International Orienteering Federation

Start list for World Cup Round 3 - Middle

Event informationShow start list by classPrint

Name: Middle
Organiser: Switzerland
Date: 27 September 2019

Australia

4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
Mary FlemingWomen (99)6 200 m10:55
Patrick JaffeMen (121)7 000 m11:52
Andrew BarnettMen (121)7 000 m12:00
Aston KeyMen (121)7 000 m12:10

Austria

10 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
Anika GassnerWomen (99)6 200 m11:19
Johanna TrummerWomen (99)6 200 m11:29
Laura RamsteinWomen (99)6 200 m11:41
Nicolas KastnerMen (121)7 000 m12:20
Anja ArbterWomen (99)6 200 m12:27
Ursula KadanWomen (99)6 200 m12:53
Matthias ReinerMen (121)7 000 m13:12
Mathias PeterMen (121)7 000 m13:36
Robert MerlMen (121)7 000 m14:20
Gernot YmsenMen (121)7 000 m14:56

Belgium

6 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
Lucie ArnoWomen (99)6 200 m10:31
Fanny TilkinWomen (99)6 200 m10:59
Wouter HusMen (121)7 000 m11:20
Mathias BlaiseMen (121)7 000 m12:24
Francois van der OuderaaMen (121)7 000 m12:26
Tristan BloemenMen (121)7 000 m13:24

Canada

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
Damian KonotopetzMen (121)7 000 m11:44

China

12 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
Wu JianfeiWomen (99)6 200 m10:19
Xiong YanWomen (99)6 200 m10:21
Yongyu LiWomen (99)6 200 m10:23
Shuang LongWomen (99)6 200 m10:27
Xueqin YangWomen (99)6 200 m10:41
Jiayi ZhengWomen (99)6 200 m10:49
Xiao TangMen (121)7 000 m11:10
Tang JiandaMen (121)7 000 m11:12
Yaowen HuMen (121)7 000 m11:14
Zhuoye LiMen (121)7 000 m11:22
Xiyuan LiangMen (121)7 000 m11:58
Xiaoming LiangMen (121)7 000 m12:06

Czech Republic

16 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
Tereza NovotnaWomen (99)6 200 m10:37
Tereza CechovaWomen (99)6 200 m11:13
Anna StickovaWomen (99)6 200 m11:17
Tomas KrivdaMen (121)7 000 m11:40
Tereza JanosikovaWomen (99)6 200 m11:47
Jonas HubacekMen (121)7 000 m12:04
Adela IndrakovaWomen (99)6 200 m12:09
Lenka MechlovaWomen (99)6 200 m12:19
Daniel VandasMen (121)7 000 m12:50
Vendula HorcickovaWomen (99)6 200 m12:59
Denisa KosovaWomen (99)6 200 m13:11
Tomas KubelkaMen (121)7 000 m13:28
Marek MinarMen (121)7 000 m14:06
Pavel KubatMen (121)7 000 m14:24
Milos NykodymMen (121)7 000 m14:46
Vojtech KralMen (121)7 000 m14:58

Denmark

9 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
Josefine LindWomen (99)6 200 m10:17
Nicoline Friberg KlysnerWomen (99)6 200 m11:03
Cecilie Friberg KlysnerWomen (99)6 200 m11:53
Rasmus Moeller JessMen (121)7 000 m11:56
Caroline GjotterupWomen (99)6 200 m12:11
Laurits Bidstrup MollerMen (121)7 000 m12:14
Miri Thrane OedumWomen (99)6 200 m12:41
Emil OebroMen (121)7 000 m13:06
Bjoern CederbergMen (121)7 000 m13:26

Estonia

7 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
Triin JaadmaaWomen (99)6 200 m10:39
Kaarel Hendrik ZernantMen (121)7 000 m11:24
Jaagup TruusaluMen (121)7 000 m11:34
Reigo TeervaltMen (121)7 000 m11:48
Evely KaasikuWomen (99)6 200 m12:21
Ats SonajalgMen (121)7 000 m12:22
Kristo HeinmannMen (121)7 000 m13:56

Estonia

2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
Galina RibediucWomen (99)6 200 m11:39
Kenny KivikasMen (121)7 000 m13:44

