Official results for Danish Spring

Event informationShow result list by classShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Danish Spring
Organiser: Denmark
Date: 26 March 2017

Women elite WRE

12 925 m, 46 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Maja AlmDEN-Danish Orienteering Federation DOFDenmark1:10:45
2Cecilie Friberg KlysnerDEN-FIF Hillerød OrienteringDenmark1:13:32+2:47
3Emma KlingenbergDEN-Faaborg OKDenmark1:14:00+3:15
4Hollie OrrNOR-Halden SKGreat Britain1:14:14+3:29
5Marika TeiniFIN-SK PohjantahtiFinland1:14:59+4:14
6Emily KempFIN-Angelniemen AnkkuriCanada1:16:05+5:20
7Anastasia DenisovaSWE-Savedalens AIKBelarus1:16:36+5:51
8Svetlana MironovaRUS-Russian Orienteering FederationRussian Federation1:17:00+6:15
9Sanni KivelaFIN-Angelniemen AnkkuriFinland1:17:21+6:36
10Ida Marie Naess BjoergulFIN-Paimion RastiNorway1:17:37+6:52
11Maija SianojaFIN-Finnish Orienteering FederationFinland1:19:22+8:37
12Tuulia VibergFIN-MS ParmaFinland1:19:36+8:51
13Caroline GjotterupDEN-Faaborg OKDenmark1:19:44+8:59
14Anna Serrallonga ArquesESP-Spanish Orienteering Federation FEDOSpain1:20:13+9:28
15Emma SilvennoinenFIN-Paimion RastiFinland1:21:39+10:54
16Irina NybergRUS-Russian Orienteering FederationRussian Federation1:22:01+11:16
17Karoliina SundbergFIN-LynxFinland1:22:14+11:29
18Elin CarlssonSWE-OK Pan KristianstadSweden1:22:39+11:54
19Enni JalavaFIN-Turun SuunnistajatFinland1:23:38+12:53
20Lea ReimeDEN-Farum OKDenmark1:24:15+13:30
21Arntraut GoetschNOR-IL BUL TromsoeGermany1:24:49+14:04
22Tuija KuuselaFIN-RastikarhutFinland1:26:35+15:50
23Amanda LeoSWE-IK HakarpspojkarnaSweden1:28:22+17:37
24Christiane TroesseNOR-Varegg FleridrettGermany1:28:36+17:51
25Paula StarkeGER-Deutscher Turner BundGermany1:28:38+17:53
26Vera MullerovaDEN-Amager OKCzech Republic1:28:55+18:10
27Ina WesterlundFIN-OK77Finland1:30:04+19:19
28Tiia MiettinenFIN-MS ParmaFinland1:30:18+19:33
29Mariia MakarovaRUS-MO YakhromaRussian Federation1:30:30+19:45
30Line SoederlundDEN-Farum OKDenmark1:30:40+19:55
31Sara KarvonenFIN-LynxFinland1:31:07+20:22
32Jannina GustafssonFIN-MS ParmaFinland1:32:28+21:43
33Annika BjorkSWE-OK LinneSweden1:32:47+22:02
34Nina Germann NajbjergDEN-OK GORMDenmark1:33:44+22:59
35Sanni KymalainenFIN-Tampereen PyrintöFinland1:33:55+23:10
36Margret ZimmermannEST-OK KapeEstonia1:34:28+23:43
37Kirti RebaneEST-SK Saue TammedEstonia1:34:30+23:45
38Marina RosinkRUS-privatRussian Federation1:38:48+28:03
39Vanessa FrickerSWI-OLK ArgusSwitzerland1:41:11+30:26
40Astrid HadbergDEN-AKIFDenmark1:45:19+34:34
41Alicia FribergESP-Spanish Orienteering Federation FEDOSpain1:48:26+37:41
42Wai Lan Iris LuiHKG-Orienteering Association of Hong KongHong Kong2:01:07+50:22
43Charmaine Kai Wi FungHKG-HKOXCCHong Kong2:04:12+53:27
Emilia RantanenFIN-MS ParmaFinlandmispunched
Michele DawsonDEN-OK PanAustraliamispunched
Laura RobertsonNZL-Orienteering New ZealandNew Zealanddid not finish
Amalie TripaxDEN-OK RoskildeDenmarkdid not start
Sabina BaeckFIN-IF FemmanFinlanddid not start
Kate MorrisonSWE-OK LinneNew Zealanddid not start
Kerstin UiboupinEST-OK VoruEstoniadid not start
Aino MankarlaFIN-LynxFinlanddid not start

Please report errors in the result list to the organiser.