Start list for Relay

Event informationShow start list by organisationHide team lineupsPrint

Name: Relay
Organiser: Estonia
Date: 7 July 2017

Men

35 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameStart time
101Norway14:00
1011. Eskil Kinneberg
1012. Olav Lundanes
1013. Magne Daehli
102Switzerland14:00
1021. Fabian Hertner
1022. Daniel Hubmann
1023. Matthias Kyburz
103Sweden14:00
1031. Johan Runesson
1032. William Lind
1033. Gustav Bergman
104Great Britain14:00
1041. Alan Cherry
1042. Graham Gristwood
1043. Ralph Street
105Finland14:00
1051. Miika Kirmula
1052. Aleksi Niemi
1053. Fredric Portin
106France14:00
1061. Frederic Tranchand
1062. Lucas Basset
1063. Thierry Gueorgiou
107Latvia14:00
1071. Andris Jubelis
1072. Martins Sirmais
1073. Edgars Bertuks
108Estonia14:00
1081. Kenny Kivikas
1082. Timo Sild
1083. Lauri Sild
109Denmark14:00
1091. Soren Bobach
1092. Thor Noerskov
1093. Tue Lassen
110Lithuania14:00
1101. Vilius Aleliunas
1102. Jonas Vytautas Gvildys
1103. Algirdas Bartkevicius
111Czech Republic14:00
1111. Jan Petrzela
1112. Jan Sedivy
1113. Vojtech Kral
112Ukraine14:00
1121. Denys Shcherbakov
1122. Oleksandr Kratov
1123. Ruslan Glibov
113Austria14:00
1131. Matthias Reiner
1132. Gernot Kerschbaumer
1133. Robert Merl
114Poland14:00
1141. Wojciech Kowalski
1142. Michal Olejnik
1143. Bartosz Pawlak
115Russian Federation14:00
1151. Dmitry Tsvetkov
1152. Valentin Novikov
1153. Leonid Novikov
116Spain14:00
1161. Antonio Martinez Perez
1162. Eduardo Gil Marcos
1163. Andreu Blanes
117Germany14:00
1171. Felix Spaeth
1172. Moritz Doellgast
1173. Bjarne Friedrichs
118New Zealand14:00
1181. Gene Beveridge
1182. Nick Hann
1183. Tim Robertson
119Australia14:00
1191. Simon Uppill
1192. Henry McNulty
1193. Matthew Crane
120Belarus14:00
1201. Andrey Salin
1202. Siarhei Salodkin
1203. Aleksei Alekseyonok
121Hungary14:00
1211. Aron Bako
1212. Mate Baumholczer
1213. Levente Tugyi
122Bulgaria14:00
1221. Ivan Sirakov
1222. Dimitar Zhelyazkov
1223. Ivaylo Kamenarov
123Italy14:00
1231. Riccardo Scalet
1232. Alessio Tenani
1233. Sebastian Inderst
124Ireland14:00
1241. Conor Short
1242. Niall McCarthy
1243. Ruairi Short
125Canada14:00
1251. Damian Konotopetz
1252. Eric Kemp
1253. Emily Kemp
126Portugal14:00
1261. Joao Mega Figueiredo
1262. Rafael Miguel
1263. Pedro Nogueira
127Belgium14:00
1271. Desmond Franssen
1272.
1273.
128United States14:00
1281. Gregory Ahlswede
1282. Eric Bone
1283. Giacomo Barbone
129Turkey14:00
1291. Orhan Kutlu
1292. Ahmet Kacmaz
1293. Ramazan Bostanci
130Hong Kong14:00
1301. Tsz Wai Yu
1302. Kin Wai Lee
1303. Gerald Yip
131Brazil14:00
1311. Sidnaldo Sousa
1312. Cleber Vidal
1313. Carlos Henrique Souza de Araujo
132China14:00
1321. XiaoMing Liu
1322. Xiaowang Yang
1323. Cheng Chen
133Israel14:00
1331. Nitsan Yasur
1332. Asaf Avner
1333. Aram Yakoby
134Japan14:00
1341. Hirokazu Osaki
1342. Mutsuki Matsushita
1343. Yuta Tanikawa
135Slovakia14:00
1351. Tomas Musinsky
1352. Ondrej Pijak
1353. Michal Krajcik

Women

30 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameStart time
1Russian Federation16:00
11. Anastasia Rudnaya
12. Svetlana Mironova
13. Natalia Gemperle
2Denmark16:00
21. Miri Thrane Oedum
22. Cecilie Friberg Klysner
23. Maja Alm
3Finland16:00
31. Venla Harju
32. Marika Teini
33. Merja Rantanen
4Switzerland16:00
41. Elena Roos
42. Julia Gross
43. Sabine Hauswirth
5Sweden16:00
51. Emma Johansson
52. Helena Jansson
53. Tove Alexandersson
6Norway16:00
61. Ingjerd Myhre
62. Marianne Andersen
63. Anne Margrethe Hausken Nordberg
7France16:00
71. Lauriane Beauvisage
72. Amelie Chataing
73. Isia Basset
8Latvia16:00
81. Inga Dambe
82. Laura Vike
83. Sandra Grosberga
9Germany16:00
91. Paula Starke
92. Christiane Troesse
93. Susen Loesch
10Italy16:00
101. Carlotta Scalet
102. Irene Pozzebon
103. Eleonora Donadini
11Spain16:00
111. Violeta Feliciano Sanjuan
112. Ona Rafols Perramon
113. Anna Serrallonga Arques
12Great Britain16:00
121. Megan Carter Davies
122. Catherine Taylor
123. Hollie Orr
13Estonia16:00
131. Annika Rihma
132. Liis Johanson
133. Evely Kaasiku
14Lithuania16:00
141. Vesta Ambrazaite
142. Gabija Razaityte
143. Sandra Pauzaite
15Hungary16:00
151. Fanni Gyurko
152. Virag Weiler
153. Luca Szuromi
16Poland16:00
161. Weronika Cych
162. Hanna Wisniewska
163. Aleksandra Hornik
17Australia16:00
171. Krystal Neumann
172. Belinda Lawford
173. Natasha Key
18Austria16:00
181. Laura Ramstein
182. Ursula Kadan
183. Anna Nilsson Simkovics
19Ukraine16:00
191. Nadiya Volynska
192. Olha Panchenko
193. Olga Sluta
20New Zealand16:00
201. Lizzie Ingham
202. Imogene Scott
203. Laura Robertson
21United States16:00
211. Evalin Brautigam
212. Alison Campbell
213. Cristina Luis
22Bulgaria16:00
221. Iliana Ilieva
222. Liliana Gotseva
223. Kristina Ivanova
23Belarus16:00
231. Kristina Yakubkina
232. Tatsiana Zhuravleva
233. Iryna Lapitskaya
24Hong Kong16:00
241. Hau Wah Brenda Chan
242. Wai Lan Iris Lui
243. Ka Ki Leung
25Brazil16:00
251. Franciely De Siqueira Chiles
252. Elaine Lenz
253. Leticia Saltori
26China16:00
261. Shuangyan Hao
262. Yan Wang
263. Yi Ouyang
27Czech Republic16:00
271. Adela Indrakova
272. Vendula Horcickova
273. Jana Knapova
28Japan16:00
281. Hinako Inage
282. Saho Miyakawa
283. Azusa Yanagawa
29Portugal16:00
291. Mariana Moreira
292. Filipa Rodrigues
293. Carolina Delgado
30Turkey16:00
301. Emine Sezgunsay
302.
303.

Advertisements

BML Print
Siven Active Sport
Advertise Here!

Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor!