International Orienteering Federation

Start list for Sprint Scotland Race 3

Event informationShow start list by organisationPrint

Name: Sprint Scotland Race 3
Organiser: Great Britain
Date: 22 July 2018

Men

3 700 m, 34 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationNationalityStart time
18Ben BrownESOCGreat Britain11:15:01
166 Herman BrunborgNittedal ILNorway11:16:00
114Magi LlaveriaMontsantSpain11:17:01
46Niklas ProforsVAREGGNorway11:18:00
78Paul ClatworthyEsocGreat Britain11:19:01
168 Rune BrunborgNittedal ILNorway11:20:01
30Alasdair RaynorINVOCGreat Britain11:21:01
103Ben WindsorDRONGOGreat Britain11:22:00
158Emils VainovskisSaldus OKLatvia11:23:00
116Himmy LauSLOWHong Kong11:24:01
94James HoadDRONGOGreat Britain11:25:01
147Logan McIntyreINTGreat Britain11:26:01
45Ross WhiteDEEGreat Britain11:28:01
4Sing Wai LiHKGHong Kong11:29:00
3Tin Mong ChanHKGHong Kong11:30:00
98Alasdair McLeodAIREGreat Britain11:31:01
89Daniel HajekSK Zabovresky BrnoCzech Republic11:32:00
5Ka Ching LamHKGHong Kong11:33:01
68Kin Kwan KwokKOS BnO SzczecinHong Kong11:34:01
2Lok Hin MaHKGHong Kong11:35:01
173Matthew FellbaumEUOCGreat Britain11:36:00
162Oliver WilliamsDEEGreat Britain11:37:00
135Samuel FieldingSHUOCGreat Britain11:38:01
101Tomas SnellmanRasti-LukkoFinland11:39:01
106Wannes HendrickxKOLBelgium11:40:01
65Yannick MichielsBelgiumBelgium11:41:01
57Tue LassenDanish National TeamDenmark11:42:00
132Topias AholaNaviFinland11:43:00
154Tomas HendrickxKOLBelgium11:44:01
24Peter HodkinsonNOCGreat Britain11:45:00
88Oystein Kvaal OsterboBækkelagets SKNorway11:46:01
58Magnus DewettDanish National TeamDenmark11:47:00
66Kris JonesFVOGreat Britain11:48:01
59Jakob Ekhard EdsenDanish National TeamDenmark11:49:00

Women

3 300 m, 30 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationNationalityStart time
159Claire WardINTGreat Britain11:28:01
44Alison CampbellBASOCUnited States11:30:01
117Chloe CracknellSUFFOCGreat Britain11:31:01
115Laura EscolaMontsantSpain11:32:01
40Laura HendrieFVOGreat Britain11:33:01
41Lorna EadesINTGreat Britain11:34:01
164Madara BriceEUOCLatvia11:35:01
42Mairi EadesINTGreat Britain11:36:01
97Mairi WeirMORGreat Britain11:37:01
22Rachel KirklandINTGreat Britain11:39:01
125Rebecca Dal BonSLOWGreat Britain11:40:01
99Bryony HardingAIREGreat Britain11:41:01
63Caroline GjotterupDanish National TeamDenmark11:42:01
126Charlotte WatsonWCOCGreat Britain11:43:00
77Helen BridleEsocGreat Britain11:44:01
20Kirstin MaxwellRRGreat Britain11:45:01
47Kristine FjellangerVAREGGNorway11:46:00
140Lindsay RobertsonEUOCGreat Britain11:47:01
37Lone Karin BrochmannBækkelagets SKNorway11:48:01
90Magdalena CermakovaTJ Slovan LuhacoviceCzech Republic11:49:00
36Mai WatsonBækkelagetNorway11:50:00
61Maja AlmDanish National TeamDenmark11:51:01
64Amanda Falck WeberDanish National TeamDenmark11:52:00
8Charlotte WardHALOGreat Britain11:53:00
23Laura RobertsonESOCNew Zealand11:55:00
91Andrine BenjaminsenLillomarka OLNorway11:56:00
7Alice LeakeAIREGreat Britain11:57:01
124Marika TeiniSK PohjantähtiFinland11:58:00
120Sigrid AlexandersenNTNUI OrienteringNorway11:59:00
92Ursula KadanOC FürstenfeldAustria12:00:00

Advertisements

Eventor World