International Orienteering Federation

Start list for Relay

Event informationShow start list by organisationHide team lineupsPrint

Name: Relay
Organisers: Finland / Koovee
Date: 15 July 2017

Men

36 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameStart time
Australia 1
1. Aston Key
2. Joseph Dickinson
3. Patrick Jaffe
Austria 1
1. Rafael Dobnik
2. Nicolas Kastner
3. Jannis Bonek
Belarus 1
1. Anton Navichenka
2. Yauhen Zhakhouski
3. Dzmirty Zhilinskiy
Belgium 1
1. Wout Keuppens
2. Mathias Blaise
3. Jeremy Bredo
Bulgaria 1
1. Valentin Shishkov
2. Boyan Ivandzhikov
3. Stefan Yordanov
Canada 1
1. Jan Erik Naess
2. Leif Blake
3. Michael Svoboda
Chinese Taipei 1
1. Yen Wen Chen
2. Boyuan Huang
3. Kuan Yu Lin
Croatia 1
1. Dominik Kirin
2. Andro Vladimir Stambuk
3. Luka Ivkovic
Czech Republic 1
1. Vojtech Sykora
2. Tomas Krivda
3. Daniel Vandas
Denmark 1
1. Andreas Bock Bjoernsen
2. Carl Emil Schoier Kovsted
3. Laurits Bidstrup Moller
Estonia 1
1. Lauri Pahn
2. Oliver Kutt
3. Kaarel Vesilind
Finland 1
1. Akseli Ruohola
2. Aleksi Sorsa
3. Olli Ojanaho
France 1
1. Mathieu Perrin
2. Fleury Roux
3. Guilhem Elias
Germany 1
1. Veit Slodowski
2. Colin Kolbe
3. Ole Hennseler
Great Britain 1
1. Alex Carcas
2. Alexander Chepelin
3. Nathan Lawson
Great Britain 2
1. Alistair Masson
2. Matthew Fellbaum
3. Harrison McCartney
Hong Kong 1
1. Chun Ho Li
2. Yau Man Chu
3. Chit Hei Shiu
Hungary 1
1. Marton Zacher
2. Mihaly Ormay
3. Patrik Egei
Ireland 1
1. Paul Pruzina
2. Ruairi Long
3. Zach Harrington
Japan 1
1. Yuki Nitami
2. Ryunosuke Iwai
3. Go Inamori
Latvia 1
1. Endijs Titomers
2. Matiss Sliksjanis
3. Uldis Upitis
Lithuania 1
1. Rokas Lipnickas
2. Kestutis Nenartavicius
3. Simonas Tamosaitis
New Zealand 1
1. Tommy Hayes
2. Devon Beckman
3. Nick Smith
Norway 1
1. Kasper Fosser
2. Elias Jonsson
3. Audun Heimdal
Poland 1
1. Marcin Biederman
2. Kacper Kuca
3. Pryjma Fryderyk
Portugal 1
1. Ricardo Esteves Ferreira
2. Joao Novo
3. Joao Benardino
Russian Federation 1
1. Daniil Kashin
2. Kirill Komarov
3. Mikhail Kuleshov
Serbia 1
1. Stefan Bilic
2. Olga Stanojevic
3. Milos Bilic
Slovakia 1
1. Jakub Chupek
2. Dusan Slama
3. Jakub Dekret
South Africa 1
1. Andries Swart
2. Christie Courtnage
3. Carl Holmes
Spain 1
1. Alvaro Casado
2. Pablo Fernandez Cascales
3. Luis Milvaques Casado
Sweden 1
1. Isac von Krusenstierna
2. Simon Hector
3. Simon Imark
Switzerland 1
1. Nick Gebert
2. Pascal Buchs
3. Joey Hadorn
Turkey 1
1. Talha Gunday
2. Mucahit Ozkaya
3. Emirhan Kulahsiz
Ukraine 1
1. Taras Rachuk
2. Stanislav Polianytsia
3. Mykyta Zviahin
United States 1
1. Anton Salmenkyla
2. Thomas Laraia
3. David Runde

