International Orienteering Federation

Start list for Middle distance Finnish Championships

Event informationShow start list by organisationPrint

Name: Middle distance Finnish Championships
Organiser: Finland
Date: 21 May 2017

MEN 21

5 300 m, 49 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationNationalityStart time
101Henri KalvePaimion RastiFinland13:36
102Lauri NenonenKalevan RastiFinland13:38
103Markus RäsänenKalevan RastiFinland13:40
104Olli-Pekka KoistinenHiidenkiertäjätFinland13:42
105Jani VirtaOK TrianFinland13:44
106Anssi HuostilaTampereen PyrintöFinland13:46
107Antti ParjanneTurun MetsänkävijätFinland13:48
108Jarno ParkkinenKooveeFinland13:50
109Aapo SummanenHelsingin SuunnistajatFinland13:52
110Anton KuukkaTampereen PyrintöFinland13:54
111Lasse KauttoVaajakosken TeräFinland13:56
112Tuomas MetsäläLynxFinland13:58
113Aleksi KarppinenIkaalisten Nouseva-VoimaFinland14:00
114Topi PenttinenOK TrianFinland14:02
115Aki SaariVaajakosken TeräFinland14:04
116Jörgen WickholmOK TrianFinland14:06
117Sami HämäläinenMS ParmaFinland14:08
118Johan BäckmanMalungs OK SkogsmårdarnaFinland14:10
119Eemeli SuominenHiidenkiertäjätFinland14:12
120Tuomas MattilaVehkalahden VeikotFinland14:14
121Arttu SyrjäläinenHelsingin SuunnistajatFinland14:16
122Juha SorvistoVaajakosken TeräFinland14:18
123Aaro AsikainenKalevan RastiFinland14:20
124Tero FöhrVehkalahden VeikotFinland14:22
125Jere PajunenIFK Lidingö SOKFinland14:24
126Mikko HuhtinenPaimion RastiFinland14:26
127Veli KangasHelsingin SuunnistajatFinland14:28
128Janne MänkärläLynxFinland14:30
129Petteri HuikkoVaajakosken TeräFinland14:32
130Otto SimosasOK TrianFinland14:34
131Miika KirmulaAngelniemen AnkkuriFinland14:36
132Aapo LeskinenLynxFinland14:38
133Ville ParkkinenIkaalisten Nouseva-VoimaFinland14:40
134Mårten BoströmIFK Lidingö SOKFinland14:42
135Lauri OikarinenVaajakosken TeräFinland14:44
136Bartosz PawlakPaimion RastiPoland14:46
137Olli-Markus TaivainenNaviFinland14:48
138Jani LakanenKooveeFinland14:50
139Eetu SavolainenIkaalisten Nouseva-VoimaFinland14:52
140Elias KuukkaTampereen PyrintöFinland14:54
141Vesa TaanilaIkaalisten Nouseva-VoimaFinland14:56
142Einari HeinaroHelsingin SuunnistajatFinland14:58
143Aleksi NiemiTampereen PyrintöFinland15:00
144Arto TalvinenMS ParmaFinland15:02
145Timo SildKooveeEstonia15:04
146Antti-Pekka LeskinenLynxFinland15:06
147Niklas SaramäkiLynxFinland15:08
148Fredric PortinPaimion RastiFinland15:10
149Olli OjanahoHelsingin SuunnistajatFinland15:12

