International Orienteering Federation

Start list for Finnish Championship Middle Distance

Event informationShow start list by organisationPrint

Name: Finnish Championship Middle Distance
Organiser: Finland
Date: 16 February 2019

Men

11 650 m, 34 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationNationalityStart time
1Jarno ParkkinenKooveeFinland12:00
2Tuomas HapolaRaja-Karjalan SuunnistajatFinland12:02
3Toni SaariPohjankyrön RastiFinland12:04
4Evgeniy (U) LogvinchukLahden Suunnistajat-37Russian Federation12:06
5Aki SaariPohjankyrön RastiFinland12:08
6Tomi KauppilaMiehikkälän VilkasFinland12:10
7Viljo OripeltoKalvolan KeihäsFinland12:12
8Seppo JärvinenAsikkalan RaikasFinland12:14
9Atte NokkaRasti 88Finland12:16
10Jarkko UrpalainenMiehikkälän VilkasFinland12:18
11Lauri LeinonenSK PohjantähtiFinland12:20
12Kare KaskinenUlvilan UraFinland12:22
13Staffan TunisIF FemmanFinland12:24
14Juha MartikainenKuusamon Erä-VeikotFinland12:26
15Samu HeiskaPohjankyrön RastiFinland12:28
16Hannu-Pekka PukemaRastivarsatFinland12:30
17Santeri SchroderusSK PohjantähtiFinland12:32
18Antti SaikkoLappeen RientoFinland12:34
19Ilya (U) GusevRussiaRussian Federation12:36
20Peter SundelinIF FemmanFinland12:38
21Joona HuilaHiisirastiFinland12:40
22Kalle HäkkinenSuunta JyväskyläFinland12:42
23Petri KiiskinenLahden Suunnistajat-37Finland12:44
24Matti LinnaSuunta JyväskyläFinland12:46
25Teemu TauriainenKuusamon Erä-VeikotFinland12:48
26Aleksi KarppinenSK PohjantähtiFinland12:50
27Elmeri ToivanenKouvolan SuunnistajatFinland12:52
28Rimmo (U) RöömSK VuoksiEstonia12:54
29Samuli SchroderusSK PohjantähtiFinland12:56
30Miska TervalaRastivarsatFinland12:58
31Santeri AikioKuusamon Erä-VeikotFinland13:00
32Eevert ToivonenPirkkalan HiihtäjätFinland13:02
33Ville-Petteri SaarelaKeminmaan UrheilijatFinland13:04
34Sergei (U) GorlanovRastivarsatRussian Federation13:06

Women

10 410 m, 24 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationNationalityStart time
41Eeva-Liisa HakalaKortesjärven Järvi-VeikotFinland12:01
42Anna VoutilainenEspoon AkillesFinland12:03
43Olga (U) BorodulinaRussiaRussian Federation12:05
44Essi RautasaloKalevan RastiFinland12:07
45Katja LuomaKouvolan SuunnistajatFinland12:09
46Ella HirvonenKeski-Karjalan RastiFinland12:11
47Säde SuutariKouvolan SuunnistajatFinland12:13
48Niina KauppinenKeuruun KisailijatFinland12:15
49Tiia-Maria RauttolaEspoon SuuntaFinland12:17
50Riikka HaltiaRajamäen RykmenttiFinland12:19
51Mira KaskinenUlvilan UraFinland12:21
52Sari VääränenKouvolan SuunnistajatFinland12:23
53Venla TahvanainenEspoon SuuntaFinland12:25
54Marika HaraKooveeFinland12:27
55Mervi PesuRajamäen RykmenttiFinland12:29
56Johanna NiittymäkiKooveeFinland12:31
57Veera KlemettinenSuunta JyväskyläFinland12:33
58Tuuli SuutariKouvolan SuunnistajatFinland12:35
59Sonja MörskyKeuruun KisailijatFinland12:37
60Noora RäisänenSaloisten ReipasFinland12:39
61Mirka SuutariKouvolan SuunnistajatFinland12:41
62Sanna PusaKeuruun KisailijatFinland12:43
63Liisa NenonenSK VuoksiFinland12:45
64Salla KoskelaLounais-Hämeen RastiFinland12:47

Advertisements

Eventor World