International Orienteering Federation

Start list for Smaaleneneløpet

Event informationShow start list by organisationPrint

Name: Smaaleneneløpet
Organisers: Indre Ostfold OK / Norway
Date: 26 April 2015

H 21E

13 150 m, 108 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationNationalityStart time
1Øystein Garsrud TvedtVaulen OrienteringsklubbNorway09:44
2Florian HowaldTampereen PyrintöSwitzerland09:45
3Niklas ProforsNTNUINorway09:46
4Knut Sveinung RekaaFreidigNorway09:47
5Mattis HoltFreidigNorway09:49
6Sindre SandvenFossum IFNorway09:51
8Ove Antvord HaugereidLøten o-lagNorway09:55
9Gustav FiskumNTNUINorway09:57
10Simen Eid NielsenNTNUINorway09:59
11Thomas NipenNydalens SKNorway10:01
12Lars OwrenFreidigNorway10:03
13Jonas Klausen EspedalNTNUINorway10:05
14Johan Asphjell BjørnaasFrol ILNorway10:07
15Ragnar TonjerNydalens SKNorway10:09
16Øivind Thorvald Due TrierNydalens SKNorway10:11
18Patrik MartnerIFK GöteborgSweden10:15
19Magne HagaRaumar OrienteringNorway10:17
20Ove BaardsgaardOL TrollelgNorway10:19
21Sindre Østgulen DeiszNTNUINorway10:21
22Christian BøenKristiansand OKNorway10:23
23David GottfridssonLillomarka OLNorway10:25
25Erik PerssonOppsal OrienteringSweden10:29
26Per WiréhnAsker SkiklubbSweden10:31
27Håvard VassendenFrol ILNorway10:33
28Asgeir Bakken RognstadEmblem ILNorway10:35
29Audun WeltzienIL TyrvingNorway10:37
30Vetle Ruud BråtenRaumar OrienteringNorway10:39
31Magnus JohanssonKristiansand OKSweden10:41
32Kyongsa RiNydalens SKKorea, Democratic People's Republic of10:43
33Mathias DrageKongsberg OLNorway10:45
35Klaus Klausen EspedalNTNUINorway10:49
36Johannes NarumVaregg FleridrettNorway10:51
37Fabian WennerbergVaregg FleridrettNorway10:53
38Eirik Jansson HaverstadNydalens SKNorway10:55
41Paul SirumFrol ILNorway11:01
42Rafal PodzinskiUKS Orientus LodzPoland11:03
43Håvard HagaNydalens SKNorway11:05
44Daniel MarstonBækkelagets SKGreat Britain11:07
45Eirik Martens SvensenKristiansand OKNorway11:09
46Vyacheslav MukhidinovVaregg FleridrettNorway11:11
47Mattias KarlssonHalden SKSweden11:13
48Øyvind HelgerudHalden SKNorway11:15
49Sindre JohannessenFreidigNorway11:17
50Lukasz CharubaRaumar OrienteringPoland11:19
51Jonatan Rosengren DrakeVaregg FleridrettNorway11:21
53Jon Arve U EngebakkenNord-Østerdal OKNorway11:25
55Mats DahlénKristiansand OKFinland11:29
56Erik GustafssonNTNUISweden11:31
57Oskar RøenVaregg FleridrettNorway11:33
59Seppo JärvinenNTNUIFinland11:37
61Torben Christian WendlerRaumar OrienteringGermany11:41
63Mathias Stensland LillevoldNTNUINorway11:45
64Ludovic MaillardKongsberg OLFrance11:47
65Adrian OpheimNTNUINorway11:49
66Lacho IlievHalden SKBulgaria11:51
67Jørgen FiskumFrol ILNorway11:53
68Morten Jarvis WestergårdJärla OrienteringNorway11:55
69Håvar Birkeland StormoenKristiansand OKNorway11:57
70Ståle GjelstenKristiansand OKNorway11:59
71Mats NordbrødenJärla OrienteringNorway12:01
72Bjørn LundanesNTNUINorway12:03
73Håvard TveiteÅs-NMBU OrienteringNorway12:05
74Harald KalagerNTNUINorway12:07
75Sverre Waaler KaasNydalens SKNorway12:09
76Espen WeltzienJärla OrienteringNorway12:11
77Halvor Eid NielsenNTNUINorway12:13
78Ulf Forseth IndgaardFrol ILNorway12:15
79Vegard Brun SagaIL TyrvingNorway12:17
80Rasmus Rørholt TheisenNTNUINorway12:19
81Anders VisterNydalens SKNorway12:21
83Martin HosetNTNUIDenmark12:25
84Fredrik EliassonHalden SKSweden12:27
85Mikkel SørensenNTNUIDenmark12:29
86Kjetil OkkenhaugNTNUINorway12:31
87Carl Petter LyngenFrol ILNorway12:33
88Sindre RønningFossum IFNorway12:35
89Jim Øystein NybråtenIL TyrvingNorway12:37
90Emil AhlbäckFossum IFNorway12:39
91Dag LofthusNTNUINorway12:41
92Jonas Sommerstad JuveliKonnerud ILNorway12:43
93Leon Russell - KeelyLillomarka OLNorway12:45
94Ivar LundanesEmblem ILNorway12:47
95Per Harald Havnen JohansenVaregg FleridrettNorway12:49
96Bojan BlumensteinNydalens SKGermany12:51
97Johannes PohjalaKristiansand OKFinland12:53
99Simen AamodtNTNUINorway12:57
100Alan CherryVaregg FleridrettGreat Britain12:59
101Eirik Kamstrup HovindNTNUINorway13:01
102Øystein SørensenNydalens SKNorway13:03
104Martin VisterFrol ILNorway13:07
105Håkon Jarvis WestergårdJärla OrienteringNorway13:09
106Nicholas OskarssonLillomarka OLNorway13:11
107Jon Aukrust OsmoenNTNUINorway13:13
108Matthew SpeakeLillomarka OLGreat Britain13:15
109Antonio Martínez PérezHalden SKSpain13:17
110Yngve SkogstadFrol ILNorway13:19
111Øystein Kvaal ØsterbøIFK Lidingö SOKNorway13:21
112Gaute Hallan SteiwerLillomarka OLNorway13:23
113Wojciech KowalskiIL TyrvingPoland13:25
114Bjørn EkebergIL TyrvingNorway13:27
115Eskil KinnebergIFK GöteborgNorway13:29
116Hans Gunnar OmdalKristiansand OKNorway13:31
117Sindre ØsthagenFredrikstad SKNorway13:33
119Vegard RuttenborgNTNUINorway13:37
120Anders TiltnesIL TyrvingNorway13:39
121Carl Godager KaasBækkelagets SKNorway13:41
122Magne DæhliHalden SKNorway13:43
123Baptiste RollierKristiansand OKSwitzerland13:45

D 21E

8 600 m, 53 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationNationalityStart time
134Elena RoosHalden SKSwitzerland10:57
135Guro TorpeFrol ILNorway11:00
136Fredrikke Nohr MothNTNUINorway11:03
138Hanne NøvikNydalens SKNorway11:09
139Camilla ØhmanNTNUISweden11:12
140Hedvig ÅstebølNTNUINorway11:15
141Bodil HelgerudHalden SKFinland11:18
142Marit IsachsenAsker SkiklubbNorway11:21
143Karoline Dahl FosbyNTNUINorway11:24
144Marit KahrsHalden SKNorway11:27
145Malin JakobssonNydalens SKNorway11:30
147Malin EijsinkÅs-NMBU OrienteringNorway11:36
148Anne M Hausken NordbergNydalens SKNorway11:39
150Mathilde RundhaugFrol ILNorway11:45
151Lene Godager KaasBækkelagets SKNorway11:48
152Tone E LyeIL TyrvingNorway11:51
153Ane Sofie Næss BjørgulHalden SKNorway11:54
154Cristina LuisNydalens SKUnited States11:57
155Kristine FjeldboNTNUINorway12:00
156Marion HuberNydalens SKNorway12:03
157Emilie Westli AndersenLøten o-lagNorway12:06
158Kristine FjellangerNTNUINorway12:09
159Agata StankiewiczRaumar OrienteringPoland12:12
160Marta UlvensøenNTNUINorway12:15
161Ewa GwozdzRaumar OrienteringPoland12:18
162Hanna Haugen NordbrødenHalden SKNorway12:21
163Audhild Bakken RognstadNTNUINorway12:24
164Christiane TrösseVaregg FleridrettGermany12:27
165Siri UlvestadNydalens SKNorway12:30
166Anneke Hald BjørgumJärla OrienteringNorway12:33
167Thalia BertschingerNydalens SKSwitzerland12:36
168Anna UlvensøenNTNUINorway12:39
169Therese HaareKonnerud ILNorway12:42
171Lone BrochmannBækkelagets SKNorway12:48
172Linn HokholtNTNUINorway12:51
173Monika TopinkovaKristiansand OKCzech Republic12:54
174Iliana IlievaHalden SKBulgaria12:57
175Maren Jansson HaverstadNTNUINorway13:00
176Marte NarumNydalens SKNorway13:03
177Silje Ekroll JahrenRaumar OrienteringNorway13:06
178Louise OramNydalens SKCanada13:09
179Anette JuveliKonnerud ILNorway13:12
180Ingjerd MyhreJärla OrienteringNorway13:15
181Helen PalmerHalden SKNorway13:18
183Emma JohanssonFredrikstad SKNorway13:24
184Kamilla OlaussenFredrikstad SKNorway13:27
185Ida Marie Næss BjørgulHalden SKNorway13:30
186Heidi Østlid BagstevoldFredrikstad SKNorway13:33
187Hollie OrrHalden SKGreat Britain13:36
188Eva JurenikovaHalden SKCzech Republic13:39
189Sabine HauswirthHalden SKSwitzerland13:42
190Tone WigemyrBækkelagets SKNorway13:45
191Mari FastingHalden SKNorway13:48

Advertisements

Eventor World
Nokian Tyres World Orienteering Championships 2021
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.sport