WOMEN 21

4 100 m, 40 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationNationalityStart time
1Heini WennmanSK PohjantähtiFinland12:00
2Inga DambePaimion RastiLatvia12:02
3Johanna HulkkonenKooveeFinland12:04
4Katja von SchoultzOK TrianFinland12:06
5Mari VäänänenKalevan RastiFinland12:08
6Tuija KuuselaRastikarhutFinland12:10
7Henna-Riikka HaikonenAnttolan UrheilijatFinland12:12
8Suvi HeittolaRasti-KurikkaFinland12:14
9Sara KarvonenLynxFinland12:16
10Karoliina UkskoskiKooveeFinland12:18
11Elli PeltomäkiRastikarhutFinland12:20
12Katja MjösundMS ParmaFinland12:22
13Heini SaarimäkiAngelniemen AnkkuriFinland12:24
14Jenni LaineTampereen PyrintöFinland12:26
15Katri LindeqvistTurun SuunnistajatFinland12:28
16Roosa HämäläinenKokkolan SuunnistajatFinland12:30
17Sanni KiveläAngelniemen AnkkuriFinland12:32
18Pihla OtsamoHelsingin SuunnistajatFinland12:34
19Kirsi NurmiIFK GöteborgFinland12:36
20Eveliina HirvonenPaimion RastiFinland12:38
21Sari NurmelaVehkalahden VeikotFinland12:40
22Emma SilvennoinenPaimion RastiFinland12:42
23Paula Iso-MarkkuKalevan RastiFinland12:44
24Karoliina SundbergLynxFinland12:46
25Marika TeiniSK PohjantähtiFinland12:48
26Saara NorrgrannPaimion RastiFinland12:50
27Ina WesterlundOK77Finland12:52
28Anni-Maija FinckeTampereen PyrintöFinland12:54
29Yvonne GunellPargas IFFinland12:56
30Lotta KarholaTampereen PyrintöFinland12:58
31Sari AnttonenKeuruun KisailijatFinland13:00
32Anna NärhiIFK GöteborgFinland13:02
33Miia NiittynenKooveeFinland13:04
34Venla HarjuTampereen PyrintöFinland13:06
35Ida Marie Naess BjörgulPaimion RastiNorway13:08
36Sofia HaajanenSK PohjantähtiFinland13:10
37Merja RantanenJämsän Retki-VeikotFinland13:12
38Saila KinniTampereen PyrintöFinland13:14
39Emily KempAngelniemen AnkkuriCanada13:16
40Sabine Hauswirthol norskaSwitzerland13:18

MEN 21 B1

5 100 m, 49 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationNationalityStart time
2333Tuomo LahtinenLahden Suunnistajat-37Finland15:33
2334Jukka TaniKouvolan SuunnistajatFinland15:34
2335Otto SundOK TrianFinland15:35
2336Matti LiukkonenRajamäen RykmenttiFinland15:36
2337Daniel BlomsterOK TrianFinland15:37
2338Jere SipponenIFK Lidingö SOKFinland15:38
2339Henrik VäisänenMS ParmaFinland15:39
2340Juho KinniTampereen PyrintöFinland15:40
2341Markku EloAngelniemen AnkkuriFinland15:41
2342Aleksi LeskinenLynxFinland15:42
2343Topi HasuOK TrianFinland15:43
2344Timo MähönenIFK Lidingö SOKFinland15:44
2345Esa HuttunenTurun MetsänkävijätFinland15:45
2346Caj SnickarsOK77Finland15:46
2347Vilho LoukkalahtiHiidenkiertäjätFinland15:47
2348Ilari SulkulaVaajakosken TeräFinland15:48
2349Timo SaarinenValkeakosken HakaFinland15:49
2350Antti AnttonenVaajakosken TeräFinland15:50
2351Petrus HanhijärviEspoon AkillesFinland15:51
2352Tuomas KotroIkaalisten Nouseva-VoimaFinland15:52
2353Eeli ViholainenSuunta JyväskyläFinland15:53
2354Petteri MuukkonenOK TrianFinland15:54
2355Tero HeikkiläPaimion RastiFinland15:55
2356Tero LinnainmaaIkaalisten Nouseva-VoimaFinland15:56
2357Ruslan GlibovOK RavinenUkraine15:57
2358Petri SaariVaajakosken TeräFinland15:58
2359Petri NoponenAnttolan UrheilijatFinland15:59
2360Toni HartvikPaimion RastiFinland16:00
2361Olli HuhtinenTurun SuunnistajatFinland16:01
2362Aleksi AnttolainenLahden Suunnistajat-37Finland16:02
2363Samu HeiskaVehkalahden VeikotFinland16:03
2364Sami-Petteri JuopperiPellon PonsiFinland16:04
2365Aleksi SopoKuopion SuunnistajatFinland16:05
2366Juha HyyryläinenAnttolan UrheilijatFinland16:06
2367Rainer KujalaLynxFinland16:07
2368Roope KoskinenKalevan RastiFinland16:08
2369Perttu SorsaHiidenkiertäjätFinland16:09
2370Otto LoukkalahtiHiidenkiertäjätFinland16:10
2371Sami ValkamaPaimion RastiFinland16:11
2372Ville RepoVehkalahden VeikotFinland16:12
2373Jyri UusitaloPellon PonsiFinland16:13
2374Mats DahlenPaimion RastiFinland16:14
2375Peeter PihlMS ParmaEstonia16:15
2376Lauri PohjolaSuunta JyväskyläFinland16:16
2377Juuso MetsäläKalevan RastiFinland16:17
2378Jarkko HuovilaTampereen PyrintöFinland16:18
2379Eero-Matti VainioMS ParmaFinland16:19
2380Matti KiveläHiidenkiertäjätFinland16:20
2381Jouni HeinonenKooveeFinland16:21

