Official results for 4th round Italian Sprint Race Tour

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: 4th round Italian Sprint Race Tour
Organiser: Italy
Date: 30 May 2015

A.C.A.C.I.S. Circolo DOZZA - A.S.D.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
56Francesco NanniM Senior (63)36:51+21:4011:10

A.D. TRENT-O

8 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Anna BenigniW Senior (36)21:10+4:247:04
11Fabio DavesM Senior (63)17:09+1:585:11
18Davide MioriM Senior (63)17:57+2:465:26
26Mara PegorettiW Senior (36)29:25+12:399:50
28Michela BianchiniW Senior (36)31:51+15:0510:39
45Stefano RausM Senior (63)22:49+7:386:54
55Mattia ScassaM Senior (63)34:35+19:2410:28
61Simone RattenniM Senior (63)mispunched

A.S.D. AGOROSSO S. Alessandro Orienteering

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Giacomo BarboneM Senior (63)17:13+2:025:13
21Lorenzo PinnaM Senior (63)18:20+3:095:33
28Marco Della VedovaM Senior (63)20:07+4:566:05

A.S.D. ATLETICA INTERFLUMINA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
41Lorenzo AllodiM Senior (63)22:05+6:546:41

A.S.D. EREBUS ORIENTAMENTO VICENZA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Michele FrancoM Senior (63)17:12+2:015:12

A.S.D. EREBUS ORIENTAMENTO VICENZA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Edoardo De VallierM Senior (63)19:21+4:105:51

A.S.D. EREBUS ORIENTAMENTO VICENZA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
40Cosimo GuasinaM Senior (63)21:56+6:456:38

A.S.D. EREBUS ORIENTAMENTO VICENZA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
63Eugenio GuasinaM Senior (63)mispunched

A.S.D. EREBUS ORIENTAMENTO VICENZA

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Michele CeraM Senior (63)did not start

A.S.D. EREBUS ORIENTAMENTO VICENZA

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Irene SagginW Senior (36)did not start

A.S.D. G.S. PAVIONE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Aaron GaioM Senior (63)18:28+3:175:35

A.S.D. G.S. PAVIONE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Ivano BettegaM Senior (63)18:52+3:415:43

A.S.D. G.S. PAVIONE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
58Daniele MeneghelM Senior (63)mispunched

A.S.D. G.S. PAVIONE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Valeria ZuglianiW Senior (36)26:09+9:238:44

A.S.D. GRUPPO ORIENTISTI SUBIACO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
36Nicolò Maria IppolitoM Senior (63)21:07+5:566:23

A.S.D. NIRVANA VERDE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Maurizio TodeschiniM Senior (63)17:19+2:085:14

A.S.D. ORIENTEERING COMO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
53Luca FainiM Senior (63)31:00+15:499:23

A.S.D. ORIENTEERING G. GALILEI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Alvise RumorM Senior (63)20:53+5:426:19

A.S.D. ORIENTEERING G. GALILEI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Federica AneddaW Senior (36)22:25+5:397:29

A.S.D. ORIENTEERING G. GALILEI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Nicole AneddaW Senior (36)25:57+9:118:40

A.S.D. ORSA MAGGIORE

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Markus KainuM Senior (63)18:54+3:435:43
38Daniele GuardiniM Senior (63)21:11+6:006:25

A.S.D. POLISPORTIVA BESANESE

12 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Sebastian InderstM Senior (63)16:15+1:044:55
6Anna CaglioW Senior (36)19:02+2:166:21
9Maria Chiara CrippaW Senior (36)20:45+3:596:56
15Luigi GiulianiM Senior (63)17:19+2:085:14
15Federica NegriW Senior (36)24:13+7:278:05
27Alessia PanzeriW Senior (36)30:28+13:4210:11
31Walter VettoriM Senior (63)20:52+5:416:19
44Luca MapelliM Senior (63)22:47+7:366:54
46Mattia SalvioniM Senior (63)23:10+7:597:01
48Federico NavarraM Senior (63)24:00+8:497:16
51Andrea Della VedovaM Senior (63)24:30+9:197:25
36Silvia BramatiW Senior (36)mispunched
Matteo CrippaM Senior (63)did not start

A.S.D. SEMIPERDO ORIENTEERING MANIAGO

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Clizia ZambiasiW Senior (36)did not start

AOK - AGROPOLI ORIENTEERING KLUBB A.S.D.

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Marek HadamM Senior (63)16:06+0:554:52
19Fabrice ErdingerM Senior (63)18:11+3:005:30
33Michele PecoraM Senior (63)20:56+5:456:20

ASD PADOVA ORIENTEERING

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Davide GazzettoM Senior (63)21:00+5:496:21

Azerbaijan

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Mirali KazimovM Senior (63)did not start

C.U.S. BOLOGNA A.S.D.

