International Orienteering Federation

Start list for Swedish League

Event informationShow start list by organisationPrint

Name: Swedish League
Organisers: IK Hakarpspojkarna / Sweden
Date: 23 April 2017

M21E

14 520 m, 61 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationNationalityStart time
101Göran WinbladRehns BKSweden09:01
102Oskar LundqvistOK OrionSweden09:03
103Vitaliy GichkoSävedalens AIKUkraine09:05
104Ludwig LjungqvistIK HakarpspojkarnaSweden09:07
105Erik Nilsson SimkovicsUlricehamns OKAustria09:09
106Filip WadstenHalden SKSweden09:11
107Jens RönnolsJärla OrienteringSweden09:13
109Mattias MillingerJärla OrienteringSweden09:17
110Markus LangStora Tuna OKAustria09:19
112Rasmus ElmelidLinköpings OKSweden09:23
113Viktor LarssonHagaby GoIF ÖrebroSweden09:25
114Erik AnderssonOK OrionSweden09:27
115Petter ErikssonÄrla IFSweden09:29
116Olof SandgrenOK OrionSweden09:31
117Jens WängdahlNyköpings OKSweden09:33
118Henrik TostebergLinköpings OKSweden09:35
119Oskar LeinonenOK KolmårdenSweden09:37
120Pontus KarlssonMarkbygdens OKSweden09:39
122Rasmus Rörholt TheisenIFK Lidingö SOKNorway09:43
123Erik LindgrenKFUM Örebro OKSweden09:45
124Erik ClassonOK OrintoSweden09:47
127Martin HederskogIFK UmeåSweden09:53
128Xander BergerOK Pan-KristianstadAustria09:55
129Matthias GroellOK HammarenAustria09:57
130Anton SjökvistStora Tuna OKSweden09:59
131Emil GranqvistOK RavinenSweden10:01
132Simon JakobssonLånghundra IFSweden10:03
134Matthias ReinerOK HammarenAustria10:07
135Mathias PeterSödertälje-Nykvarn OFAustria10:09
137Pontus PeterssonOK OrionSweden10:13
138Max Peter BejmerIFK GöteborgSweden10:15
139Ivan KuchmenkoJärla OrienteringRussian Federation10:17
140Vetle Ruud BråtenIFK GöteborgNorway10:19
141Rasmus SvantessonOK Pan-KristianstadSweden10:21
142Joakim SvenskStora Tuna OKSweden10:23
143Karl WalheimÄrla IFSweden10:25
144Andreas BerganderEksjö SOKSweden10:27
145Joakim HederskogIK HakarpspojkarnaSweden10:29
146Jesper SjögrenHestra IFSweden10:31
147Miloš NykodýmOK LinnéCzech Republic10:33
148Fredrik BakkmanIFK GöteborgSweden10:35
149Ola MartnerGöteborg-Majorna OKSweden10:37
150Marcus MillegårdSävedalens AIKSweden10:39
151Artem PanchenkoIFK Mora OKUkraine10:41
152Rudolfs ZernisÄrla IFLatvia10:43
153Gustav BergmanOK RavinenSweden10:45
154Ivar LundanesSödertälje-Nykvarn OFNorway10:47
155Emil SvenskStora Tuna OKSweden10:49
156Eskil KinnebergIFK GöteborgNorway10:51
157Albin RidefeltOK LinnéSweden10:53
158Denys ShcherbakovRonneby OKUkraine10:55
159Oskar SjöbergOK LinnéSweden10:57
160Gernot KerschbaumerOK Pan-KristianstadAustria10:59
162Andrey SalinSävedalens AIKBelarus11:03
163Andreu Blanes ReigSödertälje-Nykvarn OFSpain11:05
164William LindMalungs OK SkogsmårdarnaSweden11:07
165Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn OFSweden11:09
166Robert MerlLillomarka OLAustria11:11
167Johan RunessonTampereen PyrintöSweden11:13
169Johan HögstrandIFK GöteborgSweden11:17
170Martin RegbornHagaby GoIF ÖrebroSweden11:19