WOMEN 21 B1

3 900 m, 40 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationNationalityStart time
2025Salla LaitinenEspoon AkillesFinland15:25
2026Johanna AsklöfLynxFinland15:26
2027Anni HonkimaaEspoon SuuntaFinland15:27
2028Anna OjapaloLynxFinland15:28
2029Marika HaraKooveeFinland15:29
2030Sanna AndelinLahden TaimiFinland15:30
2031Mari SeppänenOK TrianFinland15:31
2032Sirkka-Liisa LauronenTampereen PyrintöFinland15:32
2033Susanna TervoIFK Lidingö SOKFinland15:33
2034Petra AhoNaviFinland15:34
2035Maria LaineTampereen PyrintöFinland15:35
2036Aino VäyrynenKymin SuunnistajatFinland15:36
2037Tiina HaarlaaHelsingin SuunnistajatFinland15:37
2038Niina HulkkonenIFK Lidingö SOKFinland15:38
2039Taru IkäheimonenLynxFinland15:39
2040Marttiina JoensuuSK PohjantähtiFinland15:40
2041Olga SlutaAlfta-Osa OKUkraine15:41
2042Johanna KriikkulaRasti-KurikkaFinland15:42
2043Anne-Mari LeskinenLynxFinland15:43
2044Laura PortinMS ParmaFinland15:44
2045Anniina SuhonenHelsingin SuunnistajatFinland15:45
2046Saana-Maria RahkoSK PohjantähtiFinland15:46
2047Jutta JussilaIFK Lidingö SOKFinland15:47
2048Heli NoponenAnttolan UrheilijatFinland15:48
2049Anna-Kaisa AsikainenKooveeFinland15:49
2050Piia Latva-KiskolaRajamäen RykmenttiFinland15:50
2051Saara KukkonenLahden Suunnistajat-37Finland15:51
2052Miitu KorhonenKuopion SuunnistajatFinland15:52
2053Alma ToivonenKuopion SuunnistajatFinland15:53
2054Jannina GustafssonMS ParmaFinland15:54
2055Anni HeikkonenMS ParmaFinland15:55
2056Olena PitirimovaOK OrionUkraine15:56
2057Elina KilpeläinenVehkalahden VeikotFinland15:57
2058Sanni KymäläinenTampereen PyrintöFinland15:58
2059Tiia MiettinenMS ParmaFinland15:59
2060Laura PajunenAnttolan UrheilijatFinland16:00
2061Suvi YlikyläRastikarhutFinland16:01
2062Matleena BoströmIFK Lidingö SOKFinland16:02
2063Emmi JokelaIFK GöteborgFinland16:03
2064Julia JärveläinenIF FemmanFinland16:04