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Michele CaraglioM Senior (63)16:13+1:024:54
18Sara LiparesiW Senior (36)25:45+8:598:36
25Andrea BrunoM Senior (63)18:59+3:485:45
59Flavio NeriM Senior (63)mispunched

C.U.S. PARMA A.S.D. sez. ORIENTEERING

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Stella VarottiW Senior (36)26:10+9:248:45

CORSAORIENTAMENTO CLUB ROMA A.S.D.

8 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Giacomo NisiM Senior (63)16:44+1:335:04
7Andreina BrandiW Senior (36)19:31+2:456:31
9Michele FioccaM Senior (63)17:07+1:565:11
24Flavia RufiniW Senior (36)27:11+10:259:05
29Giulio RossiM Senior (63)20:08+4:576:06
33Adrienne BrandiW Senior (36)mispunched
35Teresa BartolomeiW Senior (36)mispunched
62Luigi SchironeM Senior (63)mispunched

CRAL G.T.T.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Margherita GaribottiW Senior (36)32:46+16:0010:57

G.S. FORESTALE

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Emiliano CoronaM Senior (63)16:55+1:445:07
8Alessio TenaniM Senior (63)16:58+1:475:08
9Daniele PagliariM Senior (63)17:07+1:565:11

G.S. MONTE GINER A.S.D.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Roberto DallavalleM Senior (63)15:114:36

G.S. MONTE GINER A.S.D.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
35Federico DapràM Senior (63)21:06+5:556:23

G.S. MONTE GINER A.S.D.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
57Marco BezziM Senior (63)mispunched

G.S. MONTE GINER A.S.D.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
60Giovanni SonnaM Senior (63)mispunched

GRONLAIT ORIENTEERING TEAM A.S.D.

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Pamela GaigherW Senior (36)22:29+5:437:31
30Caterina PezzéW Senior (36)34:57+18:1111:41
54Rupp VitaliiM Senior (63)32:17+17:069:46

IKP

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Sara Di FuriaW Senior (36)21:29+4:437:11
14Monica CasaliniW Senior (36)23:42+6:567:55
16Sara MartinelliW Senior (36)25:10+8:248:25
17Martina CoronaW Senior (36)25:36+8:508:33
27Stefano BaccelliM Senior (63)19:53+4:426:01
Cristina BellottiW Senior (36)did not start

OK Montello ASD

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
43Daniele MartignagoM Senior (63)22:43+7:326:53

ORIENTALP SOCIETÀ ROMANA DI ORIENTISTI DILETTANTI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Margherita KurschinskiW Senior (36)26:53+10:078:59

ORIENTEERING DOLOMITI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Paride GravaM Senior (63)17:32+2:215:18

ORIENTEERING DOLOMITI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Anna GiovanelliW Senior (36)18:36+1:506:13

ORIENTEERING TARZO A.S.D.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
39Loris Gioele DerricoM Senior (63)21:16+6:056:26

ORIENTEERING TARZO A.S.D.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
46Enrico De NoniM Senior (63)23:10+7:597:01

ORIENTEERING TARZO A.S.D.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
49Elia VettorelM Senior (63)24:05+8:547:17

ORIENTEERING TARZO A.S.D.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
52Maurizio MelM Senior (63)26:30+11:198:01

PANDA ORIENTEERING VALS. A.S.D.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
37Matteo ZoppèM Senior (63)21:09+5:586:24

PANDA ORIENTEERING VALS. A.S.D.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Metka UdovicW Senior (36)20:42+3:566:55

PANDA ORIENTEERING VALS. A.S.D.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Chiara DandreaW Senior (36)26:36+9:508:53

PANDA ORIENTEERING VALS. A.S.D.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Giuliana ZoppèW Senior (36)27:12+10:269:05

POLISPORTIVA "G. MASI"

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Lucia CurzioW Senior (36)17:45+0:595:56
12Samuele CurzioM Senior (63)17:11+2:005:12
42Federico BacciM Senior (63)22:35+7:246:50
50Lamberto LodiM Senior (63)24:21+9:107:22
32Laura CarluccioW Senior (36)mispunched

SPORTCLUB MERAN A.S.D.

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Christine KirchlechnerW Senior (36)16:465:36
4Heike TorgglerW Senior (36)18:49+2:036:17
30Simone GrassiM Senior (63)20:49+5:386:18
34Jutta TorgglerW Senior (36)mispunched

U.S. PRIMIERO A.S.D.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Giacomo ZagonelM Senior (63)15:44+0:334:46

U.S. PRIMIERO A.S.D.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Jonni MalacarneM Senior (63)18:15+3:045:31

U.S. PRIMIERO A.S.D.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Jessica OrlerW Senior (36)19:01+2:156:21

U.S. PRIMIERO A.S.D.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Viola ZagonelW Senior (36)mispunched

Please report errors in the result list to the organiser.