International Orienteering Federation

Official results for WOC2022 WRE

Event informationShow result list by classShow result list by organisationUpload routePrint

Name: WOC2022 WRE
Organisers: Denmark / Kolding OK / OK FROS / OK Gorm / OK Melfar / OK Snab
Date: 24 October 2021

Classes: Show all | Men | Women | Men QF 1 | Men QF 2 | Men QF 3 | Men QF 4 | Men QF 5 | Men QF 6 | Women QF 1 | Women QF 2 | Women QF 3 | Women QF 4 | Women QF 5 | Women QF 6 | Men SF 1 | Men SF 2 | Men SF 3 | Women SF-1 | Women SF 2 | Women SF 3 | Men F | Women F | Men-A | Men-B | Men-C | Women-A | Women-B | Women-C

Men-B

3 025 m, 30 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Chris SmithardBritish OrienteeringGreat Britain10:10
2Yannick MichielsBelgian Orienteering Federation ABSO BVOSBelgium10:14+0:04
3Riccardo ScaletHalden SKItaly10:21+0:11
4Fabian AebersoldSwiss OrienteeringSwitzerland10:37+0:27
5Touko SeppaFinnish Orienteering FederationFinland10:40+0:30
6Tuomas HeikkilaFinnish Orienteering FederationFinland10:41+0:31
7Mats EidsmoNorwegian Orienteering FederationNorway10:46+0:36
7Markus Kjarner SembNorwegian Orienteering FederationNorway10:46+0:36
7Severi KymalainenFinnish Orienteering FederationFinland10:46+0:36
7Mathieu PerrinFrench Orienteering FederationFrance10:46+0:36
11Juho YlinenFinnish Orienteering FederationFinland10:48+0:38
12Michal OlejnikPolish National TeamPoland10:49+0:39
13Maxime RauturierFrench Orienteering FederationFrance10:57+0:47
14Emil OebroDanish Orienteering Federation DOFDenmark11:02+0:52
14Oskar StormerNorwegian Orienteering FederationNorway11:02+0:52
16Jonas SoldiniSwiss OrienteeringSwitzerland11:04+0:54
17Lukas PatscheiderItalian Orienteering Federation FISOItaly11:13+1:03
18Mikko EerolaFinnish Orienteering FederationFinland11:16+1:06
19Atte NokkaLappeen RientoFinland11:18+1:08
20Josh OSullivan HourihanIrish Orienteering AssociationIreland11:21+1:11
21Antton KoivistoSK UusiFinland11:26+1:16
22Jeppe EdvardsenDanish Orienteering Federation DOFDenmark11:28+1:18
23Elias Hinge KrogsgaardDanish Orienteering Federation DOFDenmark11:31+1:21
24Hirokazu OsakiJapanese Orienteering FederationJapan11:37+1:27
25Malthe PoulsenDanish Orienteering Federation DOFDenmark11:43+1:33
26Jesse LaukkarinenFinnish Orienteering FederationFinland11:49+1:39
27Nick GebertOK OrionSwitzerland12:41+2:31
28Ahmet KacmazTurkish Orienteering FederationTurkey12:51+2:41
Loic CapbernFrench Orienteering FederationFrancedisqualified
Jakub GlonekCzech Orienteering FederationCzech Republicmispunched
Eskil SchoeningDanish Orienteering Federation DOFDenmarkdid not start
Andreas Bock BjoernsenDanish Orienteering Federation DOFDenmarkdid not start
Eirik Langedal BreivikNorwegian Orienteering FederationNorwaydid not start
Havard Sandstad EidsmoNorwegian Orienteering FederationNorwaydid not start

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Eventor World
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.sport