MEN 21 B2

5 100 m, 49 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationNationalityStart time
2433Vili VirkkiHämeenlinnan SuunnistajatFinland15:33
2434Tuukka JurvakainenVaajakosken TeräFinland15:34
2435Jussi UittoRasti-KurikkaFinland15:35
2436Peter SundelinIF FemmanFinland15:36
2437Petri KajarinneKeuruun KisailijatFinland15:37
2438Elmeri JuuraKankaanpään SuunnistajatFinland15:38
2439Philipp Von ArxLahden Suunnistajat-37Switzerland15:39
2440Toni-Antti ViitasaariKokkolan SuunnistajatFinland15:40
2441Juho WesterlundKooveeFinland15:41
2442Anton SulkulaSuunta JyväskyläFinland15:42
2443Jere KommioHämeenlinnan SuunnistajatFinland15:43
2444Rinat GabitovEspoon SuuntaRussian Federation15:44
2445Petteri KähäriTampereen PyrintöFinland15:45
2446Tuomas TalaHelsingin SuunnistajatFinland15:46
2447Mikael DonnerOK77Finland15:47
2448Aaro NurmiainenRajamäen RykmenttiFinland15:48
2449Lauri KleemolaLynxFinland15:49
2450Antto-Iiro SuhonenKuopion SuunnistajatFinland15:50
2451Lauri SorsaHiidenkiertäjätFinland15:51
2452Juuso LindeqvistPaimion RastiFinland15:52
2453Ville LampinenHelsingin SuunnistajatFinland15:53
2454Perttu HietalaPellon PonsiFinland15:54
2455Mikko HeinonenKalevan RastiFinland15:55
2456Simo MertanenLappeen RientoFinland15:56
2457Jarkko LaineTampereen PyrintöFinland15:57
2458Ville KokkilaEspoon SuuntaFinland15:58
2459Patrik VäisänenKouvolan SuunnistajatFinland15:59
2460Joonas AholaNaviFinland16:00
2461Ari MeriläinenHämeenlinnan SuunnistajatFinland16:01
2462Vesa MäkinenAngelniemen AnkkuriFinland16:02
2463Ville-Petteri SaarelaKeminmaan UrheilijatFinland16:03
2464Juho-Veikko HytönenIkaalisten Nouseva-VoimaFinland16:04
2465Miika SuominenRajamäen RykmenttiFinland16:05
2466Pauli LeinonenSuunta JyväskyläFinland16:06
2467Antti SaikkoTampereen PyrintöFinland16:07
2468Ville UittoRasti-KurikkaFinland16:08
2469Eero InkeriVehkalahden VeikotFinland16:09
2470Luukas ValtonenHelsingin SuunnistajatFinland16:10
2471Heikki ManninenAnttolan UrheilijatFinland16:11
2472Ville KeskisaariIFK Lidingö SOKFinland16:12
2473Tuomas KariAngelniemen AnkkuriFinland16:13
2474Miikka HuovilaKarkki-RastiFinland16:14
2475Veli-Pekka KuuttiEspoon AkillesFinland16:15
2476Miika HernelahtiKalevan RastiFinland16:16
2477Luc SandevoirKalevan RastiFrance16:17
2478Markus LindeqvistPaimion RastiFinland16:18
2479Santeri SilvennoinenKalevan RastiFinland16:19
2480Aleksi MattilaLynxFinland16:20
2481Niko NissinenSK PohjantähtiFinland16:21

WOMEN 21 B2

3 800 m, 40 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationNationalityStart time
2125Mirabella TolonenRajamäen RykmenttiFinland15:25
2126Katariina TiittoRasTiimiFinland15:26
2127Ramona Åkermarck-MähönenIFK Lidingö SOKFinland15:27
2128Vivian LindholmOK77Finland15:28
2129Riikka KarppinenEspoon AkillesFinland15:29
2130Michaela LavickovaSuunta JyväskyläCzech Republic15:30
2131Kirsi VesterinenHyvinkään RastiFinland15:31
2132Tarja SilvennoinenKalevan RastiFinland15:32
2133Suvi HarjuTampereen PyrintöFinland15:33
2134Sabrina MeriheinäPihkaniskatFinland15:34
2135Frida LönnbergPargas IFFinland15:35
2136Ella NurmiVaasan SuunnistajatFinland15:36
2137Hanna RuhanenHelsingin SuunnistajatFinland15:37
2138Emmi HaavistoTurun SuunnistajatFinland15:38
2139Hanne ManderbackaTurun SuunnistajatFinland15:39
2140Henna SaarinenKooveeFinland15:40
2141Jenny RayOK77Finland15:41
2142Johanna RitanotkoTampereen PyrintöFinland15:42
2143Emilia RantanenMS ParmaFinland15:43
2144Päivi PirtiläKymin SuunnistajatFinland15:44
2145Anna VoutilainenEspoon AkillesFinland15:45
2146Eija KoskivaaraMS ParmaFinland15:46
2147Noora HyyrynenKouvolan SuunnistajatFinland15:47
2148Milka ReponenPaimion RastiFinland15:48
2149Helena MatilainenHelsingin SuunnistajatFinland15:49
2150Silja KauppinenKalevan RastiFinland15:50
2151Sirkku MinkkinenRajamäen RykmenttiFinland15:51
2152Kaisa LylynperäAngelniemen AnkkuriFinland15:52
2153Miina RuokolainenOK77Finland15:53
2154Marjo NiittynenKooveeFinland15:54
2155Reetta LassilaTampereen PyrintöFinland15:55
2156Jenny PatanaHiidenkiertäjätFinland15:56
2157Victoria HöstmanIF FemmanFinland15:57
2158Milla LohikainenRastivarsatFinland15:58
2159Elina LammiHelsingin SuunnistajatFinland15:59
2160Johanna ViiloTampereen PyrintöFinland16:00
2161Sanna KauppilaAngelniemen AnkkuriFinland16:01
2162Laura JakobssonRastikarhutFinland16:02
2163Jenna PajunenAnttolan UrheilijatFinland16:03
2164Venla HeikkiläHelsingin SuunnistajatFinland16:04

