International Orienteering Federation

Start list for Jan Kjellstrom International Festival of Orienteering Day 3

Event informationShow start list by organisationPrint

Name: Jan Kjellstrom International Festival of Orienteering Day 3
Organiser: Great Britain
Date: 5 April 2015

Men

15 400 m, 136 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationNationalityStart time
147Philippe AdamskiTADFrance09:08
146Viktor LarssonHagaby GoIFSweden09:10
145Michael Van BaelenBelgium teamBelgium09:12
144Mike BeasantSHUOCGreat Britain09:14
143Evert LeeuwsBelgium teamBelgium09:16
141Tomas HendrickxBelgium teamBelgium09:20
140Andreas Hougaard BoesenDanish National TeamDenmark09:22
139Jeremy GenarBelgium teamBelgium09:24
137Wouter HusBelgium teamBelgium09:28
135Desmond FranssenBelgium teamBelgium09:32
133Clement DemeuseBelgium teamBelgium09:36
132Lewis TaylorWCOCGreat Britain09:38
131Pieter HendrickxBelgium teamBelgium09:40
130Ralph StreetSLOWGreat Britain09:42
129Yannick MichielsBelgium teamBelgium09:44
128Stephen OReillyFERMOIreland09:46
127Josh JennerCHIGGreat Britain09:48
126Alexander MooreSHUOCGreat Britain09:50
125John OckendenCUOCGreat Britain09:52
124Tommy HortonSHUOCGreat Britain09:54
123Ian WebbSLOWGreat Britain09:56
122Simon GardnerCLYDEGreat Britain09:58
121Duncan TaylorDEVONGreat Britain10:00
120Rhodri BuffettSWOCGreat Britain10:02
119Jeff TeutschOttawaOCCanada10:04
118Scott CollierKERNOGreat Britain10:06
117Richard PurkisSAXGreat Britain10:08
116Dan SafkaCUOCCzech Republic10:10
115Anders BachhausenDanish National TeamDenmark10:12
114Ludovic MaillardSLOWFrance10:14
113Ed NicholasAROSGreat Britain10:16
112Harold WyberCHIGGreat Britain10:18
111Thomas CochraneSLOWGreat Britain10:20
110Gerard Butler3ROCIreland10:22
109Robert JohanssonTäby OKSweden10:24
108Neil DobbsWatOIreland10:26
107Andrew LindsayEUOCGreat Britain10:28
106Hugh CashellCNOCIreland10:30
105Thomas ButtSARUMGreat Britain10:32
104Josh OSullivan-HourihanUCCOIreland10:34
103Edward CatmurSLOWGreat Britain10:36
102Saku AsikainenHiisiFinland10:38
101Matthew SchepisiSLOWAustralia10:40
99Laurence QuinnGreat Eastern NavigatorsIreland10:44
98Matthew WhippleUBOCGreat Britain10:46
97Joe TauntonNOCGreat Britain10:48
96Ben MaliphantBOKGreat Britain10:50
95Kevin O BoyleCNOCIreland10:52
94Soren StrungeDanish National TeamDenmark10:54
93Duncan ArcherCLOKGreat Britain10:56
92Mark BownCLOKGreat Britain10:58
91Tuomas FjallstromKangasala SKFinland11:00
90Jack WoodAIREGreat Britain11:02
89Nicholas BarberSHUOCGreat Britain11:04
88Andrew LlewellynNOCGreat Britain11:06
87Ben StevensAIREGreat Britain11:08
86Cillin CorbettCorkOIreland11:10
84Ross SmithOK LinnéUnited States11:14
83Seamus OBoyleCNOCIreland11:16
82Duncan CoombsAROSGreat Britain11:18
80Thomas FellbaumMDOCGreat Britain11:22
79Matthew VokesDRONGOGreat Britain11:24
78Tim BealeSNGreat Britain11:26
77Fredrik EliassonHalden SKSweden11:28
76Darren BurkeCorkOIreland11:30
75Will CritchleyVaajakosken TeräCanada11:32
74Ben MitchellSBOCGreat Britain11:34
73Joe MercerSELOCGreat Britain11:36
