International Orienteering Federation

Start list for Nokian Tyres World Orienteering Championships 2016 and World Cup 2016 Round 3 - Relay

Event informationShow start list by organisationHide team lineupsPrint

Name: Relay
Organisers: Bohuslan Dals OF / Sweden
Date: 27 August 2016

Women

27 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameStart time
1Denmark 116:00
11. Signe Klinting
12. Ida Bobach
13. Maja Alm
2Norway 116:00
21. Heidi Bagstevold
22. Mari Fasting
23. Anne Margrethe Hausken Nordberg
3Sweden 116:00
31. Lina Strand
32. Emma Johansson
33. Tove Alexandersson
4Finland 116:00
41. Sari Anttonen
42. Marika Teini
43. Merja Rantanen
5Switzerland 116:00
51. Julia Gross
52. Sabine Hauswirth
53. Judith Wyder
6Czech Republic 116:00
61. Denisa Kosova
62. Dana Safka Brozkova
63. Adela Indrakova
7Latvia 116:00
71. Inga Dambe
72. Laura Vike
73. Sandra Grosberga
8France 116:00
81. Isia Basset
82. Lea Vercellotti
83. Amelie Chataing
9Great Britain 116:00
91. Jessica Tullie
92. Hollie Orr
93. Jo Shepherd
10Hungary 116:00
101. Fanni Gyurko
102. Virag Weiler
103. Regina Bertoti
11Estonia 116:00
111. Annika Rihma
112. Laura Joonas
113. Evely Kaasiku
12Lithuania 116:00
121. Inga Kazlauskaite
122. Sandra Pauzaite
123. Tekle Emilija Gvildyte
13Spain 116:00
131. Ona Rafols Perramon
132. Esther Gil Brotons
133. Anna Serrallonga Arques
14New Zealand 116:00
141. Laura Robertson
142. Kate Morrison
143. Lizzie Ingham
15Germany 116:00
151. Arntraut Goetsch
152. Christiane Troesse
153. Susen Loesch
16Ukraine 116:00
161. Alona Sukharevska
162. Olha Panchenko
163. Nadiya Volynska
17Austria 116:00
171. Laura Ramstein
172. Ursula Kadan
173. Anja Arbter
18Australia 116:00
181. Krystal Neumann
182. Vanessa Round
183. Jo Allison
19Canada 116:00
191. Louise Oram
192. Emma Waddington
193. Emily Kemp
20United States 116:00
201. Samantha Saeger
202. Alexandra Jospe
203. Hannah Culberg
21Ireland 116:00
211. Niamh OBoyle
212. Aine McCann
213. Roisin Long
22Poland 116:00
221. Aleksandra Hornik
222. Jolanta Kolosinska
223. Hanna Wisniewska
23Bulgaria 116:00
231. Liliana Gotseva
232. Iliana Ilieva
233. Antoaneta Dyaksova
24Italy 116:00
241. Carlotta Scalet
242. Christine Kirchlechner
243. Nicole Scalet
25Hong Kong 116:00
251. Hau Wah Brenda Chan
252. Wai Lan Iris Lui
253. Ka Ki Leung
26Belarus 116:00
261. Iryna Lapitskaya
262. Tatsiana Zhuravleva
263. Anastasia Denisova
27Russian Federation 116:00
271. Anastasia Rudnaya
272. Svetlana Mironova
273. Natalia Gemperle

Men

31 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameStart time
101Switzerland 114:00
1011. Fabian Hertner
1012. Daniel Hubmann
1013. Matthias Kyburz
102Norway 114:00
1021. Carl Godager Kaas
1022. Olav Lundanes
1023. Magne Daehli
103France 114:00
1031. Lucas Basset
1032. Thierry Gueorgiou
1033. Frederic Tranchand
104Great Britain 114:00
1041. Kristian Jones
1042. Hector Haines
1043. Ralph Street
105Czech Republic 114:00
1051. Jan Prochazka
1052. Jan Sedivy
1053. Vojtech Kral
106Estonia 114:00
1061. Sander Vaher
1062. Timo Sild
1063. Lauri Sild
107Sweden 114:00
1071. Fredrik Bakkman
1072. Gustav Bergman
1073. William Lind
108Lithuania 114:00
1081. Vilius Aleliunas
1082. Simonas Krepsta
1083. Jonas Vytautas Gvildys
109Bulgaria 114:00
1091. Ivan Sirakov
1092. Ivaylo Kamenarov
1093. Lachezar Iliev
110Austria 114:00
1101. Helmut Gremmel
1102. Gernot Kerschbaumer
1103. Robert Merl
111Ukraine 114:00
1111. Pavlo Ushkvarok
1112. Oleksandr Kratov
1113. Denys Shcherbakov
112Latvia 114:00
1121. Andris Jubelis
1122. Edgars Bertuks
1123. Martins Sirmais
113Finland 114:00
1131. Miika Kirmula
1132. Fredric Portin
1133. Mikko Siren
114Hungary 114:00
1141. Aron Bako
1142. Mate Baumholczer
1143. Levente Tugyi
115Denmark 114:00
1151. Soren Bobach
1152. Andreas Hougaard Boesen
1153. Tue Lassen
116New Zealand 114:00
1161. Tim Robertson
1162. Gene Beveridge
1163. Christopher Forne
117Russian Federation 114:00
1171. Andrey Khramov
1172. Valentin Novikov
1173. Dmitry Tsvetkov
118Spain 114:00
1181. Antonio Martinez Perez
1182. Andreu Blanes
1183. Roger CASAL i FERNANDEZ
119Poland 114:00
1191. Michal Olejnik
1192. Bartosz Pawlak
1193. Aleksander Bernaciak
120Germany 114:00
1201. Felix Spaeth
1202. Philipp Mueller
1203. Bjarne Friedrichs
121Belgium 114:00
1211. Tomas Hendrickx
1212. Jeremy Genar
1213. Benjamin Anciaux
122Belarus 114:00
1221. Vasili Straltsou
1222. Aleksei Alekseyonok
1223. Andrey Salin
123Italy 114:00
1231. Riccardo Scalet
1232. Giacomo Zagonel
1233. Sebastian Inderst
124Ireland 114:00
1241. Nicolas Simonin
1242. Conor Short
1243. Ruairi Short
125Australia 114:00
1251. Julian Dent
1252. Simon Uppill
1253. Leon Russell Keely
126Portugal 114:00
1261. Tiago Gingao Leal
1262. Tiago Aires
1263. Tiago Romao
127United States 114:00
1271. Eric Bone
1272. Ross Smith
1273. Giacomo Barbone
128Japan 114:00
1281. Mutsuki Matsushita
1282. Hirokazu Osaki
1283. Tomoaki Naganawa
129Canada 114:00
1291. Brent Godman
1292. Eric Kemp
1293. Damian Konotopetz
130Hong Kong 114:00
1301. Tsz Wai Yu
1302. Gerald Yip
1303. Kin Wai Lee
131Turkey 114:00
1311. Orhan Kutlu
1312. Yasar Ismet Demiroz
1313. Huzeyfe Sigirci

Advertisements

OCAD
Bryzos
WOC 2019 Banner 2
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org