Official results for South East European Orienteering Championships Bursa 2012

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: South East European Orienteering Championships Bursa 2012
Organiser: Turkey
Date: 6 September 2012

Men

33 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Ivan SirakovBulgariaBulgaria18:01
2Ionut ZincaRomaniaRomania18:40+0:39
3Grigor KaraivanovBulgariaBulgaria19:54+1:53
4Ahmet KacmazTurkeyTurkey20:15+2:14
5Simion SuciuRomaniaRomania21:02+3:01
6Blazo MaksimovicSerbiaSerbia21:33+3:32
7Zlatko KamenarovBulgariaBulgaria21:54+3:53
8Maxim SimakovRussian FederationRussian Federation22:22+4:21
9Dejan PopovicSerbiaSerbia22:57+4:56
10Ramazan BostanciTurkeyTurkey23:07+5:06
11Zeljko CoricSerbiaSerbia23:12+5:11
12Florin TuncuRomaniaRomania23:58+5:57
13Ismail KenduzlerTurkeyTurkey24:18+6:17
14Gabriel Cristian SabouRomaniaRomania24:24+6:23
15Georgescu CosminRomaniaRomania24:38+6:37
16Dmitri ProdanMoldova, Republic ofMoldova, Republic of24:44+6:43
17Ozgur FettahTurkeyTurkey24:57+6:56
18Alican OzturkTurkeyTurkey25:00+6:59
19Igor VukovicSerbiaSerbia25:37+7:36
20Hasan AyazTurkeyTurkey25:43+7:42
21Ridvan CinarTurkeyTurkey26:04+8:03
22Mesut SalmanTurkeyTurkey27:27+9:26
23Bilal MuratTurkeyTurkey27:29+9:28
24Fatih BodurTurkeyTurkey27:33+9:32
25Mustafa AlbayrakTurkeyTurkey27:42+9:41
26Ilyas AvciTurkeyTurkey28:01+10:00
27Sergiu ProdanMoldova, Republic ofMoldova, Republic of28:05+10:04
28Tomislav VarnicaCroatiaCroatia29:58+11:57
29Riste KirovMacedonia, the Former Yugoslav Republic ofMacedonia, the Former Yugoslav Republic of31:01+13:00
30Mehmet AtesTurkeyTurkey34:08+16:07
31Adem AtesTurkeyTurkey38:29+20:28
32Yane DraginovMacedonia, the Former Yugoslav Republic ofMacedonia, the Former Yugoslav Republic of38:58+20:57
33Emre AyarTurkeyTurkey40:09+22:08

Women

24 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Veronica MinoiuRomaniaRomania20:28
2Tugba KaragozTurkeyTurkey21:55+1:27
3Irina MaiorescuRomaniaRomania22:16+1:48
4Liliana GocevaBulgariaBulgaria22:27+1:59
5Ludmila GocevaBulgariaBulgaria23:00+2:32
6Eleonora NikolovaBulgariaBulgaria23:17+2:49
7Dragana DokmanovicSerbiaSerbia23:33+3:05
8SlańĎana JovanovicSerbiaSerbia26:32+6:04
9Emine SezgunsayTurkeyTurkey27:20+6:52
10Sakire BilginTurkeyTurkey27:58+7:30
11Aysen SolakTurkeyTurkey28:13+7:45
12Selvihan AydinTurkeyTurkey28:32+8:04
13Radmila SuljagicSerbiaSerbia28:36+8:08
14Sengul UzenTurkeyTurkey28:49+8:21
15Ozge AkdemirTurkeyTurkey29:54+9:26
16Ozlem AltinTurkeyTurkey30:32+10:04
17Adina PopescuRomaniaRomania30:50+10:22
18Naja DjuricSerbiaSerbia31:34+11:06
19Elif Ates YzlmazTurkeyTurkey32:36+12:08
20Havva KocabasTurkeyTurkey35:10+14:42
21Duygu CevirmezTurkeyTurkey41:09+20:41
22Meri CkripeskaMacedonia, the Former Yugoslav Republic ofMacedonia, the Former Yugoslav Republic of41:17+20:49
23Iulia NaghibinaMoldova, Republic ofMoldova, Republic of54:32+34:04
Masha BoykoUkraineUkrainedisqualified

Please report errors in the result list to the organiser.