Finland

16 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
Anna HaatajaWomen (99)6 200 m12:31
Saila KinniWomen (99)6 200 m12:35
Sofia HaajanenWomen (99)6 200 m12:39
Topias AholaMen (121)7 000 m12:40
Merja RantanenWomen (99)6 200 m12:43
Lotta KarholaWomen (99)6 200 m12:55
Jesse LaukkarinenMen (121)7 000 m13:02
Maija SianojaWomen (99)6 200 m13:05
Venla HarjuWomen (99)6 200 m13:19
Marika TeiniWomen (99)6 200 m13:29
Topi SyrjalainenMen (121)7 000 m13:30
Joni HirvikallioMen (121)7 000 m13:34
Olli OjanahoMen (121)7 000 m14:08
Elias KuukkaMen (121)7 000 m14:28
Aleksi NiemiMen (121)7 000 m14:32
Miika KirmulaMen (121)7 000 m14:44

France

13 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
Juliette BassetWomen (99)6 200 m10:51
Cecile FoltzerWomen (99)6 200 m11:11
Florence HanauerWomen (99)6 200 m11:25
Maelle BeauvirWomen (99)6 200 m11:33
Raphael MasliahMen (121)7 000 m12:28
Isia BassetWomen (99)6 200 m12:47
Maxime RauturierMen (121)7 000 m13:00
Loic CapbernMen (121)7 000 m13:18
Quentin RauturierMen (121)7 000 m13:32
Mathieu PerrinMen (121)7 000 m13:48
Nicolas RioMen (121)7 000 m14:22
Lucas BassetMen (121)7 000 m14:36
Frederic TranchandMen (121)7 000 m15:00

Germany

8 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
Leonore WinklerWomen (99)6 200 m10:15
Paula StarkeWomen (99)6 200 m11:21
Marvin GoerickeMen (121)7 000 m11:42
Colin KolbeMen (121)7 000 m12:12
Erik DoehlerMen (121)7 000 m12:16
Ole HennselerMen (121)7 000 m12:42
Susen LoeschWomen (99)6 200 m12:57
Bojan BlumensteinMen (121)7 000 m14:04

Great Britain

11 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
Sarah JonesWomen (99)6 200 m11:01
Cecilie AndersenWomen (99)6 200 m11:07
Adam PotterMen (121)7 000 m11:26
Alex CarcasMen (121)7 000 m11:32
Jo ShepherdWomen (99)6 200 m11:55
Megan Carter DaviesWomen (99)6 200 m12:17
Ben MitchellMen (121)7 000 m12:18
Jonathan CrickmoreMen (121)7 000 m12:44
Peter HodkinsonMen (121)7 000 m12:58
Catherine TaylorWomen (99)6 200 m13:01
Ralph StreetMen (121)7 000 m14:26

Hungary

8 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
Csenge GerberWomen (99)6 200 m10:25
Eszter MantuanoWomen (99)6 200 m10:35
Levente TugyiMen (121)7 000 m11:08
Tamas TolgyesiMen (121)7 000 m11:28
Csaba GerberMen (121)7 000 m11:54
Krisztian LiszkaMen (121)7 000 m12:46
Mate BaumholczerMen (121)7 000 m13:04
Aron BakoMen (121)7 000 m13:22

Italy

4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
Francesca TauferWomen (99)6 200 m11:15
Carlotta ScaletWomen (99)6 200 m11:27
Riccardo ScaletMen (121)7 000 m13:42
Sebastian InderstMen (121)7 000 m13:46

Japan

3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
Hideto TakahashiMen (121)7 000 m11:18
Hirokazu OsakiMen (121)7 000 m11:50
Sebastian Ken BaumannMen (121)7 000 m12:54

Latvia

10 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
Elina KarklinaWomen (99)6 200 m10:33
Kristine BertukaWomen (99)6 200 m10:57
Artjoms RekunenkoMen (121)7 000 m11:30
Liga ValdmaneWomen (99)6 200 m11:43
Laura VikeWomen (99)6 200 m11:51
Sandra GrosbergaWomen (99)6 200 m12:07
Janis TamuzsMen (121)7 000 m12:48
Edgars BertuksMen (121)7 000 m13:50
Arturs PaulinsMen (121)7 000 m13:52
Rudolfs ZernisMen (121)7 000 m14:18

Lithuania

5 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
Ausrine KutkaiteWomen (99)6 200 m12:03
Gabija RazaityteWomen (99)6 200 m12:15
Leonas MockunasMen (121)7 000 m12:30
Algirdas BartkeviciusMen (121)7 000 m12:52
Jonas Vytautas GvildysMen (121)7 000 m14:12

New Zealand

2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
Laura RobertsonWomen (99)6 200 m11:23
Tim RobertsonMen (121)7 000 m14:10

