International Orienteering Federation

Start list for World Cup Round 4 - Knockout sprint Quarter final

Event informationShow start list by organisationPrint

Name: Knockout sprint Quarter final
Organiser: Czech Republic
Date: 4 October 2018

MA

6 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
11Matthias KyburzSwizerland11:45
12Frederic TranchandFrance11:45
13Emil AhlbeckNorway11:45
14Gernot Ymsen KerschbaumerAustria11:45
15Arnaud PerrinFrance11:45
16Jakub GlonekCzech Republic11:45

MB

6 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
21Jonas LeanderssonSweden11:45
22Riccardo ScaletItaly11:45
23Jon Aukrust OsmoenNorway11:45
24Peter HodkinsonUnited Kingdom11:45
25Marek MinarCzech Republic11:45
26Otto KaarioFinland11:45

MC

6 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
31Gustav BergmanSweden11:45
32Tim RobertsonNew Zeeland11:45
33Oystein Kvaal OsterboNorway11:45
34Matthias ReinerAustria11:45
35Kasper FosserNorway11:45
36Joni HirvikallioFinland11:45

MD

6 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
41Florian HowaldSwizerland11:45
42Christoph MeierSwizerland11:45
43Vojtech KralCzech Republic11:45
44Artem PopovRussian Federation11:45
45Jonas EggerSwizerland11:45
46Yannick MichielsBelgium11:45

ME

6 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
51Martin RegbornSweden11:45
52Martin HubmannSwizerland11:45
53Joey HadornSwizerland11:45
54William LindSweden11:45
55Ruslan GlibovUkraine11:45
56Robert MerlAustria11:45

MF

6 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
61Max Peter BejmerSweden11:45
62Andreas KyburzSwizerland11:45
63Daniel HubmannSwizerland11:45
64Tomas KrivdaCzech Republic11:45
65Rudolfs ZernisLatvia11:45
66Tristan BloemenBelgium11:45

WA

6 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
1011Lina StrandSweden11:45
1012Catherine TaylorUnited Kingdom11:45
1013Sofia HaajanenFinland11:45
1014Andrine BenjaminsenNorway11:45
1015Svetlana MironovaRussian Federation11:45
1016Denisa KosovaCzech Republic11:45

WB

6 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
1021Galina VinogradovaRussian Federation11:45
1022Judith WyderSwizerland11:45
1023Kristine FjellangerNorway11:45
1024Lea VercellottiFrance11:45
1025Deborah StadlerSwizerland11:45
1026Laura RamsteinAustria11:45

WC

6 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
1031Sabine HauswirthSwizerland11:45
1032Maija SianojaFinland11:45
1033Irina NybergRussian Federation11:45
1034Olena FedorovaUkraine11:45
1035Vendula HorcickovaCzech Republic11:45
1036Anna HaatajaFinland11:45

WD

6 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
1041Karolin OhlssonSweden11:45
1042Alice LeakeUnited Kingdom11:45
1043Emma BjessmoSweden11:45
1044Alva OlssonSweden11:45
1045Marika TeiniFinland11:45
1046Anna DvorianskaiaRussian Federation11:45

WE

6 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
1051Sofie BachmannSwizerland11:45
1052Tereza JanosikovaCzech Republic11:45
1053Alexandra EnlundFinland11:45
1054Tove AlexanderssonSweden11:45
1055Martina RuchSwizerland11:45
1056Lisa RisbySweden11:45

WF

6 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
1061Anna NarhiFinland11:45
1062Jana KnapovaCzech Republic11:45
1063Amanda Falck WeberDenmark11:45
1064Julia JakobSwizerland11:45
1065Lizzie InghamNew Zeeland11:45
1066Sarina JenzerSwizerland11:45

Advertisements

WOC 2019 banner
Bryzos
OCAD
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org