Official results for Danish Spring Middle

Event informationShow result list by classShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Danish Spring Middle
Organisers: Denmark / OK Oest Birkeroed
Date: 19 March 2016

Men elite WRE

7 575 m, 88 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Wojciech KowalskiNOR-IL Tyrving OrienteringPoland37:13
2Johan RunessonSWE-Göteborg Majorna OKSweden37:27+0:14
3Søren BobachDEN-OK Pan ÅrhusDenmark38:44+1:31
4Anton JohanssonSWE-OK OrionSweden38:49+1:36
5Torgeir NørbechNOR-IL Tyrving OrienteringNorway39:10+1:57
6Olli Markus TaivainenFIN-Finnish Orientering FederationFinland39:35+2:22
7Pasi IkonenFIN-Paimion RastiFinland39:58+2:45
8Thomas CurigerSWE-OK OrionSwitzerland40:35+3:22
9Tim RobertsonNZL-New ZealandNew Zealand40:37+3:24
10Aleksi NiemiFIN-Finnish Orientering FederationFinland41:09+3:56
11Tomi NarvaFIN-HildenkiertajatFinland41:17+4:04
12Aapo LeskinenFIN-LynxFinland41:22+4:09
12Rasmus DjurhuusDEN-OK Pan ÅrhusDenmark41:22+4:09
14Janne MankarlaFIN-LynxFinland41:25+4:12
15Per Harald H. JohansenNOR-Varegg FleridrettNorway41:29+4:16
16Mikko HuhtinenFIN-Paimion RastiFinland41:40+4:27
17Remi DuboisFRA-TADFrance41:46+4:33
18Vegard RuttenborgNOR-NTNUINorway41:54+4:41
19Magnus DewettDEN-OK Pan ÅrhusDenmark42:31+5:18
20Victor MansnerFIN-OK TrianFinland42:39+5:26
21Aleksander BernaciakSWE-OK OrionPoland42:54+5:41
22Rune NygaardNOR-IL GularNorway43:00+5:47
23Bjørn CederbergDEN-Tisvilde Hegn OKDenmark43:22+6:09
24Thomas NipenNOR-Nydalens SKNorway43:24+6:11
25Alan CherryNOR-Varegg FleridrettGreat Britain43:26+6:13
26Kuba DragowskiPOL-OK SportPoland43:33+6:20
27Mateusz WenslawSWE-OK OrionPoland43:34+6:21
28Andreas SoelbergSWE-IFK GöteborgNorway43:58+6:45
29Thomas JensenDEN-Tisvilde Hegn OKDenmark44:09+6:56
30Antti Pekka LeskinenFIN-LynxFinland44:12+6:59
31Per Melander OftenNOR-NTNUINorway44:44+7:31
32Bjarne FriedrichsGER-Deutcher Turner BandGermany44:57+7:44
33Mikkel SørensenNOR-NTNUIDenmark45:19+8:06
34Matthias KretzschmarGER-Deutcher Turner BandGermany45:38+8:25
35Eeli ViholainenFIN-Suunta JyvaskylaFinland45:50+8:37
36Niklas IngwersenDEN-Horsens OKDenmark45:52+8:39
37Mikko PatanaFIN-HildenkiertajatFinland45:55+8:42
38Markku EloFIN-Angelniemen AnkkuriFinland45:57+8:44
39Emil Folino NielsenDEN-FIF Hillerød OrienteringDenmark46:28+9:15
40Clement FumeyFRA-ADOCFrance46:29+9:16
41Henri KalveFIN-Paimion RastiFinland46:48+9:35
42Ross MorrisonFIN-Rajamaen RykmenttiNew Zealand47:15+10:02
43Søren Skaarup LarsenDEN-OK ØST BirkerødDenmark47:20+10:07
44Vegard Blomseth JohnsenNOR-NTNUINorway47:22+10:09
45Erik GustafssonNOR-NTNUISweden47:36+10:23
46Simon Thrane  HansenDEN-Søllerød OKDenmark47:46+10:33
