Official results for World Masters Orienteering Championships 2019, middle final

Event informationShow result list by classShow result list by organisationUpload routePrint

Name: World Masters Orienteering Championships 2019
Organiser: Latvia
Date: 6 July 2019 - 12 July 2019

Sprint qualificationSprint finalForest qualificationMiddle finalLong final

Baklan

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
41Piotr KukhtoM35A (111)41:596:46

Belaya Rus SOC

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Tatsiana VaskaboinikavaW35A (57)31:226:11
9Valery DenisovM55A (158)27:406:09
46Uladzimir KandratsyeuM80B (104)1:01:5429:54
56Natallia DenisovaW55A (162)39:1510:57
78Tatsiana KandratsyevaW70A (163)1:36:3435:06

BSU

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Dzmitry DavidovichM35B (85)44:098:54
50Alena LebiadzevaW55B (153)43:3613:29

Eridan

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Lidia MakarevichW70C (37)25:1311:00
1Dmitry MikhalkinM35A (111)30:084:52
80Vasili KamisarenkaM45B (166)1:05:3515:30
Sergey KononovM45B (166)did not start

Kamvol SK

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Dima VorobyovM35B (85)30:596:14
12Pavel KraskoM35A (111)32:215:13
20Peter BalabanovM40A (99)36:186:00
30Hanna MironavaW45A (102)33:158:31
Dmitry KrapivkoM35B (85)did not start

Kronan

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Aliaksandr VinenkaM35B (85)34:156:54
50Aleksej VorobjovM35A (111)51:228:17

Nemiga Nord

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Olga KulikW45A (102)26:156:43
7Viacheslav ZhuravlevM40A (99)32:125:19
14Siarhei SalodkinM35A (111)33:485:27
Sergey RogalevichM35A (111)mispunched

OC BNTU

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Grigoriy SenchenkoM60C (156)32:528:44
29Igor IakavkinM60B (154)37:279:30
39Henadzi ArekhauM65D (118)39:3513:33
44Volha AliakseyevaW45A (102)40:0810:17
49Yury AliakseyeuM60B (154)40:3110:17

OC Silwan Liuks

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Natallia KuntsevichW35A (57)37:447:26
19Sergey KuntsevichM35B (85)35:597:15
63Andrei RabtsauM45A (156)35:317:00

Praleska

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Alex RogovskyM35B (85)36:127:17
32Tatiana RogovskaiaW65B (161)34:4012:36

Standart

12 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Avramenko LarisaW60B (154)28:389:44
13Vladzimir ZhukouskiM60D (88)34:5910:41
16Viktor KovalchukM70D (151)28:299:27
23Nadezhda KlopovskaiaW60B (154)31:5610:51
34Varyhina SvetlanaW55A (162)34:419:41
39Yakubovich SvetlanaW55B (153)38:5212:01
53Tatsiana NikitsinaW60A (164)35:2110:36
63Henadzi NiakhaiM70C (158)42:1113:18
63Alena VaitsekhovichW55B (153)52:4216:18
65Iryna KonanW60B (154)44:4515:13
76Volha HarbachykW55A (162)48:2413:31
78Vazhnik AliaksandrM60A (161)49:3411:25

Traktor

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Boulbenov VladimirM65B (154)35:509:31

Trio

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
79Aliaksandr MarachM50B (153)1:26:5019:15

Turlan

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Sviatlana AtamanovichW60B (154)29:2910:01

Please report errors in the result list to the organiser.