Start list for Middle

Event informationShow start list by organisationPrint

Name: Middle
Organisers: Bohuslan Dals OF / Sweden
Date: 23 August 2016

Men

6 340 m, 76 entered competitors
Bib number Punching card number Name Organisation Start time
101 Mohamed Abd El Baky EGY 11:40
102 Tsz Wai Yu HKG 11:42
103 Eric Kemp CAN 11:44
104 Toby Scott NZL 11:46
105 Philipp Mueller GER 11:48
106 Nikola Bilic SRB 11:50
107 Luka Vulic MNE 11:52
108 Mutsuki Matsushita JPN 11:54
109 Matija Razum CRO 11:56
110 Bjoern Cederberg DEN 11:58
111 Mark Heikoop NED 12:00
112 Diego Mardones CHI 12:02
113 Dzianis Monich BLR 12:04
114 Kuan Yu Lin TPE 12:06
115 Pablo Sanguinetti URU 12:08
116 Nicholas Mulder RSA 12:10
117 Jamar Chad Calliste BAR 12:12
118 Geun Hee Hong KOR 12:14
119 Ross Smith USA 12:16
120 Tomas Hendrickx BEL 12:18
121 Luis Nogueira ESP 12:20
122 Sebastian Inderst ITA 12:22
123 Aleksei Alekseyonok BLR 12:24
124 Andreu Blanes ESP 12:26
125 Tim Robertson NZL 12:28
126 Mate Baumholczer HUN 12:30
127 Martins Sirmais LAT 12:32
128 Ivaylo Kamenarov BUL 12:34
129 Michal Krajcik SVK 12:36
130 Martynas Tirlikas LTU 12:38
131 Guy Sabo ISR 12:40
132 Tiago Romao POR 12:42
133 Yasar Ismet Demiroz TUR 12:44
134 Aleksander Bernaciak POL 12:46
135 Riccardo Scalet ITA 12:48
136 Ivan Sirakov BUL 12:50
137 Dmitry Tsvetkov RUS 12:52
138 Jonas Vytautas Gvildys LTU 12:54
139 Miika Kirmula FIN 12:56
140 Soren Bobach DEN 12:58
141 Pavlo Ushkvarok UKR 13:00
142 Hannu Airila FIN 13:02
143 Bjarne Friedrichs GER 13:04
144 Peter Oberg SWE 13:06
145 Robert Merl AUT 13:08
146 Julian Dent AUS 13:10
147 Bartosz Pawlak POL 13:12
148 Nicolas Simonin IRL 13:14
149 Ralph Street GBR 13:16
150 Aron Bako HUN 13:18
151 Nicolas Rio FRA 13:20
152 Ruslan Glibov UKR 13:22
153 Eskil Kinneberg NOR 13:24
154 Albin Ridefelt SWE 13:26
155 Timo Sild EST 13:28
156 Andreas Kyburz SUI 13:30
157 Fredric Portin FIN 13:32
158 Florian Howald SUI 13:34
159 Graham Gristwood GBR 13:36
160 Jan Prochazka CZE 13:38
161 Hector Haines GBR 13:40
162 Vojtech Kral CZE 13:42
163 Edgars Bertuks LAT 13:44
164 Valentin Novikov RUS 13:46
165 Lauri Sild EST 13:48
166 Gernot Kerschbaumer AUT 13:50
167 Thierry Gueorgiou FRA 13:52
168 Jan Sedivy CZE 13:54
169 Daniel Hubmann SUI 13:56
170 Olav Lundanes NOR 13:58
171 Gustav Bergman SWE 14:00
172 Magne Daehli NOR 14:02
173 Matthias Kyburz SUI 14:04
174 Oleksandr Kratov UKR 14:06
175 Fabian Hertner SUI 14:08
176 Lucas Basset FRA 14:10

Women

5 080 m, 67 entered competitors
Bib number Punching card number Name Organisation Start time
1 Mirja Pavic CRO 14:58
2 Carolina Delgado POR 15:00
3 Szu Ying Wu TPE 15:02
4 Sonia Caminos ARG 15:04
5 Dudu Erol TUR 15:06
6 Anja Arbter AUT 15:08
7 Kseniya Popova USA 15:10
8 Sabine Rothaug GER 15:12
9 Esther Gil Brotons ESP 15:14
10 Niamh OBoyle IRL 15:16
11 Laura Joonas EST 15:18
12 Carlotta Scalet ITA 15:20
13 Ildiko Szerencsi HUN 15:22
14 Vanessa Round AUS 15:24
15 Samantha Saeger USA 15:26
16 Kate Morrison NZL 15:28
17 Louise Oram CAN 15:30
18 Shuangyan Hao CHN 15:32
19 Stella Efstathiou CYP 15:34
20 Antoaneta Dyaksova BUL 15:36
21 Yoonsun Cha KOR 15:38
22 Aleksandra Hornik POL 15:40
23 Jo Allison AUS 15:42
24 Sladjana Jovanovic SRB 15:44
25 Inga Kazlauskaite LTU 15:46
26 Hau Wah Brenda Chan HKG 15:48
27 Anna Serrallonga Arques ESP 15:50
28 Jo Shepherd GBR 15:52
29 Denisa Kosova CZE 15:54
30 Evely Kaasiku EST 15:56
31 Ursula Kadan AUT 15:58
32 Susen Loesch GER 16:00
33 Jessica Tullie GBR 16:02
34 Hanna Wisniewska POL 16:04
35 Laura Vike LAT 16:06
36 Signe Klinting DEN 16:08
37 Isia Basset FRA 16:10
38 Adela Indrakova CZE 16:12
39 Sandra Pauzaite LTU 16:14
40 Anastasia Denisova BLR 16:16
41 Fanni Gyurko HUN 16:18
42 Olha Panchenko UKR 16:20
43 Inga Dambe LAT 16:22
44 Maja Alm DEN 16:24
45 Marika Teini FIN 16:26
46 Anna Bachman SWE 16:28
47 Dana Safka Brozkova CZE 16:30
48 Julia Gross SUI 16:32
49 Hollie Orr GBR 16:34
50 Lizzie Ingham NZL 16:36
51 Sarina Jenzer SUI 16:38
52 Amelie Chataing FRA 16:40
53 Emily Kemp CAN 16:42
54 Saila Kinni FIN 16:44
55 Mari Fasting NOR 16:46
56 Natalia Efimova RUS 16:48
57 Heidi Bagstevold NOR 16:50
58 Helena Jansson SWE 16:52
59 Natalia Gemperle RUS 16:54
60 Emma Johansson SWE 16:56
61 Sabine Hauswirth SUI 16:58
62 Merja Rantanen FIN 17:00
63 Ida Bobach DEN 17:02
64 Anne Margrethe Hausken Nordberg NOR 17:04
65 Nadiya Volynska UKR 17:06
66 Svetlana Mironova RUS 17:08
67 Tove Alexandersson SWE 17:10

Advertisements

Siven Active Sport
BML Print
Advertise Here!

Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor!