Official results for World Masters Orienteering Championships 2019, forest qualification

Event informationShow result list by classShow result list by organisationUpload routePrint

Name: World Masters Orienteering Championships 2019
Organiser: Latvia
Date: 6 July 2019 - 12 July 2019

Sprint qualificationSprint finalForest qualificationMiddle finalLong final

W50-1

4 770 m, 63 starting competitors
PlacNameOrganisationFederationTimeDiff
1Sirra ToivonenKangasala SKFinland33:43
2Elena LukashovaBelgorodskaja oblRussian Federation35:06
3Jana KinkOK KapeEstonia36:44
4Tatiana PopovaChelyabinskRussian Federation36:53
5Madeleine LimparAttunda OKSweden37:45
6Marika JaadmaaOK VoruEstonia38:15
7Anneli RammannKooperaatorEstonia38:53
8Natalia MakeichikVoronezhRussian Federation39:25
9Virpi PalmenEspoon SuuntaFinland39:50
10Helena Havia KinnalaAngelniemen AnkkuriFinland40:10
11Eva PetterssonKarlskrona SOKSweden40:23
12Liga VirbuleTAKA TOKLatvia40:44
13Maris RoosipuuOK TONEstonia41:22
14Elena AfonyushkinaRamenskoyeRussian Federation41:39
15Helena KristianssonHassleholms OKSweden41:43
16Inger JalakasHarju KEK RSKEstonia41:55
17Galina PigarevaMile Sport SPbRussian Federation42:40
18Susanne SoderholmStrangnas Malmby OLSweden42:48
19Videga GaigalaAzimuts OKLatvia42:52
20Susanna RokkaLounais Hameen RastiFinland43:14
21Liubov TimakovaSPARTA RostovRussian Federation43:54
22Manuela HlostaLC ErstebankAustria44:08
23Berit GummusIFK Mora OKSweden44:25
24Annika OttenbackSegersta OKSweden44:34
25Lotta HaavistoTurun SuunnistajatFinland44:48
26Jitka FajkusovaHana OrienteeringCzech Republic45:52
26Katri HaatajaOunasvaaran HiihtoseuraFinland45:52
28Marjaana HautaniemiRaja Karjalan SuunnistajatFinland46:39
29Sari TupitsaRasti E4Finland46:54
30Lise ChristensenTIF VikingNorway47:29
31Rine HanssenByasen ILNorway48:20
32Sonja Ecke WihanWATAustria51:01
33Elena BegichevaBlack Sea OKRussian Federation51:19
34Helen SkoogKils OKSweden51:30
35Elina LasseronJOKAEstonia52:17
36Maria Douglas StillingFIF Hilleroed OrienteringDenmark52:55
37Veronika PavluKOB Tretra PrahaCzech Republic53:10
38Kadre MaalmaRSK JohvikasEstonia53:44
39Annegrete AustadRaumar OrienteringNorway53:45
40Pirita MikkanenIndividualFinland54:10
41Dunja Van De RietOLifantNetherlands54:14
42Vita AvinaiteOK SauleLithuania54:44
43Inguna KupcaOzonsLatvia55:00
44Daisy KroonRSK JohvikasEstonia55:47
45Kristiina ButtIndividualFinland57:53
46Pirjo PajarinenHelsingin SuunnistajatFinland59:34
47Zinaida VasilyevaSmolOrientRussian Federation1:01:15
48Ewa MisiaczekIndywidualny MazowieckiePoland1:02:21
49Kristina ZillingOK SodertornSweden1:03:04
50Annsofi WelanderOK DjerfSweden1:04:43
51Jane YatesCADOCGreat Britain1:06:06
52Ute SchoenfeldSV TU IlmenauGermany1:08:24
53Jaana ShvedSRDEstonia1:10:34
54Teija SahlstromEspoon AkillesFinland1:12:52
55Regina ImhofULUS REISEWELTSwitzerland1:15:16
56Jacqueline SchmidSwiss O ToursSwitzerland1:19:34
57Janka DanihelovaHana OrienteeringCzech Republic1:21:17
58Evelyn KraintzOK MaksimirCroatia1:28:03
59Brigitta JosefOLG SuhrSwitzerland2:11:39
60Natalia BurdanovaRus veteranRussian Federation2:33:23
61Kyoko YamadaIrumashi OLCJapan2:55:54
Irena KurklietieneRudamina OKLithuaniamispunched
Sandra MatherSouth Midlands Orienteering ClGreat Britainmispunched
Vacant VacantLatviadid not start

Please report errors in the result list to the organiser.