Official results for Czech Cup - Plzensky sprint

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Czech Cup - Plzensky sprint
Organisers: Czech Republic / KOS Slavia Plzen / OK Lokomotiva Plzen
Date: 26 May 2018

D21E

1 970 m, 32 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiffKm time
1Adelka IndrakovaSK zabovresky BrnoCzech Republic13:577:04
2Barbora ZhanalovaSK zabovresky BrnoCzech Republic14:07+0:107:09
3Lenka MechlovaOK Slavia Hradec KraloveCzech Republic14:13+0:167:12
4Denisa KosovaOK 99 Hradec KraloveCzech Republic14:18+0:217:15
5Natalia HiklovaSK zabovresky BrnoRussian Federation14:30+0:337:21
6Vendula HorCiCkovaOOB TJ Slovan LuhaCoviceCzech Republic14:37+0:407:25
7Marketa TesarovaSK zabovresky BrnoCzech Republic14:51+0:547:32
8Gabriela HirsovaSK zabovresky BrnoCzech Republic14:52+0:557:32
8Johanka simkovaSK zabovresky BrnoCzech Republic14:52+0:557:32
10Klara ProchazkovaOK Lokomotiva PardubiceCzech Republic15:04+1:077:38
11Hanna WisniewskaK.O.B. ChocenPoland15:10+1:137:41
12Petra AschermannovaOK KameniceCzech Republic15:14+1:177:43
13Iva RufferovaOOB TJ TurnovCzech Republic15:26+1:297:50
14Alena VobornĂ­kovaSK OB ChoteborCzech Republic15:31+1:347:52
15Michaela OmovaOOB TJ TurnovCzech Republic15:35+1:387:54
16Dominika PlochovaOddĂ­l OB KotlarkaCzech Republic15:46+1:498:00
17Gabriela simunkovaKOB Tretra PrahaCzech Republic15:48+1:518:01
17Zsófia SarközySPAHungary15:48+1:518:01
19Tereza OdehnalovaSK zabovresky BrnoCzech Republic15:54+1:578:04
20KarolĂ­na TeplaOK Slavia Hradec KraloveCzech Republic15:55+1:588:04
21Martina HepnerovaOK Slavia Hradec KraloveCzech Republic15:57+2:008:05
22Petra HanCovaOK Lokomotiva PardubiceCzech Republic15:59+2:028:06
23KarolĂ­na BorankovaOK KameniceCzech Republic16:07+2:108:10
24Eszter MantuanoSPAHungary16:10+2:138:12
25Jana BenesovaSK OB ChoteborCzech Republic16:11+2:148:12
26Magdalena CermakovaOOB TJ Slovan LuhaCoviceCzech Republic16:30+2:338:22
27Jindra HlavovaSK zabovresky BrnoCzech Republic17:14+3:178:44
28Jitka JerabkovaSKOB ZlĂ­nCzech Republic20:39+6:4210:28
Sonja Ecke-WihanWATAustriamispunched
Lucie KrafkovaOOB TJ TurnovCzech Republicmispunched
Katerina MullisOddĂ­l OB KotlarkaCzech Republicmispunched
Zuzana KozinovaSK PragaCzech Republicmispunched
Ty YyJapanJapandid not start
Pavla HorovaOK Lokomotiva PardubiceCzech Republicdid not start
Monika RollierOK 99 Hradec KraloveCzech Republicdid not start