MEN 21 B3

5 100 m, 49 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationNationalityStart time
2533Ville SaikkoLappeen RientoFinland15:33
2534Arto NiiranenKalevan RastiFinland15:34
2535Jaakko LiukkalaHauhon SisuFinland15:35
2536Miikka KetonenKokkolan SuunnistajatFinland15:36
2537Mikko RuokolainenOK77Finland15:37
2538Tomas RayOK77Finland15:38
2539Jiri-Pekka RissanenSonkajärven PahkaFinland15:39
2540Jarkko HeikkinenVehkalahden VeikotFinland15:40
2541Seppo JärvinenLahden Suunnistajat-37Finland15:41
2542Ari-Pekka JoensuuLapuan VirkiäFinland15:42
2543Artur KulaginHelsingin SuunnistajatFinland15:43
2544Jan DonnerOK77Finland15:44
2545Markus SaloPunkalaitumen KuntoFinland15:45
2546Pekka PutajaSuunta-SepotFinland15:46
2547Jussi NurminenValkeakosken HakaFinland15:47
2548Kalle ManninenAnttolan UrheilijatFinland15:48
2549Pasi LehtonenHauhon SisuFinland15:49
2550Kari-Pekka SeppänenRastikarhutFinland15:50
2551Kaj RauteSuomusjärven SisuFinland15:51
2552Hannu-Pekka PukemaRajamäen RykmenttiFinland15:52
2553Teemu KarjalainenVaajakosken TeräFinland15:53
2554Jukka-Pekka SeppänenHiidenkiertäjätFinland15:54
2555Samuel VainiomäkiPellon PonsiFinland15:55
2556Joona OjapaloLynxFinland15:56
2557Gianluca SalvioniVaajakosken TeräItaly15:57
2558Kare KaskinenUlvilan UraFinland15:58
2559Matti HuttunenKorven HonkaFinland15:59
2560Niko KauriaOlavin RastiFinland16:00
2561Tuomo HaanpääTampereen PyrintöFinland16:01
2562Jonas JernIF FemmanFinland16:02
2563Matias SankariLahden Suunnistajat-37Finland16:03
2564Mikko LepoSuunta JyväskyläFinland16:04
2565Arto RankiAngelniemen AnkkuriFinland16:05
2566Severi AikioKuusamon Erä-VeikotFinland16:06
2567Jussi SunaTurun MetsänkävijätFinland16:07
2568Valtteri RantalaLahden Suunnistajat-37Finland16:08
2569Aaro RuoholaMS ParmaFinland16:09
2570André BruguièreRasti-NokiaFinland16:10
2571Eero MarkkilaRasti-KurikkaFinland16:11
2572Tom AsklöfLynxFinland16:12
2573Ilpo ViippolaOulun TarmoFinland16:13
2574Eetu HolmbergRastikarhutFinland16:14
2575Tuomas FjällströmAnttolan UrheilijatFinland16:15
2576Asgeir MjösundMS ParmaNorway16:16
2577Tatu LeirimaaRastivarsatFinland16:17
2578Teemu NiskanenLahden Suunnistajat-37Finland16:18
2579Lari-Antti RissanenSonkajärven PahkaFinland16:19
2580Jani RiissanenEspoon AkillesFinland16:20
2581Tuukka SenttulaSuunta JyväskyläFinland16:21

