International Orienteering Federation

Start list for Swedish League

Event informationShow start list by organisationPrint

Name: Swedish League
Organisers: OK Hammaren / Sweden
Date: 5 May 2016

M21 Elit

3 910 m, 70 entered competitors
Bib number Punching card number Name Organisation Nationality Start time
1 Johan Ek-Larsson Södertälje-Nykvarn OF Sweden 11:30
2 Gustav Hindér OK Tisaren Sweden 11:31
3 Andreas Bergander Eksjö SOK Sweden 11:32
4 Fredrik Edén IFK Göteborg Sweden 11:33
5 David Bejbom Järla Orientering Sweden 11:34
6 Erik Boman Gävle OK Sweden 11:35
7 Simon Hodler IFK Mora OK Switzerland 11:36
8 Gustaf Sparrevik IK Hakarpspojkarna Sweden 11:37
9 Jens Rönnols Täby OK Sweden 11:38
10 Rickard Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF Sweden 11:39
11 Andreas Jansson IK Hakarpspojkarna Sweden 11:40
12 Karl Walheim Ärla IF Sweden 11:41
13 Olle Kalered OK Denseln Sweden 11:42
14 Max Peter Bejmer IFK Göteborg Sweden 11:43
15 Kalle Bergman OK Ravinen Sweden 11:44
16 Roman Ryapolov IFK Mora OK Russian Federation 11:45
17 Fredrik Ingelsson Rehns BK Sweden 11:46
18 Ludvig Åhlund Malungs OK Skogsmårdarna Sweden 11:47
19 Johan Högstrand IFK Göteborg Sweden 11:48
20 Peter Öberg OK Hällen Sweden 11:49
21 Oskar Andrén OK Tisaren Sweden 11:50
22 Denys Shcherbakov Ronneby OK Ukraine 11:51
23 Ruslan Glebov OK Ravinen Ukraine 11:52
24 Andreas Holmqvist Hestra IF Sweden 11:53
25 Markus Lang Stora Tuna OK Austria 11:54
26 Axel Wrådhe Attunda OK Sweden 11:55
27 Jakob Pauser OK Hammaren Austria 11:56
28 Olle Boström Järla Orientering Sweden 11:57
29 Emil Kalered OK Denseln Sweden 11:58
30 Anders Vedin Sundsvalls OK Sweden 11:59
31 Jacob Lindstam OK Ravinen Sweden 12:00
32 Niklaus Rey Nyköpings OK Switzerland 12:01
33 Linus Bohman Malungs OK Skogsmårdarna Sweden 12:02
34 Assar Hellström OK Ravinen Sweden 12:03
35 Ludvig Eriksson Södertälje-Nykvarn OF Sweden 12:04
36 Pontus Karlsson Markbygdens OK Sweden 12:05
37 Flavio Poltéra Snättringe SK Switzerland 12:06
38 Anton Johansson OK Orion Sweden 12:07
39 Ross Smith OK Linné United States 12:08
40 Oskar Daniels Attunda OK Sweden 12:09
41 Matthias Groell OK Hammaren Austria 12:10
42 Erik Classon OK Orinto Sweden 12:11
43 Jakob Enmark Södertälje-Nykvarn OF Sweden 12:12
44 Emil Granqvist OK Ravinen Sweden 12:13
45 Rasmus Elmelid Linköpings OK Sweden 12:14
46 Mathias Hallmén OK Denseln Sweden 12:15
47 Kent Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF Sweden 12:16
48 Samuel Keller Nyköpings OK Switzerland 12:17
49 Joakim Svensk Stora Tuna OK Sweden 12:18
50 Rassmus Andersson OK Linné Sweden 12:19
51 Henrik Jonsson OK Rodhen Sweden 12:20
52 Anton Sjökvist Stora Tuna OK Sweden 12:21
53 Anders Axling Sundsvalls OK Sweden 12:22
54 Ivan Kuchmenko Järla Orientering Russian Federation 12:23
55 Andrey Baryshnikov Rehns BK Russian Federation 12:24
56 Ivan Nikitin Rehns BK Russian Federation 12:25
57 Jens Wängdahl Nyköpings OK Sweden 12:26
58 Artem Panchenko IFK Mora OK Ukraine 12:27
59 Daniel Attås OK Tisaren Sweden 12:28
60 Anton Sundgren Långhundra IF Sweden 12:29
61 Florian Schneider IFK Lidingö SOK Switzerland 12:30
62 Emil Svensk Stora Tuna OK Sweden 12:31
63 Nick Barrable OK Ravinen Great Britain 12:32
64 Anton Östlin Malungs OK Skogsmårdarna Sweden 12:33
65 Eskil Kinneberg IFK Göteborg Norway 12:34
66 Albin Ridefelt OK Linné Sweden 12:35
67 Nicolas Simonin IFK Lidingö SOK Ireland 12:36
68 Gustav Bergman OK Ravinen Sweden 12:37
69 Øystein Kvaal Østerbø IFK Lidingö SOK Norway 12:38
70 Jonas Leandersson Södertälje-Nykvarn OF Sweden 12:39

W21 Elit

3 630 m, 78 entered competitors
Bib number Punching card number Name Organisation Nationality Start time
101 Hanna Modig Tjärnström Linköpings OK Sweden 11:50
102 Ylva Kindlundh Alfta-Ösa OK Sweden 11:51
103 Matilda Jonsson Linköpings OK Sweden 11:52
104 Amanda Tellsén OK Roxen Sweden 11:53
105 Julia Modig Tjärnström Linköpings OK Sweden 11:54
106 Lisa Elmblad Bredaryds SOK Sweden 11:55
107 Sara Lundsten Sundsvalls OK Sweden 11:56
108 Junia Birgersson Visborgs OK Sweden 11:57
109 Matilda Martinsson Falkenbergs OK Sweden 11:58
110 Andrea Wickbom Vittjärvs IK Sweden 11:59
111 My Westlund OK Tyr Sweden 12:00
112 Malin Leandersson OK Tyr Sweden 12:01
113 Sanna Skoog Kils OK Sweden 12:02
114 Moa Svensson IK Hakarpspojkarna Sweden 12:03
115 Filippa Johansson Jönköpings OK Sweden 12:04
116 Stina Granefelt OK Tyr Sweden 12:05
117 Amy Rankka Linköpings OK Sweden 12:06
118 Elin Svensson IK Hakarpspojkarna Sweden 12:07
119 Amelie Ekström OK Kåre Sweden 12:08
120 Erica Pettersson IFK Göteborg Sweden 12:09
121 Sara Sjökvist Järla Orientering Sweden 12:10
122 Matilda Andersson OK Kåre Sweden 12:11
123 Stina Nilsson Umeå OK Sweden 12:12
124 Frida Sandberg Säterbygdens OK Sweden 12:13
125 Linnéa Holmqvist Hagaby GoIF Örebro Sweden 12:14
126 Emma Bjessmo IFK Lidingö SOK Sweden 12:15
127 Johanna Öberg OK Hällen Sweden 12:16
128 Helena Jansson OK Ravinen Sweden 12:17
129 Ellinor Eriksson KFUM Örebro OK Sweden 12:18
130 Nicole Ljungdahl OK Pan-Kristianstad Sweden 12:19
131 Angelica Engström Skåneslättens OL Sweden 12:20
132 Malin Johansson OK Tylöskog Sweden 12:21
133 Linnea Sundström OK Renen Sweden 12:22
134 Lisa Rönnols OK Linné Sweden 12:23
135 Lisa Andersson Ärla IF Sweden 12:24
136 Anna Wehlin Skogspojkarnas OK Sweden 12:25
137 Josefine Klintberg OK Ravinen Sweden 12:26
138 Jannie Hagård OK Pan-Kristianstad Sweden 12:27
139 Jenny Eriksson OK Kåre Sweden 12:28
140 Rebecka Olsson OK Linné Sweden 12:29
141 Moa Enmark Göteborg-Majorna OK Sweden 12:30
142 Alicia Friberg Falköpings AIK OK Spain 12:31
143 Helen Hanstock Östersunds OK Great Britain 12:32
144 Emma Bergström OK Vargen Sweden 12:33
145 Lovisa Persson OK Tisaren Sweden 12:34
146 Therese Klintberg Linköpings OK Sweden 12:35
147 Kristin Hylander Nyköpings OK Sweden 12:36
148 Dominique Bucher Järla Orientering Switzerland 12:37
149 Elna Forsberg IK Hakarpspojkarna Sweden 12:38
150 Kristin Olovsson Rehns BK Sweden 12:39
151 Kate Morrison OK Linné New Zealand 12:40
152 Rebecka Nylin OK Tisaren Sweden 12:41
153 Evelina Wickbom Vittjärvs IK Sweden 12:42
154 Elsa Jansson Järla Orientering Sweden 12:43
155 Ellinor Tjernlund OK Tisaren Sweden 12:44
156 Amilia Björklund Sävedalens AIK Sweden 12:45
157 Lisa Risby OK Kåre Sweden 12:46
158 Sara Eskilsson Alfta-Ösa OK Sweden 12:47
159 Ekaterina Nikitina Rehns BK Russian Federation 12:48
160 Frida Jönsson Hellstadius Södertälje-Nykvarn OF Sweden 12:49
161 Josefin Tjernlund OK Tisaren Sweden 12:50
162 Maria Magnusson Sävedalens AIK Sweden 12:51
163 Ana Carolina Delgado GD4C Portugal 12:52
164 Josefine Engström Alfta-Ösa OK Sweden 12:53
165 Samantha Saeger OK Linné United States 12:54
166 Sarah-Jane Barrable OK Ravinen Great Britain 12:55
167 Annika Björk OK Linné Sweden 12:56
168 Krystal Neumann Järla Orientering Australia 12:57
169 Jolanta Kolosinska OK Skogsfalken Poland 12:58
170 Bettina Aebi OK Linné Switzerland 12:59
171 Signe Klinting Järla Orientering Denmark 13:00
172 Susen Lösch Ärla IF Germany 13:01
173 Helena Karlsson IFK Lidingö SOK Sweden 13:02
174 Fanni Gyurko IFK Mora OK Hungary 13:03
175 Alva Olsson Linköpings OK Sweden 13:04
176 Lilian Forsgren OK Tisaren Sweden 13:05
177 Karolin Ohlsson Järla Orientering Sweden 13:06
178 Nadiya Volynska OK Orion Ukraine 13:07

M21 Elit 2

3 510 m, 39 entered competitors
Bib number Punching card number Name Organisation Nationality Start time
Karl Bengtsson Sol Tranås Sweden 10:00
Tomas Reibring Nyköpings OK Sweden 10:01
Anton Sundin Strängnäs-Malmby OL Sweden 10:02
Sixten Walheim OK Rodhen Sweden 10:03
Göran Winblad Rehns BK Sweden 10:04
Jonas Andersson FK Friskus-Varberg Sweden 10:05
Dag Stridh Umeå OK Sweden 10:06
Johannes Knutas Attunda OK Sweden 10:07
Pontus Johansson OK Linné Sweden 10:08
Simon Martelius Attunda OK Sweden 10:09
Jonathan Rosendahl Ärla IF Sweden 10:10
Marcus Berggren Nyköpings OK Sweden 10:11
Simon Hedlund Ärla IF Sweden 10:12
Michael Refors Järla Orientering Sweden 10:13
Joakim Axelsson Trollhättans SOK Sweden 10:14
Axel Mattsson Järla Orientering Sweden 10:15
Konstantin Serebryanitskii Rehns BK Russian Federation 10:16
Jonathan Karlsson OK Tisaren Sweden 10:17
Henrik Persson Umeå OK Sweden 10:18
Dan Wester Järla Orientering Sweden 10:19
David Hector Snättringe SK Sweden 10:20
Henrik Tosteberg Linköpings OK Sweden 10:21
Mattias Johansson IFK Mora OK Sweden 10:22
Erik Toomingas Sundsvalls OK Sweden 10:23
David Sundström Söderhamns OK Sweden 10:24
Anders Johansson Rehns BK Sweden 10:25
Charlie Stolt Rehns BK Sweden 10:26
Emil Andersson Tullinge SK Sweden 10:27
Victor Flingmark OK Kåre Sweden 10:28
Simon Lundin Finspångs SOK Sweden 10:29
Erik Lindgren KFUM Örebro OK Sweden 10:30
Albin Sjöhed Gävle OK Sweden 10:31
Oskar Lundqvist OK Orion Sweden 10:32
Markus Adolfsson Tullinge SK Sweden 10:33
Apostol Atanasov Stora Tuna OK Bulgaria 10:34
Didrik Hall Nyköpings OK Sweden 10:35
Rasmus Svantesson OK Pan-Kristianstad Sweden 10:36
Jakob Andersson OK Linné Sweden 10:37
Oscar Björck Järla Orientering Sweden 10:38

Advertisements

WOC 2019 banner
Guangdong Historical Road 2018
Bryzos
BML Print
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org