeimdalMen overall (124) m10:00
Olav LundanesMen overall (124) m10:00
Trond E. Moen PedersliMen overall (124) m10:00
Oystein Kvaal OsterboMen overall (124) m10:00
Vegard Jarvis WestergardMen overall (124) m10:00
Olav LundanesMen 2 (41)3 100 m10:02
Gaute Hallan SteiwerMen 3 (41)3 100 m10:11
Anine LomeWomen Quarter-Final 1 (6)2 200 m10:50
Andrine BenjaminsenWomen Quarter-Final 3 (6)2 200 m11:04
Silje Ekroll JahrenWomen Quarter-Final 5 (6)2 200 m11:18
Victoria Haestad BjornstadWomen Quarter-Final 6 (6)2 200 m11:25
Oystein Kvaal OsterboMen Quarter-final 1 (6)2 500 m11:32
Olav LundanesMen Quarter-final 2 (6)2 500 m11:39
Emil AhlbeckMen Quarter-final 5 (6)2 500 m12:00
Kasper FosserMen Quarter-final 5 (6)2 500 m12:00
Audun HeimdalMen Quarter-final 5 (6)2 500 m12:00
Trond Einar Moen PedersliMen Quarter-final 6 (6)2 500 m12:07
Andrine BenjaminsenWomen Semi-final 2 (6)1 900 m15:22
Victoria Haestad BjornstadWomen Semi-final 3 (6)1 900 m15:34
Silje Ekroll JahrenWomen Semi-final 3 (6)1 900 m15:34
Olav LundanesMen Semi-final 1 (6)2 000 m15:46:30
Kasper FosserMen Semi-final 3 (6)2 000 m16:09:30

Poland

19 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
Aleksandra HornikWomen 2 (34)2 500 m09:03
Zuzanna KubickaWomen 2 (34)2 500 m09:17
Katarzyna SlusarczykWomen 3 (33)2 500 m09:28
Hanna WisniewskaWomen 1 (34)2 500 m09:30
Piotr ParfianowiczMen 2 (41)3 100 m09:45
Michal OlejnikMen 1 (42)3 100 m09:51
Aleksandra HornikWomen overall (101) m10:00
Zuzanna KubickaWomen overall (101) m10:00
Katarzyna SlusarczykWomen overall (101) m10:00
Hanna WisniewskaWomen overall (101) m10:00
Jan BednarskiMen overall (124) m10:00
Michal OlejnikMen overall (124) m10:00
Piotr ParfianowiczMen overall (124) m10:00
Krzysztof WolowczykMen overall (124) m10:00
Krzysztof WolowczykMen 2 (41)3 100 m10:01
Jan BednarskiMen 3 (41)3 100 m10:10
Aleksandra HornikWomen Quarter-Final 6 (6)2 200 m11:25
Piotr ParfianowiczMen Quarter-final 4 (6)2 500 m11:53
Piotr ParfianowiczMen Semi-final 2 (6)2 000 m15:58

Russia

33 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
Natalia GemperleWomen 3 (33)2 500 m09:01
Galina VinogradovaWomen 3 (33)2 500 m09:03
Svetlana MironovaWomen 1 (34)2 500 m09:07
Irina NybergWomen 3 (33)2 500 m09:08
Anna DvorianskaiaWomen 2 (34)2 500 m09:10
Anastasiia BorovkovaWomen 1 (34)2 500 m09:14
Veronika KalininaWomen 2 (34)2 500 m09:30
Artem PopovMen 2 (41)3 100 m09:41
Daniil KashinMen 3 (41)3 100 m09:55
Anastasiia BorovkovaWomen overall (101) m10:00
Anna DvorianskaiaWomen overall (101) m10:00
Natalia GemperleWomen overall (101) m10:00
Veronika KalininaWomen overall (101) m10:00
Svetlana MironovaWomen overall (101) m10:00
Irina NybergWomen overall (101) m10:00
Galina VinogradovaWomen overall (101) m10:00
Aleksei AsmolovMen overall (124) m10:00
Sergey DobryninMen overall (124) m10:00
Alexander FrolovMen overall (124) m10:00
Daniil KashinMen overall (124) m10:00
Dmitrii NakonechnyiMen overall (124) m10:00
Artem PopovMen overall (124) m10:00
Dmitrii NakonechnyiMen 1 (42)3 100 m10:03
Sergey DobryninMen 1 (42)3 100 m10:11
Aleksei AsmolovMen 3 (41)3 100 m10:12
Alexander FrolovMen 2 (41)3 100 m10:15
Anna DvorianskaiaWomen Quarter-Final 3 (6)2 200 m11:04
Natalia GemperleWomen Quarter-Final 3 (6)2 200 m11:04
Svetlana MironovaWomen Quarter-Final 4 (6)2 200 m11:11
Galina VinogradovaWomen Quarter-Final 5 (6)2 200 m11:18
Dmitrii NakonechnyiMen Quarter-final 3 (6)2 500 m11:46
Natalia GemperleWomen Semi-final 2 (6)1 900 m15:22
Natalia GemperleWomen Final (6)2 100 m16:24:45