Women

26 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameStart time
Australia 1
1. Tara Melhuish
2. Zoe Dowling
3. Asha Steer
Belgium 1
1. Hannah Thiels
2. Sandrine Defraigne
3. Marine Sillien
Bulgaria 1
1. Mariya Dermendzhieva
2. Borislava Mitkova
3. Andreya Dyaksova
Canada 1
1. Emma Waddington
2. Emma Sherwood
3. Nicole Whitmore
Czech Republic 1
1. Barbora Chaloupska
2. Barbora Vyhnalkova
3. Tereza Janosikova
Denmark 1
1. Line Cederberg
2. Agnes Kracht
3. Josefine Lind
Estonia 1
1. Emily Raudkepp
2. Teele Telgma
3. Kristel Koivo
Finland 2
1. Inka Nurminen
2. Alexandra Enlund
3. Anu Tuomisto
France 1
1. Maelle Beauvir
2. Florence Hanauer
3. Alina Palcau
Germany 1
1. Isabel Seeger
2. Birte Friedrichs
3. Dorothea Mueller
Great Britain 1
1. Fiona Bunn
2. Jennifer Ricketts
3. Grace Molloy
Hong Kong 1
1. Cho Yu Lam
2. Ying Yau Chu
3. Hei tung Leung
Hungary 1
1. Hanga Szuromi
2. Csenge Viniczai
3. Zsofia Sarkozy
Japan 1
1. Suzu Masuzawa
2. Yuka Kawamura
3. Wakana Miyamoto
Latvia 1
1. Elizabete Blumentale
2. Magda Cigle
3. Anna Eleonora Freimane
Lithuania 1
1. Migle Susinskaite
2. Kaste Rutkauskaite
3. Akvile Bartkeviciute
Norway 1
1. Victoria Haestad Bjornstad
2. Ingrid Lundanes
3. Marie Olaussen
Poland 1
1. Maria Gorczyca
2. Zuzanna Morawska
3. Zuzanna Wanczyk
Romania 1
1. Adela Maria Galateanu
2. Timea Virag
3. Agnes Rebeka Neda
Russian Federation 1
1. Ekaterina Ryazanova
2. Veronika Kalinina
3. Anna Dvorianskaia
Slovakia 1
1. Tereza Miklusova
2. Andrea Papugova
3. Tereza Smelikova
Spain 1
1. Maria Prieto
2. Inmaculada Crespo
3. Ines Pozo Prada
Sweden 1
1. Lisa Jonsson Nordin
2. Sanna Fast
3. Linnea Golsater
Switzerland 1
1. Valerie Aebischer
2. Sofie Bachmann
3. Simona Aebersold
Turkey 1
1. Elif Gokce Avci
2. Zeynep Ocak
3. Ayse Bozkurt
United States 1
1. Julia Doubson
2. Tyra Christopherson
3. Isabel Bryant

