International Orienteering Federation

Start list for World Cup Round 1 - Middle

Event informationShow start list by organisationPrint

Name: Middle
Organisers: Finland / Helsingin Suunnistajat
Date: 8 June 2019

Men

5 900 m, 136 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
201Guy SaboIsrael11:57:30
202Juan SanzSpain11:59:00
203Tonis LaugesaarEstonia12:00:30
204Niall McCarthyIreland12:02:00
205Christian MichelsenCanada12:03:30
206Robert BennettAustralia12:05:00
207Aston KeyAustralia12:06:30
208Alvaro CasadoSpain12:08:00
209Rokas LipnickasLithuania12:09:30
210Jan Erik NaessCanada12:11:00
211Oleksii SavchenkoUkraine12:12:30
212Yury TambasovRussian Federation12:14:00
213Denis GrishmanRussian Federation12:15:30
214Tommaso ScaletItaly12:17:00
215Marc Serrallonga ArquesSpain12:18:30
216Peter BrayGreat Britain12:20:00
217Nicolas KastnerAustria12:21:30
218Sergiu FalaMoldova12:23:00
219Heino OllinEstonia12:24:30
220Samuele TaitItaly12:26:00
221Samuele CurzioItaly12:27:30
222Erik DoehlerGermany12:29:00
223Ats SonajalgEstonia12:30:30
224Andrew BarnettAustralia12:32:00
225Vitalii HychkoUkraine12:33:30
226Fryderyk PryjmaPoland12:35:00
227Marco SeppiItaly12:36:30
228Ole HennselerGermany12:38:00
229Itay ManorIsrael12:39:30
230Ivan FomiciovMoldova12:41:00
231Nicolas SimoninIreland12:42:30
232Vasili StraltsouBelarus12:44:00
233Krisztian LiszkaHungary12:45:30
234Morten JorgensenUnited States12:47:00
235Janis TamuzsLatvia12:48:30
236Vasili FomiciovMoldova12:50:00
237Anton NavichenkaBelarus12:51:30
238Matthias KretzschmarGermany12:53:00
239Alvaro PrietoSpain12:54:30
240Uldis UpitisLatvia12:56:00
241Emil OebroDenmark12:57:30
242Mikolaj DutkowskiPoland12:59:00
243Henry McNultyAustralia13:00:30
244Damien RenardFrance13:02:00
245Tobia PezzatiSwitzerland13:03:30
246Konstantin SerebryanitskiyRussian Federation13:05:00
247William GardnerGreat Britain13:06:30
248Pau Llorens CaellasSpain13:08:00
249Algirdas BartkeviciusLithuania13:09:30
250Krzysztof WolowczykPoland13:11:00
251Anton SalmenkylaUnited States13:12:30
252Felix SpaethGermany13:14:00
253Maxime RauturierFrance13:15:30
254Nitsan YasurIsrael13:17:00
255Noah ZbindenSwitzerland13:18:30
256Kuba DragowskiPoland13:20:00
257Eetu SavolainenFinland13:21:30
258Sander VaherEstonia13:23:00
259Mikko KnuuttilaFinland13:24:30
260Akseli RuoholaFinland13:26:00
261Joni HirvikallioFinland13:27:30
262Martins SirmaisLatvia13:29:00
263Simon ImarkSweden13:30:30
264Audun HeimdalNorway13:32:00
265Andrey SalinBelarus13:33:30