WOMEN 21 B3

3 700 m, 35 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationNationalityStart time
2225Elisa TuomistoKyrös-RastiFinland15:25
2226Mervi PötryKalevan RastiFinland15:26
2227Tiia-Maria RauttolaHiidenkiertäjätFinland15:27
2228Tarja LepoSuunta JyväskyläFinland15:28
2229Marjukka HanhijärviEspoon AkillesFinland15:29
2230Kati SavinainenRasti-KurikkaFinland15:30
2231Katja LahtinenHelsingin SuunnistajatFinland15:31
2232Johanna TiittoRasTiimiFinland15:32
2233Lotta SandroosRastikarhutFinland15:33
2234Noora RäisänenSaloisten ReipasFinland15:34
2235Laura JakobssonEspoon SuuntaFinland15:35
2236Maija RaasakkaEspoon SuuntaFinland15:36
2237Henna NurminenHelsingin SuunnistajatFinland15:37
2238Minna NärhiJämsän Retki-VeikotFinland15:38
2239Anna MoilanenKuopion SuunnistajatFinland15:39
2240Marjut KiuttuIin YritysFinland15:40
2241Lotta HaavistoTurun SuunnistajatFinland15:41
2242Päivi MikkolainenValkeakosken HakaFinland15:42
2243Carola RayOK77Finland15:43
2244Salla SaarijärviSuunta-SepotFinland15:44
2245Heidi MikkolaKankaanpään SuunnistajatFinland15:45
2246Sonja JulkunenSK PohjantähtiFinland15:46
2247Marja RäsänenNilsiän NujakkaFinland15:47
2248Hanne KolehmainenLahden TaimiFinland15:48
2249Ruut KankoSuunta JyväskyläFinland15:49
2250Hanna VuorelaEspoon AkillesFinland15:50
2251Emmi DiazHämeenlinnan SuunnistajatFinland15:51
2252Sanna YlikyläRastikarhutFinland15:52
2253Aada ForsmanVaasan SuunnistajatFinland15:53
2254Heini TarvainenNaviFinland15:54
2255Sanni MarttinenNaviFinland15:55
2256Heidi Torp-DonnerOK77Finland15:56
2257Eevamari RauhamäkiLahden Suunnistajat-37Finland15:57
2258Elina LiuhaSuunta-SepotFinland15:58
2259Tiina KihlströmTurun SuunnistajatFinland15:59