H21E

2 780 m, 51 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiffKm time
1Milos NykodymSK zabovresky BrnoCzech Republic14:055:03
2aron BakĂłSPAHungary14:13+0:085:06
3Vojtech KralSK Severka sumperkCzech Republic14:17+0:125:08
4Martin PoklopSK Severka sumperkCzech Republic14:40+0:355:16
5simon NavratilSK PragaCzech Republic14:45+0:405:18
6Daniel HajekSK zabovresky BrnoCzech Republic14:52+0:475:20
7Tomas KubelkaOK Lokomotiva PardubiceCzech Republic14:55+0:505:21
8Marek SchusterSK Severka sumperkCzech Republic15:01+0:565:24
9Mihaly OrmaySPAHungary15:02+0:575:24
10Pavel HradecOOB TJ TurnovCzech Republic15:06+1:015:25
11Radek NozkaOK Lokomotiva PardubiceCzech Republic15:14+1:095:28
12David ProchazkaOK Lokomotiva PardubiceCzech Republic15:15+1:105:29
13Jan ProchazkaSK PragaCzech Republic15:21+1:165:31
14Tomas UdrzalOK Lokomotiva PardubiceCzech Republic15:30+1:255:34
15stepan ZimmermannSK zabovresky BrnoCzech Republic15:35+1:305:36
16Filip WolfOOB TJ TurnovCzech Republic15:38+1:335:37
17Levente TugyiSPAHungary15:41+1:365:38
18Matej KamenickyOK Lokomotiva PardubiceCzech Republic15:42+1:375:38
19Ladislav SemradK.O.B. ChocenCzech Republic15:47+1:425:40
20Erik KalmanSPAHungary15:48+1:435:41
20Jakub GlonekOrientaCnĂ­ Beh OpavaCzech Republic15:48+1:435:41
22Petr HorvatMagnus OrienteeringCzech Republic16:01+1:565:45
23Attila GuralySPAHungary16:05+2:005:47
23Radim OndraCekVsTJ Ekonom PrahaCzech Republic16:05+2:005:47
25Moritz DöllgastOOB TJ TurnovGermany16:14+2:095:50
26Jan FlasarSK PragaCzech Republic16:20+2:155:52
27Peter DivinSPAHungary16:26+2:215:54
27Ondrej SemĂ­kOK KameniceCzech Republic16:26+2:215:54
29Tomas LandovskySK PragaCzech Republic16:28+2:235:55
30Stanislav MokrySK zabovresky BrnoCzech Republic16:29+2:245:55
31Teodor YordanovOC MĂĽnchenBulgaria16:34+2:295:57
32Jan GrundmannOK Lokomotiva PardubiceCzech Republic16:35+2:305:57
33Daniel PeregiSPAHungary16:37+2:325:58
34Jan ZhanalSK zabovresky BrnoCzech Republic16:39+2:345:59
35Adam ChromyKOS TJ Tesla BrnoCzech Republic16:40+2:355:59
36Jan CermakOK Lokomotiva PardubiceCzech Republic16:45+2:406:01
37Roman ZbranekSKOB ZlĂ­nCzech Republic16:52+2:476:04
38Tomas RusyOK KameniceCzech Republic16:56+2:516:05
39Martin LustickyOOB TJ TurnovCzech Republic17:11+3:066:10
40Lukas KettnerOK KameniceCzech Republic17:12+3:076:11
41Jan PerutkaOOB TJ Slovan LuhaCoviceCzech Republic17:30+3:256:17
42stepan DlabajaSKOB ZlĂ­nCzech Republic17:31+3:266:18
43VladimĂ­r KelblSK zabovresky BrnoCzech Republic17:39+3:346:20
44Jan CechOK JihlavaCzech Republic17:54+3:496:26
44Pavel BrlicaSK zabovresky BrnoCzech Republic17:54+3:496:26
46Eduard smehlĂ­kOK Slavia Hradec KraloveCzech Republic18:32+4:276:40
47Ondrej KantorTJ Tz TrinecCzech Republic18:40+4:356:42
48Jakub MakovskyKOB Tretra PrahaCzech Republic19:04+4:596:51
49Martin BaierOOB TJ TurnovCzech Republic19:11+5:066:54
50Patrik EgeiSPAHungary20:13+6:087:16
51Dmitry NesterovNNNUkraine33:05+19:0011:54
Rafal PodzinskiUKS Orientus LodzPolanddid not start
Michal OlejnikWKS Grunwald PoznanPolanddid not start
Marek MinarMagnus OrienteeringCzech Republicdid not start

Please report errors in the result list to the organiser.