Official results for Smaaleneneløpet

Event informationShow result list by classShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Smaaleneneløpet
Organisers: Indre Ostfold OK / Norway
Date: 26 April 2015

D 21E

8 600 m, 53 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Kamilla OlaussenFredrikstad SKNorway1:08:12
2Mari FastingHalden SKNorway1:10:18+2:06
3Tone WigemyrBækkelagets SKNorway1:11:24+3:12
4Sabine HauswirthHalden SKSwitzerland1:11:27+3:15
5Maren Jansson HaverstadNTNUINorway1:11:38+3:26
6Ida Marie Næss BjørgulHalden SKNorway1:13:16+5:04
7Anne M Hausken NordbergNydalens SKNorway1:13:30+5:18
8Marte NarumNydalens SKNorway1:13:59+5:47
9Heidi Østlid BagstevoldFredrikstad SKNorway1:14:21+6:09
10Eva JurenikovaHalden SKCzech Republic1:14:44+6:32
11Linn HokholtNTNUINorway1:15:50+7:38
12Silje Ekroll JahrenRaumar OrienteringNorway1:16:28+8:16
13Emma JohanssonFredrikstad SKNorway1:17:46+9:34
14Ingjerd MyhreJärla OrienteringNorway1:18:34+10:22
15Audhild Bakken RognstadNTNUINorway1:21:35+13:23
16Hanna Haugen NordbrødenHalden SKNorway1:22:29+14:17
17Therese HaareKonnerud ILNorway1:22:51+14:39
18Lone BrochmannBækkelagets SKNorway1:24:26+16:14
19Bodil HelgerudHalden SKFinland1:25:01+16:49
20Iliana IlievaHalden SKBulgaria1:25:58+17:46
21Anna UlvensøenNTNUINorway1:26:07+17:55
22Siri UlvestadNydalens SKNorway1:26:18+18:06
23Guro TorpeFrol ILNorway1:27:45+19:33
24Elena RoosHalden SKSwitzerland1:28:20+20:08
25Hanne NøvikNydalens SKNorway1:28:46+20:34
26Louise OramNydalens SKCanada1:28:57+20:45
27Tone E LyeIL TyrvingNorway1:29:59+21:47
28Marit KahrsHalden SKNorway1:31:06+22:54
29Anneke Hald BjørgumJärla OrienteringNorway1:31:54+23:42
30Emilie Westli AndersenLøten o-lagNorway1:33:03+24:51
31Christiane TrösseVaregg FleridrettGermany1:33:19+25:07
32Fredrikke Nohr MothNTNUINorway1:34:51+26:39
33Anette JuveliKonnerud ILNorway1:36:12+28:00
34Marion HuberNydalens SKNorway1:40:25+32:13
35Ane Sofie Næss BjørgulHalden SKNorway1:41:47+33:35
36Kristine FjellangerNTNUINorway1:44:00+35:48
37Malin EijsinkÅs-NMBU OrienteringNorway1:44:50+36:38
38Monika TopinkovaKristiansand OKCzech Republic1:53:56+45:44
39Cristina LuisNydalens SKUnited States1:54:06+45:54
40Hedvig ÅstebølNTNUINorway1:55:55+47:43
41Thalia BertschingerNydalens SKSwitzerland2:06:18+58:06
42Camilla ØhmanNTNUISweden2:14:20+1:06:08
43Ewa GwozdzRaumar OrienteringPoland2:22:38+1:14:26
44Karoline Dahl FosbyNTNUINorway2:32:43+1:24:31
0Marit IsachsenAsker SkiklubbNorwaydisqualified
0Agata StankiewiczRaumar OrienteringPolanddisqualified
0Helen PalmerHalden SKGreat Britaindisqualified
0Hollie OrrHalden SKGreat Britaindisqualified
0Malin JakobssonNydalens SKNorwaydid not finish
0Mathilde RundhaugFrol ILNorwaydid not finish
0Lene Godager KaasBækkelagets SKNorwaydid not finish
0Kristine FjeldboNTNUINorwaydid not finish
0Marta UlvensøenNTNUINorwaydid not finish

Please report errors in the result list to the organiser.