International Orienteering Federation

Start list for O-Festival mellom

Event informationShow start list by organisationPrint

Name: O-Festival mellom
Organiser: Norway
Date: 26 June 2016

H 21-E

5 900 m, 68 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationNationalityStart time
601Mikkel SørensenNTNUI09:58
1Gustav FiskumNTNUINorway10:00
2Jørgen FrøydLarvik OKNorway10:02
3Jan KocbachFana ILNorway10:04
4Jarrah DayAustralopers Orienteering ClubAustralia10:06
6Espen FiskumHalden SKNorway10:10
7Sverre Turter SandvoldNTNUINorway10:12
8Markus HolterHalden SKNorway10:14
9Simen Eid NielsenNTNUINorway10:16
10Håvard HagaNydalens SKNorway10:18
12Martin HederskogIFK UmeåSweden10:22
13Lukas PetersonIFK UmeåSweden10:24
14Mattias KarlssonFredrikstad SKSweden10:26
15Hans Petter MathisenFredrikstad SKNorway10:28
16Øystein SørensenNydalens SKNorway10:30
17Luis Nogueira de la MuelaKristiansand OKSpain10:32
18Anders NordbergNydalens SKNorway10:34
19Lacho IlievHalden SKBulgaria10:36
20Martin HosetNydalens SKDenmark10:38
21Anders Felde OlaussenHalden SKNorway10:40
22Matthieu PuechIFK GöteborgFrance10:42
23Paul SirumFrol ILNorway10:44
24Sindre SandvenFossum IFNorway10:46
25Simen AamodtNTNUINorway10:48
26Mats NordbrødenHalden SKNorway10:50
27Bjørn LundanesNTNUINorway10:52
28Sindre RønningFossum IFNorway10:54
29Erik GustafssonNTNUISweden10:56
30Håvard TveiteÅs-NMBU OrienteringNorway10:58
33Dag LofthusNTNUINorway11:04
35Jonas Sommerstad JuveliKonnerud ILNorway11:08
36Andreas SølbergOL TrollelgNorway11:10
37Rasmus Rørholt TheisenNTNUINorway11:12
38Jim Øystein NybråtenIL TyrvingNorway11:14
40Anders VisterNydalens SKNorway11:18
42Emil AhlbäckFossum IFNorway11:22
43Jonathan CrickmoreEUOCGreat Britain11:24
44Sebastian InderstEksjö SOKItaly11:26
45Aleksander BernaciakOK OrionPoland11:28
46Vegard RuttenborgNTNUINorway11:30
48Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OrienteringSweden11:34
49Bojan BlumensteinNydalens SKGermany11:36
50Per Harald Havnen JohansenVaregg FleridrettNorway11:38
52Eric BörjeskogSödertälje-Nykvarn OrienteringSweden11:42
53Ivar LundanesSödertälje-Nykvarn OrienteringNorway11:44
54Andreu Blanes ReigSödertälje-Nykvarn OrienteringSpain11:46
55Øystein Kvaal ØsterbøIFK Lidingö SOKNorway11:48
56Nicholas OskarssonLillomarka OLNorway11:50
57Håkon Jarvis WestergårdJärla OrienteringNorway11:52
58Jon Aukrust OsmoenNTNUINorway11:54
60Ulf Forseth IndgaardFrol ILNorway11:58
61Martin VisterFrol ILNorway12:00
62Jo Forseth IndgaardFrol ILNorway12:02
63Ola MartnerGöteborg Majorna OKSweden12:04
65Matthew SpeakeLillomarka OLGreat Britain12:08
66Ralph StreetSödertälje-Nykvarn OrienteringGreat Britain12:10
67Gaute Hallan SteiwerLillomarka OLNorway12:12
69Hans Gunnar OmdalKristiansand OKNorway12:16
70Bartosz PawlakSödertälje-Nykvarn OrienteringPoland12:18
71Bjørn EkebergIL TyrvingNorway12:20
72Alasdair McLeodLillomarka OLGreat Britain12:22
73Hector HainesIFK Lidingö SOKGreat Britain12:24
74Graham GristwoodForth Valley OrienteersGreat Britain12:26
75Baptiste RollierKalevan rastiSwitzerland12:28
76Frederic TranchandPaimion RastiFrance12:30
77Carl Godager KaasBækkelagets SKNorway12:32
78Magne DæhliHalden SKNorway12:34
80Thierry GueorgiouKalevan rastiFrance12:38

D 21-E

4 400 m, 60 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationNationalityStart time
101Elin DrageKongsberg OL10:11
102Line Drange RuudRøyken OL10:13
103Mari Jevne ArnesenIL Tyrving10:15
104Kaja Winsnes NordhagenÅs-NMBU Orientering10:17
105Ellen Merethe Schjelderup SkarpsnoOL TrollelgNorway10:19
106Gøril FristadHalden SK10:21
107Greta BorisovaSever10:24
108Betty Ann Bjerkreim NilsenIL TyrvingNorway10:25
110Solveig BlandkjennNTNUI10:29
112Aasne Fenne HoksrudBækkelagets SK10:33
113Hanna Haugen NordbrødenHalden SK10:35
114Marthe GløersenBækkelagets SK10:37
115Synnøve BråtenVegårshei IL10:39
117Linda SolbergFredrikstad SK10:43
120Eirin Svanøe-HafstadFrol IL10:49
122Hedvig ÅstebølNTNUI10:53
123Kristine FjeldboNTNUI10:55
124Karen Oline KolstadFreidigNorway10:57
125Julie StørmerNTNUI10:59
126Siri KollerudLillomarka OLNorway11:01
127Mathilde RundhaugFrol ILNorway11:03
129Andrine BenjaminsenLillomarka OLNorway11:07
130Therese HaareKonnerud ILNorway11:09
131Runa FremstadLarvik OK11:11
132Gøril Rønning SundFrol IL11:13
133Malin EijsinkÅs-NMBU Orientering11:15
134Christine MikkelsenIK Grane Arendal Orientering11:17
135Anette JuveliKonnerud ILNorway11:19
136Kristine BergliaEiker OL11:21
137Kristine FjellangerNTNUINorway11:23
138Agnes LeoGöteborg Majorna OKSweden11:25
139Sabine RothaugHalden SK11:27
140Kine Hallan SteiwerHalden SK11:29
141Sigrid AlexandersenFossum IFNorway11:31
142Emma BergmanGöteborg Majorna OKSweden11:33
143Arntraut GötschIL BUL-Tromsø11:35
144Iliana IlievaHalden SKBulgaria11:37
145Emilie Westli AndersenLøten o-lag11:39
146Christiane TrösseVaregg Fleridrett11:41
147Laura RobertsonHutt valleyNew Zealand11:43
148Kine GulliksenBækkelagets SK11:45
149Lone BrochmannBækkelagets SK11:47
150Beata FalkHagaby GoIFSweden11:49
151Hanna WisniewskaOK OrionPoland11:51
152Linn HokholtNTNUINorway11:53
153Marianne AndersenKristiansand OKNorway11:55
154Ingjerd MyhreJärla Orientering11:57
155Anna ForsbergGöteborg Majorna OKSweden11:59
156Kristin LöfgrenVaregg Fleridrett12:01
157Jo ShepherdHalden SKGreat Britain12:03
158Emma JohanssonFredrikstad SKNorway12:05
159Eva JurenikovaHalden SKCzech Republic12:07
160Lizzie InghamHalden SKNew Zealand12:09
161Silje Ekroll JahrenRaumar Orientering12:11
162Heidi Østlid BagstevoldFredrikstad SK12:13
163Hollie OrrHalden SKGreat Britain12:15
165Mari FastingHalden SKNorway12:19
166Julia GrossStora Tuna OKSwitzerland12:21
168Sabine HauswirthHalden SKSwitzerland12:25
169Catherine TaylorOK LinnéGreat Britain12:27

H 21-E2

5 740 m, 36 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationNationalityStart time
602Ragnar TonjerNydalens SK10:32
603Felix BreitschädelBækkelagets SK10:34
606Per-Martin Vian GrønliFlosta ILNorway10:40
607Gjermund UrsetIL BUL-TromsøNorway10:42
609Sigur HeggedalNydalens SKNorway10:46
610Christian F SchiveHalden SKNorway10:48
612Arne Johannes LøkkenNTNUINorway10:52
613Jo Inge FjellstadÅs-NMBU OrienteringNorway10:54
614Terje Magnus Bakken SørensenFreidigNorway10:56
615Vegard LineOslostudentenes IKNorway10:58
616Christian Faruga KarldénKvillebyns SKNorway11:00
617Erik Olsvik DengerudNTNUINorway11:02
618Simen BordalFossum IFNorway11:04
619Vetle ChristiansenBækkelagets SKNorway11:06
621Mikael OlaussonOslostudentenes IKNorway11:10
620Anders StorbratenBækkelagets SKNorway11:11
622Eivind Schjelderup SkarpsnoNTNUINorway11:12
623Gunnar A FiskumNTNUINorway11:14
624Audun Bjerkreim NilsenFredrikstad SKNorway11:16
627Gaute FriestadKristiansand OKNorway11:22
628Knut Harald HyllesethSentrum OKNorway11:24
629Marius ØieLøten o-lagNorway11:26
630Oliver WilliamsDeesideGreat Britain11:28
631Torkil Eide SolstadNTNUINorway11:30
632Jakob Kalvig SkoganNTNUINorway11:32
633Lok Hin MaVaregg FleridrettHong Kong11:34
634Magne JutulstadNTNUINorway11:36
635Truls KvaaseBækkelagets SKNorway11:38
636Petter Marki ErichsenVaregg FleridrettNorway11:40
637Henrik Drange RuudRøyken OLNorway11:42
638Mathias BenjaminsenLillomarka OLNorway11:44
639Mark PurkisHalden SKGreat Britain11:46
641Magnus SvingheimRaumar OrienteringNorway11:50
642Simo MartomaaKalevan rastiFinland11:52
643Espen JakobsenIL TyrvingNorway11:54
645Henning SpjelkavikIL TyrvingNorway11:58

Advertisements

Eventor World
Nokian Tyres World Orienteering Championships 2021