International Orienteering Federation

Official results for World cup test

Event informationShow result list by classShow result list by organisationUpload routePrint

Name: World cup test
Organisers: Idrefjallens OK / Sweden
Date: 30 June 2021

Classes: Show all | Men | Women

Men

15 300 m, 82 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Martin RegbornHagaby GoIFSweden1:17:53
2Viktor SvenskStora Tuna OKSweden1:19:02+1:09
3Simon ImarkTullinge SKSweden1:19:57+2:04
4Fredrik BakkmanIFK GoteborgSweden1:20:11+2:18
5Rassmus AnderssonOK LinneSweden1:22:11+4:18
6Filip GrahnSodertalje Nykvarn OrienteringSweden1:23:57+6:04
7Henrik JohannessonStora Tuna OKSweden1:24:09+6:16
8Jens RonnolsJarla OrienteringSweden1:24:31+6:38
9Reto EggerSwiss OrienteeringSwitzerland1:24:42+6:49
10Anton JohanssonOK OrionSweden1:25:49+7:56
11Jesper SvenskStora Tuna OKSweden1:26:09+8:16
12Timo SuterSwiss OrienteeringSwitzerland1:26:11+8:18
13Axel ElmbladBredaryds SOKSweden1:26:13+8:20
14Emil GranqvistOK RavinenSweden1:26:33+8:40
15Marcus MillegardSavedalens AIKSweden1:26:59+9:06
15Tino PolsiniSwiss OrienteeringSwitzerland1:26:59+9:06
17Johan Ek LarssonSodertalje Nykvarn OrienteringSweden1:28:00+10:07
18John BorjessonMalungs OK SkogsmardarnaSweden1:28:13+10:20
19Fabian AebersoldTampereen PyrintoSwitzerland1:28:23+10:30
20Erik HerneOK RavinenSweden1:28:29+10:36
21Christoph MeierSwiss OrienteeringSwitzerland1:28:38+10:45
22Johan BackmanMalungs OK SkogsmardarnaFinland1:28:55+11:02
23Jonas GustafssonOK KareSweden1:29:23+11:30
24Joakim SvenskStora Tuna OKSweden1:29:59+12:06
25Erik ZeilonOK LinneSweden1:30:09+12:16
26Andreas UllerKils OKSweden1:30:29+12:36
27Oskar AndrenOK TisarenSweden1:30:50+12:57
28Erik Ivarsson SandbergOK DenselnSweden1:30:55+13:02
29Felix AxelssonMarkbygdens OKSweden1:31:24+13:31
30Filip OssianssonIFK Goteborg orientering Sweden1:31:30+13:37
31Axel WradheAttunda OKSweden1:31:35+13:42
32Leo JohanssonOK KolmardenSweden1:31:47+13:54
33Gustav HinderOK TisarenSweden1:32:25+14:32
34Anton SjokvistSwedish Orienteering FederationSweden1:32:27+14:34
35Oskar SandbergMalungs OK SkogsmardarnaSweden1:33:29+15:36
36Oskar EdvardssonJarfalla OKSweden1:33:35+15:42
37Daniel MartinssonOK TisarenSweden1:33:51+15:58
38Oskar SjoebergOK LinneSweden1:34:29+16:36
39Linus Agervig KristianssonIFK Goteborg orientering Denmark1:35:06+17:13
40Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingo SOKSweden1:35:21+17:28
41Jesper LidmarSnattringe SKSweden1:35:46+17:53
42Ludvig EkNykopings OKSweden1:35:54+18:01
43Ville JohanssonOK KolmardenSweden1:36:25+18:32
44Ludvig ErikssonKils OKSweden1:37:53+20:00
45Olof SkoglundKils OKSweden1:38:23+20:30
46Martin JanssonSodertalje Nykvarn OrienteringSweden1:38:27+20:34
47Kent OhlssonSodertalje Nykvarn OrienteringSweden1:39:13+21:20
48Viktor SkoogKils OKSweden1:39:41+21:48
49Simon SchusterIFK Lidingo SOKSweden1:39:54+22:01
50Jonas SoldiniSodertalje Nykvarn OrienteringSwitzerland1:39:59+22:06
51Mattia DebertolisIFK Lidingo SOKItaly1:40:11+22:18
52Filip TrofastBredaryds SOKSweden1:40:15+22:22
53Viktor GunnarssonIK HakarpspojkarnaSweden1:40:47+22:54
54Joakim HederskogIK HakarpspojkarnaSweden1:40:51+22:58
55Isac EricssonVaxjo OKSweden1:41:05+23:12
56Valter PetterssonOK TisarenSweden1:41:07+23:14
57Lukas OlmKils OKSweden1:41:21+23:28
58Joshua DudleyIFK Goteborg orientering Great Britain1:41:29+23:36
59Emil AbergOK KareSweden1:43:01+25:08
60Carl JosefssonSavedalens AIKSweden1:43:11+25:18
61Olle KarlssonIK HakarpspojkarnaSweden1:43:15+25:22
62Edvin HellstenNykopings OKSweden1:44:08+26:15
63Johan AronssonOK TisarenSweden1:45:21+27:28
64Jonathan UllerKils OKSweden1:45:43+27:50
65Karl EngesAttunda OKSweden1:46:43+28:50
66Melker ForsbergKFUM OrebroSweden1:48:20+30:27
67Jonas AnderssonKils OKSweden1:49:20+31:27
68Halvor Eid NielsenAerla IFNorway1:50:57+33:04
69Anton KruseKFUM OrebroSweden1:52:30+34:37
70Philip CarlssonNykopings OKSweden1:57:21+39:28
71Lasse Falck WeberFarumTisvilde OKDenmark2:00:21+42:28
72Joel Borjesson ErikssonSnattringe SKSweden2:00:49+42:56
73Viktor SoneAttunda OKSweden2:01:18+43:25
74Jacob SteinthalFarumTisvilde OKDenmark2:01:49+43:56
75Leo AlvolinOK KareSweden2:02:43+44:50
76Simon HedlundAerla IFSweden2:07:05+49:12
77Malte Kjaer HemmingsenFarumTisvilde OKDenmark2:09:33+51:40
78Esbjorn Montelius RisbergOK KareSweden2:19:47+1:01:54
Elis IversAttunda OKSwedenmispunched
Thomas PetterssonAttunda OKSwedenmispunched
Olle KaleredStora Tuna OKSwedenmispunched
Rasmus Moeller JessOK LinneDenmarkmispunched
Albin GezeliusIFK Mora OKSwedendid not start
Emil AnderssonAerla IFSwedendid not start
Hugo LarssonKarlskrona SOKSwedendid not start
Albin FalkNykopings OKSwedendid not start
Marcus SteneboAttunda OKSwedendid not start
Dag StridhMalungs OK SkogsmardarnaSwedendid not start
Anton SilierDeutscher Turner BundGermanydid not start
Jonatan GustafssonKFUM OrebroSwedendid not start
Axel GranqvistOK RavinenSwedendid not start
Eskil KinnebergOK KareNorwaydid not start

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Eventor World
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.sport