Official results for O'France

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: O'France
Organiser: France
Date: 13 July 2016

4705 NORD, 4705 NORD, Nerac, France

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Lluis Bedos BonaterraHommes 21 Elite (58)53:23+16:169:31

4705 NORD, 4705 NORD, Nerac, France

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Benet TotusausHommes 21 Elite (58)54:13+17:069:40

A C Beauch A C Beauchamp

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Kévin ThuriotHommes 21 Elite (58)mispunched

ACA ACA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Matthieu PuechHommes 21 Elite (58)43:10+6:037:42

ACA ACA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Eva JurenikovaDames 21 Elite (25)46:22+9:019:39

ADOC ADOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Clément FumeyHommes 21 Elite (58)47:11+10:048:25

ADOC ADOC

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Simon CharonHommes 21 Elite (58)did not start

ANNECY SPO ANNECY SPORTS ORIENTATION

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Theo FleurentHommes 21 Elite (58)47:13+10:068:25

ASUB Orien ASUB Orientation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
48Yannick PoulainHommes 21 Elite (58)1:19:01+41:5414:06

ASUB Orien ASUB Orientation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
François Van der OuderaaHommes 21 Elite (58)mispunched

ASUL Sport ASUL Sport Nature

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Lucas BassetHommes 21 Elite (58)39:13+2:067:00

ASUL Sport ASUL Sport Nature

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Mathieu RingotHommes 21 Elite (58)45:16+8:098:05

ASUL Sport ASUL Sport Nature

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Mathieu Kern GillardHommes 21 Elite (58)54:37+17:309:45

ASUL Sport ASUL Sport Nature

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Isia BassetDames 21 Elite (25)37:217:46

ASUL Sport ASUL Sport Nature

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Emilie BackscheiderDames 21 Elite (25)47:13+9:529:50

Auld Reeki Auld Reekie Orienteering Socie

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Chloe HainesDames 21 Elite (25)58:27+21:0612:10

Belgian Bi Belgian Big Fat Guys

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Thibaut DerenneHommes 21 Elite (58)54:18+17:119:41

Belgian Bi Belgian Big Fat Guys

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Thomas BrédoHommes 21 Elite (58)mispunched

Belgian Bi Belgian Big Fat Guys

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
François ClapuytHommes 21 Elite (58)mispunched

Belgian Bi Belgian Big Fat Guys

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Nicolas SpiliersHommes 21 Elite (58)did not start

C.E. Coliv C.E. Colivenc

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Alicia FribergDames 21 Elite (25)57:41+20:2012:01

C.O.Liège C.O.Liège

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Séverine VandermeulenDames 21 Elite (25)1:11:14+33:5314:50

C.S.PERTUI C.S.PERTUIS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
47Ludovic MaillardHommes 21 Elite (58)1:18:02+40:5513:56

Cambridge Cambridge Orienteers

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
James HaynesHommes 21 Elite (58)mispunched

CEColivenc CEColivenc

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Roger Casal i FernàndezHommes 21 Elite (58)40:07+3:007:09

CEColivenc CEColivenc

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Esther Gil BrotonsDames 21 Elite (25)56:10+18:4911:42

Clydeside Clydeside Orienteers

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Alasdair McleodHommes 21 Elite (58)48:25+11:188:38

co colmar co colmar

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
44Pierre-Aimé GoettmannHommes 21 Elite (58)1:11:26+34:1912:45

COMA COMA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
40José Manuel García CrespoHommes 21 Elite (58)1:03:04+25:5711:15

Cork Orien Cork Orienteering Club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Marcus PinkerHommes 21 Elite (58)50:10+13:038:57

Course dO Course dOrientation Buhl et F

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Olivier SutterHommes 21 Elite (58)45:16+8:098:05

Course dO Course dOrientation Coeur de

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Yann LOCATELLIHommes 21 Elite (58)46:28+9:218:17

Course dO Course dOrientation Coeur de

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
36Mickael BlanchardHommes 21 Elite (58)56:12+19:0510:02

Course dO Course dOrientation Coeur de

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
41Philippe BenacekHommes 21 Elite (58)1:03:09+26:0211:16

Course dO Course dOrientation Coeur de

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Charlotte BouchetDames 21 Elite (25)47:07+9:469:48

Czech ARDF Czech ARDF team

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Pavla HorováDames 21 Elite (25)did not start

Dreamteam Dreamteam Belgium

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Benjamin AnciauxHommes 21 Elite (58)43:38+6:317:47

Dreamteam Dreamteam Belgium

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Thomas Van der KleijHommes 21 Elite (58)49:44+12:378:52

Dreamteam Dreamteam Belgium

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Desmond FranssenHommes 21 Elite (58)51:43+14:369:14

Edinburgh Edinburgh University OC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
51Huw StradlingHommes 21 Elite (58)1:33:31+56:2416:41

EUOC EUOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Jessica OrrDames 21 Elite (25)1:02:14+24:5312:57

Figeac Nat Figeac Nature Orientation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Loïc martyHommes 21 Elite (58)41:24+4:177:23

FIN-Hiisir FIN-Hiisirasti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Saku AsikainenHommes 21 Elite (58)49:10+12:038:46

GARDE REPU GARDE REPUBLICAINE RATHELOT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
35Pierre BoudetHommes 21 Elite (58)55:11+18:049:51

Garingal O Garingal Orienteers Inc

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Michele DawsonDames 21 Elite (25)51:11+13:5010:39