MEN 21 B4

4 800 m, 47 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationNationalityStart time
2633Leo TolvanenPihkaniskatFinland15:33
2634Ari-Pekka LassilaKooveeFinland15:34
2635Petri KoskelaSuunta-VeikotFinland15:35
2636Jussi VirtanenKymin SuunnistajatFinland15:36
2637Kimmo KaarioSuunta JyväskyläFinland15:37
2638Janne KuningasLuumäen RastiFinland15:38
2639Juha PrittinenHämeenlinnan SuunnistajatFinland15:39
2640Pyry NiemiRajamäen RykmenttiFinland15:40
2641Tapani PartanenHyvinkään RastiFinland15:41
2642Kasperi LaunisRaisu LumousFinland15:42
2643Juha SkinnariPihkaniskatFinland15:43
2644Santeri SchroderusSK PohjantähtiFinland15:44
2645Teemu KorhonenEspoon AkillesFinland15:45
2646Matias KankkunenOK77Finland15:46
2647Juha LuomaIkaalisten Nouseva-VoimaFinland15:47
2648Sami MäntyAngelniemen AnkkuriFinland15:48
2649Aki YlitaloHauhon SisuFinland15:49
2650Olli-Pekka PohjolaTampereen PyrintöFinland15:50
2651Mika NäpänkangasSuunta JyväskyläFinland15:51
2652Lari TakanenVehkalahden VeikotFinland15:52
2653Tapani MäkinenTurun MetsänkävijätFinland15:53
2654Justus LaitinenKooveeFinland15:54
2655Jani TamminenTurun SuunnistajatFinland15:55
2656David FarkasHelsingin SuunnistajatFinland15:56
2657Markus HeikkiläEspoon SuuntaFinland15:57
2658Vesa-Heikki LindbergHauhon SisuFinland15:58
2659Juha LassilaVetelin UrheilijatFinland15:59
2660Jyri RantalaKooveeFinland16:00
2661Reijo ViitanenRasti-NokiaFinland16:01
2662Juho-Matti TaivainenPellon PonsiFinland16:02
2663Ville JokelaSuunta-SepotFinland16:03
2664Jari JohanssonOK TrianFinland16:04
2665Olli VäätäinenHiisirastiFinland16:05
2666Janne KukkonenKuopion SuunnistajatFinland16:06
2667Heikki VirekunnasTampereen PyrintöFinland16:07
2668Petri AnnilaKooveeFinland16:08
2669Mikko LepistöHauhon SisuFinland16:09
2670Tero HeittolaKyrös-RastiAustria16:10
2671Erik HaajanenOK RaseborgFinland16:11
2672George MavchunEspoon SuuntaRussian Federation16:12
2673Mikko LaaksoHelsingin SuunnistajatFinland16:13
2674Konsta VanhanenIkaalisten Nouseva-VoimaFinland16:14
2675Heikki VäänänenPihkaniskatFinland16:15
2676Kari KokkinenLahden TaimiFinland16:16
2677Matias LundIF FemmanFinland16:17
2678Olli-Jussi KorpinenAnttolan UrheilijatFinland16:18
2679Petja PöyhönenRastikarhutFinland16:19

MEN 21 B5

4 700 m, 34 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationNationalityStart time
2733Joni KujansuuKooveeFinland15:33
2734Mikael VäliheikkiLaitasaaren VetoFinland15:34
2735Joona LeipijärviHämeenlinnan SuunnistajatFinland15:35
2736Antti PaasikoskiRajamäen RykmenttiFinland15:36
2737Jukka AuvinenKuopion SuunnistajatFinland15:37
2738Mika KorhonenSK VuoksiFinland15:38
2739Mikko PatanaHiidenkiertäjätFinland15:39
2740Joonatan KiveläPerhon KiriFinland15:40
2741Topias AholaNaviFinland15:41
2742Mikko SainioHollolan Urheilijat -46Finland15:42
2743Petri KuusinenHämeenlinnan SuunnistajatFinland15:43
2744Jussi JääojaPaimion RastiFinland15:44
2745Miika LaineKouvolan SuunnistajatFinland15:45
2746Eero KahilaTampereen PyrintöFinland15:46
2747Kimmo BergEspoon AkillesFinland15:47
2748Mikko KemppinenLahden TaimiFinland15:48
2749Jooseppi KalliokoskiIkaalisten Nouseva-VoimaFinland15:49
2750Ville HuomolinLuumäen RastiFinland15:50
2751Hermanni SankeloLapuan VirkiäFinland15:51
2752Vesa Ylis-JunttilaHämeenlinnan SuunnistajatFinland15:52
2753Markus TurunenRajamäen RykmenttiFinland15:53
2754Tuomas TakaluomaTampereen PyrintöFinland15:54
2755Joni SolonenLahden Suunnistajat-37Finland15:55
2756Tomi NärväHiidenkiertäjätFinland15:56
2757Samuel HyyppäVimpelin HiihtoseuraFinland15:57
2758Ville VierimaaEspoon AkillesFinland15:58
2759Santeri AikioKuusamon Erä-VeikotFinland15:59
2760Lauri KahilaTampereen PyrintöFinland16:00
2761Lauri LindbergHauhon SisuFinland16:01
2762Tapio RistimäkiHelsingin SuunnistajatFinland16:02
2763Toni SaariVaajakosken TeräFinland16:03
2764Joonas PääkkönenOK TrianFinland16:04
2765Mikael FabritiusOK TrianFinland16:09
2766Antti AlppiIkaalisten Nouseva-VoimaFinland16:10

Advertisements

OCAD
WOC 2019 banner
Bryzos
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org