72Riccardo ScaletItaly teamItaly11:38
71Shane LynchCork OIreland11:40
70Colm Moran3rocIreland11:42
69Lukas DienerSwiss Orienteering TeamSwitzerland11:44
68Ed NashSV Turbine NeubrandenburgGreat Britain11:46
67Conor ShortCNOCIreland11:48
66Nick BarrableSYOGreat Britain11:50
65Ondrej SemikCzech orienteering teamCzech Republic11:52
64Benjamin AnciauxhamokBelgium11:54
63Richard RobinsonNOCGreat Britain11:56
62Rhys Findlay-RobinsonSPOOKGreat Britain11:58
61Marcus PinkerFVOIreland12:00
60Eoin McCulloughDUOIreland12:02
59Peeter PihlMS ParmaEstonia12:04
58Peter BrayCLOKGreat Britain12:06
57Jonny MalleyEBORGreat Britain12:08
56Michal HubacekCzech orienteering teamCzech Republic12:10
55Yves AschwandenSwiss Orienteering TeamSwitzerland12:12
54Michal OlejnikPolish National TeamPoland12:14
53Thomas van Der KleijhamokBelgium12:16
52Tim GomersallGRAMPGreat Britain12:18
51Mark NixonFVOGreat Britain12:20
50Alan CherryINTGreat Britain12:22
49Murray StrainINTGreat Britain12:24
48Oleg ChepelinINTGreat Britain12:26
47Piotr ParfianowiczPolish National TeamPoland12:28
46Tomas KubelkaCzech orienteering teamCzech Republic12:30
45Marco SeppiItaly teamItaly12:32
44William GardnerSHUOCGreat Britain12:34
43Jamie ParkinsonOUOCGreat Britain12:36
41Marek SchusterCzech orienteering teamCzech Republic12:40
40Duncan BirtwistleWREGreat Britain12:42
39Ueli WerrenSwiss Orienteering TeamSwitzerland12:44
38Wojciech DwojakPolish National TeamPoland12:46
37Nicolas SimoninIFK LIDINGO SOKIreland12:48
36Daniel HajekTäby OKCzech Republic12:50
35Alasdair McLeodCLYDEGreat Britain12:52
34Oli JohnsonSYOGreat Britain12:54
33Kris JonesSBOCGreat Britain12:56
32James TullieBASOCGreat Britain12:58
31Per Harald Havnen JohansenVaregg FleridrettNorway13:00
30Julian DentIFK LidingöAustralia13:02
29Timo SildKJ SKEstonia13:04
28Marek MinarCzech orienteering teamCzech Republic13:06
27Bartosz PawlakPolish National TeamPoland13:08
26Adam ChloupekCzech orienteering teamCzech Republic13:10
25Thor NorskovDanish National TeamDenmark13:12
24Jonathan CrickmoreSHUOCGreat Britain13:14
22Christian BobachDanish National TeamDenmark13:18
21Ewan McCarthyBASOCGreat Britain13:20
20Sven AschwandenSwiss Orienteering TeamSwitzerland13:22
19Hector HainesINTGreat Britain13:24
17Jegor KostylevINTRussian Federation13:28
16Milos NykodymCzech orienteering teamCzech Republic13:30
15Matthew SpeakeEBORGreat Britain13:32
14Marten BostromIFK Lidingö SOKFinland13:34
13Vojtech KralCzech orienteering teamCzech Republic13:36
12Wojciech KowalskiPolish National TeamPoland13:38
11Jan SedivyCzech orienteering teamCzech Republic13:40
10Pavel KubatCzech orienteering teamCzech Republic13:42
9Jan ProchazkaCzech orienteering teamCzech Republic13:44
8Lauri SildKJ SKEstonia13:46
6Douglas TullieRRGreat Britain13:50
5Thierry GueorgiouKalevan RastiFrance13:52
4Andreas KyburzSwiss Orienteering TeamSwitzerland13:54
3Fabian HertnerSwiss Orienteering TeamSwitzerland13:56
2Graham GristwoodFVOGreat Britain13:58
1Matthias KyburzSwiss Orienteering TeamSwitzerland14:00