W21E

11 760 m, 70 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationNationalityStart time
1Rebecka HeinrupTullinge SKSweden09:00
2Magdalena OlssonStora Tuna OKSweden09:02
4Sanna SkoogKils OKSweden09:06
5Pia OlssonOK Pan-KristianstadSweden09:08
6Galina RibediucHellas OrienteringMoldova, Republic of09:10
7Anika GassnerLånghundra IFAustria09:12
9Maria Von SchmalenséeAttunda OKSweden09:16
10Elin ClassonOK OrintoSweden09:18
11Louise LundgrenVäxjö OKSweden09:20
12Louise MarkstedtOK SödertörnSweden09:22
13Therese KlintbergLinköpings OKSweden09:24
14Nelly CarlssonOK Pan-KristianstadSweden09:26
15Elin SvenssonIK HakarpspojkarnaSweden09:28
16Annika CarlbergSundsvalls OKSweden09:30
17Annie LennartssonSkåneslättens OLSweden09:32
18Frida SandbergStora Tuna OKSweden09:34
19Sara SjökvistJärla OrienteringSweden09:36
20Hanna KorhonenOK RavinenSweden09:38
21Amanda HanssonBredaryds SOKSweden09:40
22Andrea SvenssonOK TisarenSweden09:42
23Emelie EklöfLunds OKSweden09:44
24Moa PetterssonKarlskrona SOKSweden09:46
25Inna SomovaHellas OrienteringRussian Federation09:48
26Alona SukharevskaOK RavinenUkraine09:50
27Emma BergmanGöteborg-Majorna OKSweden09:52
29Nicole LjungdahlOK Pan-KristianstadSweden09:56
30Ellinor ErikssonOK TisarenSweden09:58
31Elna ForsbergIK HakarpspojkarnaSweden10:00
32Filippa JohanssonJönköpings OKSweden10:02
33Kate MorrisonOK LinnéNew Zealand10:04
34Tilda JohanssonOK OrionSweden10:06
35Alice HugossonIFK Lidingö SOKSweden10:08
36Alicia FribergFalköpings AIK OKSpain10:10
37Tatyana RiabkinaHellas OrienteringRussian Federation10:12
38Marion AebiOK TisarenSwitzerland10:14
39Linda LindkvistLeksands OKSweden10:16
40Olena PitirimovaOK OrionUkraine10:18
41Ellinor TjernlundOK TisarenSweden10:20
42Johanna ÖbergOK LinnéSweden10:22
43Joana WältiSödertälje-Nykvarn OFSwitzerland10:24
44Lovisa PerssonOK TisarenSweden10:26
45Carina PolzerSportunion KlagenfurtAustria10:28
46Anna WehlinSkogspojkarnas OKSweden10:30
47Elin CarlssonOK Pan-KristianstadSweden10:32
48Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OKSweden10:34
49Kristin LöfgrenIFK Mora OKSweden10:36
50Josefin TjernlundOK TisarenSweden10:38
51Anna ForsbergGöteborg-Majorna OKSweden10:40
52Anna BachmanIFK Lidingö SOKSweden10:42
53Josefine HeikkaAlfta-Ösa OKSweden10:44
54Ursula KadanOK Pan-KristianstadAustria10:46
55Natalia GemperleAlfta-Ösa OKRussian Federation10:48
56Alva OlssonLinköpings OKSweden10:50
57Emma BjessmoIFK Lidingö SOKSweden10:52
58Emma JohanssonDomnarvets GOIFSweden10:54
59Anja ArbterEksjö SOKAustria10:56
60Irina NybergAlfta-Ösa OKRussian Federation10:58
61Lisa RisbyOK KåreSweden11:00
62Sara HagströmIFK GöteborgSweden11:02
63Helena JanssonOK RavinenSweden11:04
64Vendula HorčičkováSödertälje-Nykvarn OFCzech Republic11:06
65Laura RamsteinNTNUIAustria11:08
66Elin MånssonIFK GöteborgSweden11:10
67Annika BjörkOK LinnéSweden11:12
68Sara EskilssonAlfta-Ösa OKSweden11:14
69Karolin OhlssonJärla OrienteringSweden11:16
70Galina VinogradovaAlfta-Ösa OKRussian Federation11:18
71Tove AlexanderssonStora Tuna OKSweden11:20
72Lilian ForsgrenOK TisarenSweden11:22
73Helena KarlssonIFK Lidingö SOKSweden11:24

M21E2

13 700 m, 29 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationNationalityStart time
Ludvig ErikssonKils OKSweden09:00
Jonathan KarlssonOK TisarenSweden09:02
Markus AdolfssonTullinge SKSweden09:04
Daniel NilssonNyköpings OKSweden09:06
Jonas AnderssonStora Tuna OKSweden09:08
Adam GeorgssonKarlskrona SOKSweden09:10
Espen Hultgreen WeltzienJärla OrienteringNorway09:12
Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OKSweden09:14
Martin ŠmelíkHellas OrienteringSlovakia09:16
Jakob PauserOK HammarenAustria09:18
Philip PerssonOK OrionSweden09:20
Karl EngesAttunda OKSweden09:22
Jakob AnderssonOK LinnéSweden09:24
Assar HellströmOK RavinenSweden09:26
Johan WikströmSävedalens AIKSweden09:28
Leonas MockunasHellas OrienteringLithuania09:30
Tomas ReibringNyköpings OKSweden09:32
Maxime BonneauLinköpings OKFrance09:34
Kevin StåhlOK HammarenSweden09:36
Henrik EklundVäxjö OKSweden09:38
Anton HallorOK TisarenSweden09:40
Viktor AntonssonEksjö SOKSweden09:42
Jacob LindstamOK RavinenSweden09:44
Anton LifRehns BKSweden09:46
Mikael AnderssonOK KolmårdenSweden09:48
Jonas LundbergGöteborg-Majorna OKSweden09:50
Gustaf SparrevikIK HakarpspojkarnaSweden09:52
Samuel HedlundLånghundra IFSweden09:54
Anton SundinSträngnäs-Malmby OLSweden09:56

Advertisements

Eventor World
Nokian Tyres World Orienteering Championships 2021