Sweden

50 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
Tove AlexanderssonWomen 1 (34)2 500 m09:00
Alva OlssonWomen 2 (34)2 500 m09:07
Sara HagstromWomen 3 (33)2 500 m09:09
Josefin TjernlundWomen 1 (34)2 500 m09:13
Lilian ForsgrenWomen 1 (34)2 500 m09:20
Lisa RisbyWomen 2 (34)2 500 m09:22
Elin ManssonWomen 3 (33)2 500 m09:24
Johanna ObergWomen 3 (33)2 500 m09:25
Anna BachmanWomen 2 (34)2 500 m09:28
Martin RegbornMen 1 (42)3 100 m09:37
Gustav BergmanMen 3 (41)3 100 m09:37
Emil SvenskMen 1 (42)3 100 m09:38
Eric BorjeskogMen 3 (41)3 100 m09:46
Max Peter BejmerMen 2 (41)3 100 m09:59
Tove AlexanderssonWomen overall (101) m10:00
Anna BachmanWomen overall (101) m10:00
Lilian ForsgrenWomen overall (101) m10:00
Sara HagstromWomen overall (101) m10:00
Elin ManssonWomen overall (101) m10:00
Johanna ObergWomen overall (101) m10:00
Alva OlssonWomen overall (101) m10:00
Lisa RisbyWomen overall (101) m10:00
Josefin TjernlundWomen overall (101) m10:00
Max Peter BejmerMen overall (124) m10:00
Gustav BergmanMen overall (124) m10:00
Eric BorjeskogMen overall (124) m10:00
Johan HogstrandMen overall (124) m10:00
Martin RegbornMen overall (124) m10:00
Albin RidefeltMen overall (124) m10:00
Emil SvenskMen overall (124) m10:00
Isac von KrusenstiernaMen overall (124) m10:00
Isac von KrusenstiernaMen 2 (41)3 100 m10:06
Albin RidefeltMen 1 (42)3 100 m10:07
Johan HogstrandMen 2 (41)3 100 m10:07
Lilian ForsgrenWomen Quarter-Final 1 (6)2 200 m10:50
Sara HagstromWomen Quarter-Final 1 (6)2 200 m10:50
Alva OlssonWomen Quarter-Final 1 (6)2 200 m10:50
Elin ManssonWomen Quarter-Final 4 (6)2 200 m11:11
Tove AlexanderssonWomen Quarter-Final 5 (6)2 200 m11:18
Eric BorjeskogMen Quarter-final 2 (6)2 500 m11:39
Gustav BergmanMen Quarter-final 4 (6)2 500 m11:53
Albin RidefeltMen Quarter-final 4 (6)2 500 m11:53
Emil SvenskMen Quarter-final 4 (6)2 500 m11:53
Lilian ForsgrenWomen Semi-final 1 (6)1 900 m15:10
Sara HagstromWomen Semi-final 1 (6)1 900 m15:10
Tove AlexanderssonWomen Semi-final 3 (6)1 900 m15:34
Gustav BergmanMen Semi-final 2 (6)2 000 m15:58
Emil SvenskMen Semi-final 2 (6)2 000 m15:58
Tove AlexanderssonWomen Final (6)2 100 m16:24:45
Gustav BergmanMen Final (6)2 100 m16:43:30

