International Orienteering Federation

Start list for FinnSpring2018

Event informationShow start list by organisationPrint

Name: FinnSpring2018
Organiser: Finland
Date: 21 April 2018

M21E

15 800 m, 60 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationNationalityStart time
1Mikko SirénAngelniemen AnkkuriFinland10:20
2Tuomas HeikkiläHelsingin SuunnistajatFinland10:22
3Otto KaarioSuunta JyväskyläFinland10:24
4Jussi SunaTurun MetsänkävijätFinland10:26
5Ollipekka HeikkiläHelsingin SuunnistajatFinland10:28
6Ville ParkkinenIkaalisten Nouseva-VoimaFinland10:30
7Mikko SalervoLynxFinland10:32
8Otto SundOK TrianFinland10:34
9Juha SorvistoVaajakosken TeräFinland10:36
10Arttu SyrjäläinenHelsingin SuunnistajatFinland10:38
11Janne MänkärläLynxFinland10:40
12Veli KangasHelsingin SuunnistajatFinland10:42
13Mikael FabritiusOK TrianFinland10:44
14Antti-Pekka LeskinenLynxFinland10:46
15Sergei DetkovHiisirastiRussian Federation10:48
16Lari PernuEspoon SuuntaFinland10:50
17Lauri OikarinenVaajakosken TeräFinland10:52
18Topi PenttinenOK TrianFinland10:54
19Markus RäsänenKalevan RastiFinland10:56
20Samu HeiskaVehkalahden VeikotFinland10:58
21Oskari LiukkonenHiidenkiertäjätFinland11:00
22Aleksi SorsaTampereen PyrintöFinland11:02
23Topi SyrjäläinenHelsingin SuunnistajatFinland11:04
24Olli-Pekka KoistinenHiidenkiertäjätFinland11:06
25Joonas AholaNaviFinland11:08
26Dmitrii PoliakovNord WestRussian Federation11:10
27Anton KuukkaTampereen PyrintöFinland11:12
28Mikko KnuuttilaIkaalisten Nouseva-VoimaFinland11:14
29Aleksi KarppinenIkaalisten Nouseva-VoimaFinland11:16
30Lauri NenonenKalevan RastiFinland11:18
31Aapo LeskinenLynxFinland11:20
32Akseli RuoholaMS ParmaFinland11:22
33Sami HämäläinenMS ParmaFinland11:24
34Vladislav MalyshevEspoon SuuntaRussian Federation11:26
35Toni SaariVaajakosken TeräFinland11:28
36Jere PajunenSwedenFinland11:30
37Aki SaariVaajakosken TeräFinland11:32
38Mikko HuhtinenPaimion RastiFinland11:34
39Joni HirvikallioKooveeFinland11:36
40Eetu SavolainenIkaalisten Nouseva-VoimaFinland11:38
41Santeri SilvennoinenKalevan RastiFinland11:40
42Sergey DobryninAngelniemen AnkkuriRussian Federation11:42
43Artem PopovMS ParmaRussian Federation11:44
44Marcos Eduardo GilTurun MetsänkävijätSpain11:46
45Hannu AirilaKalevan RastiFinland11:48
46Aleksi AnttolainenLahden Suunnistajat-37Finland11:50
47Sander VaherRajamäen RykmenttiEstonia11:52
48Dmitry NakonechnyiHiisirastiRussian Federation11:54
49Andrei HramovHiisirastiRussian Federation11:56
50Einari HeinaroHelsingin SuunnistajatFinland11:58
51Otto SimosasTampereen PyrintöFinland12:00
52Elias KuukkaTampereen PyrintöFinland12:02
53Robert MerlTurun MetsänkävijätAustria12:04
54Miika KirmulaKalevan RastiFinland12:06
55Olli-Markus TaivainenNaviFinland12:08
56Valentin NovikovHiidenkiertäjätRussian Federation12:10
57Leonid NovikovHiidenkiertäjätRussian Federation12:12
58Frederic TranchandPaimion RastiFrance12:14
59Fredric PortinPaimion RastiFinland12:16
60Olav LundanesPaimion RastiNorway12:18