Norway

17 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
Anine LomeWomen (99)6 200 m10:29
Victoria Haestad BjornstadWomen (99)6 200 m10:45
Kristine FjellangerWomen (99)6 200 m10:47
Runa FremstadWomen (99)6 200 m11:05
Trond Einar Moen PedersliMen (121)7 000 m11:16
Sigrid AlexandersenWomen (99)6 200 m11:59
Ingeborg EideWomen (99)6 200 m12:01
Dag BlandkjennMen (121)7 000 m12:32
Vegard Jarvis WestergardMen (121)7 000 m12:34
Emil AhlbeckMen (121)7 000 m12:36
Andrine BenjaminsenWomen (99)6 200 m13:09
Oystein Kvaal OsterboMen (121)7 000 m13:10
Silje Ekroll JahrenWomen (99)6 200 m13:15
Audun HeimdalMen (121)7 000 m14:00
Kasper FosserMen (121)7 000 m14:16
Gaute Hallan SteiwerMen (121)7 000 m14:38
Olav LundanesMen (121)7 000 m15:06

Poland

8 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
Zuzanna KubickaWomen (99)6 200 m10:43
Katarzyna SlusarczykWomen (99)6 200 m10:53
Piotr ParfianowiczMen (121)7 000 m11:38
Hanna WisniewskaWomen (99)6 200 m11:45
Jan BednarskiMen (121)7 000 m11:46
Aleksandra HornikWomen (99)6 200 m12:51
Krzysztof WolowczykMen (121)7 000 m13:08
Michal OlejnikMen (121)7 000 m13:58

Russian Federation

13 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
Alexander FrolovMen (121)7 000 m11:06
Veronika KalininaWomen (99)6 200 m11:09
Anna DvorianskaiaWomen (99)6 200 m11:35
Anastasiia BorovkovaWomen (99)6 200 m11:37
Galina VinogradovaWomen (99)6 200 m11:49
Irina NybergWomen (99)6 200 m11:57
Aleksei AsmolovMen (121)7 000 m12:02
Daniil KashinMen (121)7 000 m12:08
Svetlana MironovaWomen (99)6 200 m13:03
Sergey DobryninMen (121)7 000 m13:14
Artem PopovMen (121)7 000 m13:16
Natalia GemperleWomen (99)6 200 m13:27
Dmitrii NakonechnyiMen (121)7 000 m13:54

Sweden

17 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
Johanna ObergWomen (99)6 200 m11:31
Johan HogstrandMen (121)7 000 m11:36
Anna BachmanWomen (99)6 200 m12:05
Josefin TjernlundWomen (99)6 200 m12:13
Alva OlssonWomen (99)6 200 m12:23
Elin ManssonWomen (99)6 200 m12:45
Lilian ForsgrenWomen (99)6 200 m12:49
Isac von KrusenstiernaMen (121)7 000 m12:56
Lisa RisbyWomen (99)6 200 m13:07
Sara HagstromWomen (99)6 200 m13:13
Tove AlexanderssonWomen (99)6 200 m13:31
Simon ImarkMen (121)7 000 m13:40
Max Peter BejmerMen (121)7 000 m14:02
Martin RegbornMen (121)7 000 m14:42
Emil SvenskMen (121)7 000 m14:48
Albin RidefeltMen (121)7 000 m14:52
Gustav BergmanMen (121)7 000 m15:04

Switzerland

17 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
Lisa HolerWomen (99)6 200 m12:25
Sofie BachmannWomen (99)6 200 m12:29
Sarina JenzerWomen (99)6 200 m12:33
Paula GrossWomen (99)6 200 m12:37
Timo SuterMen (121)7 000 m12:38
Elena RoosWomen (99)6 200 m13:17
Tobia PezzatiMen (121)7 000 m13:20
Julia JakobWomen (99)6 200 m13:21
Simona AebersoldWomen (99)6 200 m13:23
Sabine HauswirthWomen (99)6 200 m13:25
Christoph MeierMen (121)7 000 m13:38
Martin HubmannMen (121)7 000 m14:14
Jonas EggerMen (121)7 000 m14:30
Andreas KyburzMen (121)7 000 m14:34
Joey HadornMen (121)7 000 m14:40
Florian HowaldMen (121)7 000 m14:50
Daniel HubmannMen (121)7 000 m15:02

Ukraine

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
Ruslan GlibovMen (121)7 000 m14:54

Advertisements

Bryzos
OCAD
Gran Canaria O-Meeting 2019
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org