International Orienteering Federation

Start list for Knockout sprint Qualification

Event informationShow start list by organisationPrint

Name: Knockout sprint Qualification
Organiser: Czech Republic
Date: 4 October 2018

MA

34 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
1Daniel HubmannSwizerland09:30
6Frederic TranchandFrance09:30
8Tim RobertsonNew Zealand09:30
12Florian HowaldSwizerland09:30
13Gustav BergmanSweden09:30
18Artem PopovRussian Federation09:30
20Robert MerlAustria09:30
22Oystein Kvaal OsterboNorway09:30
27Thomas CurigerSwizerland09:30
29Andreas Hougaard BoesenDenmark09:30
32Bartosz PawlakPoland09:30
35Rudolfs ZernisLatvia09:30
38Vilius AleliunasLithuania09:30
42Jonathan CrickmoreUnited Kingdom09:30
43Mattia DebertolisItaly09:30
47Emil AhlbeckNorway09:30
51Tristan BloemenBelgium09:30
53Maxime RauturierFrance09:30
55Arnaud PerrinFrance09:30
60Sergei RjabyshkinEstonia09:30
63Tomas MusinskySlovakia09:30
64Matthew FellbaumUnited Kingdom09:30
69Einar MelsomNorway09:30
72Uldis UpitisLatvia09:30
75Eric BorjeskogSweden09:30
77Severi KymalainenFinland09:30
79Simon NavratilCzech Republic09:30
83Topi SyrjalainenFinland09:30
86Timothy ChambersSouth Africa09:30
89Otakar HirsCzech Republic09:30
92Marcin BiedermanPoland09:30
95Mate BaumholczerHungary09:30
98Wouter HusBelgium09:30
102Douglas SchmitzBrazil09:30

MB

35 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
3Yannick MichielsBelgium09:30
4Vojtech KralCzech Republic09:30
9Jonas LeanderssonSweden09:30
11Martin HubmannSwizerland09:30
15Aleksi NiemiFinland09:30
17Jonas Vytautas GvildysLithuania09:30
21Olav LundanesNorway09:30
23Jonas EggerSwizerland09:30
25Trond Einar MoenNorway09:30
30Olli OjanahoFinland09:30
31Jon Aukrust OsmoenNorway09:30
34Joey HadornSwizerland09:30
37Matthias ReinerAustria09:30
41Michal OlejnikPoland09:30
45Matthias GroellAustria09:30
46Vincent CoupatFrance09:30
50Alexander ChepelinUnited Kingdom09:30
52Tomas KubelkaCzech Republic09:30
57Roman CiobanuRomania09:30
59Ats SonajalgEstonia09:30
62Emil OebroDenmark09:30
65Alex CarcasUnited Kingdom09:30
68Toby ScottNew Zealand09:30
71Jakub GlonekCzech Republic09:30
74Matiss SliksjanisLatvia09:30
78Otto KaarioFinland09:30
81William LindSweden09:30
82Corentin RouxFrance09:30
85Mathieu PerrinFrance09:30
88Orhan KutluTurkey09:30
91Daniil KashinRussian Federation09:30
94Kuba DragowskiPoland09:30
97Lievin CrefcoeurBelgium09:30
100Max Peter BejmerSweden09:30
104Viktor MorandiniHungary09:30

MC

35 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
2Matthias KyburzSwizerland09:30
5Martin RegbornSweden09:30
7Emil SvenskSweden09:30
10Ruslan GlibovUkraine09:30
14Peter HodkinsonUnited Kingdom09:30
16Jakob EdsenDenmark09:30
19Andreas KyburzSwizerland09:30
24Riccardo ScaletItaly09:30
26Arturs PaulinsLatvia09:30
28Gernot Ymsen KerschbaumerAustria09:30
33Christoph MeierSwizerland09:30
36Elias KuukkaFinland09:30
39Adrien DelenneFrance09:30
40Marek MinarCzech Republic09:30
44Joni HirvikallioFinland09:30
48Vojtech SykoraCzech Republic09:30
49Kasper FosserNorway09:30
54Quentin RauturierFrance09:30
56Sami HamalainenFinland09:30
58Marvin GoerickeGermany09:30
61Krzysztof WolowczykPoland09:30
66Oskar StormerNorway09:30
67Brodie NankervisAustralia09:30
70Alvaro PrietoSpain09:30
73Cameron de LIsleNew Zealand09:30
76Giacomo BarboneUnited States09:30
80Elias Thorsdal MolnvikNorway09:30
84Jamie ParkinsonUnited Kingdom09:30
87Tamas TolgyesiHungary09:30
90Tomas KrivdaCzech Republic09:30
93Francois Van derBelgium09:30
96Johan HogstrandSweden09:30
99Reigo TeervaltEstonia09:30
101Tom DrygalskiBelgium09:30
103Ondrej PijakSlovakia09:30