Switzerland

63 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
Elena RoosWomen 2 (34)2 500 m09:00
Sabine HauswirthWomen 1 (34)2 500 m09:01
Simona AebersoldWomen 2 (34)2 500 m09:02
Julia JakobWomen 3 (33)2 500 m09:02
Martina RuchWomen 3 (33)2 500 m09:04
Sarina JenzerWomen 1 (34)2 500 m09:05
Paula GrossWomen 3 (33)2 500 m09:06
Sofie BachmannWomen 2 (34)2 500 m09:13
Daniel HubmannMen 1 (42)3 100 m09:35
Matthias KyburzMen 3 (41)3 100 m09:35
Martin HubmannMen 2 (41)3 100 m09:37
Florian HowaldMen 3 (41)3 100 m09:38
Andreas KyburzMen 1 (42)3 100 m09:39
Joey HadornMen 1 (42)3 100 m09:40
Jonas EggerMen 3 (41)3 100 m09:42
Christoph MeierMen 2 (41)3 100 m09:46
Tobia PezzatiMen 2 (41)3 100 m09:48
Simona AebersoldWomen overall (101) m10:00
Sofie BachmannWomen overall (101) m10:00
Paula GrossWomen overall (101) m10:00
Sabine HauswirthWomen overall (101) m10:00
Julia JakobWomen overall (101) m10:00
Sarina JenzerWomen overall (101) m10:00
Elena RoosWomen overall (101) m10:00
Martina RuchWomen overall (101) m10:00
Jonas EggerMen overall (124) m10:00
Joey HadornMen overall (124) m10:00
Florian HowaldMen overall (124) m10:00
Daniel HubmannMen overall (124) m10:00
Martin HubmannMen overall (124) m10:00
Andreas KyburzMen overall (124) m10:00
Matthias KyburzMen overall (124) m10:00
Christoph MeierMen overall (124) m10:00
Tobia PezzatiMen overall (124) m10:00
Sarina JenzerWomen Quarter-Final 1 (6)2 200 m10:50
Julia JakobWomen Quarter-Final 2 (6)2 200 m10:57
Elena RoosWomen Quarter-Final 2 (6)2 200 m10:57
Sabine HauswirthWomen Quarter-Final 3 (6)2 200 m11:04
Simona AebersoldWomen Quarter-Final 4 (6)2 200 m11:11
Martina RuchWomen Quarter-Final 5 (6)2 200 m11:18
Paula GrossWomen Quarter-Final 6 (6)2 200 m11:25
Matthias KyburzMen Quarter-final 1 (6)2 500 m11:32
Tobia PezzatiMen Quarter-final 1 (6)2 500 m11:32
Daniel HubmannMen Quarter-final 3 (6)2 500 m11:46
Martin HubmannMen Quarter-final 5 (6)2 500 m12:00
Christoph MeierMen Quarter-final 5 (6)2 500 m12:00
Joey HadornMen Quarter-final 6 (6)2 500 m12:07
Julia JakobWomen Semi-final 1 (6)1 900 m15:10
Elena RoosWomen Semi-final 1 (6)1 900 m15:10
Simona AebersoldWomen Semi-final 2 (6)1 900 m15:22
Sabine HauswirthWomen Semi-final 2 (6)1 900 m15:22
Paula GrossWomen Semi-final 3 (6)1 900 m15:34
Martina RuchWomen Semi-final 3 (6)1 900 m15:34
Matthias KyburzMen Semi-final 1 (6)2 000 m15:46:30
Tobia PezzatiMen Semi-final 1 (6)2 000 m15:46:30
Daniel HubmannMen Semi-final 2 (6)2 000 m15:58
Joey HadornMen Semi-final 3 (6)2 000 m16:09:30
Martin HubmannMen Semi-final 3 (6)2 000 m16:09:30
Christoph MeierMen Semi-final 3 (6)2 000 m16:09:30
Sabine HauswirthWomen Final (6)2 100 m16:24:45
Elena RoosWomen Final (6)2 100 m16:24:45
Martina RuchWomen Final (6)2 100 m16:24:45
Joey HadornMen Final (6)2 100 m16:43:30

Ukraine

2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
Ruslan GlibovMen 2 (41)3 100 m09:38
Ruslan GlibovMen overall (124) m10:00

Advertisements

Bryzos
OCAD
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org