47Stefan Frands PetersenDEN-Allerød OKDenmark47:54+10:41
48Troels ChristiansenDEN-Søllerød OKDenmark48:26+11:13
49Juuso LindeqvistFIN-Paimion RastiFinland48:27+11:14
50Teodor YordanovGER-OC MünchenBulgaria48:32+11:19
51Joakim KaminskySWE-Göteborg Majorna OKSweden48:54+11:41
52Ilya BeliankaSWE-Savedalens AIKBelarus49:19+12:06
53Nick BarrableGBR-South Yorkshire OrienteersGreat Britain49:26+12:13
54Lasse GrønDEN-OK Pan ÅrhusDenmark49:30+12:17
55Andreas HoyeNOR-Fredrikstad SKNorway49:57+12:44
56Andreas G. PoldenNOR-IL GneistNorway49:59+12:46
57Aske JespenDEN-Søllerød OKDenmark50:05+12:52
58Marvin GoerickeGER-Deutcher Turner BandGermany50:28+13:15
59Henrik Rindum KnudsenDEN-OK MelfarDenmark50:39+13:26
60Mathias NipenNOR-IL Tyrving OrienteringNorway50:55+13:42
61Bertram Kopp StannumDEN-Tisvilde Hegn OKDenmark51:27+14:14
62Rainer KujalaFIN-LynxFinland51:38+14:25
63Joona OjapaloFIN-LynxFinland51:45+14:32
64Janne NieminenFIN-Paimion RastiFinland52:04+14:51
65Jonas Falck WeberDEN-Tisvilde Hegn OKDenmark52:15+15:02
66Toni Antti VitasaariFIN-Kokkolan SuunnistajatFinland52:27+15:14
67Kim BaunehøjDEN-OK RoskildeDenmark52:30+15:17
68Martin Laage KraghDEN-OK RoskildeDenmark52:33+15:20
69Daniel BlomsterFIN-OK TrianFinland53:10+15:57
70Wolfgang KampelNOR-NTNUIAustria53:29+16:16
71Kristian VadDEN-Horsens OKDenmark55:18+18:05
72Ulrik StaugaardDEN-FIF Hillerød OrienteringDenmark55:21+18:08
73Eskil SchøningDEN-OK WestDenmark57:06+19:53
74Simakov MaximRUS-OmegaRussian Federation57:56+20:43
75Pauli LeinonenFIN-Suunta JyvaskylaFinland1:05:24+28:11
76Lok Hin MaHKG-HKIOFHong Kong1:06:01+28:48
77Allan ReicheDEN-OK VendelboerneDenmark1:06:27+29:14
78Hans Kresten LarsenDEN-AKIFDenmark1:10:53+33:40
79Søren UnderbjergDEN-AKIFDenmark1:12:05+34:52
Marius Thrane ØdumSWE-IFK GöteborgDenmarkmispunched
Oskari HeiskanenFIN-LynxFinlandmispunched
Giacomo FrattariDEN-OK Pan ÅrhusItalymispunched
Jørgen FrøydNOR-Larvik OKNorwaymispunched
Perttu SorsaFIN-HildenkiertajatFinlandmispunched
Andreas MikkelsenDEN-Søllerød OKDenmarkmispunched
Jeppe RuudDEN-FIF Hillerød OrienteringDenmarkmispunched
Jonas MuntheDEN-OK Pan ÅrhusDenmarkdid not finish
Tue LassenDEN-Faaborg OKDenmarkdid not finish
Aleksi KarppinenFIN-Finnish Orientering FederationFinlanddid not start
Tobias Karlsmose SvarerDEN-OK EsbjergDenmarkdid not start
Rasmus SoesDEN-Farum OKDenmarkdid not start
Victors MateicsLAT-Saldus OKLatviadid not start
Markus RasanenFIN-Finnish Orientering FederationFinlanddid not start
Jacob EdsenDEN-Aarhus 1900 OrienteringDenmarkdid not start
Thor NørskovSWE-IFK GöteborgDenmarkdid not start

Please report errors in the result list to the organiser.