Men all

61 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameStart time
Australia 1
1. Aston Key
2. Joseph Dickinson
3. Patrick Jaffe
Australia 2
1. Jarrah Day
2. Simeon Burrill
3. Toby Wilson
Austria 1
1. Rafael Dobnik
2. Nicolas Kastner
3. Jannis Bonek
Austria 2
1. Georg Groell
2. Florian Kurz
3. Richard Gremmel
Belarus 1
1. Anton Navichenka
2. Yauhen Zhakhouski
3. Dzmirty Zhilinskiy
Belgium 1
1. Wout Keuppens
2. Mathias Blaise
3. Jeremy Bredo
Belgium 2
1. Warre De Cuyper
2. Klaas Mellebeek
3. Martijn Hus
Bulgaria 1
1. Valentin Shishkov
2. Boyan Ivandzhikov
3. Stefan Yordanov
Canada 1
1. Jan Erik Naess
2. Leif Blake
3. Michael Svoboda
Canada 2
1. Christian Michelsen
2. David Bakker
3. Caelan Pangman McLean
Chinese Taipei 1
1. Yen Wen Chen
2. Boyuan Huang
3. Kuan Yu Lin
Croatia 1
1. Dominik Kirin
2. Andro Vladimir Stambuk
3. Luka Ivkovic
Czech Republic 1
1. Vojtech Sykora
2. Tomas Krivda
3. Daniel Vandas
Czech Republic 2
1. Jan Bendak
2. Libor Cernocky
3. Otakar Hirs
Denmark 1
1. Andreas Bock Bjoernsen
2. Carl Emil Schoier Kovsted
3. Laurits Bidstrup Moller
Denmark 2
1. Mikkel Lyskjaer
2. Malthe Poulsen
3. Lasse Fugmann
ESP-LIT-ITA 1
1. Jesus Rodriguez Corrochano
2. Dominykas Dulius
3. Andrea Melioli
Estonia 1
1. Lauri Pahn
2. Oliver Kutt
3. Kaarel Vesilind
Finland 1
1. Akseli Ruohola
2. Aleksi Sorsa
3. Olli Ojanaho
Finland 2
1. Tuomas Heikkila
2. Topi Syrjalainen
3. Ollipekka Heikkila
France 1
1. Mathieu Perrin
2. Fleury Roux
3. Guilhem Elias
France 2
1. Theo Radondy
2. Pierre Erbland
3. Benjamin Leduc
Germany 1
1. Veit Slodowski
2. Colin Kolbe
3. Ole Hennseler
Great Britain 1
1. Alex Carcas
2. Alexander Chepelin
3. Nathan Lawson
Great Britain 2
1. Alistair Masson
2. Matthew Fellbaum
3. Harrison McCartney
Hong Kong 1
1. Chun Ho Li
2. Yau Man Chu
3. Chit Hei Shiu
Hungary 1
1. Marton Zacher
2. Mihaly Ormay
3. Patrik Egei
Hungary 2
1. Mark Porganyi
2. Matyas Szuromi
3. Erik Kalman
Ireland 1
1. Paul Pruzina
2. Ruairi Long
3. Zach Harrington
Ireland 2
1. Conall Whelan
2. Zac OSullivanHourihan
3. Caoimhe O Boyle
Italy 1
1. Lukas Patscheider
2. Fabio Brunet
3. Samuele Tait
Japan 1
1. Yuki Nitami
2. Ryunosuke Iwai
3. Go Inamori
Japan 2
1. Seiya Morikiyo
2. Kouhei Ueno
3. Akihiro Shiina
Latvia 1
1. Endijs Titomers
2. Matiss Sliksjanis
3. Uldis Upitis
Latvia 2
1. Edgars Ustinovs
2. Valters Reneslacis
3. Ilgvars Caune
Lithuania 1
1. Rokas Lipnickas
2. Kestutis Nenartavicius
3. Simonas Tamosaitis
MDA-ROU 1
1. Anatoli Fomiciov
2. George Emilian Minoiu
3. Peter Knobloch Esztergar
New Zealand 1
1. Tommy Hayes
2. Devon Beckman
3. Nick Smith
New Zealand 2
1. Cameron de LIsle
2. Callum Herries
3. Ed Cory Wright
Norway 1
1. Kasper Fosser
2. Elias Jonsson
3. Audun Heimdal
Norway 2
1. Jorgen Baklid
2. Herman Ryen Martinsen
3. Einar Melsom
Poland 1
1. Marcin Biederman
2. Kacper Kuca
3. Pryjma Fryderyk
Poland 2
1. Jan Baran
2. Justyna Kostrzewska
3. Dagmara Dominiak
Portugal 1
1. Ricardo Esteves Ferreira
2. Joao Novo
3. Joao Benardino
Portugal 2
1. Joao Magalhaes
2. Bernardo Pereira
3. Beatriz Sanguino
Romania 1
1. Claudiu Rob
2. Attila Szocs
3. Mihai Andrei Tintar
Russian Federation 1
1. Daniil Kashin
2. Kirill Komarov
3. Mikhail Kuleshov
Russian Federation 2
1. Evgeniy Godlevskiy
2. Aleksandr Safonov
3. Nikita Gurevich
Serbia 1
1. Stefan Bilic
2. Olga Stanojevic
3. Milos Bilic
Slovakia 1
1. Jakub Chupek
2. Dusan Slama
3. Jakub Dekret
South Africa 1
1. Andries Swart
2. Christie Courtnage
3. Carl Holmes
Spain 1
1. Alvaro Casado
2. Pablo Fernandez Cascales
3. Luis Milvaques Casado
Sweden 1
1. Isac von Krusenstierna
2. Simon Hector
3. Simon Imark
Sweden 2
1. Jesper Svensk
2. Anton Forsberg
3. Henrik Johannesson
Switzerland 1
1. Nick Gebert
2. Pascal Buchs
3. Joey Hadorn
Switzerland 2
1. Andrin Gruendler
2. Tino Polsini
3. Timo Suter
TPE 1
1. Chin Ti Lin
2.
3.
Turkey 1
1. Talha Gunday
2. Mucahit Ozkaya
3. Emirhan Kulahsiz
Ukraine 1
1. Taras Rachuk
2. Stanislav Polianytsia
3. Mykyta Zviahin
United States 1
1. Anton Salmenkyla
2. Thomas Laraia
3. David Runde
United States 2
1. Peter Zakrevski
2. Anthony Riley
3. Aidan Minto

