International Orienteering Federation

Start list for Long

Event informationShow start list by organisationPrint

Name: Long
Organiser: Switzerland
Date: 13 May 2018

Men

14 900 m, 77 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
Joao Mega FigueiredoPortugal09:44
Roman CiobanuRomania09:47
Michal KrajcikSlovakia09:50
Wieland KundischGermany09:53
Bryan RusselkeelyAustralia09:56
Uldis UpitisLatvia09:59
Tristan BloemenBelgium10:02
Tommy HayesNew Zealand10:05
Joey HadornSwitzerland10:08
Itay ManorIsrael10:11
Moritz DoellgastGermany10:14
Andreas RueedlingerSwitzerland10:17
Ahmet KacmazTurkey10:20
Alexandru BlejdeaRomania10:23
Davis DislersLatvia10:26
Yury TambasovRussian Federation10:29
Sebastian Ken BaumannJapan10:32
Mantas MartinkusLithuania10:35
Francois van der OuderaaBelgium10:38
Ondrej PijakSlovakia10:41
Rafael MiguelPortugal10:44
Gheorghe FalaMoldova Republic of10:47
Philipp MuellerGermany10:50
Nitsan YasurIsrael10:53
Roberto DallavalleItaly10:56
Kiril NikolovBulgaria10:59
Anton SjokvistSweden11:02
Kristo HeinmannEstonia11:05
Luis NogueiraSpain11:08
Loic CapbernFrance11:11
Bjoern CederbergDenmark11:14
Hector HainesGreat Britain11:17
Tim RobertsonNew Zealand11:20
Alasdair McleodGreat Britain11:23
Sebastian InderstItaly11:26
Simonas KrepstaLithuania11:29
Eduardo Gil MarcosSpain11:32
Vilius AleliunasLithuania11:35
Mathias PeterAustria11:38
Denys ShcherbakovUkraine11:41
Ivan SirakovBulgaria11:44
Fredrik BakkmanSweden11:47
Andris JubelisLatvia11:50
Lauri SildEstonia11:53
Soren BobachDenmark11:56
Riccardo ScaletItaly11:59
Elias KuukkaFinland12:02
Alan CherryGreat Britain12:05
Rassmus AnderssonSweden12:08
Tue LassenDenmark12:11
Andreu BlanesSpain12:14
Hannu AirilaFinland12:17
Andrey KhramovRussian Federation12:20
Robert MerlAustria12:23
Oleksandr KratovUkraine12:26
Gernot KerschbaumerAustria12:29
Milos NykodymCzech Republic12:32
Albin RidefeltSweden12:35
Ruslan GlibovUkraine12:38
Dmitry TsvetkovRussian Federation12:41
Bartosz PawlakPoland12:44
Emil SvenskSweden12:47
Martin HubmannSwitzerland12:50
Pavel KubatCzech Republic12:53
Fredric PortinFinland12:56
Timo SildEstonia12:59
Martin RegbornSweden13:02
Vojtech KralCzech Republic13:05
Gaute Hallan SteiwerNorway13:08
Fabian HertnerSwitzerland13:11
Lucas BassetFrance13:14
Magne DaehliNorway13:17
Matthias KyburzSwitzerland13:20
Eskil KinnebergNorway13:23
Frederic TranchandFrance13:26
Olav LundanesNorway13:29
Daniel HubmannSwitzerland13:32

Women

11 300 m, 70 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
Indre ValaiteLithuania09:30
Kerstin UiboupinEstonia09:33
Francesca TauferItaly09:36
Delphine PoirotFrance09:39
Irita PukiteLatvia09:42
Olena FedorovaUkraine09:45
Violeta Feliciano SanjuanSpain09:48
Emine SezgunsayTurkey09:51
Maelle BeauvirFrance09:54
Tekle Emilija GvildyteLithuania09:57
Kristina IvanovaBulgaria10:00
Jasmine NeveAustralia10:03
Olena PitirimovaUkraine10:06
Aislinn PrendergastAustralia10:09
Antoaneta DyaksovaBulgaria10:12
Anna ReinhardtGermany10:15
Iliana IlievaBulgaria10:18
Paula StarkeGermany10:21
Alicia FribergClub Spain10:24
Miri Thrane OedumDenmark10:27
Anna Serrallonga ArquesSpain10:30
Hanna WisniewskaPoland10:33
Amanda Falck WeberDenmark10:36
Anna Nilsson SimkovicsAustria10:39
Tuulia VibergFinland10:42
Anja ArbterAustria10:45
Vanessa RoundAustralia10:48
Liga ValdmaneLatvia10:51
Marianne HaugEstonia10:54
Lotta KarholaFinland10:57
Gabija RazaityteLithuania11:00
Carlotta ScaletItaly11:03
Elin ManssonSweden11:06
Maija SianojaFinland11:09
Josefin TjernlundSweden11:12
Isia BassetFrance11:15
Susen LoeschGermany11:18
Silje Ekroll JahrenNorway11:21
Jana KnapovaCzech Republic11:24
Sigrid AlexandersenNorway11:27
Aleksandra HornikPoland11:30
Laura VikeLatvia11:33
Lisa HolerSwitzerland11:36
Emma BjessmoSweden11:39
Annika RihmaEstonia11:42
Ingjerd MyhreNorway11:45
Adela IndrakovaCzech Republic11:48
Jessica TullieGreat Britain11:51
Anna HaatajaFinland11:54
Julia GrossSwitzerland11:57
Yulia NovikovaRussian Federation12:00
Ursula KadanAustria12:03
Lisa RisbySweden12:06
Tatyana RiabkinaRussian Federation12:09
Andrine BenjaminsenNorway12:12
Sabine HauswirthSwitzerland12:15
Vendula HorcickovaCzech Republic12:18
Karolin OhlssonSweden12:21
Sofia HaajanenFinland12:24
Alva OlssonSweden12:27
Anastasia RudnayaRussian Federation12:30
Hollie OrrGreat Britain12:33
Sarina JenzerSwitzerland12:36
Sari AnttonenFinland12:39
Catherine TaylorGreat Britain12:42
Elena RoosSwitzerland12:45
Tove AlexanderssonSweden12:48
Natalia GemperleRussian Federation12:51
Maja AlmDenmark12:54
Svetlana MironovaRussian Federation12:57

Advertisements

Latvia O-Week 2018
Dobas flags
Siven Active Sport
BML Print
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org