266Torgeir NoerbechNorway13:35:00
267Vetle Ruud BratenNorway13:36:30
268Eduardo Gil MarcosSpain13:38:00
269Kasper FosserNorway13:39:30
270Moritz DoellgastGermany13:41:00
271Mate BaumholczerHungary13:42:30
272Jerker LysellSweden13:44:00
273Bojan BlumensteinGermany13:45:30
274Mathieu PerrinFrance13:47:00
275Vojtech SykoraCzech Republic13:48:30
276Matthias GroellAustria13:50:00
277Bjoern CederbergDenmark13:51:30
278Tomas KubelkaCzech Republic13:53:00
279Mathias PeterAustria13:54:30
280Alexander ChepelinGreat Britain13:56:00
281Dmitry TsvetkovRussian Federation13:57:30
282Quentin RauturierFrance13:59:00
283Artem PanchenkoUkraine14:00:30
284Alasdair McLeodGreat Britain14:02:00
285Aleksi KarppinenFinland14:03:30
286Max Peter BejmerSweden14:05:00
287Yngve SkogstadNorway14:06:30
288Sebastian InderstItaly14:08:00
289Michal OlejnikPoland14:09:30
290Martin HubmannSwitzerland14:11:00
291Arturs PaulinsLatvia14:12:30
292Riccardo ScaletItaly14:14:00
293Jonas Vytautas GvildysLithuania14:15:30
294Soren BobachDenmark14:17:00
295Marek MinarCzech Republic14:18:30
296Hector HainesGreat Britain14:20:00
297Vincent CoupatFrance14:21:30
298Dmitrii NakonechnyiRussian Federation14:23:00
299Denys ShcherbakovUkraine14:24:30
300Edgars BertuksLatvia14:26:00
301Tue LassenDenmark14:27:30
302Kristo HeinmannEstonia14:29:00
303Rudolfs ZernisLatvia14:30:30
304Bartosz PawlakPoland14:32:00
305Aleksi NiemiFinland14:33:30
306Tim RobertsonNew Zealand14:35:00
307Jon Aukrust OsmoenNorway14:36:30
308Valentin NovikovRussian Federation14:38:00
309Pavel KubatCzech Republic14:39:30
310Miika KirmulaFinland14:41:00
311Elias KuukkaFinland14:42:30
312Lauri SildEstonia14:44:00
313Robert MerlAustria14:45:30
314Jonas EggerSwitzerland14:47:00
315Andreas KyburzSwitzerland14:48:30
316Joey HadornSwitzerland14:50:00
317Nicolas RioFrance14:51:30
318Ralph StreetGreat Britain14:53:00
319Gaute Hallan SteiwerNorway14:54:30
320Emil SvenskSweden14:56:00
321Lucas BassetFrance14:57:30
322Martin RegbornSweden14:59:00
323Milos NykodymCzech Republic15:00:30
324Oleksandr KratovUkraine15:02:00
325Ruslan GlibovUkraine15:03:30
326Albin RidefeltSweden15:05:00
327Frederic TranchandFrance15:06:30
328Johan RunessonSweden15:08:00
329Gernot YmsenAustria15:09:30
330Vojtech KralCzech Republic15:11:00
331Florian HowaldSwitzerland15:12:30
332Magne DaehliNorway15:14:00
333Gustav BergmanSweden15:15:30
334Daniel HubmannSwitzerland15:17:00
335Matthias KyburzSwitzerland15:18:30
336Olav LundanesNorway15:20:00

