Official results for Swedish League

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Swedish League
Organiser: Sweden
Date: 10 April 2016

Alfta-Ösa OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
35Josefine EngströmW21E (67)1:31:16+13:167:40

Alfta-Ösa OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Sara EskilssonW21E (67)mispunched

Ärla IF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Karl WalheimM21E (65)1:44:43+8:585:44

Ärla IF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
43Robbin KantarpM21E (65)1:55:45+20:006:20

Ärla IF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Rudolfs ZernisM21E (65)mispunched

Ärla IF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Susen LöschW21E (67)1:24:53+6:537:08

Ärla IF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
51Lisa AnderssonW21E (67)1:42:21+24:218:36

Ärla IF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Emil AnderssonM21E2 (34)1:26:25+4:156:10

Attunda OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
57Maria Von SchmalenséeW21E (67)1:51:16+33:169:21

Domnarvets GOIF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Emma JohanssonW21E (67)1:18:006:33

Falkenbergs OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
54Frida AnderssonW21E (67)1:44:09+26:098:46
Henrik BengtssonM21E2 (34)did not start

Falköpings AIK OK

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Sara HagströmW21E (67)1:21:00+3:006:49
60Alicia FribergW21E (67)2:05:01+47:0110:31

Finspångs SOK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Simon LundinM21E2 (34)1:29:31+7:216:23

Göteborg-Majorna OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Johan RunessonM21E (65)1:36:14+0:295:16

Göteborg-Majorna OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Ola MartnerM21E (65)1:44:05+8:205:42

Göteborg-Majorna OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Lina StrandW21E (67)1:18:48+0:486:37

Göteborg-Majorna OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Viktoria ErnstssonW21E (67)1:24:57+6:577:09

Göteborg-Majorna OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Anna ForsbergW21E (67)1:27:30+9:307:21

Göteborg-Majorna OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Emma BergmanW21E (67)1:29:48+11:487:33

Göteborg-Majorna OK

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Anna WallinW21E (67)did not start

Hagaby GoIF Örebro

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Martin RegbornM21E (65)1:35:53+0:085:15

Halmstad OK

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Björn KarlssonM21E2 (34)1:37:33+15:236:58
24Nils Wallentin TärkM21E2 (34)1:37:47+15:376:59

Härlövs IF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
58Caroline LindelöwW21E (67)1:55:41+37:419:44

Hellas Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Irina NybergW21E (67)1:28:52+10:527:28

Helsingborgs SOK

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Julia DahlW21E (67)1:29:13+11:137:30
29Erik AlnervikM21E2 (34)1:45:44+23:347:33

Hestra IF

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Andreas HolmqvistM21E2 (34)1:30:37+8:276:28
39Martin AhlbergerM21E (65)1:52:45+17:006:11
40Johan TörnrothM21E (65)1:53:08+17:236:12
51Jesper SjögrenM21E (65)2:03:10+27:256:45

IFK Göteborg

8 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Thor NørskovM21E (65)1:43:50+8:055:41
23Anna NärhiW21E (67)1:27:30+9:307:21
24Max Peter BejmerM21E (65)1:46:20+10:355:49
34Isia BassetW21E (67)1:30:58+12:587:39
47Andreas SølbergM21E (65)2:00:16+24:316:35
Fredrik EdénM21E (65)mispunched
Miri Thrane ØdumW21E (67)mispunched
Remi DuboisM21E (65)mispunched

IFK Lidingö SOK

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Filip DahlgrenM21E (65)1:38:33+2:485:24
10Anna BachmanW21E (67)1:22:47+4:476:58
21Helena KarlssonW21E (67)1:26:29+8:297:16
41Frida BakkmanW21E (67)1:35:35+17:358:02
Nicolas SimoninM21E (65)mispunched

IFK Mora OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Artem PanchenkoM21E (65)mispunched

IFK Mora OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Erik Folkesson BlomM21E2 (34)1:22:14+0:045:52

IFK Mora OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Mattias JohanssonM21E2 (34)1:50:13+28:037:52

IK Hakarpspojkarna

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Davis DislersM21E (65)1:40:23+4:385:30
20Aleksei AlekseyonokM21E (65)1:44:36+8:515:44
22Elna ForsbergW21E (67)1:26:58+8:587:19
27Adam GranstedtM21E2 (34)1:44:43+22:337:28
30Oskar LjungqvistM21E (65)1:49:54+14:096:01
Markus HederskogM21E2 (34)did not start

Järla Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Olle BoströmM21E (65)1:41:05+5:205:32

Järla Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Martin HärbergM21E (65)mispunched

Järla Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Signe KlintingW21E (67)1:20:28+2:286:46

Järla Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Karolin OhlssonW21E (67)1:27:52+9:527:23

