International Orienteering Federation

Start list for South American Orienteering Championships, middle

Event informationShow start list by organisationPrint

Name: South American Orienteering Championships, middle
Organiser: Uruguay
Date: 7 November 2018

Men

5 400 m, 46 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationNationalityStart time
ROBERTO ANDRES ARRIAGADACHIChile21:00
MILTON EXEQUIEL BARRIOSARGArgentina21:00
MATIAS BENTOSURUUruguay21:00
JAN BIRNSTOCKGERGermany21:00
RENATO CALVALCANTI FERREBRABrazil21:00
JOÃO PEDRO CARDOSOBRABrazil21:00
JORGE CIFUENTES CONTRERACHIChile21:00
CRISTIAN CIFUENTESURUUruguay21:00
JULIANO CORREA VIEIRABRABrazil21:00
CHRISTIAN CUELHOURUUruguay21:00
TIAGO CUNHA SOUZABRABrazil21:00
DOUGLAS DA SILVA SCHMITZBRABrazil21:00
MARCELO DE ALCÂNTARABRABrazil21:00
JOACY DANTAS DE ARAÚJOBRABrazil21:00
ROBSON DE PAULA MENDESBRABrazil21:00
FERNANDO ANTONIO DO NASCIMENTOBRABrazil21:00
CARLOS ANDRES DUARTECOLColombia21:00
IRONIR ALBERTO EVBRABrazil21:00
AIRTON JONAS FENSKEBRABrazil21:00
EDSON GONCALVES DA SILVABRABrazil21:00
AZHAR UL HAQ WAHIDPAKPakistan21:00
JORGE FELIX HERNANDOCOLColombia21:00
CHI KIN MANHKGHong Kong21:00
FÁBIO KUCZKOSKIBRABrazil21:00
EVERTON DANIEL MARKUSBRABrazil21:00
DARIO ADRIAN MELGAREJOARGArgentina21:00
AUGUSTO AFFONSO NETOBRABrazil21:00
CLAUDINEI NITSCHBRABrazil21:00
RODRIGO OLIVEIRABRABrazil21:00
JULIANO PASTURIZABRABrazil21:00
LEANDRO PASTURIZABRABrazil21:00
DANIEL ANTONIO PEREIRAHKGHong Kong21:00
JAVIER HERNANDO PEREZCOLColombia21:00
PABLO PIÑEIROURUUruguay21:00
JEAN PRETTOBRABrazil21:00
ARIEL QUIM DE ALMEIDABRABrazil21:00
FELIPE JARDEL SANTANABRABrazil21:00
DARWIN SEGURAECUEcuador21:00
ANTONIO SILVABRABrazil21:00
SIDNALDO SOUSABRABrazil21:00
MATHIAS VANACORE PACALUKURUUruguay21:00
ANDERSON CANDELA VEGACOLColombia21:00
RONAN VICENTEBRABrazil21:00
CLEBER VIDALBRABrazil21:00
FABIO WEISBRABrazil21:00
GELSON ANDREY ZAGO TOGNIBRABrazil21:00

Women

4 300 m, 18 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationNationalityStart time
TAMARA CALIVAR BALMACEDAARGArgentina21:00
SARA DORNELLES WEISBRABrazil21:00
ANDRESSA ESSY STRIBEBRABrazil21:00
MAINA FARIA CUNHABRABrazil21:00
MAISA FRANCO SZCZYPIORBRABrazil21:00
YAMILA GOROSITOURUUruguay21:00
ANGIE LIZZET HURTADOCOLColombia21:00
ELAINE LENZBRABrazil21:00
ESTHER MARNETBRABrazil21:00
SIRLANA MEDINABRABrazil21:00
DENISSE NANDINURUUruguay21:00
MIRIAN PASTURIZABRABrazil21:00
EDINÉIA RONIAK DOS SANTOSBRABrazil21:00
RAQUEL SALES ARENDTBRABrazil21:00
LETICIA SALTORIBRABrazil21:00
ISARA SOTO RAMIREZCHIChile21:00
KERSTIN UIBOUPINESTEstonia21:00
PRISCILLA VIEIRA GONÇALVESBRABrazil21:00

Men 20

2 900 m, 10 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationNationalityStart time
IGOR ALI ANDRADEBRABrazil21:00
IGNACIO CAUCAOCHIChile21:00
LEONARDO CONDEURUUruguay21:00
JOSEIAS FERREIRABRABrazil21:00
SALVADOR FRANCOURUUruguay21:00
SANTIAGO RODASCOLColombia21:00
JOAO SILVABRABrazil21:00
LUIS SOARESBRABrazil21:00
GUILHERME TELESBRABrazil21:00
VINICIUS WOSCHBRABrazil21:00

Women 20

2 300 m, 3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationNationalityStart time
LILIAN BRATKEVICHURUUruguay21:00
ALYCIA FERREIRABRABrazil21:00
MAGDALENA WAGNERCHIChile21:00

Men 18

2 900 m, 13 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationNationalityStart time
JOAO ALCANTARABRABrazil21:00
SIMON BAEZURUUruguay21:00
GUSTAVO BINDOBRABrazil21:00
DONATO CAMEJOURUUruguay21:00
BRENO CARNEIROBRABrazil21:00
FABIO DA SILVABRABrazil21:00
FRANCO ERRAMOUSPEURUUruguay21:00
JAIRO GUIMARAENSURUUruguay21:00
LEONARDO MARTINEZURUUruguay21:00
JORGE MONTENEGROBRABrazil21:00
PIERINO PANIGHINIURUUruguay21:00
AGUSTIN PINEIROURUUruguay21:00
MATIAS QUEZADACHIChile21:00

Women 18

2 000 m, 9 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationNationalityStart time
SOFIA AMARALBRABrazil21:00
TAYNARA BASTOSBRABrazil21:00
ALDANA CANOSAURUUruguay21:00
CAMILA CRUZCOLColombia21:00
GIOVANNA GUERSONBRABrazil21:00
CAMILA SANTOSURUUruguay21:00
RAFAELA SOUZABRABrazil21:00
ROMINA SUAREZURUUruguay21:00
LUCIA VILLAGRAURUUruguay21:00

Men 16

2 300 m, 11 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationNationalityStart time
FACUNDO CABRERAURUUruguay21:00
VICTOR CARIUSBRABrazil21:00
CRISTIAN CHEUQUEHUALACHIChile21:00
IGNACIO DE LA VEGAURUUruguay21:00
DIEGO DIAZCHIChile21:00
LARRI HERMESBRABrazil21:00
ADRIAN PECHIURUUruguay21:00
MATIAS PEREIRAURUUruguay21:00
PABLO SALDIASCHIChile21:00
EMANUEL SHUURUUruguay21:00
CRISTIAN VIERAURUUruguay21:00

Women 16

2 000 m, 7 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationNationalityStart time
GERALDINE DUBOISURUUruguay21:00
LAURA LEDSHAMBRABrazil21:00
ISADORA MOTABRABrazil21:00
VILDE SAEBBOENORNorway21:00
MILLARAY SALDIASCHIChile21:00
SAHIAN SILVACHIChile21:00
GEOVANNA TELESBRABrazil21:00

Advertisements

Eventor World
Nokian Tyres World Orienteering Championships 2021