Women

10 200 m, 98 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationNationalityStart time
313Emily KempAngelniemen AnkkuriCanada10:15
312Amelie ChataingNOSEFrance10:17
306Emma KlingenbergDanish National TeamDenmark10:29
302Ewa GwozdzPolish National TeamPoland10:37
301Katrina McLeodEUOCGreat Britain10:39
300Jana KnapovaCzech orienteering teamCzech Republic10:41
297Helen MillerUYOCGreat Britain10:47
296Eibhlin LargeyFERMOIreland10:49
295Regina KellyCNOCIreland10:51
294Jennifer WilliamsonERYRIGreat Britain10:53
293Aini VuorinenOUOCFinland10:55
292Emily WoodAIREGreat Britain10:57
291Abigail KerrUBOCGreat Britain10:59
290Ciara LargeyFERMOIreland11:01
289Agata StankiewiczPolish National TeamPoland11:03
288Riina KuuseloOK LinnéFinland11:05
287Mirjam AllikCLYDEEstonia11:07
286Sophie KirkODGreat Britain11:09
284Sarah-Jane BarrableSLOWGreat Britain11:13
283Hanne KinnunenCLOKGreat Britain11:15
282Matleena BostromIFK Lidingö SOKFinland11:17
281Kirstin MaxwellRRGreat Britain11:19
280Becky RafteryHHGreat Britain11:21
279Jo StevensonESOCGreat Britain11:23
278Helen HanstockERYRIGreat Britain11:25
277Linn BrannebyOK KolmårdenSweden11:27
276Sarah AtkinsonLOCGreat Britain11:29
275Alexandra JospeCambridge Sports UnionUnited States11:31
274Bryony HardingHHGreat Britain11:33
273Emily GarsideWCHGreat Britain11:35
271Sanna ErikssonLinköpings OKSweden11:39
270Rose SchorahNOCGreat Britain11:41
269Elspeth InglebySELOCGreat Britain11:43
268Laura DanielSYOGreat Britain11:45
267Helen GardnerSLOWGreat Britain11:47
266Kirsty CoombsMAROCGreat Britain11:49
265Monika TopinkovaANCOCzech Republic11:51
264Ruth HolmesSNGreat Britain11:53
263Niamh O BoyleCNOCIreland11:55
262Anne EdwardsTVOCGreat Britain11:57
261Daria LajnPolish National TeamPoland11:59
260Hanna WisniewskaPolish National TeamPoland12:01
259Evely KaasikuJOKAEstonia12:03
258Katrin HardingSLOWGreat Britain12:05
257Kirsten StrainODGreat Britain12:07
256Hazel WrightMAROCGreat Britain12:09
255Christina Lovald HellbergTäby OKNorway12:11
254Martina SeiterleSwiss Orienteering TeamSwitzerland12:13
252Alison CampbellEUOCUnited States12:17
251Louise MarkstedtEBORSweden12:19
250Marketa TesarovaCzech orienteering teamCzech Republic12:21
249Sophie HorrocksPFOGreat Britain12:23
248Jasmine NeveVictoria NuggestsAustralia12:25
247Salome SchweizerSwiss Orienteering TeamSweden12:27
246Katerina ChromaCzech National TeamCzech Republic12:29
245Rebecca RookeSROCGreat Britain12:31
244Zuzanna KubickaPolish National TeamPoland12:33
243Eva KabathovaCzech orienteering teamCzech Republic12:35
242Annika BillstamOK LinnéSweden12:37
241Martina RuchSwiss Orienteering TeamSwitzerland12:39
240Samantha SaegerOK LinnéUnited States12:41
239Alice LeakeSNGreat Britain12:43
238Carrie BeadleLOCGreat Britain12:45
237Lucy ButtSARUMGreat Britain12:47
236Sina TommerSwiss Orienteering TeamSwitzerland12:49
235Christine MikkelsenIK Grane OrienteringNorway12:51
234Toni ODonovanODIreland12:53
233Michela GuizzardiItaly teamItaly12:55
232Lilly GrossSwiss Orienteering TeamSwitzerland12:57
231Rona LindsayEUOCGreat Britain12:59
230Anastasia TrubkinaIFK Moras OKRussian Federation13:01
229Denisa KosovaCzech orienteering teamCzech Republic13:03
228Helen BridleESOCGreat Britain13:05
227Heather MonroUnattachedGreat Britain13:07
226Sari NurmelaVeVeFinland13:09
225Michaela OmovaCzech orienteering teamCzech Republic13:11
224Elena RoosSwiss Orienteering TeamSwitzerland13:13
223Jo ShepherdEUOCGreat Britain13:15
222Florence HainesAIREGreat Britain13:17
221Vendula HorcickovaCzech orienteering teamCzech Republic13:19
220Rebecca HardingESOCGreat Britain13:21
219Judith WyderSwiss Orienteering TeamSwitzerland13:23
218Paulina FaronPolish National TeamPoland13:25
217Lenka PoklopovaCzech orienteering teamCzech Republic13:27
216Sarina JenzerSwiss Orienteering TeamSwitzerland13:29
214Claire WardESOCGreat Britain13:33
212Vanessa RoundAustraliaAustralia13:37
211Jessica TullieBASOCGreat Britain13:39
210Adela JakobovaCLYDECzech Republic13:41
209Helen PalmerMAROCNorway13:43
208Sabine HauswirthSwiss Orienteering TeamSwitzerland13:45
207Eva JurenikovaCzech orienteering teamCzech Republic13:47
206Sara LuescherSwiss Orienteering TeamSwitzerland13:49
205Beata FalkHagaby GoIFSweden13:51
204Catherine TaylorOK LinneGreat Britain13:53
203Julia GrossSwiss Orienteering TeamSwitzerland13:55
202Hollie OrrLOCGreat Britain13:57
201Ida BobachDanish National TeamDenmark13:59

Advertisements

Eventor World
Nokian Tyres World Orienteering Championships 2021
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.sport