Järla Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
50Krystal NeumannW21E (67)1:40:34+22:348:27

Järla Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Elsa JanssonW21E (67)mispunched

Järla Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Oscar BjörckM21E2 (34)1:26:03+3:536:08

Jönköpings OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
46Filippa JohanssonW21E (67)1:37:22+19:228:11

KFUM Örebro OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
43Ellinor ErikssonW21E (67)1:36:27+18:278:07

KFUM Örebro OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Erik LindgrenM21E2 (34)1:28:20+6:106:18

Kils OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
56Sanna SkoogW21E (67)1:48:31+30:319:08

Koovee

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Oleksandr KratovM21E (65)1:39:43+3:585:28
12Timo SildM21E (65)1:40:21+4:365:30

Långhundra IF

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
44Simon JakobssonM21E (65)1:55:58+20:136:21
Anton SundgrenM21E (65)mispunched
Robin PousetteM21E (65)mispunched

Lillomarka OL

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
38Felix SpäthM21E (65)1:51:55+16:106:08
45Andrine BenjaminsenW21E (67)1:37:10+19:108:10

Linköpings OK

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Alva OlssonW21E (67)1:18:03+0:036:34
27Rasmus ElmelidM21E (65)1:47:42+11:575:54

Malungs OK Skogsmårdarna

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2William LindM21E (65)1:35:51+0:065:15
9Linus BohmanM21E2 (34)1:28:32+6:226:19
Jakob LööfM21E (65)did not start

Markbygdens OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Pontus KarlssonM21E2 (34)1:30:01+7:516:25

MS Parma

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Tuulia VibergW21E (67)1:25:55+7:557:13
21Andres SaetaluM21E2 (34)1:35:11+13:016:47
28Tiia MiettinenW21E (67)1:29:05+11:057:29

Nyköpings OK

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Didrik HallM21E2 (34)1:27:57+5:476:16
27Kristin HylanderW21E (67)1:29:02+11:027:29
36Jens WängdahlM21E (65)1:51:35+15:506:07
49Marcus BerggrenM21E (65)2:00:52+25:076:37

OK Denseln

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
47Linnéa ClaesdotterW21E (67)1:39:13+21:138:21

OK Hällen

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Peter ÖbergM21E (65)1:41:58+6:135:35

OK Hammaren

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Kevin StåhlM21E2 (34)1:34:09+11:596:43

OK Kåre

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Lisa RisbyW21E (67)1:25:00+7:007:09

OK Linné

7 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Albin RidefeltM21E (65)1:35:455:15
5Rassmus AnderssonM21E (65)1:37:57+2:125:22
35Niklas AldénM21E (65)1:51:01+15:166:05
37Samantha SaegerW21E (67)1:32:40+14:407:48
46Liutauras BileviciusM21E (65)1:59:52+24:076:34
55Annika BjörkW21E (67)1:46:30+28:308:57
Oskar SjöbergM21E (65)mispunched
Inga KazlauskaiteW21E (67)did not start
Riina KuuseloW21E (67)did not start

OK Orinto

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
37Erik ClassonM21E (65)1:51:50+16:056:08

OK Orion

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Anton JohanssonM21E (65)1:46:30+10:455:50

OK Orion

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Pontus PeterssonM21E (65)1:50:16+14:316:02

OK Orion

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
41Philip PerssonM21E (65)1:54:21+18:366:16

OK Orion

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
45Aleksander BernaciakM21E (65)1:56:54+21:096:24

OK Orion

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
48Oskar LundqvistM21E (65)2:00:39+24:546:37

OK Orion

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Erik AnderssonM21E (65)did not start

OK Orion

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Nadiya VolynskaW21E (67)1:18:29+0:296:36

OK Orion

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Olof SandgrenM21E2 (34)1:28:45+6:356:20

OK Pan-Kristianstad

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Gernot KerschbaumerM21E (65)1:39:06+3:215:26

OK Pan-Kristianstad

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Björn CederbergM21E (65)1:50:22+14:376:03

OK Pan-Kristianstad

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Ursula KadanW21E (67)1:23:20+5:207:00

OK Pan-Kristianstad

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
40Lia PatscheiderW21E (67)1:34:36+16:367:57

OK Pan-Kristianstad

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
42Nicole LjungdahlW21E (67)1:36:25+18:258:06

OK Pan-Kristianstad

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Simon SvenssonM21E2 (34)1:22:105:52

OK Pan-Kristianstad

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Johan ModigM21E2 (34)1:23:31+1:215:57

OK Pan-Kristianstad

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Niklas OlofssonM21E2 (34)1:24:06+1:566:00

OK Pan-Kristianstad

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Björn HellrupM21E2 (34)1:34:35+12:256:45