Women

4 600 m, 114 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
1Valentina TerehovaMoldova09:29:00
2Natasha KeyAustralia09:30:30
3Julia GoldmannHungary09:32:00
4Ugne GineikaiteLithuania09:33:30
5Hanga MorandiniHungary09:35:00
6Mary FlemingAustralia09:36:30
7Christiane TroesseGermany09:38:00
8Veronika KalininaRussian Federation09:39:30
9Akvile BartkeviciuteLithuania09:41:00
10Kaste RutkauskaiteLithuania09:42:30
11Emma WaddingtonCanada09:44:00
12Nicole ScaletItaly09:45:30
13Tereza CechovaCzech Republic09:47:00
14Michela GuizzardiItaly09:48:30
15Ewa GwozdzPoland09:50:00
16Olena PostelniakUkraine09:51:30
17Aasne Skram TroemborgUnited States09:53:00
18Birte FriedrichsGermany09:54:30
19Anna CaglioItaly09:56:00
20Florence HanauerFrance09:57:30
21Filipa RodriguesPortugal09:59:00
22Cecile FoltzerFrance10:00:30
23Irene PozzebonItaly10:02:00
24Kateryna DzemaUkraine10:03:30
25Agata OlejnikPoland10:05:00
26Margret ZimmermannEstonia10:06:30
27Maria PrietoSpain10:08:00
28Verena TroiItaly10:09:30
29Francesca TauferItaly10:11:00
30Dorothea MuellerGermany10:12:30
31Chloe HaberkornFrance10:14:00
32Anika GassnerAustria10:15:30
33Arntraut GoetschGermany10:17:00
34Patricia NiekeGermany10:18:30
35Maren Jansson HaverstadNorway10:20:00
36Carina PolzerAustria10:21:30
37Anna DvorianskaiaRussian Federation10:23:00
38Line CederbergDenmark10:24:30
39Sandra PauzaiteLithuania10:26:00
40Johanna TrummerAustria10:27:30
41Kristina YakubkinaBelarus10:29:00
42Olena PitirimovaUkraine10:30:30
43Galina RibediucMoldova10:32:00
44Laura JoonasEstonia10:33:30
45Ingeborg EideNorway10:35:00
46Liga ValdmaneLatvia10:36:30
47Hanna WisniewskaPoland10:38:00
48Megan Carter DaviesGreat Britain10:39:30
49Anna Serrallonga ArquesSpain10:41:00
50Lea VercellottiFrance10:42:30
51Anna BachmanSweden10:44:00
52Marie OlaussenNorway10:45:30
53Anna Nilsson SimkovicsAustria10:47:00
54Cecilie Friberg KlysnerDenmark10:48:30
55Kerstin UiboupinEstonia10:50:00
56Olha PanchenkoUkraine10:51:30
57Ingrid LundanesNorway10:53:00
58Kine Hallan SteiwerNorway10:54:30
59Tereza JanosikovaCzech Republic10:56:00
60Jo ShepherdGreat Britain10:57:30
61Caroline GjotterupDenmark10:59:00
62Ausrine KutkaiteLithuania11:00:30
63Lenka MechlovaCzech Republic11:02:00
64Sofie BachmannSwitzerland11:03:30
65Lotta KarholaFinland11:05:00
66Laura VikeLatvia11:06:30
67Saila KinniFinland11:08:00
68Miri Thrane OedumDenmark11:09:30
69Elin ManssonSweden11:11:00
70Laura RamsteinAustria11:12:30
71Merja RantanenFinland11:14:00
72Irina NybergRussian Federation11:15:30
73Lizzie InghamNew Zealand11:17:00
74Gabija RazaityteLithuania11:18:30
75Lilian ForsgrenSweden11:20:00
76Charlotte WatsonGreat Britain11:21:30
77Evely KaasikuEstonia11:23:00
78Lisa HolerSwitzerland11:24:30
79Annika RihmaEstonia11:26:00
80Natalia EfimovaRussian Federation11:27:30
81Anna HaatajaFinland11:29:00
82Aleksandra HornikPoland11:30:30
83Adela IndrakovaCzech Republic11:32:00
84Simona AebersoldSwitzerland11:33:30
85Denisa KosovaCzech Republic11:35:00
86Paula GrossSwitzerland11:36:30
87Alva OlssonSweden11:38:00
88Yulia NovikovaRussian Federation11:39:30
89Venla HarjuFinland11:41:00
90Sarina JenzerSwitzerland11:42:30
91Susen LoeschGermany11:44:00
92Isia BassetFrance11:45:30
93Maija SianojaFinland11:47:00
94Emily KempCanada11:48:30
95Inga DambeLatvia11:50:00
96Catherine TaylorGreat Britain11:51:30
97Vendula HorcickovaCzech Republic11:53:00
98Svetlana MironovaRussian Federation11:54:30
99Silje Ekroll JahrenNorway11:56:00
100Lisa RisbySweden11:57:30
101Sari AnttonenFinland11:59:00
102Kamilla OlaussenNorway12:00:30
103Lina StrandSweden12:02:00
104Anastasia RudnayaRussian Federation12:03:30
105Julia JakobSwitzerland12:05:00
106Sara HagstromSweden12:06:30
107Tatyana RiabkinaRussian Federation12:08:00
108Elena RoosSwitzerland12:09:30
109Marianne AndersenNorway12:11:00
110Karolin OhlssonSweden12:12:30
111Marika TeiniFinland12:14:00
112Sabine HauswirthSwitzerland12:15:30
113Natalia GemperleRussian Federation12:17:00
114Tove AlexanderssonSweden12:18:30

Advertisements

Gran Canaria O-Meeting 2019
OCAD
Bryzos
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org