Start list for Alpe Adria Orienteering Cup - long

Event informationShow start list by organisationPrint

Name: Alpe Adria Orienteering Cup - long
Organiser: Slovenia
Date: 18 June 2017

Men

56 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationNationalityStart time
Julian NürnbergerTeam BayernGermany10:15
Jaka PiltaverTeam SlovenijaSlovenia10:15
Quirin LehnerAA-Team BayernGermany10:18
Richard GremmelAA-Team BurgenlandAustria10:21
Ivan Boyadzhiev ml.Mariborski OKBulgaria10:24
Mattia ScopelAA-Team VenetoItaly10:27
Fabian JanischowskyTeam BayernGermany10:30
Bertelle Michele AA-Team VenetoItaly10:33
Simon StanonikAA-Team SlovenijaSlovenia10:36
Christoph KörnerTeam BayernGermany10:39
Stefan KubelkaAA-Team SteiermarkAustria10:42
Gregor SturmTeam BayernGermany10:45
Nicola PilotoAA-Team Friuli Venezia GiuliaItaly10:48
Sebastian VetterTeam BayernGermany10:51
Lorenzo BartulovichNo clubItaly10:54
Davor CapetaAA-Team HrvatskaCroatia10:57
Samuele TaitAA-Team Trentino-SüdtirolItaly11:00
Petar DelicAA-Team HrvatskaCroatia11:06
Nicolo LivaAA-Team Friuli Venezia GiuliaItaly11:09
Mark BogatajAA-Team SlovenijaSlovenia11:12
Oldrich JanecekNaturfreunde WienCzech Republic11:15
Andraž HribarAA-Team SlovenijaSlovenia11:18
Luka FiletinAA-Team HrvatskaCroatia11:30
Alessandro GiacchettoAA-Team Friuli Venezia GiuliaItaly11:36
Felix MeizerAA-Team KärntenAustria11:39
Raus StefanoTeam Trentino-SüdtirolItaly11:42
Lukas JanischowskyAA-Team BayernGermany11:45
Canella GabrieleAA-Team Trentino-SüdtirolItaly11:48
Nicolas KastnerNaturfreunde WienAustria11:51
Matthias PoellOLC WienerwaldAustria11:53
Philipp SchielAA-Team SteiermarkAustria11:54
Daniel JanischowskyTeam BayernGermany11:57
Thomas PolsterAA-Team KärntenAustria12:00
Marco Della VedovaAA-Team LombardiaItaly12:06
Martin BinderAA-Team KärntenAustria12:09
Valtteri KolehmainenTeam BayernGermany12:12
Jakob PauserHSV OL Wiener NeustadtAustria12:15
Walter BettegaAA-Team Trentino-SüdtirolItaly12:18
Florian KurzNaturfreunde WienAustria12:21
Luigi GiulianiAA-Team LombardiaItaly12:24
Gaio  Aaron Team Trentino-SüdtirolItaly12:27
Kin Kwan KwokHKAYPHong Kong12:30
Michael SiemmeisterAA-Team SteiermarkAustria12:33
Peter TušarAA-Team SlovenijaSlovenia12:36
Franz GlanerWATAustria12:39
Franco Michele AA-Team VenetoItaly12:42
Christian PfeiferAA-Team SteiermarkAustria12:45
Korbinian LehnerAA-Team BayernGermany12:48
Matija RazumAA-Team HrvatskaCroatia12:51
Teodor YordanovAA-Team BayernBulgaria12:54
Mattia DebertolisAA-Team Trentino-SüdtirolItaly12:57
Caraglio MicheleAA-Team LombardiaItaly13:00
Tamas BogyaCS Unirea Alba IuliaRomania13:03
Erik Nilsson SimkovicsOLC WienerwaldAustria13:06
Christian WartbichlerASKÖ HenndorfAustria13:09
Wolfgang SiegertWATAustria13:12

Women

33 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationNationalityStart time
Linda IndolaAA-Team BayernGermany10:21
Federica NegriAA-Team LombardiaItaly10:24
 Antonia ErhartAA-Team SteiermarkAustria10:27
Anna SchöpsAA-Team BayernGermany10:30
Vinka VukmanovicAA-Team HrvatskaCroatia10:33
Valentina GramacciaAA-Team Friuli Venezia GiuliaItaly10:36
Hannah KalcherAA-Team BurgenlandAustria10:39
Jessica LucchettaAA-Team VenetoItaly10:42
Monika KovaljeskoOK KapelaCroatia10:45
Dianora HerashchenkoAA-Team BayernUkraine10:48
Alice Selem AA-Team VenetoItaly10:51
Clizia ZambiasiAA-Team Friuli Venezia GiuliaItaly10:54
Iva ŠtambukAA-Team HrvatskaCroatia10:57
Jerca BernikAA-Team SlovenijaSlovenia11:00
Magdalena FasslAA-Team BurgenlandAustria11:03
Nuša JeramAA-Team SlovenijaSlovenia11:06
Ursula BinderAA-Team KärntenAustria11:09
Barbara PavlinicAA-Team SlovenijaSlovenia11:12
Barbara KmetecKamniški orientacijski klubSlovenia11:15
Monika RavnikarAA-Team SlovenijaSlovenia11:18
Urša TomažinTeam SlovenijaSlovenia11:27
Rebeka VinczeAA-Team VasHungary11:30
Martina PalumboAA-Team Trentino-SüdtirolItaly11:33
Yana BogyaNSA-SIVEN Bulgaria11:36
Marketa TesarovaAA-Team Friuli Venezia GiuliaCzech Republic11:39
Mirja PavicAA-Team HrvatskaCroatia11:42
Anika GassnerNaturfreunde WienAustria11:45
Carina PolzerAA-Team KärntenAustria11:48
Francesca Taufer AA-Team Trentino-SüdtirolItaly11:51
Eleonora DonadiniAA-Team LombardiaItaly11:54
Johanna TrummerAA-Team SteiermarkAustria11:57
Anna Nilsson SimkovicsOLC WienerwaldAustria12:00
Anja ArbterNaturfreunde WienAustria12:03

Advertisements

Siven Active Sport
BML Print
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org