IOF Eventor

International Orienteering Federation's Event Management Service

 
 

Advertisements

Siven Active Sport
BML Print
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org

Start list for Relay

Event informationShow start list by organisationHide team lineupsPrint

Name: Relay
Organiser: Estonia
Date: 7 July 2017

Men

35 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameStart time
101Norway14:00
1011. Eskil Kinneberg
1012. Olav Lundanes
1013. Magne Daehli
102Switzerland14:00
1021. Fabian Hertner
1022. Daniel Hubmann
1023. Matthias Kyburz
103Sweden14:00
1031. Johan Runesson
1032. William Lind
1033. Gustav Bergman
104Great Britain14:00
1041. Alan Cherry
1042. Graham Gristwood
1043. Ralph Street
105Finland14:00
1051. Miika Kirmula
1052. Aleksi Niemi
1053. Fredric Portin
106France14:00
1061. Frederic Tranchand
1062. Lucas Basset
1063. Thierry Gueorgiou
107Latvia14:00
1071. Andris Jubelis
1072. Martins Sirmais
1073. Edgars Bertuks
108Estonia14:00
1081. Kenny Kivikas
1082. Timo Sild
1083. Lauri Sild
109Denmark14:00
1091. Soren Bobach
1092. Thor Noerskov
1093. Tue Lassen
110Lithuania14:00
1101. Vilius Aleliunas
1102. Jonas Vytautas Gvildys
1103. Algirdas Bartkevicius
111Czech Republic14:00
1111. Jan Petrzela
1112. Jan Sedivy
1113. Vojtech Kral
112Ukraine14:00
1121. Denys Shcherbakov
1122. Oleksandr Kratov
1123. Ruslan Glibov
113Austria14:00
1131. Matthias Reiner
1132. Gernot Kerschbaumer
1133. Robert Merl
114Poland14:00
1141. Wojciech Kowalski
1142. Michal Olejnik
1143. Bartosz Pawlak
115Russian Federation14:00
1151. Dmitry Tsvetkov
1152. Valentin Novikov
1153. Leonid Novikov
116Spain14:00
1161. Antonio Martinez Perez
1162. Eduardo Gil Marcos
1163. Andreu Blanes
117Germany14:00
1171. Felix Spaeth
1172. Moritz Doellgast
1173. Bjarne Friedrichs
118New Zealand14:00
1181. Gene Beveridge
1182. Nick Hann
1183. Tim Robertson
119Australia14:00
1191. Simon Uppill
1192. Henry McNulty
1193. Matthew Crane
120Belarus14:00
1201. Andrey Salin
1202. Siarhei Salodkin
1203. Aleksei Alekseyonok
121Hungary14:00
1211. Aron Bako
1212. Mate Baumholczer
1213. Levente Tugyi
122Bulgaria14:00
1221. Ivan Sirakov
1222. Dimitar Zhelyazkov
1223. Ivaylo Kamenarov
123Italy14:00
1231. Riccardo Scalet
1232. Alessio Tenani
1233. Sebastian Inderst
124Ireland14:00
1241. Conor Short
1242. Niall McCarthy
1243. Ruairi Short
125Canada14:00
1251. Damian Konotopetz
1252. Eric Kemp
1253. Emily Kemp
126Portugal14:00
1261. Joao Mega Figueiredo
1262. Rafael Miguel
1263. Pedro Nogueira
127Belgium14:00
1271. Desmond Franssen
1272.
1273.
128United States14:00
1281. Gregory Ahlswede
1282. Eric Bone
1283. Giacomo Barbone
129Turkey14:00
1291. Orhan Kutlu
1292. Ahmet Kacmaz
1293. Ramazan Bostanci
130Hong Kong14:00
1301. Tsz Wai Yu
1302. Kin Wai Lee
1303. Gerald Yip
131Brazil14:00
1311. Sidnaldo Sousa
1312. Cleber Vidal
1313. Carlos Henrique Souza de Araujo
132China14:00
1321. XiaoMing Liu
1322. Xiaowang Yang
1323. Cheng Chen
133Israel14:00
1331. Nitsan Yasur
1332. Asaf Avner
1333. Aram Yakoby
134Japan14:00
1341. Hirokazu Osaki
1342. Mutsuki Matsushita
1343. Yuta Tanikawa
135Slovakia14:00
1351. Tomas Musinsky
1352. Ondrej Pijak
1353. Michal Krajcik

