Official results for World Masters Orienteering Championships 2018, middle Final

Event informationShow result list by classShow result list by organisationUpload routePrint

Name: World Masters Orienteering Championships 2018
Organisers: Denmark / Farum OK / OK Oest Birkeroed / Soelleroed OK / Tisvilde Hegn OK
Date: 6 July 2018 - 13 July 2018

Sprint QualificationSprint FinalSprint Final (overall)Forest qualificationForest qualification (overall)Middle FinalMiddle Final (overall)Long finalLong final (overall)

W45A

3 875 m, 47 starting competitors
PlacNameOrganisationFederationTimeDiff
1Kirti RebaneSK Saue TammedEstonia26:53
2Tenna Norgaard LandspergTisvilde Hegn OKDenmark28:20+1:27
3Heidi SalonenHelsingin SuunnistajatFinland28:47+1:54
4Olga VolkhinaEkaterinburgRussian Federation29:34+2:41
5Silvia ChupekovaHana OrienteeringSlovakia29:52+2:59
6Mariann ScheiTIF VikingNorway30:53+4:00
7Anette LarssonOK TorSweden32:15+5:22
8Charlotte FlansbjerOK DjerfSweden32:31+5:38
9Heidi Hinge KrogsgaardSilkeborg OKDenmark32:46+5:53
10Hanka StraubeSV LengefeldGermany34:00+7:07
11Anna BerggrenGavle OKSweden34:15+7:22
11Kirsi KoivuniemiLahden Suunnistajat 37Finland34:15+7:22
13Helga BertoldiOrienteering Mezzocorona ASDItaly34:20+7:27
14Sher DorlingDartford Orienteering KlubbGreat Britain34:59+8:06
15Jenni AdamsPeninsula and Plains OrienteersNew Zealand35:02+8:09
16Barbara KastnerNaturfreunde WienAustria35:05+8:12
17Nina MakiJamsan Retki VeikotFinland35:08+8:15
18Mirka HaatajaYlikiimingin NuijamiehetFinland35:14+8:21
19Signe RaidmetsOK TONEstonia36:20+9:27
20Kristyna SkyvovaSK SKI OB SternberkCzech Republic36:45+9:52
21Olga KulikNemiga NordBelarus37:00+10:07
22Amanda CrawshawAAOCGreat Britain37:24+10:31
23Stephanie VarronAS IGNFrance37:33+10:40
24Marcela KonecnaVSTJ Ekonom PrahaCzech Republic37:53+11:00
25Marit EithunNittedal OLNorway37:56+11:03
26Ingrid AdenstedtOrienteering KlosterneuburgAustria38:22+11:29
27Ingela LevinssonMalmo OKSweden39:23+12:30
28Triina Britt PredenSK Aasa 5Estonia39:38+12:45
29Outi ReitmaaHiidenkiertajatFinland39:47+12:54
30Florence BestelCOLEFrance40:29+13:36
31Erika JoonasOK VoruEstonia40:42+13:49
32Aasa EricssonLunds OKSweden40:53+14:00
33AnnaMaja SvenssonSoders-TyresoSweden41:19+14:26
34Tatiana LiabzinaKrasnoyarskRussian Federation41:50+14:57
35Elena LukashovaBelgorodskaja oblRussian Federation42:22+15:29
36Virpi PalmenEspoon SuuntaFinland42:24+15:31
37Maria BrostromOK DenselnSweden43:34+16:41
38Tatiana SimanovaTeam SpiritRussian Federation43:45+16:52
39Siiri VallnerSK Aasa 5Estonia44:41+17:48
40Caroline KnollBielefelder TGGermany44:50+17:57
41Anneli AasOK TONEstonia45:01+18:08
42Davydova IuliiaLOSIny53Russian Federation46:20+19:27
43Beccy OsbornForth Valley OrienteersGreat Britain47:35+20:42
44Natalia RakhmaninaMoscow Compass MPEIRussian Federation49:34+22:41
45AnneLy ViikmaaOK WestEstonia50:31+23:38
46Milda OhlckersIL TyrvingNorway51:40+24:47
47Ebinger MonikaKFKI BUDAPESTHungary51:57+25:04
Maria MogensenOK RavinenSwedendid not start

Please report errors in the result list to the organiser.