Women all

48 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameStart time
Australia 1
1. Tara Melhuish
2. Zoe Dowling
3. Asha Steer
Australia 2
1. Rachel Allen
2. Winnie Oakhill
3. Caroline Pigerre
Austria 1
1. Ylvi Kastner
2. Johanna Trummer
3. Jasmina Gassner
Belarus 1
1. Viktoryia Redzkova
2. Katsiaryna Sasinovich
3. Aliaksandra Vankevich
Belgium 1
1. Hannah Thiels
2. Sandrine Defraigne
3. Marine Sillien
Bulgaria 1
1. Mariya Dermendzhieva
2. Borislava Mitkova
3. Andreya Dyaksova
Canada 1
1. Emma Waddington
2. Emma Sherwood
3. Nicole Whitmore
Czech Republic 1
1. Barbora Chaloupska
2. Barbora Vyhnalkova
3. Tereza Janosikova
Czech Republic 2
1. Klara Novotna
2. Anna Kopecka
3. Tereza Cechova
Denmark 1
1. Line Cederberg
2. Agnes Kracht
3. Josefine Lind
Denmark 2
1. Lise Termansen
2. Annika Simonsen
3. Ida Oebro
ESP-LIT-HUN 1
1. Maria Soriano Ramal
2. Vanda Vekony
3. Ugne Gineikaite
EST-SVK 1
1. Marie Tammemae
2. Antonia Sofrankova
3.
Estonia 1
1. Emily Raudkepp
2. Teele Telgma
3. Kristel Koivo
Finland 1
1. Lotta Eerola
2. Amy Nymalm
3. Veera Klemettinen
Finland 2
1. Inka Nurminen
2. Alexandra Enlund
3. Anu Tuomisto
France 1
1. Maelle Beauvir
2. Florence Hanauer
3. Alina Palcau
France 2
1. Chloe Dudoignon
2. Juliette Basset
3. Lou Lenoble
Germany 1
1. Isabel Seeger
2. Birte Friedrichs
3. Dorothea Mueller
Germany 2
1. Ann Charlotte Spangenberg
2. Ellen Klueser
3. Mareike Seeger
Great Britain 1
1. Fiona Bunn
2. Jennifer Ricketts
3. Grace Molloy
Great Britain 2
1. Cecilie Andersen
2. Alice Rigby
3. Chloe Potter
HKG-BEL-TPE 1
1. Yi Shan Wong
2. Ems De Smul
3. Minhuei Huang
Hong Kong 1
1. Cho Yu Lam
2. Ying Yau Chu
3. Hei tung Leung
Hungary 1
1. Hanga Szuromi
2. Csenge Viniczai
3. Zsofia Sarkozy
ITA-AUT 1
1. Vera Chiusole
2. Alice Selem
3. Tina Tiefenboeck
Japan 1
1. Suzu Masuzawa
2. Yuka Kawamura
3. Wakana Miyamoto
Japan 2
1. Honami Inagaki
2. Hinano Takahashi
3. Kaho Kotake
Latvia 1
1. Elizabete Blumentale
2. Magda Cigle
3. Anna Eleonora Freimane
Lithuania 1
1. Migle Susinskaite
2. Kaste Rutkauskaite
3. Akvile Bartkeviciute
New Zealand 1
1. Danielle Goodall
2. Lara Molloy
3. Katie CoryWright
New Zealand 2
1. Kayla Fairbairn
2. Jenna Tidswell
3. Alice Tilley
Norway 1
1. Victoria Haestad Bjornstad
2. Ingrid Lundanes
3. Marie Olaussen
Norway 2
1. Mia Bekhus
2. Ragne Wiklund
3. Ingeborg Eide
Poland 1
1. Maria Gorczyca
2. Zuzanna Morawska
3. Zuzanna Wanczyk
Romania 1
1. Adela Maria Galateanu
2. Timea Virag
3. Agnes Rebeka Neda
Russian Federation 1
1. Ekaterina Ryazanova
2. Veronika Kalinina
3. Anna Dvorianskaia
Russian Federation 2
1. Dasha Panchenko
2. Zlata Malysheva
3. Ekaterina Vlasova
Slovakia 1
1. Tereza Miklusova
2. Andrea Papugova
3. Tereza Smelikova
Spain 1
1. Maria Prieto
2. Inmaculada Crespo
3. Ines Pozo Prada
Sweden 1
1. Lisa Jonsson Nordin
2. Sanna Fast
3. Linnea Golsater
Sweden 2
1. Vilma von Krusenstierna
2. Emma Hagrot
3. Isa Envall
Switzerland 1
1. Valerie Aebischer
2. Sofie Bachmann
3. Simona Aebersold
Switzerland 2
1. Saskia Buchmueller
2. Katrin Mueller
3. Deborah Stadler
Turkey 1
1. Elif Gokce Avci
2. Zeynep Ocak
3. Ayse Bozkurt
Ukraine 1
1. Feia Tsyvilska
2. Iulia Trokhymchuk
3. Mariia Tymoshchuk
United States 1
1. Julia Doubson
2. Tyra Christopherson
3. Isabel Bryant
United States 2
1. Siri Christopherson
2. Caroline Sandbo
3. Katie Petersen

Advertisements

Latvia O-Week 2018
WOC 2019 banner
Bryzos
BML Print
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org