Women

30 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameStart time
1Russian Federation16:00
11. Anastasia Rudnaya
12. Svetlana Mironova
13. Natalia Gemperle
2Denmark16:00
21. Miri Thrane Oedum
22. Cecilie Friberg Klysner
23. Maja Alm
3Finland16:00
31. Venla Harju
32. Marika Teini
33. Merja Rantanen
4Switzerland16:00
41. Elena Roos
42. Julia Gross
43. Sabine Hauswirth
5Sweden16:00
51. Emma Johansson
52. Helena Jansson
53. Tove Alexandersson
6Norway16:00
61. Ingjerd Myhre
62. Marianne Andersen
63. Anne Margrethe Hausken Nordberg
7France16:00
71. Lauriane Beauvisage
72. Amelie Chataing
73. Isia Basset
8Latvia16:00
81. Inga Dambe
82. Laura Vike
83. Sandra Grosberga
9Germany16:00
91. Paula Starke
92. Christiane Troesse
93. Susen Loesch
10Italy16:00
101. Carlotta Scalet
102. Irene Pozzebon
103. Eleonora Donadini
11Spain16:00
111. Violeta Feliciano Sanjuan
112. Ona Rafols Perramon
113. Anna Serrallonga Arques
12Great Britain16:00
121. Megan Carter Davies
122. Catherine Taylor
123. Hollie Orr
13Estonia16:00
131. Annika Rihma
132. Liis Johanson
133. Evely Kaasiku
14Lithuania16:00
141. Vesta Ambrazaite
142. Gabija Razaityte
143. Sandra Pauzaite
15Hungary16:00
151. Fanni Gyurko
152. Virag Weiler
153. Luca Szuromi
16Poland16:00
161. Weronika Cych
162. Hanna Wisniewska
163. Aleksandra Hornik
17Australia16:00
171. Krystal Neumann
172. Belinda Lawford
173. Natasha Key
18Austria16:00
181. Laura Ramstein
182. Ursula Kadan
183. Anna Nilsson Simkovics
19Ukraine16:00
191. Nadiya Volynska
192. Olha Panchenko
193. Olga Sluta
20New Zealand16:00
201. Lizzie Ingham
202. Imogene Scott
203. Laura Robertson
21United States16:00
211. Evalin Brautigam
212. Alison Campbell
213. Cristina Luis
22Bulgaria16:00
221. Iliana Ilieva
222. Liliana Gotseva
223. Kristina Ivanova
23Belarus16:00
231. Kristina Yakubkina
232. Tatsiana Zhuravleva
233. Iryna Lapitskaya
24Hong Kong16:00
241. Hau Wah Brenda Chan
242. Wai Lan Iris Lui
243. Ka Ki Leung
25Brazil16:00
251. Franciely De Siqueira Chiles
252. Elaine Lenz
253. Leticia Saltori
26China16:00
261. Shuangyan Hao
262. Yan Wang
263. Yi Ouyang
27Czech Republic16:00
271. Adela Indrakova
272. Vendula Horcickova
273. Jana Knapova
28Japan16:00
281. Hinako Inage
282. Saho Miyakawa
283. Azusa Yanagawa
29Portugal16:00
291. Mariana Moreira
292. Filipa Rodrigues
293. Carolina Delgado
30Turkey16:00
301. Emine Sezgunsay
302.
303.
© International Orienteering Federation