OK Pan-Kristianstad

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Rasmus SvantessonM21E2 (34)1:35:32+13:226:49

OK Pan-Kristianstad

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Fredrik NilssonM21E2 (34)1:46:40+24:307:37

OK Ravinen

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Assar HellströmM21E2 (34)1:29:50+7:406:25
52Nick BarrableM21E (65)2:04:17+28:326:49
53Jacob LindstamM21E (65)2:25:18+49:337:58
59Sarah-Jane BarrableW21E (67)2:00:39+42:3910:09
Gustav BergmanM21E (65)mispunched

OK Rodhen

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Henrik JonssonM21E (65)1:49:56+14:116:01

OK Skogsfalken

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
44Jolanta KolosinskaW21E (67)1:36:37+18:378:07

OK Södertörn

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
52Louise MarkstedtW21E (67)1:42:23+24:238:37

OK Tisaren

9 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Josefin TjernlundW21E (67)1:22:40+4:406:57
13Lilian ForsgrenW21E (67)1:24:18+6:187:05
23Daniel AttåsM21E (65)1:45:58+10:135:48
25Petter JohanssonM21E2 (34)1:40:42+18:327:11
28Jonathan KarlssonM21E2 (34)1:44:45+22:357:28
36Rebecka NylinW21E (67)1:32:13+14:137:45
38Ellinor TjernlundW21E (67)1:32:52+14:527:49
42Gustav HindérM21E (65)1:54:55+19:106:18
48Lovisa PerssonW21E (67)1:39:34+21:348:22

Östersunds OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
63Helen HanstockW21E (67)2:16:59+58:5911:31

Pellon Ponsi

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Olli-Markus TaivainenM21E (65)1:47:56+12:115:55

Rehns BK

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Jesper LysellM21E (65)1:42:40+6:555:37
26Anders JohanssonM21E2 (34)1:44:06+21:567:26
53Kristin OlovssonW21E (67)1:43:41+25:418:43

Ronneby OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Denys ShcherbakovM21E (65)1:43:05+7:205:39

Sävedalens AIK

9 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Anastasia DenisovaW21E (67)1:20:19+2:196:45
9Marcus MillegårdM21E (65)1:39:14+3:295:26
12Amilia BjörklundW21E (67)1:24:14+6:147:05
17Johan WikströmM21E2 (34)1:33:23+11:136:40
19Maria MagnussonW21E (67)1:26:15+8:157:15
20Ilya BeliankaM21E2 (34)1:34:45+12:356:46
29Sergej FedatsenkaM21E (65)1:49:14+13:295:59
39Frida BrogrenW21E (67)1:33:08+15:087:50
Andrey SalinM21E (65)mispunched

SK Pohjantähti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Marika TeiniW21E (67)1:20:15+2:156:45

SK Pohjantähti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Anna HaatajaW21E (67)mispunched

Skåneslättens OL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
62Angelica EngströmW21E (67)2:07:56+49:5610:46

Skogspojkarnas OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Anna WehlinW21E (67)1:30:08+12:087:35

Snättringe SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32David HectorM21E2 (34)1:48:36+26:267:45

Södertälje-Nykvarn OF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Ralph StreetM21E (65)1:39:06+3:215:26

Södertälje-Nykvarn OF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Eric BörjeskogM21E (65)1:46:43+10:585:51

Södertälje-Nykvarn OF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Kent OhlssonM21E (65)1:50:32+14:476:03

Södertälje-Nykvarn OF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
50Ludvig ErikssonM21E (65)2:02:01+26:166:41

Södertälje-Nykvarn OF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Vendula HorcickováW21E (67)1:26:25+8:257:16

Södertälje-Nykvarn OF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Frida Jönsson HellstadiusW21E (67)1:30:07+12:077:35

Stora Tuna OK

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Joakim SvenskM21E (65)1:39:37+3:525:27
22Anton SjökvistM21E (65)1:45:39+9:545:47
Emil SvenskM21E (65)mispunched
Tove AlexanderssonW21E (67)did not start

Sundsvalls OK

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Anders AxlingM21E2 (34)1:32:20+10:106:35
33Anders VedinM21E2 (34)1:48:38+26:287:45

Tisvilde Hegn OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Vera MüllerovaW21E (67)1:30:11+12:117:35

Tullinge SK

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Markus AdolfssonM21E2 (34)1:29:55+7:456:25
30Emil AnderssonM21E2 (34)1:45:59+23:497:34

Varegg Fleridrett

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Kristin LöfgrenW21E (67)1:24:22+6:227:06

Visborgs OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
61Junia BirgerssonW21E (67)2:06:45+48:4510:40

Vittjärvs IK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
49Evelina WickbomW21E (67)1:40:27+22:278:27

Please report errors in the result list to the organiser.