WA

31 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
203Galina VinogradovaRussian Federation09:30
206Judith WyderSwizerland09:30
208Marika TeiniFinland09:30
212Sari AnttonenFinland09:30
213Tereza JanosikovaCzech Republic09:30
218Aleksandra HornikPoland09:30
219Hanga MorandiniHungary09:30
220Alice LeakeUnited Kingdom09:30
224Josefin TjernlundSweden09:30
227Catherine TaylorUnited Kingdom09:30
228Adela IndrakovaCzech Republic09:30
231Anna HaatajaFinland09:30
234Carlotta ScaletItaly09:30
237Paula GrossSwizerland09:30
242Evely KaasikuEstonia09:30
243Vendula HorcickovaCzech Republic09:30
247Lea VercellottiFrance09:30
251Deborah StadlerSwizerland09:30
253Irina NybergRussian Federation09:30
255Lone Karin BrochmannNorway09:30
260Anja ArbterAustria09:30
263Ekaterina SavkinaRussian Federation09:30
266Marthe GloersenNorway09:30
269Cecile FoltzerFrance09:30
272Triin JaadmaaEstonia09:30
274Alicia FribergSpain09:30
277Liga ValdmaneLatvia09:30
280Dorothea MuellerGermany09:30
283Lisa RisbySweden09:30
286Mary FlemingAustralia09:30
289Katarzyna SlusarczykPoland09:30

WB

30 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
201Tove AlexanderssonSweden09:30
205Karolin OhlssonSweden09:30
209Anastasia RudnayaRussian Federation09:30
211Julia JakobSwizerland09:30
215Anna NarhiFinland09:30
217Svetlana MironovaRussian Federation09:30
219Isia BassetFrance09:30
223Jana KnapovaCzech Republic09:30
225Laura RamsteinAustria09:30
230Andrine BenjaminsenNorway09:30
232Caroline GjotterupDenmark09:30
236Sofia HaajanenFinland09:30
238Ingjerd MyhreNorway09:30
241Susen LoeschGermany09:30
244Maria PrietoSpain09:30
246Sofie BachmannSwizerland09:30
249Anastasiia BorovkovaRussian Federation09:30
252Agata StankiewiczPoland09:30
257Gabija RazaityteLithuania09:30
259Kirstin MaxwellUnited Kingdom09:30
261Olena FedorovaUkraine09:30
265Lizzie InghamNew Zealand09:30
268Eszter MantuanoHungary09:30
271Elizabete BlumentaleLatvia09:30
273Maiki MaalbergEstonia09:30
278Anna StickovaCzech Republic09:30
279Elin ManssonSweden09:30
282Elaine LenzBrazil09:30
285Fanny TilkinBelgium09:30
290Henna Riikka HaikonenFinland09:30

WC

30 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
202Natalia GemperleRussian Federation09:30
204Lina StrandSweden09:30
207Sabine HauswirthSwizerland09:30
210Ursula KadanAustria09:30
214Sarina JenzerSwizerland09:30
216Maija SianojaFinland09:30
221Sandra GrosbergaLatvia09:30
222Laura RobertsonNew Zealand09:30
226Charlotte WardUnited Kingdom09:30
229Martina RuchSwizerland09:30
233Anna DvorianskaiaRussian Federation09:30
235Amanda Falck WeberDenmark09:30
239Emma BjessmoSweden09:30
240Alva OlssonSweden09:30
245Kristine FjellangerNorway09:30
248Denisa KosovaCzech Republic09:30
250Jo ShepherdUnited Kingdom09:30
254Alexandra EnlundFinland09:30
256Ingrid LundanesNorway09:30
258Kerstin UiboupinEstonia09:30
262Francesca TauferItaly09:30
264Tatiana BevzaRussian Federation09:30
267Paula StarkeGermany09:30
270Petra AschermannovaCzech Republic09:30
275Siri UlvestadNorway09:30
276Florence HanauerFrance09:30
281Tereza CechovaCzech Republic09:30
284Agnieszka CychPoland09:30
287Edineia Roniak dosBrazil09:30
288Paulina CyglerPoland09:30

Advertisements

Guangdong Historical Road 2018
BML Print
WOC 2019 banner
Bryzos
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org