W21E

11 800 m, 50 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationNationalityStart time
61Emilia StåhlbergEspoon SuuntaFinland10:01
62Alexandra EnlundIF FemmanFinland10:03
63Roosa HämäläinenHiidenkiertäjätFinland10:05
64Anu TuomistoVaasan SuunnistajatFinland10:07
65Saara NorrgrannPaimion RastiFinland10:09
66Henna-Riikka HaikonenAnttolan UrheilijatFinland10:11
67Noora HyyrynenKouvolan SuunnistajatFinland10:13
68Elina LammiHelsingin SuunnistajatFinland10:15
69Laura JakobssonRastikarhutFinland10:17
70von Katja SchoultzOK TrianFinland10:19
71Sari NurmelaAnttolan UrheilijatFinland10:21
72Elina KilpeläinenVehkalahden VeikotFinland10:23
73Anna DvorianskaiaHiisirastiRussian Federation10:25
74Enni JalavaTurun SuunnistajatFinland10:27
75Milla MattilaHelsingin SuunnistajatFinland10:29
76Suvi YlikyläRastikarhutFinland10:31
77Elli PeltomäkiRastikarhutFinland10:33
78Niina HulkkonenSwedenFinland10:35
79Tuija KuuselaRastikarhutFinland10:37
80Tiia IstolahtiMS ParmaFinland10:39
81Ulrika UotilaKooveeFinland10:41
82Inna SomovaHiisirastiRussian Federation10:43
83Pihla OtsamoHelsingin SuunnistajatFinland10:45
84Sanna KauppilaAngelniemen AnkkuriFinland10:47
85Amy NymalmPargas IFFinland10:49
86Yvonne GunellPargas IFFinland10:51
87Marttiina JoensuuSK PohjantähtiFinland10:53
88Heini WennmanSK PohjantähtiFinland10:55
89Karoliina UkskoskiKooveeFinland10:57
90Emma SilvennoinenPaimion RastiFinland10:59
91Veera KlemettinenSuunta JyväskyläFinland11:01
92Ina WesterlundPaimion RastiFinland11:03
93Tuulia VibergMS ParmaFinland11:05
94Lotta KarholaTampereen PyrintöFinland11:07
95Anna NärhiSwedenFinland11:09
96Sanni KiveläAngelniemen AnkkuriFinland11:11
97Maija SianojaMS ParmaFinland11:13
98Karoliina SundbergLynxFinland11:15
99Anni-Maija FinckeTampereen PyrintöFinland11:17
100Kirsi NurmiSwedenFinland11:19
101Annika RihmaHiidenkiertäjätEstonia11:21
102Anna HaatajaSK PohjantähtiFinland11:23
103Inga DambePaimion RastiLatvia11:25
104Miia NiittynenKooveeFinland11:27
105Natalia EfimovaHiisirastiRussian Federation11:29
106Julia NovikovaHiidenkiertäjätRussian Federation11:31
107Sofia HaajanenSK PohjantähtiFinland11:33
108Sari AnttonenKeuruun KisailijatFinland11:35
109Anastasia RudnayaMS ParmaRussian Federation11:37
110Marika TeiniSK PohjantähtiFinland11:39

