Official results for Russian Orienteering Festival

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Russian Orienteering Festival
Organiser: Russian Federation
Date: 21 June 2003

Belarus

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
31Petr KukhtoMen (44)1:38:48+33:31

Belarus

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
34Vitaliy MeleshkoMen (44)1:53:42+48:25

Belarus

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27Natalya VashechkovaWomen (29)2:22:44+1:27:15

Belarus

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
28Tatyana GrushinaWomen (29)2:25:16+1:29:47

Portugal

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
42Jorge SimoesMen (44)2:52:48+1:47:31

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Igor GorbatenkovMen (44)1:05:17

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Sergey DetkovMen (44)1:06:05+0:48

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Roman EfimovMen (44)1:06:50+1:33

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Denis KuprienkoMen (44)1:07:15+1:58

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Aleksey ValuyskiyMen (44)1:08:51+3:34

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Vladimir AlexeevMen (44)1:09:18+4:01

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Maxim RiabkinMen (44)1:09:41+4:24

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Alexandr TcherbakovMen (44)1:10:11+4:54

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Oleg VokulovMen (44)1:10:14+4:57

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Nikolai MalyshevMen (44)1:10:20+5:03

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Mikhail KirgetovMen (44)1:11:22+6:05

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Aleksandr KharchenkoMen (44)1:12:02+6:45

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Aleksey LakhmanovMen (44)1:12:15+6:58

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Aleksey BuragoMen (44)1:12:42+7:25

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Alexey PavilaynenMen (44)1:13:40+8:23

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Dmitriy TsvetkovMen (44)1:15:08+9:51

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Grigory EtenkoMen (44)1:16:46+11:29

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Roman UshakovMen (44)1:17:41+12:24

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Aleksei StahanovMen (44)1:18:08+12:51

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Yury SugakMen (44)1:18:59+13:42

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Ilya GusevMen (44)1:20:32+15:15

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Vadim TolstopyatovMen (44)1:25:12+19:55

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Valeriy BarkalovMen (44)1:25:30+20:13

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Aleksandr VompeMen (44)1:25:53+20:36

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Sergey SnopikovMen (44)1:29:30+24:13

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27Igor TsvetkovMen (44)1:31:19+26:02

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
28Andrey IvanovMen (44)1:32:19+27:02

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
29Andrey AgapovMen (44)1:32:43+27:26

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
30Daniil PyankovMen (44)1:34:03+28:46

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
32Vasiliy DadonovMen (44)1:42:07+36:50

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
35Nikolay SitovMen (44)2:00:53+55:36

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
36Maksim AntipovMen (44)2:01:49+56:32

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
37Andrey ZhukovMen (44)2:07:55+1:02:38

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
38Alexandr SheinMen (44)2:08:44+1:03:27

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
39Sergey StafeevMen (44)2:09:20+1:04:03

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
40Aleksey ArzumanovMen (44)2:09:21+1:04:04

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
41Dmitriy KorobovMen (44)2:19:30+1:14:13

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Alexey PrimhukMen (44)disqualified

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Aleksey MorozovMen (44)disqualified

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Tatyana RiabkinaWomen (29)55:29

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Natalya TomilovaWomen (29)58:32+3:03

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Veronika SchipitsinaWomen (29)58:54+3:25

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Tatyana KostilevaWomen (29)59:09+3:40

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Natalia FeyWomen (29)1:02:55+7:26

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Natalia EfimovaWomen (29)1:03:30+8:01

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Svetlana LozinskayaWomen (29)1:05:01+9:32

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Svetlana BaruninaWomen (29)1:05:26+9:57

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Larisa ChemodanovaWomen (29)1:06:40+11:11

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Yana FershalovaWomen (29)1:07:02+11:33

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Ekaterina KononovaWomen (29)1:09:07+13:38

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Mariya GorshkovaWomen (29)1:11:41+16:12

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Evgeniya SivokhaWomen (29)1:16:20+20:51

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Elena SidorovaWomen (29)1:16:34+21:05

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Alevtina MarychevaWomen (29)1:22:04+26:35

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Natalya PikovaWomen (29)1:27:06+31:37

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Kseniya KazymovaWomen (29)1:27:13+31:44

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Mariya ZhukovaWomen (29)1:36:49+41:20

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Svetlana SeminaWomen (29)1:39:54+44:25

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Margarita GeorgievaWomen (29)1:41:11+45:42

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Natalia RezvovaWomen (29)1:43:46+48:17

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Ekaterina RodionovaWomen (29)1:44:42+49:13

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Irina KuliginaWomen (29)1:51:27+55:58

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Lubov ZakimatovaWomen (29)1:53:04+57:35

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Evgeniya LamovaWomen (29)2:08:58+1:13:29

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Natalya MartynovaWomen (29)disqualified

Ukraine

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Evgeniy KandybeyMen (44)1:24:12+18:55

Ukraine

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
33Vitaliy UdovytskiyMen (44)1:49:59+44:42

Ukraine

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Viktoriya PlokhenkoWomen (29)1:12:22+16:53

Please report errors in the result list to the organiser.