Guyancourt Guyancourt Orientation 78

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
50Antoine StephanyHommes 21 Elite (58)1:29:44+52:3716:01

Guyancourt Guyancourt Orientation 78

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Nathanaelle GerbeauxDames 21 Elite (25)1:01:45+24:2412:51

Halden sk Halden sk

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Hollie OrrDames 21 Elite (25)39:50+2:298:17

IFK Götebo IFK Göteborg

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Johan HögstrandHommes 21 Elite (58)37:076:37

IFK Götebo IFK Göteborg

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Max Peter BejmerHommes 21 Elite (58)39:47+2:407:06

IFK Götebo IFK Göteborg

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Miri Thrane OedumDames 21 Elite (25)did not start

IFK Liding IFK Lidingö SOK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
46Arnaud DumasHommes 21 Elite (58)1:15:23+38:1613:27

Individual Individuals/No club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Fredrik EdénHommes 21 Elite (58)45:06+7:598:03

KOB Moira KOB Moira Brno

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
42Ondrej NovotnýHommes 21 Elite (58)1:03:48+26:4111:23

Konnerud I Konnerud IL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Anette JuveliDames 21 Elite (25)43:10+5:498:59

Koovee Koovee

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
43Jyri RantalaHommes 21 Elite (58)1:07:28+30:2112:02

LOISIR ORI LOISIR ORIENTATION UNION PIERR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Tristan BloemenHommes 21 Elite (58)47:02+9:558:23

LYNX LYNX

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Ollipekkä HeikkiläHommes 21 Elite (58)45:13+8:068:04

LYNX LYNX

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Tuuli HeikkiläDames 21 Elite (25)54:21+17:0011:19

Mar Orient Mar Orienteering Club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Hazel WrightDames 21 Elite (25)55:22+18:0111:32

Mar Orient Mar Orienteering Club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Kirsty CoombsDames 21 Elite (25)1:06:56+29:3513:56

Nantes Atl Nantes Atlantique Orientation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
49Adam BanakiewiczHommes 21 Elite (58)1:24:26+47:1915:04

Nature Ori Nature Orientation Saint Etien

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Amélie ChataingDames 21 Elite (25)41:44+4:238:41

Nottingham Nottinghamshire Orienteering C

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
45Ben BeresfordHommes 21 Elite (58)1:13:44+36:3713:10

Nydalens S Nydalens SK

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Sigur HeggedalHommes 21 Elite (58)did not start

OJura OJura

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Perrine ObstetarDames 21 Elite (25)46:17+8:569:38

Olimp Olimp

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Yury TambasovHommes 21 Elite (58)46:22+9:158:16

Olimp Olimp

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Margarita MolotkovaDames 21 Elite (25)1:08:13+30:5214:12

Olimp Olimp

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Mélanie VergeadeDames 21 Elite (25)2:29:17+1:51:5631:06

Orientatio Orientation caennaise

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Luc SandevoirHommes 21 Elite (58)51:13+14:069:08

ORIENTEXPR ORIENTEXPRESS 42

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Yoann GardeHommes 21 Elite (58)49:25+12:188:49

ORIENTEXPR ORIENTEXPRESS 42

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Nicolas RioHommes 21 Elite (58)did not start

OTeam Bes OTeam Besançon

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
37Clément DemeuseHommes 21 Elite (58)56:55+19:4810:09

OTeam Bes OTeam Besançon

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
39Christophe BernardHommes 21 Elite (58)1:00:14+23:0710:45

Paimion Ra Paimion Rasti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Tero HeikkiläHommes 21 Elite (58)mispunched

Raid Orien Raid Orientation Paris

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Heloise CavalierDames 21 Elite (25)1:09:25+32:0414:27

SK Zabovre SK Zabovresky Brno

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Stanislav MokryHommes 21 Elite (58)53:20+16:139:31

Søllerød O Søllerød OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Simon Thrane HansenHommes 21 Elite (58)49:08+12:018:46

Southern N Southern Navigators

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Alice LeakeDames 21 Elite (25)51:48+14:2710:47

Sugar Loaf Sugar Loaf OC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Laura GoyDames 21 Elite (25)1:33:58+56:3719:34

Three Rock Three Rock Orienteering Club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
38Colm MoranHommes 21 Elite (58)59:19+22:1210:35

Toulouse O Toulouse Olympique Aérospatial

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Loïc CapbernHommes 21 Elite (58)39:17+2:107:00

Toulouse O Toulouse Olympique Aérospatial

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Eoin McculloughHommes 21 Elite (58)46:50+9:438:21

Tous Azimu Tous Azimuts Douai

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Rémi DuboisHommes 21 Elite (58)40:24+3:177:12

Tous Azimu Tous Azimuts Douai

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Pauline VadurelDames 21 Elite (25)1:07:44+30:2314:06

Tous Azimu Tous Azimuts Douai

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Agnes MercierDames 21 Elite (25)1:09:33+32:1214:29

VALENCE SP VALENCE SPORTS ORIENTATION

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Francois PlagnolHommes 21 Elite (58)51:19+14:129:09

Varegg Fle Varegg Fleridrett

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Alan CherryHommes 21 Elite (58)43:52+6:457:50

WAKHAN RAI WAKHAN RAIDERS

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Josep Morla VanrellHommes 21 Elite (58)did not start

Wrekin Ori Wrekin Orienteers

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Duncan BirtwistleHommes 21 Elite (58)mispunched

Please report errors in the result list to the organiser.