M21EB

15 700 m, 70 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationNationalityStart time
461Matej HrabosOK77Slovakia10:01
462Dmitry ZhitukhinNord WestRussian Federation10:03
463Jaakko LiukkalaHauhon SisuFinland10:05
464Dmitriy KonovalovKouvolan SuunnistajatRussian Federation10:07
465Christoffer MelinIK FalkenFinland10:09
466Sampo HyppöläKuopion SuunnistajatFinland10:11
467George MavchunEspoon SuuntaRussian Federation10:13
468Joona HuilaHiisirastiFinland10:15
469Tobias JernOK77Finland10:17
470Kimmo MieskoskiRasti-LukkoFinland10:19
471Pyry MustonenTampereen PyrintöFinland10:21
472Daniil ElizarovHiisirastiRussian Federation10:23
473Oskari PesolaHelsingin SuunnistajatFinland10:25
474Ivan ZolkinSotkamon JymyRussian Federation10:27
475Viljo OripeltoHauhon SisuFinland10:29
476Hermanni SankeloIkaalisten Nouseva-VoimaFinland10:31
477Juha RauhalaEspoon SuuntaFinland10:33
478Antti JärvenpääOK77Finland10:35
479Juho KorpiNaviFinland10:37
480Jukka-Pekka SeppänenHiidenkiertäjätFinland10:39
481Juho-Matti TaivainenPellon PonsiFinland10:41
482Janne OvaskaVehkalahden VeikotFinland10:43
483Jarno ParkkinenKooveeFinland10:45
484Matias KankkunenOK77Finland10:47
485Valtteri RantalaLahden Suunnistajat-37Finland10:49
486Janne KuningasLappeen RientoFinland10:51
487Erik HaajanenOK RaseborgFinland10:53
488Ari-Pekka JoensuuPaimion RastiFinland10:55
489Juuso MetsäläLynxFinland10:57
490Tuomo IstolahtiKangasala SKFinland10:59
491Juho YlinenIkaalisten Nouseva-VoimaFinland11:01
492Vili NiemiPaimion RastiFinland11:03
493Iisak HelanderSK PohjantähtiFinland11:05
494Tommaso ScaletHelsingin SuunnistajatItaly11:07
495Tuukka JurvakainenVaajakosken TeräFinland11:09
496Arto NiiranenKuopion SuunnistajatFinland11:11
497Joni SolonenLahden Suunnistajat-37Finland11:13
498Jere KommioHämeenlinnan SuunnistajatFinland11:15
499Anton SalmenkyläHelsingin SuunnistajatUnited States11:17
500Rinat GabitovEspoon SuuntaRussian Federation11:19
501Ari MeriläinenHämeenlinnan SuunnistajatFinland11:21
502Jonathan RayOK77Finland11:23
503Juha HyyryläinenAnttolan UrheilijatFinland11:25
504Andreas HallSwedenFinland11:27
505Peeter PihlMS ParmaEstonia11:29
506Aleksei AsmolovHiisirastiRussian Federation11:31
507Simo HasuOK TrianFinland11:33
508Anton SulkulaSuunta JyväskyläFinland11:35
509Petja PöyhönenRastikarhutFinland11:37
510Nikita StepanovNord WestRussian Federation11:39
511Anssi VesantoEspoon SuuntaFinland11:41
512Jörgen WickholmOK TrianFinland11:43
513Caj SnickarsOK77Finland11:45
514Igor PopovHiisirastiRussian Federation11:47
515Josh BeechEspoon SuuntaGreat Britain11:49
516Antti SaikkoTampereen PyrintöFinland11:51
517Eemeli SuominenHiidenkiertäjätFinland11:53
518Jere SipponenPaimion RastiFinland11:55
519Lauri PohjolaSuunta JyväskyläFinland11:57
520Kirill KomarovEspoon SuuntaRussian Federation11:59
521Topi HasuOK TrianFinland12:01
522Pauli LeinonenSuunta JyväskyläFinland12:03
523Roope KoskinenKalevan RastiFinland12:05
524Henrik VäisänenMS ParmaFinland12:07
525Esa HuttunenTurun MetsänkävijätFinland12:09
526Orhan KutluAngelniemen AnkkuriTurkey12:11
527Mikhail KuleshovEspoon SuuntaRussian Federation12:13
528Petteri MuukkonenOK TrianFinland12:15
529Bogdan RodionovAngelniemen AnkkuriRussian Federation12:17
530Ilari SulkulaVaajakosken TeräFinland12:19

W21EB

11 700 m, 36 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationNationalityStart time
541Satu HeittolaRasti-KurikkaFinland10:01
542Vanda HosekovaOK77Slovakia10:03
544Svetlana RaikovaS-PetersburgRussian Federation10:07
545Olga ElizarovaHiisirastiRussian Federation10:09
546Riikka AjalinTurun SuunnistajatFinland10:11
547Nina TemjakovaPaimion RastiRussian Federation10:13
548Anni LiimatainenTurun SuunnistajatFinland10:15
549Noora KurriKuopion SuunnistajatFinland10:17
550Kaisa VainikkaKouvolan SuunnistajatFinland10:19
551Maiju OksanenIkaalisten Nouseva-VoimaFinland10:21
552Laura JerkkuTurun SuunnistajatFinland10:23
553Ekaterina SavkinaEspoon SuuntaRussian Federation10:25
554Henna YliluikkiAngelniemen AnkkuriFinland10:27
555Petra AhoNaviFinland10:29
556Selja KaartinenAngelniemen AnkkuriFinland10:31
557Essi HakalaMS ParmaFinland10:33
558Emmi HaavistoTurun SuunnistajatFinland10:35
559Mira KaskinenRastikarhutFinland10:37
560Anni ValtonenMS ParmaFinland10:39
561Sonja JulkunenTurun SuunnistajatFinland10:41
562Juliaana NäsiKuopion SuunnistajatFinland10:43
563Isabel DonnerOK77Finland10:45
564Salla SaarijärviRastikarhutFinland10:47
565Hanne ManderbackaTurun SuunnistajatFinland10:49
566Päivi AutioHiisirastiFinland10:51
567Aino VäyrynenKymin SuunnistajatFinland10:53
568Netta RajamäkiKalevan RastiFinland10:55
569Ekaterina VlasovaHiisirastiRussian Federation10:57
570Salla LaitinenPaimion RastiFinland10:59
571Milla LohikainenRastivarsatFinland11:01
572Anna MoilanenKuopion SuunnistajatFinland11:03
573Suvi HeittolaRajamäen RykmenttiFinland11:05
574Silja KauppinenKalevan RastiFinland11:07
575Kaisa LylynperäAngelniemen AnkkuriFinland11:09
576Sanna YlikyläRastikarhutFinland11:11
577Jenna PajunenAnttolan UrheilijatFinland11:13

Advertisements

Bryzos
Gran Canaria O-Meeting 2018
BML Print
WOC 2019 banner
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org