International Orienteering Federation

Start list for World Cup Round 4 - Middle distance

Event informationShow start list by organisationPrint

Name: Middle distance
Organiser: Czech Republic
Date: 6 October 2018

Men

116 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
1Copetchi StefanRomania11:30
2Tamas TolgyesiHungary11:30
3Trond Einar MoenNorway11:30
4Andreas Hougaard BoesenDenmark11:30
5Lievin CrefcoeurBelgium11:30
6Viktor MorandiniHungary11:30
7Tom DrygalskiBelgium11:30
8Marvin GoerickeGermany11:30
9Cameron de LIsleNew Zeeland11:30
10Mihai Andrei TintarRomania11:30
11Tomas MusinskySlovakia11:30
12Alex CarcasUnited Kingdom11:30
13Wieland KundischGermany11:30
14Tomas KrivdaCzech Republic11:30
15Marcin BiedermanPoland11:30
16Giacomo BarboneUnited States11:30
17Reigo TeervaltEstonia11:30
18Ondrej PijakSlovakia11:30
19Matiss SliksjanisLatvia11:30
20Jakob EdsenDenmark11:30
21Douglas SchmitzBrazil11:30
22Matthew FellbaumUnited Kingdom11:30
23Johan HogstrandSweden11:30
24Oskar StormerNorway11:30
25Sergei RjabyshkinEstonia11:30
26Francois Van derBelgium11:30
27Orhan KutluTurkey11:30
28Roman CiobanuRomania11:30
29Otto KaarioFinland11:30
30Matthias KretzschmarGermany11:30
31Ats SonajalgEstonia11:30
32Einar MelsomNorway11:30
33Toby ScottNew Zeeland11:30
34Kuba DragowskiPoland11:30
35Alvaro PrietoSpain11:30
36Emil OebroDenmark11:30
37Corentin RouxFrance11:30
38Severi KymalainenFinland11:30
39Brodie NankervisAustralia11:30
40Christian WartbichlerAustria11:30
41Maxime RauturierFrance11:30
42Kasper FosserNorway11:30
43Janis TamuzsLatvia11:30
44Mikolaj DutkowskiPoland11:30
45Uldis UpitisLatvia11:30
46Krzysztof WolowczykPoland11:30
47Adrien DelenneFrance11:30
48Emil AhlbeckNorway11:30
49Topi SyrjalainenFinland11:30
50Timothy ChambersSouth Africa11:30
51Michal KrajcikSlovakia11:30
52Elias Thorsdal MolnvikNorway11:30
53Sami HamalainenFinland11:30
54Mathieu PerrinFrance11:30
55Arnaud PerrinFrance11:30
56Mate BaumholczerHungary11:30
57Mattia DebertolisItaly11:30
58Vojtech SykoraCzech Republic11:30
59Joni HirvikallioFinland11:30
60Bjarne FriedrichsGermany11:30
61Moritz DoellgastGermany11:30
62Remo RuchSwizerland11:30
63Tristan BloemenBelgium11:30
64Jonathan CrickmoreUnited Kingdom11:30
65Quentin RauturierFrance11:30
66Matthias GroellAustria11:30
67Mathias PeterAustria11:30
68Yannick MichielsBelgium11:30
69Matthias ReinerAustria11:30
70Alexander ChepelinUnited Kingdom11:30
71Max Peter BejmerSweden11:30
72Artem PopovRussian Federation11:30
73Marek MinarCzech Republic11:30
74Michal OlejnikPoland11:30
75Riccardo ScaletItaly11:30
76Jonas Vytautas GvildysLithuania11:30
77Christoph MeierSwizerland11:30
78Kristo HeinmannEstonia11:30
79Arturs PaulinsLatvia11:30
80Vincent CoupatFrance11:30
81Edgars BertuksLatvia11:30
82Oystein Kvaal OsterboNorway11:30
83Bartosz PawlakPoland11:30
84Tim RobertsonNew Zeeland11:30
85Dmitry TsvetkovRussian Federation11:30
86Rudolfs ZernisLatvia11:30
87Martin HubmannSwizerland11:30
88Jon Aukrust OsmoenNorway11:30
89Elias KuukkaFinland11:30
90Robert MerlAustria11:30
91Jan PetrzelaCzech Republic11:30
92Andreas KyburzSwizerland11:30
93Pavel KubatCzech Republic11:30
94Lauri SildEstonia11:30
95Jonas EggerSwizerland11:30
96Jonas LeanderssonSweden11:30
97Joey HadornSwizerland11:30
98Olli OjanahoFinland11:30
99Milos NykodymCzech Republic11:30
100Aleksi NiemiFinland11:30
101Jan SedivyCzech Republic11:30
102Emil SvenskSweden11:30
103Frederic TranchandFrance11:30
104Gernot Ymsen KerschbaumerAustria11:30
105Martin RegbornSweden11:30
106Albin RidefeltSweden11:30
107Ruslan GlibovUkraine11:30
108Vojtech KralCzech Republic11:30
109Timo SildEstonia11:30
110Florian HowaldSwizerland11:30
111William LindSweden11:30
112Gustav BergmanSweden11:30
113Daniel HubmannSwizerland11:30
114Matthias KyburzSwizerland11:30
115Olav LundanesNorway11:30
116Stefan BilicSerbia11:30

Women

96 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
201Paulina CyglerPoland11:30
202Hanga MorandiniHungary11:30
203Mary FlemingAustralia11:30
204Agnieszka CychPoland11:30
205Alicia FribergSpain11:30
206Kristine FjellangerNorway11:30
207Eszter MantuanoHungary11:30
208Katarzyna SlusarczykPoland11:30
209Fanny TilkinBelgium11:30
210Natalia GiklovaRussian Federation11:30
211Elizabete BlumentaleLatvia11:30
212Elaine LenzBrazil11:30
213Florence HanauerFrance11:30
214Maria PrietoSpain11:30
215Edineia Roniak dosBrazil11:30
216Maiki MaalbergEstonia11:30
217Barbora ChaloupskaCzech Republic11:30
218Marthe GloersenNorway11:30
219Sarah JonesUnited Kingdom11:30
220Paula StarkeGermany11:30
221Fay WalshUnited Kingdom11:30
222Francesca TauferItaly11:30
223Dorothea MuellerGermany11:30
224Cecile FoltzerFrance11:30
225Anna StickovaCzech Republic11:30
226Johanna TrummerAustria11:30
227Agata StankiewiczPoland11:30
228Alexandra EnlundFinland11:30
229Patricia NiekeGermany11:30
230Deborah StadlerSwizerland11:30
231Anna DvorianskaiaRussian Federation11:30
232Laura RobertsonNew Zeeland11:30
233Lone Karin BrochmannNorway11:30
234Carlotta ScaletItaly11:30
235Kerstin UiboupinEstonia11:30
236Siri UlvestadNorway11:30
237Anastasiia BorovkovaRussian Federation11:30
238Liga ValdmaneLatvia11:30
239Ingrid LundanesNorway11:30
240Anna Nilsson SimkovicsAustria11:30
241Amanda Falck WeberDenmark11:30
242Tereza JanosikovaCzech Republic11:30
243Lea VercellottiFrance11:30
244Lenka MechlovaCzech Republic11:30
245Lizzie InghamNew Zeeland11:30
246Irina NybergRussian Federation11:30
247Jo ShepherdUnited Kingdom11:30
248Laura RamsteinAustria11:30
249Emma BjessmoSweden11:30
250Elin ManssonSweden11:30
251Caroline GjotterupDenmark11:30
252Anna NarhiFinland11:30
253Charlotte WatsonUnited Kingdom11:30
254Sofie BachmannSwizerland11:30
255Sandra GrosbergaLatvia11:30
256Annika RihmaEstonia11:30
257Anja ArbterAustria11:30
258Henna Riikka HaikonenFinland11:30
259Gabija RazaityteLithuania11:30
260Evely KaasikuEstonia11:30
261Aleksandra HornikPoland11:30
262Paula GrossSwizerland11:30
263Adela IndrakovaCzech Republic11:30
264Denisa KosovaCzech Republic11:30
265Natalia EfimovaRussian Federation11:30
266Galina VinogradovaRussian Federation11:30
267Judith WyderSwizerland11:30
268Anna HaatajaFinland11:30
269Josefin TjernlundSweden11:30
270Susen LoeschGermany11:30
271Maija SianojaFinland11:30
272Ingjerd MyhreNorway11:30
273Inga DambeLatvia11:30
274Sarina JenzerSwizerland11:30
275Isia BassetFrance11:30
276Martina RuchSwizerland11:30
277Vendula HorcickovaCzech Republic11:30
278Ursula KadanAustria11:30
279Alva OlssonSweden11:30
280Jana KnapovaCzech Republic11:30
281Lisa RisbySweden11:30
282Kamilla OlaussenNorway11:30
283Catherine TaylorUnited Kingdom11:30
284Svetlana MironovaRussian Federation11:30
285Lina StrandSweden11:30
286Sofia HaajanenFinland11:30
287Andrine BenjaminsenNorway11:30
288Sara HagstromSweden11:30
289Sari AnttonenFinland11:30
290Julia JakobSwizerland11:30
291Karolin OhlssonSweden11:30
292Anastasia RudnayaRussian Federation11:30
293Marika TeiniFinland11:30
294Sabine HauswirthSwizerland11:30
295Natalia GemperleRussian Federation11:30
296Tove AlexanderssonSweden11:30

Advertisements

Bryzos
WOC 2019 banner
OCAD
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org